Teraz jest 28 mar 2024 22:43:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Skąd bierzecie e-booki? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 18:18:42
Posty: 13
eCzytnik: Onyx BOOX A62S Evolution
Post Skąd bierzecie e-booki?
Witam.
Skąd bierzecie e-booki. Kupiłem czytnik, wrzuciłem kilka pdf-ów z popularnej strony (tzw. gryzonia). No i często nie daje się tego czytać, bo są tak złożone, że Calibre nie daje z tym rady
Na kupno nowych e-booków najnormalniej w świecie mnie nie stać. Na szczęście mój Onyx jest w serwisie, więc chwilowo problemu z e-bookami nie mam :D
Ale chce czytać, kasy mało, czytnik zaraz będzie a e-książek w dobrej jakości brak. Skąd bierzecie e-booki? jak je pozyskujecie?
na co zwracać uwagę zasysając z sieci, niekoniecznie legalną książkę żeby była "do czytania" a nie do zabawy w formatowanie?
Zwłaszcza interesuje mnie sensacja i kryminał.
Podpowiedzcie nowicjuszowi.

Proszę o przeniesienie, jeśli temat jest w złym dziale.


11 mar 2013 18:07:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 11:43:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Classic (black)
Post Re: Skąd bierzecie e-booki?
kupuje na promocjach...
wszelkiego rodzaju sklepy internetowe co rusz mają jakąś promocję na książki...

wystarczy poświęcić nieco czasu i sprawdzić sobie co 1-2 dni czy coś ciekawego się nie pojawiło (a najlepiej to sprawdzać codziennie)
do tej pory najwięcej za pojedynczą książkę zapłaciłem 11,90zł...

braki kasy brakami, ale uważam, że raz na miesiąc każdy jest w stanie odłożyć 10zł na książkę do poczytania...

a pdf'y czyta się na czytnikach ogólnie beznadziejnie (i nie ma tu znaczenia jaki to czytnik)


11 mar 2013 19:18:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 18:18:42
Posty: 13
eCzytnik: Onyx BOOX A62S Evolution
Post Re: Skąd bierzecie e-booki?
adasko1984 napisał(a):

braki kasy brakami, ale uważam, że raz na miesiąc każdy jest w stanie odłożyć 10zł na książkę do poczytania...


Słuszna uwaga, tylko jedna książka w miesiącu.... Trochę mało. Znacznie więcej wydawałem na papierowe wydania, ale interesująca mnie książka papierowa to 30-60 pln. Kupując czytnik liczyłem, że znacznie taniej będe mógł czytać. I znacznie więcej, bo taniej
Nie chcę "piracić", ale to bardzo budżetowe rozwiązanie. Ściągamy filmy, muzykę, opropgramowanie. Nie zawsze legalnie. Nie chcę tu moralizować, ale ... No właśnie


11 mar 2013 20:30:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2012 19:49:53
Posty: 44
eCzytnik: Prestigio PER3464B
Post Re: Odp: Skąd bierzecie e-booki?
Przeszukaj forum pod kątem konwersji PDF programem Calibre. Przy odrobinie wysiłku z większości PDFów można wykrzesać całkiem przyzwoicie sformatowaną książkę.

Można pozbyć się numeracji stron, pustych linii w dziwnych miejscach, itp.
Najlepiej chyba zacząć próby od skopiowania treści PDF do WORDopodobnego programu i zapisania w formacie rtf.
RTF Calibre zjada z przyjemnością.


12 mar 2013 1:15:03
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Skąd bierzecie e-booki?
Jest też sporo źródeł darmowych. Wolne lektury, fantastyka z http://www.bazaebokow.robertjszmidt.pl/
Oraz promocje typu http://bookrage.org/

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


12 mar 2013 10:59:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sie 2013 22:54:01
Posty: 5
Post Re: Skąd bierzecie e-booki?
Musisz zwracać dużą uwagę na aktualne promocje i można sobie spokojnie czytać bez większych obaw o stan swojego konta :) Czytanie w PDF jest według mnie głupim pomysłem, bo jest strasznie ciężko się doczytać


26 sie 2013 22:48:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 wrz 2016 21:50:35
Posty: 5
eCzytnik: prestigio
Post Re: Skąd bierzecie e-booki?
Witam, obecnie ceny ksiazek elektronicznych sa naprawde przyjazne.Mi sie udalo kupic ciekawa juz za 12zl.Mysle ze to nie sa jakies wygorowane kwoty za format epub albo mobi.Lepiej nie pobierac z darmowyvh stron bo sa slabej jakosci.


13 wrz 2016 18:12:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Skąd bierzecie e-booki?
aafrica napisał(a):
.... wrzuciłem kilka pdf-ów z popularnej strony (tzw. gryzonia).


No skoro już korzystasz z gryzonia to czemu nie wpiszesz sobie tytułu książki w wyszukiwarkę gryzonia i w opcjach wyszukiwania nie zaznaczysz sobie "dokumenty" a w formacie "epub, mobi"?
Gryzoń w 99% procentach wypluje Ci kilka stron odnośników do plików w tym formacie.
Pamiętaj tylko, że nie tylko pdf-y mogą być źle złożone. Epub i mobi również a nawet powiem więcej:
Jak już raz zobaczysz porządnie złożoną książkę to stwierdzisz, że większość książek z gryzonia jest kiepskiej jakości.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


16 wrz 2016 16:19:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: