Teraz jest 28 mar 2024 23:33:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Biblia na czytnik 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Biblia na czytnik
AndrezPL napisał(a):
Jak możesz to zgłoś.
Próbowałeś może dowiedzieć się, czy jakieś wydawnictwo zamierza wypuścić oficjalnego ebooka z biblią? Ja wysyłałem maile do kilku wydawnictw, ale żadnej odpowiedzi nie dostałem...

Zgłosiłem. O żadnym takim wydawnictwie nie wiem, ale pytać nie pytałem.
Sam kupiłem sobie kiedyś Biblię w wersji elektronicznej po angielsku w sklepie Amazona (mają rózne wersje w niewygórowanych cenach), ale jednak tej wagi tekst wolałbym czytać w języku ojczystym.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


28 lut 2012 15:53:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2011 9:01:08
Posty: 30
Post Re: Biblia na czytnik
Edycja Św. Pawła www.edycja.pl planuje w połowie roku wypuścić pierwsze ebooki (tak mi odpowiedzieli na maila), zatem cierpliwości :)


21 mar 2012 17:28:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2012 21:07:58
Posty: 2
Post Re: Biblia na czytnik
Cześć,

Przede wszystkim chciałbym się z Wami jako społecznością tym postem przywitać, bo to pierwsza taka okazja :)

A co do tematyki wątku to niestety moja ignorancja informatyczna nie pozwoliła mi z sukcesem ukończyć procesu ściągania Biblii do htmla. Nie miałem wcześniej styczności z pythonem, więc nie jestem w stanie stwierdzić czy to wina skryptu, konfiguracji software'owo hardware'owej czy też mojej niekompetencji (raczej to ostatnie).

W związku z powyższym mam 2 pytania:
1\ Czy ktoś mógłby mi podesłać wersję html albo jakąś inną kindlową na maila tudzież wytłumaczyć step-by-step jak samemu to wygenerować? Mail jest onecando w domenie gmail.com.
2\ Na jakim etapie jest teraz projekt (czy też upadł)? Patrzac po wątku i po dacie aktualizacji skryptu to już dawno nic się tutaj nie działo. Gdyby np potrzeba byłoby sczytywać wersję migrowaną z drukowaną to może mógłbym spróbować pomóc z jakimś małym kawałkiem i tak byłoby łatwiej.

Pozdrawiam,
Fawlty


09 paź 2012 23:28:41
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Biblia na czytnik
Patrz tutaj:
ogolnie-o-eczytnikach-f155/biblia-jerozolimska-z-komentarzami-na-czytnik-t12016.html

Najlepsze wydanie dostępne, jak dotąd.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


09 paź 2012 23:47:48
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Biblia na czytnik
Fawlty napisał(a):
2\ Na jakim etapie jest teraz projekt (czy też upadł)? Patrzac po wątku i po dacie aktualizacji skryptu to już dawno nic się tutaj nie działo. Gdyby np potrzeba byłoby sczytywać wersję migrowaną z drukowaną to może mógłbym spróbować pomóc z jakimś małym kawałkiem i tak byłoby łatwiej.

Chyba jestem za mało charyzmatyczny, bo na początku roku błędy które zgłaszałem przestały być poprawiane...

Zacząłem sobie na boku robić inny skrypt, który bazuje na poprzedniej wersji strony z Biblią, z 1998 roku. Tam nie ma tych błędów, ale mój nowy skrypt jest jeszcze w powijakach.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 paź 2012 11:38:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lut 2012 13:57:34
Posty: 7
eCzytnik: Kindle
Post Re: Biblia na czytnik
Ja natomiast mam zrobioną przez siebie wersję mobi, którą czytam i zaznaczam błędy w oczekiwaniu na oficjalną wersję Edycji Św. Pawła (która miała być w połowie tego roku).


10 paź 2012 12:37:36
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Biblia na czytnik
O to bardzo ciekawa informacja - kto i gdzie zapowiadał ebooka od Paulistów?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


10 paź 2012 12:45:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lut 2012 13:57:34
Posty: 7
eCzytnik: Kindle
Post Re: Biblia na czytnik
Vroo napisał(a):
O to bardzo ciekawa informacja - kto i gdzie zapowiadał ebooka od Paulistów?
Zapowiadał Harnas kilka postów wyżej ;)

Harnas napisał(a):
Edycja Św. Pawła http://www.edycja.pl planuje w połowie roku wypuścić pierwsze ebooki (tak mi odpowiedzieli na maila), zatem cierpliwości :)


10 paź 2012 13:07:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2011 9:01:08
Posty: 30
Post Re: Biblia na czytnik
właśnie ponowiłem zapytanie do wydawnictwa Edycja.


10 paź 2012 14:31:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2012 21:07:58
Posty: 2
Post Re: Biblia na czytnik
Vroo napisał(a):

Dzięki za hint, zaraz sprawdzę.

t3d napisał(a):
Zacząłem sobie na boku robić inny skrypt, który bazuje na poprzedniej wersji strony z Biblią, z 1998 roku. Tam nie ma tych błędów, ale mój nowy skrypt jest jeszcze w powijakach.

Jakbyś potrzebował jakiegoś betatestera to daj znać, o ile nie będzie to bardzo skomplikowane - postaram się pomóc ;)

Harnas napisał(a):
właśnie ponowiłem zapytanie do wydawnictwa Edycja.

Już od prawie 2 lat czekam i czekam, aż któreś wydawnictwo z tym ruszy. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby dla wydawnictwa, które posiada wersje 'surowe' Pisma w różnych formatach tak trudno było zrobić ebooka ... Ale trzeba czekać to czekam, w międzyczasie badając link od @Vroo :)


22 paź 2012 3:17:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2011 9:01:08
Posty: 30
Post Re: Biblia na czytnik
Nadal nie uzyskałem odpowiedzi, to trochę niepoważne pozostawiać maila bez odpowiedzi tak długo. Myślę, że osoba, która odpowiadała poprzednim razem, nie zrozumiała o co mi chodzi z tym ebookiem i sądziła, że to o wersję audio chodzi.


22 paź 2012 8:31:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2011 9:01:08
Posty: 30
Post Re: Biblia na czytnik
Na Woblinku jest Nowy Testament i Psalmy opracowane przez Ewangeliczny Instytut Biblijny
http://woblink.com/autor,ewangeliczny-i ... lijny,6260


06 lis 2012 13:14:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lip 2012 20:43:56
Posty: 50
Lokalizacja: Trzcianka
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Biblia na czytnik
Witam

Dodam, że wyszła już oficjalnie Biblia Warszawska, jeżeli komuś zależy aby kupić to najtaniej w Woblinku ;)
http://upolujebooka.pl/oferta,46379,bib ... awska.html

_________________
"Naród jest tak silny, jak charakter jego obywateli"
polecam: http://radiochrzescijanin.pl


28 wrz 2014 10:32:02
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Biblia na czytnik
Na biblia.deon.pl coś się pozmieniało. Ktoś próbujący skorzystać z mojego skryptu z githuba zgłosił że skrypt nie działa. Wygląda na to, że cały serwis został ponownie wygenerowany. Zniknęły te żenujące błędy, jak brak 15 wersów z Hi 36 i te rzeczy które wcześniej zgłaszałem do nich mailowo (m. in. brakujące słowa znajdujące się w trójkątnych nawiasach). Będę chciał przepisać skrypt, żeby poradził sobie z tą nową wersją strony.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


28 wrz 2014 11:08:51
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Biblia na czytnik
Nowa wersja mojego skryptu osiągnęła funkcjonalność zbliżoną do wersji poprzedniej. Skrypt pobiera całe Pismo Święte i zapisuje wszystko do plików xhtml (zamiar jest taki, żeby od razu pakował do epub - nad tym jeszcze pracuję). Działają linki do przypisów i wewnątrz przypisów. Niestety zauważyłem, że nadal są błędy w składni strony, na przykład w przypisach do Dz 13, 34, 1 Krl 5, 1-8 itd.
Aktualnie kod znajduje się w repozytorium https://github.com/t3d/pismo

Co ciekawe, strona biblia.deon.pl odrzuca połączenia wykonywane przez pythona, trzeba podmieniać User Agent żeby cokolwiek pobrać (oczywiście mój skrypt już nie przedstawia się jako python, użytkownik nie musi nic zmieniać) :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


20 paź 2014 0:38:19
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: