Teraz jest 29 mar 2024 9:38:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Polityka wewnętrzna 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
mlask mlask ... żałoba, ok. Przeciez zginęło tylu polaków w jednym wypadku. 200 000 zł dla rodzin. ok pod warunkiem iz kaczor płaci to ze swego prywatnego kontra a nie za pieniadze podatnikow ktorych brakuje na wszystko ( a tu mamy 200 000 x 26 ofiar smiertelnych = 5 200 000 zł !! ) Tylko co oni zrobili dla narodu ? czym sie wyroznili ? dla przykladu żołnierz ktory ginie w iraq, a jego rodzina moze liczyc na maxymalnie 30 000 zł (w zaleznosci od okolicznosci, stanowiska itd). do tego te pieniadze ida ze sepcjalnego funduszu wojskowego ujetego w budżecie, a tu mamy tyle kasy skad ? z powietrza ? dajmy te pieniadze na sluzbe zdrowia / drogi czy inne niezbedne w naszym kraju inwestycje...

_________________
Obrazek


24 lip 2007 8:09:21
Zobacz profil
Post 
Ciekawe tylko kto wytrzasnął ową sumę 200 tys złotych dla rodzin ofiar :P Z tego co wiem kancelaria premiera przeznaczyć ma 100 tys złotych, zaś kancelaria prezydenta 10 tysięcy (co jak idzie obliczyć daje łącznie 110 tys na osobę)...


Ostatnio edytowano 24 lip 2007 11:40:32 przez Konto usuniete, łącznie edytowano 1 raz



24 lip 2007 11:30:14
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 19:05:04
Posty: 177
Lokalizacja: SĂŞpopol, Olsztyn
Post 
W takim razie być może źle usłyszałem :) Teleexpres obok leciał a ja tak trochę się przysłuchiwałem i ten news jakoś mi wpadł do ucha....

_________________
Myślenie boli tylko za pierwszym razem...


24 lip 2007 11:38:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Ile by nie było, to jakoś nie przypominam sobie aby po wypadku jakiego kolwiek autokaru rodziny ofiar dostały od państwa jakies odszkodowanie / rekompensate. Jesli juz to moga sadzic firme przewozową / organizaotra wycieczki i domagac sie z tamtad pieniedzy ... moze i jest to bezduszne ale z jakiej przyczyny tamci maja dostac pieniadze a czlowiek ktory jedzie z rodzina na wakacje zostanie strącony przez tira ... praiwe cała rodzina ginie nie dostaje niczego ... a tu przyklad ewidentnej głupoty i do tego rowno obciążający budzet panstwa ...


EDIT: 24.07.2007 16:27

ciekawe podsumowanie znalazłem w internecie :

... Najpierw strajk lekarzy i pielęgniarek - drastyczne traktowanie biorących w nim ludzi (choć dla wielu ludzi przyzwyczajonych do drastycznych sytuacji z telewizji nie było to nic strasznego). Proste postulaty o większe zarobki nie zostały wysłuchane ponieważ PIS jest przeciwko strajkom i oczywiście w budżecie nie ma pieniędzy na tak wysokie wydatki ...akurat tu się zgadzałem w tej kwestii z moim "Wybrańcem".
Potem straszny huragan w okolicach Częstochowy, który pozbawił kilkadziesiąt rodzin dachów nad głową. jak słyszałem minimalne wsparcie. Straszny wypadek we Francji przelał czarę goryczy. gdy o tym przeczytałem zrobiło mi sie smutno i całym sobą byłem razem z osobami, które tam były i przeżyły i z tymi, którym się nie udało. dziś usłyszałem, że dla Pan premier przekaże po 110 tyś zł dla każdej z rodzin ofiar wypadku, Pan prezydent po 10 tyś zł a doliczając do tego wszelkie zbiórki i pootwierane konta, rodziny ofiar wypadku będą bogate i niepowstydzą się nowego Volkswagena Passata. Boli mnie to, że rodziny bez dachu nad głową muszą błagać o pomoc, bo nie mają gdzie żyć. pielęgniarki i lekarze dalej będą zarabiać jak kasierki w hipermarketach. 50 ofiar dziennie wypadków samochodowych mogą tylko z nieba modlić się o godne życie dla swoich rodzin. Naprawdę szczerze życzę wszystkiego najlepszego rodzinom ofiar bo to tragedia...tak jak życzyłem wszystkiego dobrego swojej dziewczynie gdy trzymałem ją w ramionach a jej matka płonęła żywcem w nieszczęśliwym pożarze we własnym mieszkaniu, ona potrzbuje tylko 33 tyś zł by zapłacić swojej siostrze za połowe mieszkania by miszkać na swoim. Czy moja dziewczyna nie otrzymała wsparcia tylko dlatego, że jej mama nie zgineła publicznie czy dlatego, że tej tragedii nie można potraktować w kategoriach politycznych. Bo na pewno (co muszą przyznać nawet rodziny ofiar z Grenoble) jest to szok nawet dla rodzin Ofiar - gdy usłyszeli, że otrzymają takie wpsarcie. Ja rozumiem, ze zbliżają się wybory i trzeba walczyć o elektorat (a że mamy wyjątkowo chrzescijański kraj) i taki gest na pewno w nich pomoże ...


ten fragment tekstu pochodzi z aukcji Allegro :
http://www.forum.vw-passat.pl/allegro/show_item.php.htm

_________________
Obrazek


24 lip 2007 11:45:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
Dokladnie! ilu ludzi zgnieło utopilo sie na kompielisakch. Ile jest innych tragedii. Znam ludzi ktorzy zarabiaja najniższą krajową (1070 brutto) i musza wyzywic cala rodzine. Wolalbym im przekazac te pieniadze. Ale oni nigdy ich nie dostaną ponieważ ich nigdy nie bedzie stać na wycieczke do Francji...

_________________
http://toolsweb.pl/


25 lip 2007 20:32:12
Zobacz profil WWW
Post 
Tak to już jest. Gdy 1 osoba topi się w gliniance, to wypadek. Gdy ginie 26 osób w rozbitym autokarze, to tragedia. Gdy kilka tysięcy umiera z głodu z powodu wojny, to statystyka. Sztuką jest załapać sie na tę środkową wersję.


26 lip 2007 1:47:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: