Teraz jest 25 kwi 2024 8:47:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
jedzenie 
Autor Wiadomość
Post 
Hmmm, nie Ceryn tylko Anula :P A co do mleka może być maślanka, jogurt (naturalny), kefir...


08 lis 2007 21:04:54
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
Zbieg chyba dobrze napisał ;]
Będzie ciężko raczej to mleko zastąpić, ponieważ ma ono na celu trochę zmiękczyć ziemniaczki, to swego rodzaju ugotowanie tych ziemniaków. Ale zawsze można pokombinować. Teraz przychodzi mi jedynie propozycja aby ugotować najpierw ziemniaki w mundurkach, i wtedy robić tak jak wyżej, jedynie troszkę wiecej masełka czosnkowego dać ;] Powinien być efekt podobny, i nie ma strachu, że ziemniaki będę za twarde ;]


08 lis 2007 21:10:51
Zobacz profil
Post 
A to ja nie zajarzyłam :) Sorki :)


08 lis 2007 21:17:03
Post 
Anula no właśnie chodziło mi o Ceryna :) i jego przepis.
Ceryn no w sumie to gotowanie w mundurkach to chyba będzie najbardziej optymalne, chociaż sam bym wolał z mlekiem :). Będzie jutro dobry obiadek :D


08 lis 2007 21:20:15
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
A wiec smacznego. Dobry urozmaiceniem z ziemniakami, jest ich zmiksowanie po ugotowaniu, z dodatkiem smalcu ze skwarkami(najlepiej domowej roboty, ale sklepowy nie jest zły), oraz, niestety Zbiegu, mleka, oraz soli, oprócz tej dodawanej do gotowania. Takie ziemniaki to bym mógł jeść i jeść.


08 lis 2007 21:32:56
Zobacz profil
Post 
Ja sobie chyba też zrobię :)


08 lis 2007 21:38:25
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

@Ceryn podał przepis dość podobny do peere, które "króluje" u mnie w domu.

Idzie to tak:
1. Obieramy kartofelki (taj 1-1,5 kg), i gotujrmy (normalnie, oczywiście w posolonej wodzie);
2 W tzw. międzyczasie obieramy 2-3 duże cebule i siekamy je - nie musi być zbyt drobno;
3. Na patelnie wlewamy olej (może być też smalec ze skwarkami albo masło, ale przy maśle trzeba uważać przy smażeniu żeby się nie spalało), jak tłuszcz gorący to wrzucamy cebulkę i smażymy aż zmięknie i będzie miała złocisty kolor:
4. Ja ziemniaki się ugotują, to odlewamy wodę, ale nie odparowujemy;
5. Do garnka z ziemniaki wrzucamy usmażoną cebulkę (razem z tłuszczem, na którym była smażona, dodajemy trochę mleka, bierzemy mikser rozdrabniacz - no taką dość długą wajchę elektryczną z ostrym motylkiem na końcu :-) - i zaczynamy miksować.
6. W trakcie miksowania powoli dodajemy mleko - efekt końcowy powinien mieć charakter jednolitej masy (ale nie zbyt rzadkiej), bez grudek ziemniaków czy cebulki.
7. I tu najważniejsze - w trakcie miksowania tej ziemniaczanej masy należy dodać naprawdę dość dużo mielonego pieprzu - oczywiście w zakresie własnej tolerancji pikantnych rzeczy, ale naprawdę dobre peere po prostu musi być pikantne - pewnie dlatego najbardziej lubią je ci, którzy lubią "ostre" wrażenia przy jedzeniu :-) .

Aha, jeżeli zostanie trochę na drugi dzień, to wystarczy wrzucić na teflonową patelnię (bez tłuszczu) i podsmażyć - w zasadzie podsmażanie prawie nie zmienia smaku tej potrawy.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


08 lis 2007 21:52:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
Dokładkie tak, tylko mój przepis trochę prostrzy wizualnie ;]
A co do podsmażenia to jest różnica... robi się znakomicie spieczona warstewka ;]


08 lis 2007 22:09:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Hmmmmm trochę oba przepisy są skomplikowane, ale może uproszę Moją Lepszą Połówkę i razem coś stworzymy ;)

@Ceryn - wolę stracić połowę kartofli niż palce :P

@Anula - z płatków chyba wyrosłem, bo już nie smakują mi tak jak kiedyś :D


08 lis 2007 23:27:01
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
@Ceryn,

Z tym podsmażeniem to chodziło mi o to, że poza tą lekko zarumienioną dolną warstwą reszta smakuje tak samo jak od razu po zrobieniu. Zwykłe ziemniaki z wody podsmażone również dają taką "przypalankę" na spodzie, ale reszta ma dość różny smak od świeżo ugotowanych pyrków i nie każdy go lubi. Ja np. jadłbym tylko tą przypieczoną warstwę - reszta raczej mi nie smakuje :-) .

Chesuli

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


08 lis 2007 23:53:44
Zobacz profil
Post 
Ceryn dziękuję za SUPER przepis, było pycha !!!
Obi, no cóż jeśli wyrosłeś żałuj :P


09 lis 2007 16:56:05
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
@Cieszę się, że smakowało. No w końcu w takim celu podałem ten przepis, aby popieścić gardło ;]


09 lis 2007 21:32:21
Zobacz profil
Post 
oczywiscie frytki


27 lut 2008 21:46:36
Post 
Pizza oczywiscie :)


28 lut 2008 18:26:25
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 19:14:29
Posty: 35
Post 
Hm...Zaczęło się od ziemniaków i skończyło się na ziemniakach, co wcale nie jest takie złe bo ja również uwielbiam ziemniaki w różnych postaciach. Tylko musi być do tego trochę mięska i jakaś suróweczka. Czyli jak dla mnie - kotlet schabowy, młode gotowane ziemniaczki i surówka. A z potraw płynnych rulez rosół z bieganej, czyli domowej kury.


28 lut 2008 20:16:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron