Teraz jest 28 mar 2024 20:49:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Ludzie na żołdzie Amazon. Humoreska ? 
Autor Wiadomość
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Ludzie na żołdzie Amazon. Humoreska ?
Płaczę nad trzecim światem, bo rozpoznaj drobną różnicę między sprowadzaniem samego urządzenia (co w dobie wolności handlu nie jest specjalnie skomplikowane), a oficjalnym wsparciem dla kraju przez producenta.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


03 cze 2013 18:21:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Ludzie na żołdzie Amazon. Humoreska ?
A swoją drogą jak można się dowiedzieć, że Kobo nie sprzedaje bezpośrednio swoich czytników do Polski?
Bo jakoś nie mogę tego znaleźć bez zakładania tam konta, a wygląda, że książki u nich możemy kupować - chwalą się, że mają czytelników z ponad 190 krajów i wygląda, że pokazują mi ceny z dodanym VAT-em w wysokości 23 %. Zresztą te ceny są często niższe od odpowiedników w Kindle Store. Być może to dlatego, że Kobo nie stosuje "free international wireless delivery" za 2 dolary. :mrgreen:


03 cze 2013 22:26:32
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Ludzie na żołdzie Amazon. Humoreska ?
Książki można, czym się różnią od np. B&N, a oferty często faktycznie lepsze niż w Amazonie.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


03 cze 2013 23:01:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Ludzie na żołdzie Amazon. Humoreska ?
pever napisał(a):
Usunięto 3/4 mojej dyskusji z Panem z Ukrainy, dlatego masz niedosyt informacji.
Co do słowa "text"-zapisuję "ks" jako "x" już od późnej szkoły podstwawowej.
Swoje wojny mam za sobą, a było ich wiele.
Tak jest zwyczajnie szybciej, ale wiem, że niekoniecznie dobrze.
Jednak nie szukam poparcia-chcesz-spluń mi w twarz, ale nie powołuj się na hajdamackie strony.

P.S.
"Boże" nie piszę wielką literą-chyba, że na początku zdania.


Łooo, człowieku, wyluzuj. Co spowodowało to, że wyjeżdżasz z pluciem w twarz?
Normalnie nie napisałbym ani słowa (bo walczenie z błędami w internecie to jak zawracanie rzeki kijem), ale jak komuś zarzuciłeś "dizajnerskie" słownictwo, a sam stosujesz "modne" skrótowce to aż się o to prosiłeś.
Robienie błędu od dawna w najmniejszym stopniu nie umniejsza niechlujstwa językowego. Jak chcesz pisać szybciej to pomijaj samogłoski. Tak też jest w pełni zrozumiale, a znacznie szybciej*. Poza tym piszesz posta na forum (czyli coś względnie trwałego, co pisze się jakiś czas i można poświęcić kilka sekund na niego więcej), a nie wiadomość w grze wieloosobowej, w której każda sekunda po naciśnięciu tyldy jest na wagę złota. Tym bardziej, że jednak znajdujesz chwilę na użycie pogrubienia, którego użycie na całej treści jest mocno naciągane.
A jak już Ci ktoś zwrócił uwagę na błąd, to zamilknij, przyjmij to na klatę, zacznij trolować, ale, na Boga, nie staraj się nawet uargumentować, że to dobre rozwiązanie, bo nim po prostu nie jest.

Na jakie strony się powołuję? I w którym miejscu?

A "Boże" pisze się z wielkiej, przez szacunek dla ludzi, dla których robi to różnicę. Przynajmniej tak mnie uczono i tego się będę trzymał.

To 3/4 jak rozumiem nie było do mnie. Jak tak, to wytłumacz mi o co chodzi, szczególnie ten "niedosyt informacji", który rzekomo posiadam.

*Jak chcesz pisać szybciej, to zmień układ klawiatury na Dvorak. Nie sztuka pisać szybciej i z błędami.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


09 cze 2013 19:58:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Ludzie na żołdzie Amazon. Humoreska ?
pever napisał(a):
Ten text krążył gdzieś we mnie jako coś komicznego.


Sporo się naczytałem w sieci o Kobo, o Glo, o Aurze.
Jak wszyscy wiemy, net pełen jest expertów, alias znawców vel koneserów czytników.
Naoglądałem się więc opinii, np. na temat Aury:
- jest cięższy od Paperwhite - rozmiar ekranu nie jest brany pod uwagę !
- Paperwhite oświetlany jest "specjalną warstwą, którą można sobie wyobrazić, jako spłaszczony światłowód. To właśnie poprzez nią jest rozprowadzane światło."
[ To jest naprawdę mocne! ]
Kobo ma tylko antyczne LED.
- Obudowa Aury jest z plastiku. Oczywiście, Paperwhite to stop platyny i tytanu.
- Obudowa Aury jest "śmieszna i dziwaczna" - to, że ułatwia trzymanie to pikuś. Poza tym, porządny czytnik ma być identyczny jak czytnik Amazon! Bez dyskusji!
- Kobo Aura nie mieści się w etui do Paperwhite...zaiste...zajebiste! Dyskwalifikuje czytnik na starcie!
- Kobo Aura nie różni się niczym od innych czytników, poza rozdzielczością.[sic!]
- "Potwierdzone plotki" :mrgreen: na temat Kobo i Nook'a.

Przykłady można mnożyć.
Ciekaw jestem, dlaczego pojawiają się w sieci takie herezje.
Czy tym ludziom ktoś płaci, czy to tylko idioci ?


większość internetowych "testów", zwłaszca tych krótkich gdzie autor nie jest użytkownikiem danego urządzenia, jest nic nie warta. W sporej części przypadków autor tekstu nawet nie miał w rękach danego urządzenia i jedynie powiela materiały reklamowe ze strony producenta lub snuje domysły na podstawie tego co wyczytał w specyfikacji. Stąd takie kwiatki.....

Amazon w końcu czuje na plecach oddech konkurencji, która wypuściła po prostu lepszy produkt :)

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


21 gru 2014 23:48:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron