Teraz jest 25 kwi 2024 7:52:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Grzyby 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lip 2007 21:21:38
Posty: 47
Lokalizacja: bydgoszczanin
Post Grzyby
Coś co uwielbiam łażenie po lasach i zbieranie grzybów. Temat chyba aktualny bo w lasach wysyp a pogoda dopisuje (chociaż brak deszczu). Ostatnie kilka dni odwiedzin w lesie zaowocowało - godzina w lesie i reklamówka pełna. Zbieram podgrzybki (zwane czarnymi łebkami jest ich zresztą wiele odmian) borowiki prawdziwe (prawdziwki) ,kurki, maślaki - widziałem opieńki ale moja połowica nie jest przekonana do grzybów blaszkowych więc zostają w lesie. Ciekawy jestem jak to wygląda w innych rejonach kraju poza bydgoskimi lasami?


23 wrz 2007 18:26:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
ja lubie Kanie i Kozaki, o prawdziwkach nie wspomne. Mimo ze moją wieś otacza las nie mialem czasu pójść w tym roku na grzyby

_________________
http://toolsweb.pl/


23 wrz 2007 19:18:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 19:05:04
Posty: 177
Lokalizacja: SĂŞpopol, Olsztyn
Post 
Cholibka, ja w tym roku nie byłem na grzybach, jakoś nie miałem okazji i już pewnie nie będzie :/ Zbieram wszystkie jadalne, ale nawet za bardzo potem ich nie jem, rodzina konsumuj moje zbiory :D No może poza jajecznicą z kurkami :) A, że mieszkam na granicy Warmii i Mazur, to grzybów mam pod dostatkiem, lasów dookoła mam pełno i to takich całkiem obfitych w grzyby.... Takie grzybowe eldorado :)

_________________
Myślenie boli tylko za pierwszym razem...


23 wrz 2007 19:32:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Ja tam nie widze nic fascynującego w łazeniu po lesie nie mowiac o zbieraniu grzybków, ogólnia jadam tylko w occie (kurki najlepsze :D ) w jajecznicy nie jadłem ale tam wszystko dobrze smakuje wiec pewnie musi tez byc smakowe ;) Kiedys rodzinka przeciagneła mnie po lasach w górach opolskich - kurek było od groma i jeszcze troche - przez 2 godziny tak sie wynudziłem ... jak nigdy :P jestem człowiek chyba na opak z natura i nie ciągnie mnie do "zbieractwa" :D

_________________
Obrazek


23 wrz 2007 20:11:07
Zobacz profil
Post 
No w sumie w tym roku nie byłam ani razu na grzybach... Ale za to rok temu ! Potrafiłam pójsć z bratem na dwie godziny, wyjść gdzieś 2 km od domu i przynieść dwa wiadra grzybów ! Tylko potem przebierać nie było komu :P


23 wrz 2007 20:18:05
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Kuba napisał(a):
Cholibka, ja w tym roku nie byłem na grzybach, jakoś nie miałem okazji i już pewnie nie będzie :/ Zbieram wszystkie jadalne, ale nawet za bardzo potem ich nie jem, rodzina konsumuj moje zbiory :D No może poza jajecznicą z kurkami :) A, że mieszkam na granicy Warmii i Mazur, to grzybów mam pod dostatkiem, lasów dookoła mam pełno i to takich całkiem obfitych w grzyby.... Takie grzybowe eldorado :)


Tja znam to :) Też czasami wyskoczę z ojcem na 2-3 godzinki do lasu i przywozimy kilka reklamówek. Głównie kozaki, maślaki, prawdziwki, czasami znajdą się podgrzybki. Ale wstyd przyznać, że w tym roku nie byłem... :( @Leniu - zapraszamy na piękną Warmię (cholera a może to już są Mazury :?: :) ) - grzybów Ci u nas dostatek! ;)


24 wrz 2007 10:45:01
Zobacz profil WWW
Post 
ooooo ja się wywodzę z rodziny w której grzyby i ryby to podstawa. Teraz mieszkam w Lublińcu, w miasteczku bardzo mocno obrośniętym lasem :) także mam pole do popisu. Co rusz wypadam z rodzinką do lasu po grzybki :)

Ryb z koleji uczyłem się łowić nad Łyną :) co poniektórzy znają ten "strumyk" ;) tam złapałem pierwszą płotkę hehehehe


24 wrz 2007 14:37:51
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lip 2007 21:21:38
Posty: 47
Lokalizacja: bydgoszczanin
Post 
Za "leniwy" jestem na dalekie eskapady Obi ale dzięki za propozycje. Wokół Bydgoszczy są dosyć spore lasy ale czasu na więcej niż godzinę czy dwie to ledwo znajduję. Wtych lasach nie raz było więcej grzybiarzy niż grzybów. Wszystkich chętnych zachęcam obecnie trwa wysyp dopóki jest tak ciepło w nocy


24 wrz 2007 17:26:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Gdyby to były wakacje, to bym odwiedził ciocię w Bydgoszczy i byśmy razem skoczyli na te grzybki :) A teraz niestety tylko nauka zostaje...


24 wrz 2007 17:44:09
Zobacz profil WWW
Post 
Ja się niestety kompletnie nie znam na grzybach... Może mnie babcia kiedyś podszkoli :P


24 wrz 2007 21:08:36
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2007 20:00:35
Posty: 163
Lokalizacja: Czechy Brno
Post 
oj grzybków mi zachciało do placków ziemniaczanych chociaż ostatnio byłam gdzieś pod Grabina nad Pilicą bodajże tak sie to nazywało i tam przy domkach letniskowych pełnooo kań i taaakie wieelkieee :)

_________________
Księga trosk policzonych Dean R. Koontz napisał(a):
Nadzieja to przeznaczenie, którego poszukujemy.
Miłość to droga, która prowadzi do nadziei.
Odwaga to siła, która nas napędza.
Z ciemności podążmy ku wierze.

ObrazekObrazek


30 wrz 2007 12:19:15
Zobacz profil WWW
Post 
Muszę przyznać że ten rok był dość obfity w prawdziwki, jak dotąd nie udało nam się ich tyle zebrać jak w tym roku. Kani niestety znalazłem zaledwie 5 a rydza ani jednego. :(


12 paź 2007 18:44:58
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Ja to tylko pieczarki lubię....

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


12 paź 2007 20:08:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2007 22:08:44
Posty: 67
Lokalizacja: KÂłomnice - ÂŚlÂąsk
Post 
phy... pieczarki... kanie smażone w bułce i jajku, smażonka z maślaków, zupa z suszony grzybów, farsze do pierogów, pasztecików, pieczeni czy ciast, grzyby w marynacie-zagrycha pod setę :D , a tu mi z pieczarkami wyskakują...

_________________
Kazimierz Przerwa-Tetmajer

[...]Błogosławiona śmierć, gdy się posiada,
czego się pragnie nad wszystko goręcej,
nim twarz przesytu pojawi się blada,
nim się zażąda i znowu, i więcej...[...]


14 paź 2007 13:16:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lip 2007 21:21:38
Posty: 47
Lokalizacja: bydgoszczanin
Post 
Wybrałem się znów do lasu ale spiepszałem z powrotem do domu... bo zimno. Znalazłem tylko zamarznięte maślaki (gdyby zabrakło kamieni do rzucania...jak znalazł) Obecnie to już chyba tylko na gąski poczekam - one wyrosną nawet pod śniegiem. Te zmarźlaki i tak skonsumuję z cebulką-pycha


14 paź 2007 18:18:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron