Teraz jest 25 kwi 2024 18:18:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Więcej niż 6 cali za rozsądną cenę - możliwe? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Więcej niż 6 cali za rozsądną cenę - możliwe?
Witam,

Poczytałem trochę forum. Potrzebuję urządzenie, na którym w miarę komfortowo będę mógł czytać PDF-y (przy okazji: jak wygląda kwestria DRM w czytnikach? i jak sprawdzić jaki rodzaj DRM jest w PDF-ie?). PDF-y będą z ilustracjami, literatura informatyczna głównie. Wyszło na to, że warto by mieć 10 cali, a na pewno więcej niż 6.

Nie mam zamiaru kupować Kindle, natomiast z porównania wychodzi mi na to, że produkt Amazonu (KDX) spełniający w/w kryteria (obsługa PDF i większa przekątna wyświetlacza) można dostać już za 1500 zł w przeliczeniu na nasze. Tymczasem zakup u konkurencji to wydatek rzędu 2500-3500zł. Trochę to dziwne. Czyżby nie było odpowiedników, które powinny być nawet tańsze - bo odchodzi marka? Albo w porównywalnej cenie, nawet nieco droższe mogły by być, ale nie 2 razy.

Moje wymagania:
cena: od 1000 do 2000zł
czas zakupu: do końca 2009
obsługa: PDF
rozmiar ekranu: przynajmniej 8 cali, preferencja 10

Nie ma dla mnie znaczenia:
-pojemność: nawet 100 książek mnie zadowoli, a standard to już dużo więcej
-bateria: oczywiście w pewnych granicach, mogę go nawet ładować co drugi dzień, ale nie co 3 godziny ;) (wiem, że liczy się we flipach, czas podaję tylko przykładowo)
-wygląd (ale nie chce Kindle z powodów chociażby ideowych)
-ciężar
-jestem w stanie zaakceptować mało uciążliwe konwersje

Czy jest na rynku coś co spełniłoby moje oczekiwania, czy mam jeszcze czekać?


18 paź 2009 22:27:59
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Więcej niż 6 cali za rozsądną cenę - możliwe?
iLiad, o ile dostaniesz go z eBaya (bo na Allegro pewnie nie będzie w rozsądnej cenie). Ot, jest jakiś używany za 400$, przy czym wysyłka tylko do USA. Nowy to już wydatek rzędu 549€ - czyli już ponad założone 2000 zł. Wychodzi, że jedynie Kindle DX'a jesteś w stanie dorwać z eBaya za około 515-525$, jeśli chcesz duży ekran.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 paź 2009 23:58:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: Więcej niż 6 cali za rozsądną cenę - możliwe?
Na Allegro też czasami można coś "złowić" i chyba nawet bezpieczniej.

Poniżej link do sierpniowej aukcji gdzie rzekomo nowy iLiad zmienił właściciela za 1700zł.

http://paa.pl/ereader_iliad_firmy_irex_technologies-704933954.html

Myślę, że 8 cali to już komfort czytania pdf-ów (bo mam na myśli normalne, nie takie gdzie tekst jest w 3 kolumnach drobnym druczkiem).

A jak jest z tym DRM. Powiedzmy, że kupiłem ebooka i jest on zabezpieczony hasłem w postaci mojego e-maila. Coś takiego pójdzie, albo ma szanse pójść po przeróbkach?

Hmm, chyba jednak nie jest to komfort. Powyższe napisałem przy założeniu, że 10 cali to strona A4. Tymczasem widzę, że tak nie jest. Zmierzyłem i 8 cali to tylko 60% strony A4. Tekst pisany czcionką o rozmiarze 12 na zwykłej stronie A4, w readerze byłby porównywalny z tekstem pisanym czcionką o rozmiarze 7 na A4.

Musiałbym jeszcze zobaczyć jakieś zrzuty z tego readera i ocenić naocznie. Ale wychodzi na to, że prawdopodobnie jednak 10 cali to dopiero komfort. Szkoda, bo już się zaczynałem nakręcać na tego iLiada.

EDIT by Mori: Złączyłem posty - używamy opcji EDIT. Zmieniłem też linka do PAA - bo to stabilniejsze miejsce niż archiwum Google.


19 paź 2009 10:38:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2009 11:42:45
Posty: 15
Post Re: Więcej niż 6 cali za rozsądną cenę - możliwe?
Jeśli chcesz czytać A4 na readerze, to niestety zapomnij o iLiadzie - 8 cali to cały czas za mało na taką kartkę. Próbowałem na swoim - tekst jest nieczytelny (no, chyba, że pisany wielką czcionką). Ja przygotowuję sobie pdfy do czytania na stronach o rozmiarach 124x149 mm z czcionką 10pt - dla mnie optymalnie.
Oczywiście możesz dowolnie powiększyć sobie wyświetlany obszar A4, ale nawigacja po stronie nie jest już komfortowa. Niestety póki co chyba nie znajdziesz nic do ceny 2000 PLN w Twoimi wymaganiami.


19 paź 2009 16:12:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: Więcej niż 6 cali za rozsądną cenę - możliwe?
No, to można powiedzieć, że kwestia pdf-ów i rozmiaru ekranu jest wyjaśniona. Trzeba zatem czekać aż technologia się rozwinie. Może za rok coś już będzie, może za dwa. Przejściowo myślałem o tym, żeby kupić jednak DR 1000S (bo to chyba jedyne, co mi odpowiada), ale chyba nie chce mi się aż tak przepłacać. Zwłaszcza, że czytałem też takie sobie opinie o urządzeniu. Nie wiem czy nie lepiej zapłacić 40% tego i poużerać się z Kindle. A najlepiej chyba poczekać aż Hanlina V9 będzie dało się kupić. Zresztą skoro nawet polskie eClicto ma wyjść w wersji 10-calowej to podejrzewam, że za pół roku wybór dużych ereaderów może już być większy.

Pozostaje jeszcze do wyjaśnienia kwestia DRM. Ktoś wie coś na ten temat? Bo nie chciałbym takiej sytuacji, że kupuję sobie ebooka za 30$ po czym nie mogę go otworzyć na readerze. Albo, że jestem złączony pępowiną z jakimś sklepem (jak Amazon) czy eClicto i nic spoza niego nie mogę sobie wczytać.


19 paź 2009 23:01:16
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Więcej niż 6 cali za rozsądną cenę - możliwe?
qrzysztof napisał(a):
A najlepiej chyba poczekać aż Hanlina V9 będzie dało się kupić.

Tylko że ten model jest zapowiadany chyba od 3 lat. Na razie nic nie wskazuje żeby miał być wydany w jakiejś przewidywalnej perspektywie.
qrzysztof napisał(a):
Pozostaje jeszcze do wyjaśnienia kwestia DRM. Ktoś wie coś na ten temat? Bo nie chciałbym takiej sytuacji, że kupuję sobie ebooka za 30$ po czym nie mogę go otworzyć na readerze. Albo, że jestem złączony pępowiną z jakimś sklepem (jak Amazon) czy eClicto i nic spoza niego nie mogę sobie wczytać.

To raczej na odwrót. Kupisz eclicto, będziesz mógł czytać z eclicto i inne niezabezpieczone. Kupisz z amazona, przeczytasz od nich i inne niezabezpieczone (ale nie eclicto) itd.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 paź 2009 23:19:31
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Więcej niż 6 cali za rozsądną cenę - możliwe?
t3d napisał(a):
To raczej na odwrót. Kupisz eclicto, będziesz mógł czytać z eclicto i inne niezabezpieczone. Kupisz z amazona, przeczytasz od nich i inne niezabezpieczone (ale nie eclicto) itd.

I beg to differ. Kupisz Kindle, możesz czytać AZW i niezabezpieczone. Kupisz eClicto, powinieneś przeczytać dowolnego ePUBa zabezpieczonego, nawet nie tylko z ich e-księgarni (jeśli tylko nikt nie wpadnie na to, że może sam sobie zrobić DRMa jakiegoś i że na pewno ten własny, customowy, będzie najfajniejszy).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


20 paź 2009 0:05:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: Więcej niż 6 cali za rozsądną cenę - możliwe?
Czyli raczej kiepsko.

Mam na przykład ebooki z http://www.apress.com/.

Są to pdf-y zabezpieczone hasłem. Wynika z tego, że nie będę mógł tego odtworzyć. Ale to by było bez sensu przecież. Po co sprzedają ebooki, jeśliby się nie dało ich otworzyć na readerach. Jeśli tak jest to absurd, który też pewnie nie potrwa za długo.


20 paź 2009 0:36:09
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Więcej niż 6 cali za rozsądną cenę - możliwe?
qrzysztof napisał(a):
Czyli raczej kiepsko.

Mam na przykład ebooki z http://www.apress.com/.

Są to pdf-y zabezpieczone hasłem. Wynika z tego, że nie będę mógł tego odtworzyć. Ale to by było bez sensu przecież. Po co sprzedają ebooki, jeśliby się nie dało ich otworzyć na readerach. Jeśli tak jest to absurd, który też pewnie nie potrwa za długo.

Polski rynek ma to do siebie, że nawet jeśli sprzedaje się ebooki, to są to najczęściej PDFy. Samo to świadczy o olewaniu czytników, bo ten format i czytniki to po prostu pomyłka. To, że są zabezpieczenia to już sprawa wtórna. Jeśli komuś zależy, to zabezpieczenia typu hasło sobie zdejmie ;) Narzędzia do tego są.

@Mori
tak, prawdopodobnie masz rację. Aczkolwiek póki eclicto nie jest w sprzedaży pewności nie ma...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


20 paź 2009 12:25:43
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Więcej niż 6 cali za rozsądną cenę - możliwe?
qrzysztof napisał(a):
Mam na przykład ebooki z http://www.apress.com/.

Są to pdf-y zabezpieczone hasłem. Wynika z tego, że nie będę mógł tego odtworzyć. Ale to by było bez sensu przecież. Po co sprzedają ebooki, jeśliby się nie dało ich otworzyć na readerach. Jeśli tak jest to absurd, który też pewnie nie potrwa za długo.

Bo one nie są sprzedawane do czytania na eCzytnikach. Tak, paranoja, ale PDFy to najlepiej chyba na 17'' LCD wyglądają, a nie na czytniku. Poza tym tak naprawdę, jeśli tylko nie sprzedają eCzytników, to mało ich obchodzi na czym będzie to klient czytał (i czy będzie mógł).

Niemniej oczywiście możesz o możliwość odczytu takiego zabezpieczonego eBooka zapytać wydawcę - w końcu zapłaciłeś, to chyba mogą Ci pomóc w tej kwestii, albo przynajmniej jasno coś powiedzieć?

t3d napisał(a):
Jeśli komuś zależy, to zabezpieczenia typu hasło sobie zdejmie ;) Narzędzia do tego są.

Niestety, jeśli to FileOpen, to narzędzi, z tego, co mi wiadomo, nie ma. Nie wspominając o tym, że zapewne jest tak, że przełamanie zabezpieczeń to naruszenie prawa. Co prowadzi do paranoi, bo płacisz za produkt, którego ze względu na zabezpieczenia nie jesteś w stanie używać.

t3d napisał(a):
tak, prawdopodobnie masz rację. Aczkolwiek póki eclicto nie jest w sprzedaży pewności nie ma...

Zapowiedzieli, że idą w ePUBy - po co mieliby kłamać? To jest obecny trend, nie widzę powodów, dla których chcieliby się wyłamać.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


20 paź 2009 13:03:47
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Więcej niż 6 cali za rozsądną cenę - możliwe?
Lekki oftop, ale temat ważny, więc popuszczam wodzy samokontroli :P
Mori napisał(a):
t3d napisał(a):
Jeśli komuś zależy, to zabezpieczenia typu hasło sobie zdejmie ;) Narzędzia do tego są.

Niestety, jeśli to FileOpen, to narzędzi, z tego, co mi wiadomo, nie ma. Nie wspominając o tym, że zapewne jest tak, że przełamanie zabezpieczeń to naruszenie prawa. Co prowadzi do paranoi, bo płacisz za produkt, którego ze względu na zabezpieczenia nie jesteś w stanie używać.

Nie wiem jak jest z DRMami typu FileOpen. Swoją drogą ciekawe jak to jest z tymi zabezpieczeniami. Z naszej ustawy o prawie autorskim wynika, że za posiadanie pdfcracka można siedzieć rok :D

Ale oczywiście taka sytuacja jest wyjątkowa. Wolałbym zapłacić więcej i mieć wolność i wygodę w korzystaniu z produktu, niż kupić coś, z czym będę się musiał gimnastykować żeby używać tego zgodnie z przeznaczeniem. Z tego powodu nigdy nie kupię sprzętów typu iphone (i nie chodzi tu o techniczny "rodzaj" urządzenia, a o to, z jaką filozofią je budowano), bo producent może robić (i robi!) numery typu zdalne usuwanie aplikacji i tak naprawdę kupując urządzenie nie da się z nim zrobić tego co teoretycznie, nomen omen, właściciel powinien móc z nim robić.

A co do eclicto.
Jest jakaś gwarancja na to, że epuby z drmem są zawsze kompatybilne z czytnikami na epuby z drmem?
Czy nie jest tak, że plik ze sklepu A może nie zadziałać z urządzeniem ze sklepu B, nawet jeśli oba wspierają drmowy epub?
Pytam bo nie wiem.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


20 paź 2009 20:18:49
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Więcej niż 6 cali za rozsądną cenę - możliwe?
t3d napisał(a):
Nie wiem jak jest z DRMami typu FileOpen.

Co do samego FO - jest ono o tyle złe, że wymaga doinstalowania pluginu firmy trzeciej (producenta FileOpena) do programu Adobe Acrobat (Reader lub nie), by móc taki plik w tej aplikacji wyświetlić. Jeśli posiadasz alternatywny soft do PDFów (np. Foxita), to już nie jesteś w stanie takiego PDFa w nim otworzyć. Nawet, jeśli masz plugin do FO do Acrobata zainstalowany. Nawet na PC z Windowsem i wszystkim. Po prostu zło i traktowanie klienta (który zapłacił za produkt!) jak złodzieja, bo wiadomo, że ten kupił tylko po to, by zaraz zrobić milion nielegalnych kopii i sprzedawać na lewo...

Wracając do Apressa - qrzysztofie, próbowałeś konwertować to do innych formatów? Ew. czy te PDFy są reflowable (jest na to pewnie jakieś piękne polskie słowo)? Rozumiem, że może się posypać listing kodu, co niewątpliwie może być sporym minusem, ale jeśli przynajmniej przeniósłbyś to do czegoś edytowalnego, to mógłbyś prawdopodobnie manipulować wielkością czcionki sprawiając, że tekst byłby w miarę czytelny.

t3d napisał(a):
A co do eclicto.
Jest jakaś gwarancja na to, że epuby z drmem są zawsze kompatybilne z czytnikami na epuby z drmem?
Czy nie jest tak, że plik ze sklepu A może nie zadziałać z urządzeniem ze sklepu B, nawet jeśli oba wspierają drmowy epub?
Pytam bo nie wiem.

Oczywiście gwarancja nie istnieje. Niemniej obecnie na rynku ePUBów standardem jest zabezpieczenie od Adobe. Jeśli jego użyją - to tak, powinien być kompatybilny z ePUBami ze sklepów A i B, jeśli tylko one będą miały wsparcie dla DRMu od Adobe. To tak, jak z MOBI - jak długo nie było problemów z innym DRMem (tu: konkretnie z DRMem w ePUBach), to MOBI działały i na czytnikach (przecież miałeś w swoim Hanlinie wsparcie dla MOBI z DRMem), jak i na urządzeniach mobilnych; można było mieć MOBI z dowolnego sklepu.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


20 paź 2009 20:51:36
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Więcej niż 6 cali za rozsądną cenę - możliwe?
Cytuj:
Ew. czy te PDFy są reflowable (jest na to pewnie jakieś piękne polskie słowo)?
Skalowalne?

Edit by Mori: O, to to!

Edit by t3d: E, nie bardzo. Słowo "skalowanie" sugeruje że proporcje elementów są zachowane. Tak jak w modelu redukcyjnym, powiedzmy w skali 1:72 (kojarzycie modele samolotów? ;) ), mamy to samo, tylko że mniejsze (albo większe). Reflow to ponowne łamanie tekstu, czyli skala nie zostaje zachowana.

No to łamliwe :mrgreen:

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


20 paź 2009 22:20:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: Więcej niż 6 cali za rozsądną cenę - możliwe?
Mori napisał(a):
Wracając do Apressa - qrzysztofie, próbowałeś konwertować to do innych formatów? Ew. czy te PDFy są reflowable (jest na to pewnie jakieś piękne polskie słowo)? Rozumiem, że może się posypać listing kodu, co niewątpliwie może być sporym minusem, ale jeśli przynajmniej przeniósłbyś to do czegoś edytowalnego, to mógłbyś prawdopodobnie manipulować wielkością czcionki sprawiając, że tekst byłby w miarę czytelny.
Szczerze mówiąc to nie próbowałem, bo na razie jedyne urządzenie, które służy mi do odczytu tych plików to komputer. Ale skoro są narzędzia, to pewnie będzie dało się to obejść. Z tym że jest to oczywiście absurd - ten model biznesowy przeniesiony zza oceanu. Mam już podobną sytuację z audiobookami. Jestem klientem audible.com (znowu Amazon o zgrozo), ale muszę stawać na głowie żeby skonwertować sobie takiego audiobooka na mp3 - jedna książka to dobre 15 minut roboty. Teraz to samo z ebookami... idiotyzm. Człowiek płaci za to często większą kasę niż w księgarni (mimo, że powinno być tańsze) a jeszcze musi kombinować, żeby tego posłuchać czy poczytać. Naprawdę, tracę coraz więcej skrupułów. Człowiek chce być "full legal" to mu tylko kłody pod nogi rzucają. A drugi ciągnie zdrowo z torrentów i innych wynalazków i ma wszystko gdzieś bo wie, że mogą mu skoczyć.

W temacie nie siedzę jak niektórzy tu, ale osobiście obawiam się, że eClicto może pójść podobną drogą. I będziemy mieli polskiego Kindle i polski Amazon z całym dobrodziejstwem inwentarza (czyli duża niekompatybilność pomiędzy urządzeniami/sklepami, zamknięte formaty, inwigilacja).


20 paź 2009 23:17:58
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Więcej niż 6 cali za rozsądną cenę - możliwe?
qrzysztof napisał(a):
Szczerze mówiąc to nie próbowałem, bo na razie jedyne urządzenie, które służy mi do odczytu tych plików to komputer. Ale skoro są narzędzia, to pewnie będzie dało się to obejść. Z tym że jest to oczywiście absurd - ten model biznesowy przeniesiony zza oceanu. Mam już podobną sytuację z audiobookami. Jestem klientem audible.com (znowu Amazon o zgrozo), ale muszę stawać na głowie żeby skonwertować sobie takiego audiobooka na mp3 - jedna książka to dobre 15 minut roboty. Teraz to samo z ebookami... idiotyzm. Człowiek płaci za to często większą kasę niż w księgarni (mimo, że powinno być tańsze) a jeszcze musi kombinować, żeby tego posłuchać czy poczytać. Naprawdę, tracę coraz więcej skrupułów. Człowiek chce być "full legal" to mu tylko kłody pod nogi rzucają. A drugi ciągnie zdrowo z torrentów i innych wynalazków i ma wszystko gdzieś bo wie, że mogą mu skoczyć.

W pełni Cię rozumiem. Po prostu do niektórych wydawców jeszcze nie wszystko dociera i na razie są na etapie traktowania klienta jak złodzieja. Branży muzycznej to przeszło, więc należy mieć nadzieję, że i w tej kiedyś coś zrozumieją.

Ponieważ od dawna jest tak, że jak czegoś brakuje, to zmyślni klienci tak przerobią produkt, by to mieć, że myślę, iż ta droga może się okazać najbardziej owocna. Bo mając mniej-więcej to samo w DOCu czy czymś innym dopasujesz sobie to już rozmiarowo do czytnika. Zatem życzę powodzenia w próbach lub czekania na coś olbrzymiego (przy czym im większe, tym gorzej się z tym porusza i np. czyta w czasie jazdy środkami komunikacji miejskiej).

qrzysztof napisał(a):
W temacie nie siedzę jak niektórzy tu, ale osobiście obawiam się, że eClicto może pójść podobną drogą. I będziemy mieli polskiego Kindle i polski Amazon z całym dobrodziejstwem inwentarza (czyli duża niekompatybilność pomiędzy urządzeniami/sklepami, zamknięte formaty, inwigilacja).

No way. Primo: ePUB - obecnie standard (do tego otwarty), do tego prawdopodobnie standardowy DRM od Adobe. A inwigilacja jest generalnie bez WiFi cokolwiek utrudniona.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


20 paź 2009 23:57:25
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: