Teraz jest 28 mar 2024 11:20:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Google wchodzi na rynek ebooków 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Google wchodzi na rynek ebooków
Google's New E-Book Store: One Store, Any Device

Kindle might face serious competition next month – Google

Pojawia się bardzo groźny konkurent dla księgarni, które mają swoje czytniki (w artykule głównie mowa o zagrożeniu dla Amazonu). Google ma uruchomić serwis jeszcze w tym roku w US, a w pozostałych krajach w pierwszym kwartale 2011. Firma nie zamierza projektować własnego czytnika, ale udostępniać książki w przeglądarce internetowej. W ten sposób będzie można czytać książki z poziomu każdego urządzenia, które ma przeglądarkę i może połączyć się z internetem - to dotyczy również Kindle 3 - ciekawe czy Amazon stwierdzi, że "funkcja eksperymentalna" przeglądarki już przeszła fazę eksperymentu i należy ją usunąć? :mrgreen:

Google dodatkowo ma mieć więcej książek niż Amazon (mówi się o pół miliona).

To trochę faktów, mój subiektywny komentarz jest taki, że skorzystam tylko jeśli oferta Google będzie znacznie lepsza niż Amazona (disclaimer: jestem posiadaczem Kindle). Wolałbym, gdyby ebooki można było normalnie ściągnąć w jakimś uniwersalnym formacie (niech będzie ePUB) oprócz czytania ich na necie. Nawet jeśli przeglądarka internetowa w moim czytniku będzie działać z Google Editions, to jednak WiFi zżera baterię i mogę zapomnieć o ładowaniu raz na miesiąc, znowu trzeba się martwić o baterię w podróży, itd. No i ja osobiście nie mam 3G, więc czytanie ograniczało by się w zasadzie do domu... Pewnym wyjściem mogły by być usługi typu Instapaper, ale ponieważ jest to serwis third party, który musi być w stanie połączyć się z inną stroną, to chyba nie zadziała. Podsumowując - jeśli zakupionych książek nie będzie się dało ściągnąć, to ja raczej spasuję.


02 gru 2010 9:33:09
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Google wchodzi na rynek ebooków
Cytuj:
Podsumowując - jeśli zakupionych książek nie będzie się dało ściągnąć, to ja raczej spasuję.
Nie Ty jeden, podejrzewam. Przecież większość czytników na rynku (chodzi o te już w posiadaniu klientów) nie posiada dostępu do internetu, o przeglądarce nie wspominając.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


02 gru 2010 10:38:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:01:04
Posty: 60
eCzytnik: Kindle 3G+WIFI,OMNIA
Post Re: Google wchodzi na rynek ebooków
DarkStar napisał(a):
... każdego urządzenia, które ma przeglądarkę i może połączyć się z internetem - to dotyczy również Kindle 3 - ciekawe czy Amazon stwierdzi, że "funkcja eksperymentalna" przeglądarki już przeszła fazę eksperymentu i należy ją usunąć? :mrgreen:

Pewnie wtedy AMAzon , po prostu zablokuje dostęp via 3G do tej strony google lub wprowadzi opłatę za transmisję.
Czytanie on-line jest wbrew pozorom niezbyt atrakcyjne , bo czytanie w trakcie drogi/ na urlopach czyli wtedy gdy
atrakcyjnosc korzystania z czytnika jest szczególna , dostęp do stabilnej i szybkiej sieci moze byc utrudniony.


02 gru 2010 11:53:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Google wchodzi na rynek ebooków
Jeśli platforma google będzie oparta o www, to amazon nie będzie mógł zablokować tej strony. Miał by wtedy na karku tyle komisji, regulacji i pozwów, żeby się nie pozbierali.


02 gru 2010 12:18:06
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Google wchodzi na rynek ebooków
To ograniczą do swojej albo kilku, jak Onyx. I trzeba będzie łamać :twisted:

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


02 gru 2010 12:19:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Google wchodzi na rynek ebooków
Kell napisał(a):
To ograniczą do swojej albo kilku, jak Onyx. I trzeba będzie łamać :twisted:

Hmm -to oczywiście OT, ale Onyx niczego nie ogranicza :!:
Narzekanie na kiepskie linki/ikonki brało się z tego, że jest ich 4 w menu o szumnej nazwie "Strony WWW" i nie można było ich usunąć, ani dołożyć nowych (do Firmware 1.5), ale dostęp do wszystkich stron był i jest zawsze :)

_________________
W Obrazek też ;)


02 gru 2010 13:05:50
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Google wchodzi na rynek ebooków
A, to widać oglądałem Onyxa sprzed fw 1.5

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


02 gru 2010 13:26:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Google wchodzi na rynek ebooków
Kell napisał(a):
A, to widać oglądałem Onyxa sprzed fw 1.5
Ejże - przecież pisałem, że Onyx NIGDY żadnych stron internetowych nie blokował - można je było zawsze wszystkie wyszukiwać przez google, albo otwierać poprzez wpisanie adresu z wirtualnej klawiatury.

Ewentualnie, może chodzi Ci o to że w bardzo zamierzchłym firmware 1.1 nie było jeszcze paska do wpisywania adresów stron... ale to nie znaczy, że coś było blokowane :!:
Oni założyli, że wszystko da się wyszukać przez google a dopiero, na życzenie użytkowników, dołożyli pasek do wpisywania adresów.

_________________
W Obrazek też ;)


02 gru 2010 13:40:09
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Google wchodzi na rynek ebooków
Cytuj:
Ewentualnie, może chodzi Ci o to że w bardzo zamierzchłym firmware 1.1 nie było jeszcze paska do wpisywania adresów stron... ale to nie znaczy, że coś było blokowane

No dokładnie o to mi chodziło. Założyli/zablokowali... co za różnica ;)

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


02 gru 2010 15:15:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Google wchodzi na rynek ebooków
Google launches eBookstore with choice of sellers and devices

No i wystartowali! Szybciej niż się wszyscy spodziewali. Na razie sklep dostępny jest wyłącznie dla mieszkańców USA, ale za kilka miesięcy powinien otworzyć swoje podwoje dla reszty świata*. Dobra wiadomość - książki da się ściągać na urządzenia obsługujące ADE. Zła wiadomość - książki da się ściągać na urządzenia obsługujące ADE. Nawet Google ma DRM. :cry:

* a w jakich krajach to w sumie nie wiadomo, może tam gdzie Google Checkout działa? Wówczas była by i Polska.


06 gru 2010 23:23:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2010 18:06:20
Posty: 7
Post Re: Google wchodzi na rynek ebooków
Nie ufam specjalnie czytaniu w chmurze, nawet nie ze względów zżerania baterii i braku 3G, ale od historii z Rokiem 1984 w Kindle'u boję się, że coś nagle zniknie, bo cośtam cośtam, prawo autorskie. Skąd mam wiedzieć, że książki, którą dzisiaj czytam, jutro już nagle nie będzie?

Wiem, trochę się czepiam...


06 gru 2010 23:48:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Google wchodzi na rynek ebooków
Chmura to dalsze ograniczenie praw konsumentow i rowniez mam obawy co do tej technologii. Nawet jesli zalozymy, ze wszyscy zawsze beda mieli czyste intencje to pozostaje jeszcze kwestia wypadkow losowych. Sa takie komorki o nazwie sidekick ktore wszystko przechowuja w chmurze. Pewnego dnia nastapula awaria i wielu uzytkownikow bezpowrotnie utracilo dane.


07 gru 2010 0:14:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Google wchodzi na rynek ebooków
Ale z Google można ściągać ePUB, więc nawet jeśli taka książka pewnego dnia zniknie z chmury, to i tak macie ją na dysku/czytniku. A Amazon może zdalnie usuwać książki nawet z czytnika. :P


07 gru 2010 10:08:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Google wchodzi na rynek ebooków
DarkStar napisał(a):
A Amazon może zdalnie usuwać książki nawet z czytnika. :P


No przecież nie może. Po wpadce z Orwellem prawnie się zobowiązali, że nie będą tego robić.


07 gru 2010 10:50:36
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Google wchodzi na rynek ebooków
Fizycznie może. Ale AFAIR książkę można sobie ściągnąć na Kindle 4 PC i też zrobić backup pliku, czyż nie? Więc tak samo jest, tylko Google jeszcze chyba nie gwarantuje, że nie usunie nagle czegoś "bo tak".

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


07 gru 2010 12:44:03
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: