Teraz jest 20 kwi 2024 2:12:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Cytaty 
Autor Wiadomość
Post 
Z pamięci? Może "Ach! Ketling nie zaczekał nawet na wyjście regimentów..." z "Pana Wołodyjowskiego"... Ale również sporo innych.


31 mar 2008 15:05:35
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2007 13:50:26
Posty: 22
Post 
Mnie się wydaje, że Zagłoba powiedział "Zginę ja i pchły moje" w "Ogniem i mieczem", kiedy uciekał w czasie oblężenia Zbaraża przed Burłajem... Muszę sprawdzić w książce. A ulubioną kopalnią cytatów są "Słówka" Boya - chyba większość je zna. Zacytuję tylko jeden _ "A on dostał takiej manii, że chciał tylko od Stefanii"


31 mar 2008 15:38:37
Zobacz profil
Post 
Podróż donikąd też zaczyna się od pierwszego kroku. <Rozbitek, Chuck Palahniuk>

'Robisz na sobie doskonale wrazenie' B.Ellis 'Ksiezycowy park' - to drugie zdanie sprawilo ze kupilem ksiazke ;) bo wlasciwie to chyba pierwsze slowa


01 kwi 2008 18:32:37
Post 
"Ludzie zauważają kolory dnia jedynie na jego początku i końcu, choc dla mnie jest oczywiste, że zmieniają się one z każdą chwilą, w całej mnogości odcieni i tonacji.Jedna godzina może składac się z tysięcy różnych barw. Woskowych żółcieni i chmurnych błękitów. Mrocznych ciemności. Mam taką pracę, że musze to zauważac."<Śmierc,Złodziejka książek>


01 kwi 2008 19:08:49
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2008 19:46:33
Posty: 191
Post Cytaty dotyczące głupoty ludzkiej.
Podoba mi się szczególnie jeden wypowiedziany prze Alberta Einsteina:
"Są dwie rzeczy nieskończone na tym świecie: wszechświat i głupota ludzka, choć do tego pierwszego osobiście mam zastrzeżenia"
Aby nie odbiegać tematycznie od dyskusji jeszcze jeden cytat z "Ikona" Mastertona", dotyczący działania określonych służb rządowych: "...oni nie potrafiliby wylać sików z buta, nawet gdyby mieli napisaną instrukcję na jego podeszwie..."


02 kwi 2008 14:40:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2008 17:20:28
Posty: 34
Post 
Ja najbardziej lubię M.Twaina "Rady dla młodzierzy"
"Jeżeli ktoś cięobrazi, a ty nie jesteś pewien czy zrobił to naumyśle, nie uciekaj się do ostateczności, tylko wykorztstajpierwszą, dogodną sposobność i po prostu walnij go cegłą"
Jest też coś dla tych co mają młodsze rodzeństwo

"Nie powinienneś zwalać odpowiedizalności za swoje wybryki na brata, skoro równie dobrze możesz nimo obciążyć kogo innego"

oraz dla tych co kombinują w pracy

"Zawsze szczerze przyznawaj się do winy. Uśpisz w ten sposób czujność swoich zwierzchników i w przyszłości będziesz mógł robić więcej głupstw"

i dowcipnych kolegów z szkolnej ławki

"Jeś;i niechćacy położysz koledze pinezkę, lepiej żebyś powstrzymał sie od śmiechu".

Jednak najbardziej podoba misie cytat W Blake zaczerpniety z "Wróżb niewinności"
"Zobaczyć świat w ziarku piasku.
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu,
W ściśniętej dłoni zamknąćbezmiar,
W godzinie - nieskończoności czasu"


02 kwi 2008 18:46:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 kwi 2008 18:58:42
Posty: 14
Post 
A.A. Milne - "Kubuś Puchatek"

"Królik poślinił koniec ołówka i powiedział:
-Prosiaczku, nie masz ani Krzty Odwagi!
-Niełatwo jest być odważnym - odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem - kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem."


02 kwi 2008 22:16:02
Zobacz profil
Post 
W. Szekspir - 'Hamlet'

Ofelia:
Czy piękność, mój panie, może być lepsza przyjaciółką niż uczciwość?
Hamlet:
Tak, to prawda, gdyż moc piękności prędzej przemieni uczciwośc w stręczycielkę, niż uczciwośc moca swą przetworzy piękność na swe podobieństwo. Było to ongi paradoksem, lecz czas go potwierdził.


02 kwi 2008 22:20:26
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2008 19:46:33
Posty: 191
Post "Potop"-Bogusław Radziwiłł
Tekst, który jest obecnie szczególnie bliski osobom w pewnych kręgach, myślę, że wszyscy się zaraz domyślą o jakie kręgi chodzi:
W rozmowie z bratem Januszem podają słowa (przepraszam jeśli nie jest to dokładnie, ale kontekstu, myślę, że nie zmieniłem):
"Daję Ci słowo, że siłą jej niewolił nie będę, a danego słowa prywatnie zawsze dotrzymuję. Co innego w polityce..."

------------------ Dodano: Dzisiaj o 10:57:01 ------------------
Od razu przepraszam za wulgarność ale to fragment rozmowy, wymowne określenie kobiety delikatnie powiedziane o lekkich obyczajach:
Jesteś zwykłym pojemnikiem na spermę i tylko dla wygody chodzącym bez majtek.


04 kwi 2008 11:57:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:42:16
Posty: 105
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post 
To z Potopu powinno chyba iść "słowa danego prywatnie zawsze dotrzymuję. Co innego w polityce..."
I to co zapadło mi w pamięć - ze 'Sfer' Anthonego
"Jeśli jest we wszechświecie jakaś rzecz cenniejsza od energii, to jest nią wiedza"


04 kwi 2008 12:45:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2008 19:46:33
Posty: 191
Post 
Przeglądam to forum i oczom nie wierzę! Takiego cytatu jeszcze nikt nie dopisał!? Dlatego ja to czynię, myślę, że nie ma potrzeby pisać skąd pochodzi cytat, wszyscy zapewne wiedzą:
Być albo nie być!

Teraz kilka moich ulubionych fragmentów z "Potopu" Sienkiewicza:
Jędruś! Ran Twoich niegodnam całować!
Jam jest Kowalski, a to Pani Kowalska, innej nie chcę!
Od tej pory kto zechce mówić kiep, może mówić Roch Kowalski
Równie dobrze możesz Waszmość mówić do jego konia, bo nie wiem który głupszy!


07 kwi 2008 11:31:13
Zobacz profil
Post 
Hamlet:,, Reszta jest milczeniem", ,,Co czytasz mości książe?Słowa, słowa, słowa"


07 kwi 2008 17:50:58
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2008 19:46:33
Posty: 191
Post 
Kolejna porcja cytatów z ulubionej Trylogii:

Rozmowa Oleńki i Kmicica (jeśli coś przekręciłem, to przepraszam-cytowane z pamięci):
-Przyszło nam uciszyć paru szaraczków.
-Jak to uciszyć!?
-A normalnie! Bo kto weźmie szablą po łbie, to i cichy jak trusia!!


Biesiada Kmicica z jego kompanionami (również cytowane z pamięci):
-Jędruś, a bardzo gładka?!
-Zdrowie mojej dziewczyny!!
-Zdrowie!
-Zdrowie dziadka Billewicza, że Ci Ją zapisał!
-Zdrowie!
-Tfu!! Głupiś! Zdrowie nieboszczyka pijesz??!


Edit by Mori: Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie, buczo. Następnym razem takie liftowanie licznika poprzez dopisywanie odpowiedzi co 2-3 posty skończy się banem. Tyczy się to wszystkich innych piszących w tym temacie. Macie nowe cytaty? Edytujcie swój pierwszy post. A za ten dostajesz +1

Przepraszam i dzięki za zwrócenie na to mojej uwagi, postaram się aby więcej sie to nie powtórzyło!

A teraz coś z innej "beczki":
"Chłopi", fragment kazania księdza-Łajdus na łajdusie i łajdusem pogania!;
fragment przyśpiewek ludowych z wesela Macieja I Jagny, oczepiny-...wincy, wincy, bo misecka goło jesce wincy woło...;


08 kwi 2008 8:28:41
Zobacz profil
Post 
Cytaty z Potopu:

"Radziłem mu - mówił - iżby siemię konopne w kieszeni nosił i po trochu spożywał. To tak ci się do tego przyzwyczaił, że teraz coraz to ziarno wyjmie, wrzuci do gęby, rozgryzie, miazgę zje, a łuskwinę wyplunie. W nocy, jak się obudzi, także to czyni. Od tej pory tak mu się dowcip zaostrzył, że i najbliżsi go nie poznają.
- Jakże to? - pytał starosta kałuski.
- Bo w konopiach oleum się znajduje, przez co i w głowie jedzącemu go przybywa.
- Bodajże waszą mość! - rzekł jeden z pułkowników. - Toż w brzuchu oleju przybywa, nie w głowie.
- Est modus in rebus! - rzecze na to Zagłoba - trzeba co najwięcej i napić: oleum, jako lżejsze, zawsze będzie na wierzchu, wino zaś, które i bez tego idzie do głowy, poniesie ze sobą każdą cnotliwą substancję. Ten sekret mam od Lupuła, hospodara, po którym jak waściom wiadomo, chcieli mnie Wołosi na hospodarstwo posadzić, ale sułtan, który woli, by hospodarowie nie mieli potomstwa, postawił mi kondycję, na którą zgodzić się nie mogłem.
- Musiałeś waść siła konopnego siemienia i sam zażywać? - rzekł na to pan Sobiepan.
- Ja nie potrzebowałem, ale waszej dostojności z całego serca radzę! - odparł Zagłoba"

"Kończ waść wstydu oszczędź"

cytat z Gwiezdnych wojen:
"Who's the more foolish: the fool, or the fool who follows him?"


10 kwi 2008 11:59:55
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2007 16:21:04
Posty: 37
Post 
Cytat z Vonneguta : "Mój ojciec udzielił mi w życiu tylko dwóch rad, a tylko jedna z nich wytrzymała próbę czasu. Brzmiały one : Nigdy nie podnoś ręki na zwierzchnika i Butelkę z wódką trzymaj zawsze po tamtej stronie drzwi"


17 kwi 2008 21:40:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron