Teraz jest 23 kwi 2024 22:39:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
koszt ebooka i wypożyczanie 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: koszt ebooka i wypożyczanie
Proszę Państwa a jednak będzie można odsprzedawać przeczytane ebooki i to legalnie:

"....europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł właśnie, że obywatele Unii Europejskiej mogą swobodnie sprzedawać używaną kopię nabytą drogą cyfrową (np. na Steamie). I to bez względu na licencję użytkownika!..."

Więcej:
http://www.cdaction.pl/news/27486


13 lut 2013 23:11:59
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2011 14:22:46
Posty: 8
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: koszt ebooka i wypożyczanie
To w takim razie nie pozostaje nic innego, jak założyć dział "Sprzedam/Kupię/Zamienię Ebooka" i handlować :) W takim wypadku z chęcią zarówno sprzedałbym, jak i kupił kilka ebooków.


14 lip 2013 20:11:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: koszt ebooka i wypożyczanie
A ja pozwolę sobie na inne pytanie dotyczące postu sprzed jakiegoś czasu.

@Eeon
Na jakiej podstawie uznałeś, że wymiana ebook-ebook jest "bardziej legalna" niż ebook-pieniądze? Jak dla mnie to niczym się one nie różnią: w obydwu przypadkach otrzymujesz korzyść majątkową w zamian za zrzeczenie się wiązki praw do egzemplarza*.

A idea centralnej bazy rynku wtórnego e-booków wydaje mi się... dziwna w zdecentralizowanym świecie internetu. Ja to widzę tak, że jakieś dane identyfikujące mnie jako nabywcę są zakodowane w książce w taki sposób, że tylko wydawca (dystrybutor) może je odczytać (standardowy znak wodny), a przy sprzedaży tylko informuję o tym, że teraz tą książkę ma inna osoba (podając jej namiary). To już wyłączny interes wydawcy (dystrybutora) żeby w swojej bazie danych zaktualizować odpowiednie rekordy.

*optuję przy okazji tu, jak i w każdym innym miejscu za uznawanie zakupionego ebooka (i wszystkich stworzonych wtedy jego kopii dla jednego użytkownika) za egzemplarz w rozumieniu ustawy o prawie autorskim.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


15 lip 2013 11:03:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: