Teraz jest 28 mar 2024 19:28:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Oświetlenie do czytania 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2011 21:37:04
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Oświetlenie do czytania
O matko, wreszcie znalazłam ten temat, zakopaliście go ostro :)
Do rzeczy. Zaintrygowały mnie ostatnio lampki Ozeri Kandle.
Najpierw widziałam wersję zwykłą; do kupienia od ręki z Polski za 60 zł
Obrazek
Niby fajna, szeroka, ale zdjęcia użytkowników ukazywały najciemniejszą stronę mocy - dół czytnika. (2xLED)

Później pojawiły się Kandle II z regulowanym natężeniem światła; od ręki z Polski za 70 zł
Obrazek
Tu już jest lepiej. Dobre ustawienia ramion + dobranie światła = jako takie czytanie w łóżku. (2xLED)

Już KII wydawała mi się ok, miałam brać, ale długo się zbierałam, tak długo, że pojawiły się nowe: Kandle Flex; od ręki z Polski za 74 zł
Obrazek
Później pewnie pojawi się Kandle Flex II z normalnym klipsem, bo ten uchwyt zupełnie do mnie nie przemawia.
Plusem jest zmiana natężenia + możliwość swobodnego ustawienia źródła (3xLED) i jako taki dizajn, który cieszy damskie oko :mrgreen:

Ktoś miał którąkolwiek z nich? Oby, oby, bo od 2 miesięcy kupuję lampkę, a te mi się spodobały :::?


26 lip 2011 23:46:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Oświetlenie do czytania
A ja ponownie polecę lampkę ledową z dealextreme.
Cena (~15zł) do jakości jest świetna, a z czasem oczekiwania na przesyłkę jest różnie. Ostatnia paczka z Hong Kongu szła do mnie 7dni... :mrgreen:
http://www.dealextreme.com/p/double-hea ... -aaa-41732


27 lip 2011 9:13:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2011 18:57:41
Posty: 39
eCzytnik: kindle
Post Re: Oświetlenie do czytania
Devasto napisał(a):
A ja ponownie polecę lampkę ledową z dealextreme.
Cena (~15zł) do jakości jest świetna, a z czasem oczekiwania na przesyłkę jest różnie. Ostatnia paczka z Hong Kongu szła do mnie 7dni... :mrgreen:
http://www.dealextreme.com/p/double-hea ... -aaa-41732


a jest do dostanie w Polsce, tylko w ludzkiej cenie? bo na allegro patrzę a tam 60-99 zł.


27 lip 2011 20:26:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2011 14:29:58
Posty: 131
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Oświetlenie do czytania
Zaryzykowałem i zamówiłem tę podwójną lampkę. Podoba mi się, a wyszło, że - po dzisiejszym kursie - zapłacę ok. 15 zł.
Napisali, że shipping jest free. Z karty zjadło mi 14,20.
Zobaczymy kiedy przyjedzie i co będzie dalej.
Jak się skończy zakup i jakie wrażenia - napiszę w tym wątku.

_________________
No rest for the wicked. But there is a little... very little... hope.


27 lip 2011 21:07:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2011 18:57:41
Posty: 39
eCzytnik: kindle
Post Re: Oświetlenie do czytania
kupując z deal, wiem że warto płacić przez paypal, wtedy można na dobry kurs czekać :) a co do przesyłki- jak wybrałeś za centa gift, to często idzie maks dwa tygodnie, bez tego jakoś miesiąc.


27 lip 2011 21:11:50
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Oświetlenie do czytania
Też mam tę lampkę (hm, nie pisałem parę stron wcześniej?), tyle że z ebaya. Warta tyle za ile kupiłem - świeci mocno i długo na bateriach (Empikowa padała po 2 godzinach), ale bydle ogromnie wielkie (co sprawia trudności z zamocowaniem), no i światło nieprzyjemnie niebieskawe.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


27 lip 2011 21:35:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2011 18:57:41
Posty: 39
eCzytnik: kindle
Post Re: Oświetlenie do czytania
a jakąś inna mniejszą w takim razie? nie sądziłem że to takie wielkie.


27 lip 2011 22:39:19
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Oświetlenie do czytania
Na razie innej nie mam :) No jest wielkie, bo muszą się trzy baterie AAA zmieścić - właściwie z mocowaniem z tyłu okładki sobie poradziłem, gorzej z tym że wtedy okładka ciąży do tyłu. Próbowałem w łóżku w ten sposób czytać i nie było zbyt wygodnie. To już wolałbym halogenową lampkę z biurka postawić...

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


27 lip 2011 22:55:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2011 11:56:29
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi
Post Re: Oświetlenie do czytania
Czy ktoś z was wie w jakich stacjonarnych sklepach można kupić lampkę? Słyszałam, że w Rossmannie były. Myślicie, że będą w Saturnie albo Media Markt?
Pytam o "zwykłe" sklepy, bo potrzebuję lampki na jutro dla Mamy.


28 lip 2011 11:32:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 mar 2011 21:37:04
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Oświetlenie do czytania
Zrobiłam eksperyment, rzuciłam się na głęboką wodę i kupiłam Ozeri Kandle Flex.
Bałam się o "klips" ale jest całkiem solidny i można go wygodnie zaczepić o okładkę od boku. Na krzyżówki, czy sudoku też pasuje.
W całkowitych ciemnościach sprawuje się świetnie - światło jest w naturalnym odcieniu, ekran K3 jest oświetlony równomiernie po uprzednim ustawieniu.
Wady? Jak na razie tylko cena...
Teraz tylko czekam na wieczór, żeby wybrać się z Kindle i Kandle (jak Flip i Flap...) do łóżka :^


03 sie 2011 14:41:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2011 21:26:43
Posty: 21
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Oświetlenie do czytania
a ja mam lampke z obi za 89 zl halogenowa. swiatło o wiele lepsze od tego szitu diodowego, 2 mozliwosci uswawien 35 i 50 wat i to naprawde sie sprawdza, oczywiscie jest to lampka "na biurko" tzn chyba do wysunku technicznego, czyli znakomicie wywazona i bardzo duzo mozliwosci ustawien, ogolnie rewelka, chwile korzystalem z takiej "przyczepianej" do kundla ale to jest straszna katorga, jezeli oczywiscie ktos potrzebuje lampki do domu,,jezeli potrza lampki "na wyjazd" to trza po prostu kupic taka z przynajmniej dwiema diodami bo jedna nie daje rady. milego


07 sie 2011 0:10:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Oświetlenie do czytania
A widzieliści tą lampkę do Kindle?
http://www.amazon.com/dp/B0057WTEWQ/
Całkiem ciekawa i cenowo bez tragedii


08 sie 2011 12:03:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Re: Oświetlenie do czytania
muszenka, Cześć, mam pytanko..czy kandle flex pasowało by do Onyxa X61S? rozumiem że ta lampeczka jest na klipsa?
Czy światło ni jest męczące dla oczu i czy obejmuje całość czytnika?


08 sie 2011 14:10:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 sie 2011 12:18:58
Posty: 5
Lokalizacja: Sosnowiec
eCzytnik: Amazon Kindle 3G
Post Re: Oświetlenie do czytania
W Rossmenie były jakieś lampki LED w okolicy 15zł, a wizualnie prezentowały się nieźle. Może się skuszę.


08 sie 2011 14:21:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2011 11:56:29
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi
Post Re: Oświetlenie do czytania
Lampka z Rossmana kosztuje niecałe 12 zł i rzadko bywa, ale można ją trafić. Daje bardzo nędzne światło. Za słabe i za mało rozproszone. Może się nadać tylko do "doświetlenia" jeśli masz dodatkowo kiepskie światło ogólne(często światło w hotelach, pensjonatach jest za słabe na komfortowe czytanie).

No i solidne to one nie są, moja się popsuła po jednym dniu czytania. Jednak została naprawiona przy użyciu gumki recepturki(coś przestało w środku stykać i trzeba było mocniej złączyć obudowę).


09 sie 2011 21:28:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: