Teraz jest 20 kwi 2024 7:07:59




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Sesja RPG 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post Sesja RPG
Temat zaczerpnięty ze starego forum. Tam planowaliśmy zrobić sesję RPG dla chętnych użytkowników forum. Nie zdążyliśmy, ponieważ zmieniliśmy forum, ale już wcześniej byli chętni, więc może i tu znajdą się ludzie do grania i prowadzenia? Rasalom był chętny prowadzić. Dalej tak jest? I kto chciałby wziąć w tym udział. Proszę o zapisy.


17 lip 2007 13:09:48
Zobacz profil WWW
Post 
Ja mógłbym i prowadzić i grać (szczerze mówiąc to wolałbym grać:) ) pytanie tylko w co?? Jakiś konkretny system czy sesja improwizowana jak i system??
Więcej szczegółów by się przydało


17 lip 2007 16:47:03
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Jeśli Rasalom nie zmienił zdania, to on może to poprowadzić. Co do systemu, to byliśmy w trakcie ustalania i z tego co pamiętam, to stanęło na świecie Tolkiena czy czymś podobnym. Co do szczegółów, to niech Rasalom się wypowie :)


17 lip 2007 16:49:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:41:31
Posty: 84
Post 
Nie zmieniłem zdania i mam zamiar poprowadzić sesyjkę na forum.... Zwykle prowadziłem na realu ale może i tu sobie poradzę... :D :D Proponuję system oparty na twórczości Tolkiena, bo chyba większość słyszała o tym pisarzu i w choćby w bardzo znikomym stopniu orientuje się w tym świecie... :D Mam doświadczenie w grach prowadzonych w tym świecie i jestem świeżo po takiej sesji... :D Proponuję też byśmy zaczęli akcje kilka dobrych lat po wojnie o pierścień... Wydarzenia te nie zostały opisane przez Tolkiena, więc mamy dość dużą swobodę działania... Przelecę (bez skojarzeń) jeszcze Silmarillion, żeby nie strzelić jakiegoś byka i mogę zaczynać.... W sierpniu będzie mała pauza, bo mam wyjazd :D Ale od września możemy kontynuować... Szkoła to pikuś... Mało istotne utrudnienie :D :D Mam rację? A tak serio to jeśli zgadzacie się z tym to od poniedziałku zaczynamy :D Co do samego rodzaju gry, to proponuję pominąć wszelkie rzuty kostkami... Skupię się na zagadkach i łamigłówkach (przygodówka) :D


18 lip 2007 15:14:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
A może wcześniej krótki opis o co chodzi w tym? :P Jakieś podręczniki mamy przeczytać? I może poczekamy na większą ilość chętnych?


18 lip 2007 15:52:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:41:31
Posty: 84
Post 
Podręcznik do story tellingu = Władca pierścieni i opcjonalnie Silmarillion :D To będzie interaktywna opowieść, bo na rzuty kostkami i inne tego typu rzeczy nie ma warunków :D A poczekać pewnie że możemy :D


18 lip 2007 16:18:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Hmm Rasalom, podreczniki podrecznikami, ale weź jakis zarys podaj jak to bedzie w ogole wygladało ? Wszyscy beda milei byc na forum i pisac posty co robią w danej chwili, Ty bedziesz swego rodzaju narratorem kreślacym tło całej histori ?? bo chetnie bym sie zabawił tylko sobie nie wyobrazam tego zbytnio na forum :)

_________________
Obrazek


18 lip 2007 17:35:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 19:05:04
Posty: 177
Lokalizacja: SĂŞpopol, Olsztyn
Post 
Ja się na to piszę...Tylko tak jak poprzednicy proszę o ciut więcej szczegółów, ewentualnie jakiś samouczek, tutorial, bądź przykład :)

_________________
Myślenie boli tylko za pierwszym razem...


19 lip 2007 0:53:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:41:31
Posty: 84
Post 
Ok... Już piszę... Chodzi mi o odgrywanie własnej postaci w świecie Tolkiena... Ja będę opisywał miejsca, przygody i inne tego typu rzeczy a Wy wcielając się we własne postaci będziecie opisywać własne ruchy i dialogi... Mam nadzieję, że tłumaczę wystarczająco jasno... Skupię się na zagadkach, zadaniach i tego typu sprawach.... Walki będą właściwie sprawdzaniem waszego sprytu i pomysłowości, bo większość potworków jakie Wam dam, będzie zbyt silnych, wielkich itd. by im nastukać w sposób konwencjonalny... Karty postaci będą w oddzielnym temacie i wszystko co znajdziecie będzie do czegoś potrzebne, więc oczy otwarte... Za każdą misję dostaniecie pewną liczbę kasy i exp. Punkty doświadczenia możecie zamienić na dodatkowe zdolności, czary albo dopakować jakąś cechę... To czy wam się uda użyć na czymś/kimś tej zdolności zależeć będzie wyłącznie od sposobu w jaki jej użyjecie... Np. Jeśli macie jakieś zamknięte drzwi to możecie zdać się na alchemika i niech ten próbuje przetopić zawiasy kwasem albo inne tego typu rzeczy... Jeśli uda Wam się mnie przegadać to wszystko może być śmiercionośną bronią... Daję Wam wolną rękę w sposobach użycia swoich zdolności... Czary jakie będą w grze, też nie są ograniczone. Sami możecie tworzyć własne, ale zależeć będzie to od posiadanych przez Was punktów Exp. Moc ich nie będzie miała większego znaczenia, bo i tak zależeć to będzie od sprytnego ich użycia... Nowostworzone czary mogą czasem wywoływać inne, niż zamierzone, efekty, więc radzę je najpierw na czymś przetestować... Tak samo jak nowa zdolność, najpierw może się nie udać ale praktyka czyni mistrza. Cechy natomast będą odpowiadały za Wasz wygląd i moc Waszych tricków. Ten, kto ma więcej siły, ma większe szanse na podniesienie wielkiego kamienia itd. :D Cech będzie 6. Siła, szybkość, Siła woli, Zwinność, Wytrzymałość i Inteligencja. Nie będzie to miało dużego znaczenia ale sprawi to, że jednym będzie łatwiej czegoś dokonać a innym trudniej.
100exp = +1 do cechy
1000exp = Nowa zdolność(lub 1 efekt zdolności-comba)
1000exp = Nowy czar(lub 1 efekt czaru-comba)

Kwestie mówione pisać będziemy Pogrubieniem
Czynności w gwiazdkach *...*
A komentarze w //...//
Mam nadzieję, że tyle wystarczy... Jeśli coś nie jest jeszcze jasne, to pisać.


19 lip 2007 12:03:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Dobra ... to jeszcze jedna kwestia ... jakie postacie beda do wyboru, czym beda sie charakteryzować ktore dajmy na to beda mogly uzywać czarow a ktore kompletnie nie beda sie do tego nadawać, wiesz takie rozne :) Bo jako iż jestem laikiem a dość ciekawie to wyglada to trzeba mi to wytlumaczyc :D

_________________
Obrazek


19 lip 2007 14:57:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:41:31
Posty: 84
Post 
Ok... Już mówię... Nie będzie jednoznacznego podziału na klasy czy profesje... To wyjdzie samo, w zależności jak będziecie uzywać własnych zdolności i jak będziecie rozdzielać punkty... Czarów może uzywać każdy o ile poświęci trochę czasu i Exp. na cwiczenie się w tym... Mała rada... Dobry strzelec powinien nauczyć się zaklinania... Rasy będą miały jednak lekkie ograniczenia... Nie wyobrażam sobie krasnala biegającego z łukiem i polującego na króliki... Ma na to trochę za krótkie nóżki ale siła i wytrzymałość to jego cechy... Niziołki są zbyt małe i słabe żeby machać młotem bojowym ale są sprytne, zwinne i mają "fach w ręku" dzięki czemu mogą "oskubać" nawet czujnego elfa :D Elfy, z uwagi na swoje długie życie mają więcej doświadczenia i są też mądrzejsze, a dzięki smukłej budowie są bardzo szybkie. I tak dalej...


20 lip 2007 8:35:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Taa ... ale wlasnie mi chodzi o tą końcówke, zacząłeś o krasnalach, niziołkach, elfach, i to beda jedyne dostepny rasy ? czy jeszcze jakas bedzie ? (ja jestem laik wiec wybacz :P) i czym sie charkteryzuja albo czeog nie moga ;)

_________________
Obrazek


20 lip 2007 10:09:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Znajdą się chętni czy nie? :P Myślałem, że skoro jest tu tyle osób, to będzie można coś zorganizować, ale niestety :( Szczerze mówiąc pograłbym i dlatego proszę o zgłoszenia :P


20 sie 2007 20:24:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 10:41:31
Posty: 84
Post 
Już wróciłem z dalekiej podróży i czekam na zgłoszenia kandydatów :D Jako, że będzie to story telling, to nie potrzebne jest tu duże doświadczenie w grach rpg :D No pisać kto chętny :D


30 sie 2007 9:53:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2007 23:32:00
Posty: 94
Post 
Ja grałem już w paru sesjach, na forach tylko w autorskie, w świecie Tolkiena jeszcze ani razu. Dość dobrze znam D&D, Warhammera, trochę Neuroshime. Chętnie zagram z Wami.


30 sie 2007 17:46:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron