Teraz jest 28 mar 2024 11:44:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Cytaty 
Autor Wiadomość
Post Cytaty
Czy macie jakieś ulubione cytaty z książek, takie, które moglibyście zacytować bez zaglądania do książki, które utkwily Wam w pamięci.
Ja mam takie trzy. Dwa pochodzą z książki "Samotność w sieci" Wiśniewskiego:
1. Ze wszystkich rzeczy wiecznych, milość trwa najkrócej.
2. Plakać trzeba w samotności, tylko wtedy ma się z tego radość.
Oraz jeden z "Stowarzyszenia uwarlych poetów":
3. By nie odkryć tuż przed smiercią, że nie umialem żyć.

Wpisujcie swoje :)


20 lip 2007 22:18:09
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:35:47
Posty: 149
Lokalizacja: Wrocek
Post 
a

_________________
Żołnierze żyją. I zastanawiają się dlaczego.

Obecnie: Nintendo DS jrpg ;)


Ostatnio edytowano 04 kwi 2009 22:44:42 przez Fjuczers, łącznie edytowano 1 raz



20 lip 2007 23:01:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 19:05:04
Posty: 177
Lokalizacja: SĂŞpopol, Olsztyn
Post 
"Kiedy zachodziło właśnie gorące słońce, na Patriarszych Prudach zjawiło się dwu obywateli...."- nie wiem co w tym cytacie wyjątkowego, ale zapadł mi w pamięć, bo to początek mojej ulubionej ksążki.
"Życie idioty to nie bułka z masłem" "Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz na co trafisz" - najbardziej znane gumpizmy :)
"Na pochybel skurwysynom!" - tu natomiast wiedźmin i jego miecz sie kłania :)

_________________
Myślenie boli tylko za pierwszym razem...


21 lip 2007 0:14:11
Zobacz profil
Post 
Nagie stopy przyciągają leżące na podłodze ostre, metalowe przedmioty skierowane ostrzem w górę - szczególnie po ciemku.

Jeśli but pasuje, to znaczy, że jest brzydki.

Gdy zanurzymy ciało w wodzie - dzwoni telefon.


22 lip 2007 17:35:49
Post 
Wojciech Kuczok"Gnój"
Cytuj:
nie zaznaliście wojny gówniarze. rozpieszczone szczeniaki za mało was się bije za mało, nie chcecie żrec zdechlaki bo nie wiecie co to głód, ja bym was wszystkich wychowa....


A.Sapkowski
Cytuj:
Kto krew rozlewał i kto pił krew ten krwią zapłaci



I mój ulubiony :)
Andrzej Pilipiuk
„Zagadka Kuby Rozpruwacza”
Cytuj:
„Wypili, zakąsili, chlapnęli na drugą nogę bo po pierwszym się przecież nie zakąsza... Potem wypili trzeciego, bo i Boh trojcu lubit, potem czwartego bo chata ma cztery kąty a koń cztery kopyta. Potem po piątym, bo ręka ma pięć palców, a czołg czterech pancernych i psa, potem po szóstym, bo tydzień miał sześć dni roboczych, potem po siódmym, bo jednak siedem dni w tygodniu było, a skarb zawsze leży siedem kroków od miejsca, w którym się go szuka...”


23 lip 2007 20:44:54
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Mistrz Sapkowski

Cytuj:
A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających
predyspozycji.


To taki naczelny. Jak mi się reszta ulubionych cytatów przypomni (nie pamiętam ich dokładnie a nie chce mi się teraz szukać :P) to zamieszczę.[/quote]


24 lip 2007 9:41:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 19:05:04
Posty: 177
Lokalizacja: SĂŞpopol, Olsztyn
Post 
No to może jeszcze kilka perełek z "Mistrza i Małgorzaty, którego właśnie przeczytałem po raz piąty :
Cytuj:
Gdyby następnego dnia rano ktoś powiedział tak: "Stiopa! Jeżeli natychmiast nie wstaniesz, zostaniesz rozstrzelany!" - Stiopa odpowiedziałby słabym, ledwie dosłyszalnym głosem: "Rozstrzeliwujcie mnie, róbcie ze mną, co chcecie, za nic nie wstanę".
Cóż to mówić o wstawaniu - Stiopie wydawało się, że nawet oczu nie zdoła otworzyć, a jeżeli tylko spróbuje zrobić coś podobnego, potworna błyskawica rozwali mu głowę na kawałki. W głowie tej kołysał się olbrzymi dzwon, pod powiekami przepływały brązowe plamy z ognistozieloną obwódką. Na domiar wszystkiego Stiopę mdliło, przy czym wydawało mu się, że mdłości te wiążą się w jakiś sposób z natrętnymi dźwiękami patefonu.


Cytuj:
Sala poruszyła się. Fagot i kocur rozeszli się wzdłuż rampy w różne strony. Fagot przytaknął palcami, krzyknął dziarsko: "Trzy, cztery!", chwyciła z powietrza talię kart, potasował ją, rzucił - karty jak wstęga poleciały w stronę kota. Kot złapał tę wstęgę i odrzucił ją z powrotem. Zafurkotał atłasowy wąż, Fagot rozdziawił się jak pisklak i połknął całę tę wstęgę, karta po karcie. Po czym kot ukłonił się, szurając prawą tylną łapą, co wywołało niewiarygodną owację.
-Klasa! Klasa! - krzyczano z zachwytem za kulisami.
Fagot zaś wskazał palcem na parter i oświadczył:
-Talia ta, szanowni obywatele, znajduje się teraz w siódmym rzędzie u obywatela Parczewskiego, jak raz między banknotem trzyrublowym a wezwaniem do sądu w sprawie o zaległe alimenty dla obywatelki Zielkowej.
Na parterze zapanowało poruszenie, zaczęto wstawać z miejsc, aż wreszcie jakiś obywatel, który widocznie nazywał się Parczewski, purpurowy ze zdumienia wyjął talię z pugilaresu i zaczął nią wymachiwać w powietrzu, nie wiedząc, co ma z nią dalej począć.


Cytuj:
-Jakże to, jesiotr nie ma nic do rzeczy, skoro jest zepsuty?
-Przysłano nam jesiotra drugiej świeżości - oznajmił bufetowy.
-Kochaneczku, to nonsens!
-Co nonsens?
-Druga świeżość to nonsens! Świeżość bywa tylko jedna - pierwsza i tym samym ostatnia. A skoro jesiotr jest drugiej świeżości, to oznacza to po prostu, że jest zepsuty.


Cytuj:
-Noblesse oblige - zauważył kocur i nalał Małgorzacie do smukłego kieliszka jakiegoś przejrzystego płynu.
-To wódka? - słabym głosem zapytała Małgorzata.
Kot poczuł się dotknięty i aż podskoczył na krześle.
-Na litość boską, królowo - zachrypiał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

_________________
Myślenie boli tylko za pierwszym razem...


28 lip 2007 11:15:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lip 2007 21:21:38
Posty: 47
Lokalizacja: bydgoszczanin
Post 
Cytaty z poezji w latach "Gdy się drzewiej listy pisało" ( mam książkę o tym tytule) dodawały pikanterii listom pisamym do ówczesnej narzeczonej (obecnie żony) a jak pamiętam :
..."To zakochały się w niej moje oczy , a za tym zmysłem co kochać przymusza poszło i serce a za sercem dusza"...Juliusz Słowacki
..."W Zosi wszystkie me żądze, Zosia moje pieniądze, kiedy przy mnie przebywa na niczym mi nie zbywa "... Karpińsk F.
..."Równa babka - chwalą równość tej dziewczyny, choćjej struktura i góry i doliny"... J. Sztautyngier
..."Nie ma nieba ni zieleni, otchłani ni piekła, jest tylko Beatrycze. I właśni jej nie ma "... J. Lechoń
Dodawane w listach zadziałały...ślub odbył się po paru miesiącach


29 lip 2007 16:13:36
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
O... jest taki temat a chciałem założyć. Własnie zacząłem czytać "Wiek żelaza" J. M. Coetzee i natrafiłem na fragment, który idealnie wręcz odzwierciedla mój stosunek do polityki i polityków:

"Telewizja. Dlaczego ją oglądam? Każdego wieczoru parada polityków. Wystarczy, że zobaczę te ciężkie, tępe twarze, które tak dobrze znam od dzieciństwa, żeby mi się robiło niedobrze i zbierało na mdłości. Łobuzy z ostatnich szkolnych ławek, chudzi, gamoniowaci, teraz już dorośli mężczyźni pchający się do rządzenia krajem. Ze swoimi ojcami i matkami, ciotkami i wujami, braćmi i siostrami tworzą zgraję, chmarę szarańczy, plagę niszczącą kraj, chorobliwie witalni, korzystający bez umiaru z czego się da. Ze wstrętem i przerażeniem jednak ich oglądam. " i drugi fragment:

"Tym, co pochłania ich całkowicie, jest władza, władza aż do otępienia. Dobre jedzenie i gadanie, korzystanie z życia, czekanie. Flegmatyczne rozmowy z pełnymi brzuchem. Siedzenie wokół stołu, dyskutowanie napuszonym stylem, wydawanie dekretów, które są jak uderzenia młota: śmierć, śmierć, śmierć. Nie przejmują się smrodkiem, mają ciężkie powieki i świńskie oczka, sprytne sprytem wielu chłopskich pokoleń. Zmawiają się jedni przeciw drugim powolnymi knowaniami chłopów, które wymagają dziesięcioleci, zanim się skonkretyzują. " Oraz fragment trzeci, najmocniejszy w swej prostocie:

"A te ich obwieszczenia niezmiennie niedorzeczne, ciągle takie same. Za prawdziwy wyczyn można uznać to, że po latach etymologicznych rozstrząsań nad każdym słowem z głupoty uczynili cnotę."

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


11 wrz 2007 19:46:02
Zobacz profil
Post 
Nie pamiętam z czego to:
"Ja sama nigdy nie byłam w stanie dociec, czym właściwie jest feminizm. Wiem tylko, że ludzie nazywają mnie feministką, ilekroć wyrażam opinie odróżniające mnie od wycieraczki"

"Wielcy tego świata, twórcy wiekopomnych dzieł, które pozostaną na długo w ludzkiej pamięci, to na ogół twórcy z doświadczeniem i życiową mądrością jakiej nabywa się latami pracując, obserwując i myślac. Weźmy pod uwagę na przykład Beksińskiego, Dudę-Gracza, Kiliana, Preisnera, Szop..." M. Kalicińska - "Dom nad rozlewiskiem"


12 wrz 2007 12:52:42
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
"Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie - zaczniecie tęsknić."

"Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego. "

J. D. Salinger Buszujący W Zbożu

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


21 wrz 2007 20:39:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
"... a życie nasze jednakowo niespokojne i malutkie..." - nie pamietam z czego to jest ale wiem że Jana Twardowskiego

"Dlaczego nie ma Cie dla mnie? Dlaczego nie widze sladu twojej ręki w nieludzko sensownej konstrukcji źdzbła trawy" - pojecia nie mam skąd to znam

_________________
http://toolsweb.pl/


21 wrz 2007 21:52:58
Zobacz profil WWW
Post 
Cytuj:
Dlatego co wieczora spokojnie odmawiał różaniec przy blasku płonących osad niemieckich, a gdy krzyki mordowanych zmyliły mu rachunek, tedy zaczynał od początku, aby duszy grzechem niedbalstwa w służbie bożej nie obciążyć.

Potop – H. Sienkiewicz Rozdział XXIV


25 wrz 2007 3:14:03
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2007 0:22:26
Posty: 23
Lokalizacja: ŁDZ - MIASTO CUDÓW
Post 
Stephen King - Mroczna Wieża t.6 Pieśń Susannah:

- Gniew to najmniej przydatne ze wszystkich uczuć, niszczy umysł i rani serce.
- Śmierć to dar, którego powtarzać nie można. Jak diamenty, śmierć jest wieczna.
- Nie ma czegoś takiego jak szczęśliwe zakończenie. Nigdy nie spotkałem żadnego, które mogłoby się równać z "pewnego razu". Zakończenia są bezduszne. Zakończenie to po prostu inna nazwa pożegnania.
- Vannay zaś rzekł: Ci, którzy nie wyciągają wniosków z przeszłości, są skazani na jej powtarzanie.

I coś z ostatnio przeczytanego komiksu Neil'a Gaiman'a i Dave'a Mckean'a - Signal To Noise

- everything has a meaning or nothing has
- the pain inside is a hard knot of rage
- the world is always ending, for someone

_________________
2 miejsce w konkursie eKsiążek... nagroda otrzymana i przeczytana :D


25 wrz 2007 19:49:19
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Tak mi się Frank Herbert z Diuną przypomniał:
Cytuj:
Nie wolno się bać, strach zabija duszę.
Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.
Stawię mu czoło.
Niech przejdzie po mnie i przeze mnie.
A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę.
Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic.
Jestem tylko ja.

I must not fear.
Fear is the mind-killer.
Fear is the little-death that brings total obliteration.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.

odpowiednio wersje polska i oryginalna angielska Litanii przeciwko strachowi.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 wrz 2007 8:03:00
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron