Teraz jest 19 mar 2024 8:27:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Poszukuję czytrnika do nietypowego zastosowania 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 wrz 2015 16:22:52
Posty: 14
eCzytnik: na razie brak
Post Poszukuję czytrnika do nietypowego zastosowania
Witam szanownych kolegów i koleżanki!
Od pewnego czasu poszukuję czytnika posiadającego pewną nietypową (dla czytników) funkcję i mam nadzieję, że tutaj uzyskam poradę. Mianowicie, potrzebne jest mi urządzenie, na któym można z klawiatury programowej napisać raport i podpisać się na nim odręcznie (rysikiem). Początkowo rozpatrywałem zakup tabletu (na któym na pewno da się zrobić to co napisałem) ale byłby to dla mnie zbędny balast w torbie (i tak zawsze zabieram laptopa). Niedawno córcia moja od dziadków dostała na urodziny czytnik e-booków (Onyx Boox classic) i powiem, że jestem pod wielkim wrażeniem. Będziecie się śmiali ale gdy pierwszy raz zobaczyłem ten czytnik, to byłem przekonany, że córka jeszcze nie zerwała naklejki zabezpieczającej z ekranu. Cóż, okazało się, że to wyswietlacz tak naśladuje papier :lol: Pomyślałem, że ponieważ dość sporo latam samolotem i zawsze biorę ze sobią jedną albo dwie "cegły" do czytania, to taki czytnik byłby dla mnie wielce przydatny również w standardowym zastosowaniu.
Ale wracając do tematu - warunkiem koniecznym jest możliwość zainstalowania aplikacji androidowej o nazwie GoFormz. Pozostałe cechy czytnika są mniej istotne. Zaznaczę, że cena gra rolę drugorzędną - wolałbym sprzęt droższy i lepszy niż tańszy i gorszy, co nie znaczy, że chcę przepłacić (iphona nie mam ;) )
Poczytałem specyfikację czytnika Onyx Books T68 - byłem już zdecydowany kupić. Ale okazało się, że mało gdzie można go dostać (np. na allego brak...) co wzbudziło moją podejrzliwość. Poczytałem opinie i widzę, że podobno są z nim problemy... Inny kandydat to inkBook, tyle, że on zdaje się nie ma możliwości instalowanie aplikacji ze Sklepu. Tak więc proszę o poradę, który model (niekoniecznie z dwóch wymienionych) spełni moje oczekiwania. Czy w ogóle ekrany dotykowe w czytnikach są na tyle czułe, że można się "podpiasać" rysikiem?

- ekran dotykowy
- Android z możliwością instalowania aplikacji (konkretnie GoFormz)
- możliwość wyeksportowania (w dowolny sposób) utworzonego pliku tekstowego na komputer z Windows
- pozostałe parametry mniej istotne - lepiej niech to będzie lepszy niż gorszy czytnik (znaczy rodzaj ekranu, pamięć, itp.)
- cena powiedzmy do 1000pln chociaż wolałbym się ograniczyć do 700.


28 wrz 2015 16:52:39
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Poszukuję czytrnika do nietypowego zastosowania
Jeśli "klawiatura programowa" to ta ekranowa i raport jest dłuższy niż dwa zdania - to bym kompletnie odpuścił czytniki do tej funkcji, bo nawet jeśli czytnik ma możliwość pisania po ekranie, to jest to dość niewygodne, bez porównania z tabletem. Tak samo responsywność na ew. rysiki - no podpisać się da, ale nie ma co porównywać z dokładnością choćby tych terminali dla kurierów.

Słusznie trafiłeś na T68, on ma nawet możliwość podpięcia klawiatury przez bluetooth, no ale jest już chyba wycofany ze sprzedaży, chyba że nowy dystrybutor Onyxa go ponownie wprowadzi. Tyle, że co do GoFormz - według strony https://play.google.com/store/apps/deta ... om.goformz T68 jest niezgodny z tą aplikacją, co w zasadzie zamyka temat.

Tak więc - czytnik do czytania, do roboty tablet (albo np. jakiś przerośnięty smartfon, jeśli np. 5,5" wystarczy do Twoich zastosowań).

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


28 wrz 2015 17:40:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Poszukuję czytrnika do nietypowego zastosowania
U mnie niestety też brak zgodności na nooku, ale to było do przewidzenia.
Trzeba szukać czytnika na androidzie co najmniej 4.1 i tam spróbować zainstalować.


28 wrz 2015 20:58:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 wrz 2015 16:22:52
Posty: 14
eCzytnik: na razie brak
Post Re: Poszukuję czytrnika do nietypowego zastosowania
Vroo napisał(a):
Jeśli "klawiatura programowa" to ta ekranowa i raport jest dłuższy niż dwa zdania - to bym kompletnie odpuścił czytniki do tej funkcji, bo nawet jeśli czytnik ma możliwość pisania po ekranie, to jest to dość niewygodne, bez porównania z tabletem. Tak samo responsywność na ew. rysiki - no podpisać się da, ale nie ma co porównywać z dokładnością choćby tych terminali dla kurierów.

Słusznie trafiłeś na T68, on ma nawet możliwość podpięcia klawiatury przez bluetooth, no ale jest już chyba wycofany ze sprzedaży, chyba że nowy dystrybutor Onyxa go ponownie wprowadzi. Tyle, że co do GoFormz - według strony https://play.google.com/store/apps/deta ... om.goformz T68 jest niezgodny z tą aplikacją, co w zasadzie zamyka temat.

Tak więc - czytnik do czytania, do roboty tablet (albo np. jakiś przerośnięty smartfon, jeśli np. 5,5" wystarczy do Twoich zastosowań).


Zmartwiłeś mnie opiną o responsywności ekranów czytników... Skąd to wynika? Przecież sam ekran e-ink nie jest dotykowy, tylko jest "przykryty" szybką, tzw. digitizerem (tak jest w telefonach, jeśli się mylę co do czytników to mnie poprawcie), który nie musi mieć gorszych parametrów niż w tabletach?
W zasadzie zaczynam ewoluować w kierunku kupienia sobie czytnika tak czy inaczej, niezależnie czy da się go wykorzystać do generowania moich raportów. Ale oczywiscie, gdyby to było możliwe, byłoby wielkim atutem.
Czy niekompatybilność T68 z GoFormz wynika ze starszej wersji Androida na T68, czy też wywnioskowałeś to na jakiejś innej podstawie? Bo jeśli sam Android, to są czytniki na wersji 4.1 (choćby wspomniany przeze mnie wcześniej inkBook - tylko czy na nim można instalować dodatkowe aplikacje, bo zdaje się nie ma sklepu googla?)


28 wrz 2015 22:05:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: Poszukuję czytrnika do nietypowego zastosowania
torelek napisał(a):
Zmartwiłeś mnie opiną o responsywności ekranów czytników... Skąd to wynika? Przecież sam ekran e-ink nie jest dotykowy, tylko jest "przykryty" szybką, tzw. digitizerem (tak jest w telefonach, jeśli się mylę co do czytników to mnie poprawcie), który nie musi mieć gorszych parametrów niż w tabletach?
W zasadzie zaczynam ewoluować w kierunku kupienia sobie czytnika tak czy inaczej, niezależnie czy da się go wykorzystać do generowania moich raportów. Ale oczywiscie, gdyby to było możliwe, byłoby wielkim atutem.
Czy niekompatybilność T68 z GoFormz wynika ze starszej wersji Androida na T68, czy też wywnioskowałeś to na jakiejś innej podstawie? Bo jeśli sam Android, to są czytniki na wersji 4.1 (choćby wspomniany przeze mnie wcześniej inkBook - tylko czy na nim można instalować dodatkowe aplikacje, bo zdaje się nie ma sklepu googla?)

Wynika to z technologii samego ekranu e-ink - zauważ np. jak jest taki ekran odświeżany na tym Onyxie ;)
Sam podpis zrobić pewnie nie będzie problemu o ile sama aplikacja będzie już zainstalowana, natomiast czas reakcji jest o niebo dłuższy niż dla lcd.
Nie kojarzę jaka wersja andka jest w T68 ale na pewno fabrycznie była starsza, nie wiem czy jest możliwość upgradowania do jakiegoś kitkata.

W inbooku z tego co czytałem ( proszę poprawić ewentualnie) da się inne apki instalować, nawet jeśli nie ma bezpośrednio GP.


28 wrz 2015 22:27:14
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Poszukuję czytrnika do nietypowego zastosowania
torelek napisał(a):
Czy niekompatybilność T68 z GoFormz wynika ze starszej wersji Androida na T68, czy też wywnioskowałeś to na jakiejś innej podstawie? Bo jeśli sam Android, to są czytniki na wersji 4.1 (choćby wspomniany przeze mnie wcześniej inkBook - tylko czy na nim można instalować dodatkowe aplikacje, bo zdaje się nie ma sklepu googla?)


T68 mam zarejestrowanego w Google Play i po prostu wyświetliło mi się, że aplikacji nie mogę zainstalować. T68 ma Androida 4.0.4. Może tutaj któreś wymaganie jest nieistotne i możnaby to na siłę zainstaliować, ale tego nie potrafię ocenić.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


29 wrz 2015 15:51:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: Poszukuję czytrnika do nietypowego zastosowania
Z tego co sprawdziłem można na onyx-ach jedynie zainstalować goformz classic ale jak to działa i czy da się uruchomić to nie sprawdzałem.


07 paź 2015 23:40:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron