Teraz jest 19 kwi 2024 20:05:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Czytanie Regulaminów 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2008 20:09:17
Posty: 40
Post 
mysle ze wiecej wart jest czas ktory musialbym poswiecic na czytanie licencji kazdego instalowanego programu, czasem jak jest wymagane przejechanie z gory na dol to juz mozna zasnac nim sie to przewertuje... niestety czasem trzeba sie zaglebic w regulamin, np na forach udostepniajace ebooki za 20 postow, a potem sie zaglebic w tresc forum zeby je delikatnie upchnac a nie dac sie oskarzyc o spam :] ciekawe mnie ile osob wchodzac na strone i po prostu nie mogac pobrac ksiazki idzie szukac dalej :)


01 mar 2008 2:19:04
Zobacz profil
Post 
nigdy nie przeczytalem ... co najwyzej przelecialem zeby ten "ptaszek" zrobil sie aktywny ;]


01 mar 2008 8:51:47
Post 
Ja jeszcze nie przeczytałem ani jednej "licencji" korporacyjnej. Czytuję za to dokładnie różne "darmowe licencje" typu GPL, LGPL itp, czy pochodne. Sam też rozpowszechniam program i do niego stworzyłem własną, króciutką licencję...

Korporacyjne licencje doskonale podsumował to Terry Prattchett w "Prawdzie" i gwarancji De-Terminarza MK II

"... ponieważ jesteś kretynem, który tak łatwo daje się zagadać, że przy kawałku złomu z wysoką ceną z radością zaakceptuje aroganckie i jednostronne warunki których nie przyjąłby nawet przy torbie psich chrupek i używany jest na wyłączne ryzyko nabywcy"...

P.S.
Wolność :D


02 mar 2008 0:30:50
Post 
kurcze...tego chyba naprawde nikt nie czyta...ja przynajmnie nigdy nie przeczytalam tak "od deski do deski" co najwyzej przelecialam wzrokiem i byle dalej;)


03 mar 2008 9:13:23
Post 
Chyba taka jest już natura człowieka że nie przestrzega zadnych zasad i regulaminów więc po co je czytac?


16 mar 2008 15:14:41
Post 
"Zasady są po to żeby zastanowić się przed ich złamaniem." (Kto wie kto to powiedział? :P )
Jakoś nigdy nie miałem sił żeby przebrnąć przez licenjcę. Staram się używać darmowych programów żeby nie zostać "przyłapanym" na łamaniu zasad, o których istnieniu nie miałem pojęcia.


19 kwi 2008 19:47:13
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2008 12:25:11
Posty: 82
Lokalizacja: Toruù/Pas³êk
Post 
Nawet do głowy mi nie przyszło, że należy to czytać...

_________________
Błyskawica...
Przez pęknięty kryształ
Błyskawica..
Tronowa sala i wystrzał
Błyskawica...
Czterech jeden wezwał
Błyskawica...

Serce...
Starą krwią wieczór spurpurowiał
Serce...
Wiek bogów nikczemnie mały się stał
Serce...
Czworgu jeden oddał
Serce...


19 kwi 2008 22:01:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2008 20:22:22
Posty: 17
Lokalizacja: :)
Post 
Gdy instaluję jakiś płatny program raczej czytam (choć nie od deski do deski:)) regulamin czy licencje, ale gdy program jest darmowy, lub go juz kiedyś użwywałam, to nie czytam nigdy. zreszta i tak instalacja czesto dluuugo trwa, po co to jeszcze przedłuzac:)

_________________
"(...)Były dwie siostry: noc i śmierć
Śmierć większa, a noc mniejsza.
Noc była piękna jak sen, a śmierć,
Śmierć była jeszcze piękniejsza(...)"


14 maja 2008 9:26:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: