Teraz jest 26 kwi 2024 18:25:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Kastracja 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Kastracja
Co sądzicie o karze w postaci kastracji dla mężczyzn, którzy dopuścili się gwałtu lub przestępstwa na tle seksualnym? Natknąłem się na taki artykuł na jednej ze stron i pomyślałem sobie, że właściwie dobrze by było wprowadzić takie coś u nas:

Cytuj:
Europa się lituje się nad gwałcicielami

Rada Europy wyraziła zaniepokojenie faktem, że w Czechach rutynowo kastruje się przestępców seksualnych (bbc.co.uk).

Komisja Rady Europy ds. Walki z Torturami (CPT) opublikowała raport poświęcony kastracjom przeprowadzanym w Czechach. Opisała w nim zabiegi kastracji chemicznej i chirurgicznej, którym poddawani są wielokrotni gwałciciele, pedofile i sprawcy morderstw na tle seksualnym.

Chemiczna kastracja polega na zaaplikowaniu mężczyźnie hormonów wpływających ujemnie na libido i erekcję. Jest to zabieg całkowicie odwracalny, choć mogą mu towarzyszyć skutki uboczne (niektórym rosną piersi, a nawet może pojawić się w nich mleko). Z kolei kastracja chirurgiczna polega na usunięciu jąder i powoduje trwałą utratę popędu i bezpłodność.

Kastracja chemiczna nie wymaga zgody pacjenta i stosowana jest rutynowo w czeskich szpitalach psychiatrycznych. Zabieg kastracji chirurgicznej, ze względu na swój nieodwracalny charakter, wymaga zgody pacjenta.

W raporcie komisja zastanawia się na ile decyzja o kastracji chirurgicznej jest dobrowolna. Najczęściej bowiem stawia się więźnia przed wyborem: albo kastracja albo terapia na zamkniętym oddziale psychiatrycznym, gdzie zostanie rutynowo poddany kastracji chemicznej. Komisja ma także zastrzeżenia dotyczące procedur zatwierdzania decyzji o kastracji oraz sposobu, w jaki lekarze wykonujący zabieg traktowali pacjentów.

Czeski rząd zaprzecza jakoby na tym polu mogło dojść łamania praw człowieka i zapewnia, że wszystko dzieje się zgodnie z obowiązującym prawem. Zapowiedział jednak, że zapis o kastracji przestępców seksualnych będzie dyskutowany w czeskim parlamencie jeszcze w tym roku.

Sciągnięte z witryny Konserwatysta.pl


Na początku pomyślałem sobie, żę nic dziwnego - w końcu to Chiny - na wpół dziki, na wpół barbarzyński lud z Azji i ze skorumpowanym biurokratyzmem, wspaniale rozwijającą się gospodarką i zbyt dużą ilością gęb do wykarmienia. Ale potem patrzę jeszcze raz - kurde! Przecież to nie Chiny, a Czechy a więc zaraz obok nas - samo centrum Europy! Więc skoro oni tak robią to czemu tego nie stosować u nas? Byłbym za tym aby kastracją chemiczną karać np. gwałcicieli (ale nie seryjnych) oraz ludzi, którzy popełnili przestępstwo na tle seksualnym (jakoś ciężko mi sobie wytłumaczyć ten termin ale luz). Natomiast kastracja chirurgiczna powinna być bezwzględnie przeprowadzana na ludziach, którym udowodniono pedofilię. Ale udowodniono bez żadnego, najmniejszego nawet śladu wątpliwości - co by niesprawiedliwie pokastrowanych byo jak najmniej. No i wielokrotnym gwałcicielom tak samo - kastracja chirurgiczna. Co sądzicie?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


21 sie 2007 15:37:16
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Hmm,
Oprócz nadużycia terminu "kastracja", to w tym wszystkim nie ma nic specjalnego. Znacząca większość ludzi chorych psychicznie przyjmuje leki, które w ten czy w inny sposób wpływają depresywnie na ich ośrodki - czy to wprost chemicznie, czy poprzez stymulację, czy hamowanie układu hormonalnego. Podobnie jest z osobami zaburzonymi w sferze seksualnej. Z kastracją - jako taką - nie ma to nic wspólnego. Nie jest to również w żadnym razie "karą", ale środkiem zapobiegawczym.
także w Polsce są - i to wcale nie sporadyczne - przypadki przymusowego leczenia osób chorych psychicznie za pomocą takich "koktaili", że - parafrazując - w skrajnych przypadkach można nawet mówić o swoistej kastracji umysłowej.
jeszcze nie tak dawno - w niektórych krajach (w tym w USA) w pewnych stanach chorobowych wykonywano przymusową lobotomię, czyli chirurgiczne usunięcie części mózgu. Normalna kastracja to przy tym pestka.
Chesuli

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


21 sie 2007 15:50:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
jak ktos jest popierdolony to nawet ciachniecie huja nic nie pomoze... ja bym sie nie babral z bandziorami... bo jak straci ptaka to bedzie sie mscil na wszystkich kobietach itd...

lobotomia... ooo moze to jest rozwiazanie na popaprancow

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


21 sie 2007 15:59:27
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
No tak, Fjuczers. Ja wiem, że byś najchętniej wszystkich - winnych czy niewinnych ale podejrzanych - wybił ale tak się nie da ;)

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


21 sie 2007 16:16:39
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Jak to się nie da -- da,się, tylko trzeba brać przykład z Adolfa czy Josifa.

Zresztą po co szukać daleko, u nas teraz też zaczyna być tak, że najpierw wsadzają, a potem - jak się _udowodni_, że jest się bez winy - to może zwolnią :-(

A podejrzany jest KAZDY - aż oczyści się z winy.

Chesuli

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


21 sie 2007 16:25:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 19:05:04
Posty: 177
Lokalizacja: SĂŞpopol, Olsztyn
Post 
A ja jestem za... Jak dla mnie pedofil to najgorszy rodzaj przestępcy. A tak to ciach! i po sprawie.

_________________
Myślenie boli tylko za pierwszym razem...


21 sie 2007 17:12:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
ja jestem zdecydowanie za!! Dla gwałcicela czy pedofila to chyba gorsze od dlugoletniego wiezienia. To tak jak kiedys ucinali reke za kradziez :)

_________________
http://toolsweb.pl/


21 sie 2007 17:18:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 6:58:35
Posty: 63
Post 
No to jest świetny pomysł, zbliżają się wybory może to być hit na kampanie. Macie jakiegoś znajomego polityka pokażcie mu ten artykuł na pewno wzrośnie mu poparcie.

_________________
"...są trzy rzeczy, na które chce się patrzeć nieprzerwanie: ogień, morze i cudza praca."

Władimir Sorokin - Dzień oprycznika


21 sie 2007 19:19:04
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Eeeej, ale przecież kastracja to nie odcinanie przyrodzenia, jak to sobie chyba niektórzy wyobrażają... Więc ja nie rozumiem - bo to chyba się kończy tym, że gwałcić dalej może, tylko wytrysku nie ma... Chyba, że to hamuje również erekcję...

Poza tym, gwałcić mogą dalej, tylko nie używają własnego 'osprzętu'...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 sie 2007 22:50:15
Zobacz profil WWW
Post 
@Mori: Nie wiem, mi sie zawsze wydawało, że jest kastracja pełna i częściowa. Częsciowa - tylko jądra, a pełna - wycięcie wszystkiego.

Ja tam jestem za wykasrowaniem wszystkich gwałcicieli i pedofilów. I zgadzam sie z Kubą, że to najgorsze przestepstwa, jakie mogą być...


21 sie 2007 22:53:27
Post 
Dla takich ludzie nie powinno mieć się szacunku, po co bawić się w kastracje wystarczy wprowadzić kary śmierci za takie przestępstwa i zmienić organy sądownicze bo to się dzieje to kpina. "chesuli" ma racje jak nie da rady po ludzku dojśc do takich ludzi to zacząć działać w stylu "Adolfa Hitlera" - eksperymenty na takich ludziach mogą odnieść jakieś skutki przynamniej przysniosą jakąś korzyść normalnemu społeczeństwu, lub wprowadzić obozy pracy po co mają żyć za darmo niech zarabią na siebie i wykopią sobie sami dołki.


21 sie 2007 23:03:04
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 17:00:00
Posty: 49
Lokalizacja: Ukryte Krolestwo
Post 
gratuluje.. naprawde poglady czysto podszyte humanizmem.. szacunkiem dla innych.. a kastrat bedzie sie 'dowartosciowywal', a gwalciciel znajdzie inna forme zaspakajania swoich fantazji seksualnych.. hitleryzm wlasnie w tym byl dobry, ze podawal gotowe rozwiazania.. uprzedzcie mnie kiedy i do jakiej komory gazowej mam sie ustawic.. nie jestem wprawdzie dewiantka, zbokolem, ale na pewno na mnie tez przyjdzie kolej..
wiecie z czego tak naprawde biora sie dewiacje seksualne?.. sa dwie przyczyny
1. nieprawidlowe i zaklamane wychowywanie seksualne dziecka i mlodego czlowieka
2. chorobowe jednostki

i tylko tym drugim kastracja pomaga bo zmniejsza lub pozbawia popedu plciowego.. przestancie usprawiedliwiac wasza potrzebe bycia okrutnym przestepswami seksualnymi.. to tyle.. oczywiscie przeslizgnelam sie po powierzchni tego co chcialam wam powiedziec.. ale belferstwo nigdy nie bylo moim powolaniem

_________________
paranoiczna zwolenniczka Zakazanych i Malazanskich Ksiag


22 sie 2007 9:16:38
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Moje stanowisko rozciąga się między tym co napisała Elfinka, a tym co pisałem w swoim pierwszym poście.

Mori możesz rozwinąć swoją wypowiedź o tym "innym" osprzęcie? Bo jakoś trudno mi to sobie wyobrazić...

DominikWCH - jestem niemal pewny, że chesuli ironozował. Nikt tutaj z pewnością nie chce metod stosowanych przez największych zbrodniarzy w historii ludzkości. I mam nadzieję, że sobie tylko tak żartowałeś?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


22 sie 2007 9:55:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 17:00:00
Posty: 49
Lokalizacja: Ukryte Krolestwo
Post 
'inny osprzet' to najnormalniej w swiecie przedmioty wykorzystywane do zadawania bolu.. takie jak.. butelki, kolki, co sobie tylko wymyslisz..

_________________
paranoiczna zwolenniczka Zakazanych i Malazanskich Ksiag


22 sie 2007 10:56:23
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
DominikWCH napisał(a):
Dla takich ludzie nie powinno mieć się szacunku, po co bawić się w kastracje wystarczy wprowadzić kary śmierci za takie przestępstwa i zmienić organy sądownicze bo to się dzieje to kpina. "chesuli" ma racje jak nie da rady po ludzku dojśc do takich ludzi to zacząć działać w stylu "Adolfa Hitlera" - eksperymenty na takich ludziach mogą odnieść jakieś skutki przynamniej przysniosą jakąś korzyść normalnemu społeczeństwu, lub wprowadzić obozy pracy po co mają żyć za darmo niech zarabią na siebie i wykopią sobie sami dołki.


Wooow,

Proszę mnie nie cytować w tym kontekście. Moja wypowiedź miała - przynajmniej moim zdaniem - czytelny i jednoznacznie zgryźliwy i ironiczny podtekst. Jeżeli było to zbyt mało czytelne to powiem wprost.
Nie jestem zwolennikiem takich metod i takiego sposobu działania. Dlaczego? Bo jestem "wykształciuchem". Znam prawo trochę lepiej niż statystyczny obywatel IV RP. A mój sposób postrzegania rzeczywistości jest trochę bardziej skomplikowany niż prosta reakcja "wściekłej" odpłaty na wyrządzone zło. Takie podejście jest fajne w układzie generalnym, ale jak przychodzi do poszczególnych przypadków, to robi się niestety dużo trudniej.

Chesuli


22 sie 2007 12:14:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron