Teraz jest 29 mar 2024 2:11:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
ekran dotykowy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2009 23:18:01
Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kobo touch
Post ekran dotykowy
Witam.
Czy jest szansa na opinię kogoś kto używa czytnika z ekranem dotykowym. Głównie chodzi mi czy jest to przydatne. Czy ta funkcja jest wykorzystywana. W papierowej książce nie robiłem notatek, podkreśleń, zaginania kartek itp. Czytałem na Simpadzie głównie beletrystykę, więc nie odczuwałem potrzeby. Teraz chcę kupić czytnik i jeżeli już inwestować to w coś na dłużej i jak najbardziej uniwersalnego. Wiem, że 3G, wi-fi nie będzie mi przydatne, ale z dotykowym nie wiem. Z rysikiem jestem oswojony, więc nie będzie problemów.
W beletrystyce pewnie nie, ale w książkach poważniejszych, czy fachowych może warto podkreślić jakiś fragment żeby przy następnym przeglądaniu zwrócić na niego uwagę, czy zanotować jakąś "złotą myśl"? Czy tak z tego korzystacie?
pozdr


20 lis 2009 11:14:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2008 17:13:34
Posty: 60
Lokalizacja: NJ
Post Re: ekran dotykowy
Dotykowy ekran nie jest matowy i to jest moim zdaniem spora różnica gdzie przyzwyaczajony do czytania normalnej wersji pewnie wkurzałoby mnie to troszke gdyż wygląda mniej jak papier.


20 lis 2009 20:22:51
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: ekran dotykowy
Cherek20 napisał(a):
Dotykowy ekran nie jest matowy i to jest moim zdaniem spora różnica gdzie przyzwyaczajony do czytania normalnej wersji pewnie wkurzałoby mnie to troszke gdyż wygląda mniej jak papier.

Tutaj zależy to od zastosowanego rozwiązania. Ekran dotykowy od Wacoma jest umieszczany za ePapierem, więc nie zmienia jego kolorów (tak jest np. w Onyxie, w iRexach też, AFAIR). Minusem tego jest fakt, iż można je obsługiwać wyłącznie rysikiem (a po takim PRS-700 możesz "palcować").

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


20 lis 2009 20:48:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2009 23:18:01
Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kobo touch
Post Re: ekran dotykowy
Dzięki za info. Jakość czytania stawiałbym na pierwszym miejscu. Chyba jednak Eclicto coraz bliżej. Chyba że wyprzedadzą go jak Nooka ;)


21 lis 2009 16:36:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: ekran dotykowy
Ekran dotykowy (myślę tu o rysiku, jak w Boox-ie) oprócz funkcjonalnosci to jest jeszcze kwestia wygody, ergonomii (jak myszka w/s klawiatura). W niektórych sytuacjach o wiele wygodniej jest wyjąć rysik i wskazać jakąś funkcję, niż "wystukać" kursorami menu, a potem najechać potrzebny element.
Nie mowiąc już o wpisaniu szukanego w tekście słowa, czy zaznaczeniu adnotacji, albo żądanego fragmentu tekstu - z rysikiem to bardzo wygodne.

_________________
W Obrazek też ;)


25 lis 2009 11:24:11
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron