Teraz jest 28 mar 2024 19:31:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Cytaty 
Autor Wiadomość
Post 
"...widział nie tylko nagie kobiety, ale i kobiety obdarte ze skóry"
Bułhakow


23 mar 2008 0:48:43
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2008 0:13:38
Posty: 52
Lokalizacja: TarnĂłw
Post 
Ulubione cytaty z czterech książek i jedno motto

1. "Picie alkoholu to haniebny materializm, trzeba życie uduchowić." (pijany kapelan wojskowy Katz) i "Raczy pan porucznik znajdować się w burdelu, albowiem ludzie chadzają różnymi drogami" (Szwejk do porucznika Duba) - z "Przygód dobrego wojaka Szwejka" J. Haszka,
2. " Nie śmiiałbym nalać kobiecie wódki - królowo - to czysty spirytus" - " Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa ( kot Behemot)
3. "Kot zaczął wylizywać ogon i szeroko rozumiane okolice" - to z Sapkowskiego (chyba cykl o Reynevanie)
4 " Po prostu ją zabij" - "Achaja" Ziemiańskiego ( rada Virona, podczas walki z Mariną)
No i motto, które jest przysłowiem ze środkowego zachodu: "Tylko cienka czerwona linia dzieli szaleństwo i rozsądek" - oczywiście z "Cienkiej czerwonej linii" Jamesa Jones`a

_________________
Zawsze zastanawiam się, czy wstawić gdzieś przecinek. Zastanowienie jest ważne, ale i tak zwykle wstawiam (no, czasem nie)



Ludzie zdecydowanie wolą czytać niż pisać. I bardzo dobrze, nie każdy jest obdarzony talentem. Ogarnia mnie zgroza na myśl, że ktoś miałby zostać zmuszony do przecztania tego, co napisałem.

Paulus Maximus Starszy


Uroda nie jest największą wadą mężczyzny, istnieje jeszcze głupota.

W. Łysiak


23 mar 2008 1:26:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2008 21:02:41
Posty: 55
Post 
Mistrz Pilipiuk i fragment opowiadania pt. Wykład:
"- No, to jedziemy. - Jakub błysnął zębami. - Wampirów szukamy tak: idziemy na cmentarz i przepatrujemy groby, jak koło któregoś jest dziura w ziemi, to znaczy, że to ten właściwy. Jak przy kilku są dziury, to gorzej, bo trza po kolei i roboty jest więcej. Zasadniczym narzędziem potrzebnym w pracy egzorcysty jest saperka. - Zademonstrował z dumą kawał przerdzewiałej blachy osadzony na kiju. - Łączy zalety szpadla i łopaty, a przy tym nieduża jest, jak nas gliniarnia na cmentarzu nakryje, łatwo ją pizdnąć w krzaki. Wy niby będziecie mogli legalnie kopać - popatrzył na nich z lekkim uśmiechem - ale sami wiecie, jacy są ludzie. Jeszcze powiedzą, że ksiądz szuka złotych zębów, dlatego lepiej po cichu i dyskredyt... ten, no... żeby nie wiedzieli."

_________________
"Najdłużej trwa ta robota, której się nie zaczyna" - Tolkien


23 mar 2008 16:56:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2008 15:49:40
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
Post 
A oto wspaniały cytat, dla którego (choć nie tylko) warto po tę siążkę siegnąć, z "Silmarillion" Tolkiena:
"To prawda, że Valarowie nie wiedzą, jakie są zamysły Iluva­tara w waszej sprawie i nie objawił on wszystkiego, co ma się jesz­cze stać. Lecz my wierzymy, że waszą prawdziwą ojczyzną nie jest ani ten ląd, ani Aman, ani żaden kraj objęty Okręgiem Świata. Wyrok, że ludzie muszą ze świata odchodzić, był początkowo uzna­wany za dar Iluvatara. Stał się brzemieniem dopiero wtedy, gdy ludziom, przytłoczonym przez cień Morgotha, wydało się, że ota­czają ich wielkie ciemności, i zaczęli się ich lękać. Niektórzy, sa­mowolni i pyszni, nie chcą się poddać, dopóki życie nie zostanie im gwałtem wydarte. My, którzy dźwigamy rosnące wciąż brzemia lat, nie możemy tego dobrze zrozumieć, lecz jeśli, jak powia­dacie, wrócił żal i znów niepokoi was owo brzemię, lękamy się, że Cień na nowo powstanie i rozrośnie się w waszych sercach. Toteż, chociaż jesteście Dunedainami, najpiękniejszymi z ludzi, uniknę­liście poprzednio Cienia i mężnie z nim walczyliście, mówimy wam: Strzeżcie się! Nikt nie może się sprzeciwić woli Iluvatara. Valarowie z wielką troską wzywają was, abyście nie odmawiali ufności losowi, do którego zostaliście powołani, gdyż inaczej zmieni się on w krępujące was pęta. Miejcie nadzieję, że w końcu nawet najbłahsze z waszych pragnień wyda owoce. Miłość do Ardy została wam wszczepiona w serca przez Iluvatara, On zaś niczego nie sieje bez celu. Jednakże wiele pokoleń nie urodzonych jeszcze ludzi przeminie, zanim cel ten będzie objawiony, i to nie Valarom, lecz właśnie wam."

_________________
Gerardus Dorneus


24 mar 2008 10:00:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2007 20:38:35
Posty: 26
Lokalizacja: PodœwiadomoœÌ
Post 
Jeden z genialniejszych moim skromnym zdaniem:
Lecz biednym będąc mam tylko sny i rozpostarłem je u stóp Twych. Więc lekko stąpaj, bo masz pod stopami moje sny. William Butler Yeats


Księżyc świecił, lecz jego zimny blask
Był jak ognie Elma, co na masztach płoną,
Gdy wieczór cieniem kładzie się na morze,
Jak błędny ognik, jak światła smolnych drzazg,
Lub jak ów błysk, co go w noc jesienną
Twe oko przelotnie pochwyci nad grobem.


Fragment pierwszej części poematuGustafa FrĂśdinga „Sny w Hadesie”. Znalazłam tą perełkę kiedy czytałam Sage o Czarnoksiężniku M. Sandemo.

Porozumiewać się z Marsem, mówić z duchami,
Pisać o obyczajach potworów morskich,
Objaśnić horoskop, wróżyć z trzewi lub z kuli ze szkła,
Dostrzec chorobą w podpisach, wydobyć
Historią życia z rysów na dłoni,
Tragedią z kształtu palców; wywoływać znak -
Czarami, omen z fusów herbacianych nieuniknione
Z talii kart przejrzeć na wskroś

Graham Masterton - Zła Przepowiednia

Jestem głupia prawie się poryczałam jak to przeczytałam -.-.

_________________
I did not believe because I could not see
Though you came to me in the night
When the dawn seemed forever lost
You showed me your love in the light of the stars

Cast your eyes on the ocean
Cast your soul to the sea
When the dark night seems endless
Please remember me.


24 mar 2008 14:27:57
Zobacz profil WWW
Post 
"...trzeci z uczniów zmarł z przyczyn naturalnych, sztylet w sercu zawsze naturalnie prowadzi do śmierci..."-Ojczyzna R.A Salvadore
"-Prokupek wrócił do Czech robić kariere, powiadają że szykuje sie zostać biskupem
-A więc zostaliście bez pociechy duchowej
-Zawsze jest wódka"-Boży Bojownicy A.Sapkowski

"Gdybym był dobry dla każdej napotkanej istoty, dla każdeego żyjącego stworzenia, była by to tylko kropla w morzu potrzeb. Postanowiłem więc czynić dobro konkretne czyli takie które sie nie zmarnuje. Jestem dobry dla siebie i swojego otoczenia"- Chrzest Ognia A.Sapkowski


25 mar 2008 1:08:30
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2008 22:35:22
Posty: 22
Post 
Moim zdaniem dwa najlepsze cytaty Waldemara Łysiaka
„Jeśli większość ma rację – jedzmy gówno... – Miliony much nie mogą się mylić”

Rżnąć można wszędzie, ale kochać trzeba na odległość, bo zbliżenie i czas zdzierają łuski z oczu lub wystawiają na ciosy, w każdym razie psują wielkie uczucie przez ich odidealizowanie.

Oraz z nieśmiertelnego Mistrza i Małgorzaty – o tym jak niewiele warte jest nasze planowanie kiedy ……
„Anuszka już wylała olej”


25 mar 2008 23:24:51
Zobacz profil
Post 
Coś z moej ulubionej książki "Potop" o księciu Bogusławie, co zpadło mi w pamięć
"zawsze uśmiechnięty, choćby w największym ukropie, gdyż taka jest francuska moda, aby się śmiać wśród krwi rozlewu"


26 mar 2008 20:15:17
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2007 20:38:35
Posty: 26
Lokalizacja: PodœwiadomoœÌ
Post 
Perełka perełce nie równa.

"Co definiuje artystę?
Czy artystą jest ktoś, kto tworzy rzeczy uznane za piękne bądź szokujące, twórca, którego dzieła budzą silne emocje?
W malarstwie, muzyce, literaturze, teatrze?
A jeśli tak, to czy reszta ludzkości stanowi wyłącznie widownię, składa się z biernych obserwatorów, których jedynym wkładem jest aplauz bądź krytyka?
Co stałoby się z artystą, gdyby zabrakło widowni?"

"Czyż twórcą nie było dziecko, które po raz pierwszy składało z liter swoje imię?
Artystą odkrywającym swój intelekt, umiejętność koordynacji, własną osobowość?
Czy kiedy ściskając w rączce gruby ołówek albo kolorową kredkę, stawiało na papierze kolejne literki, nie tworzyło z nich jednocześnie symbolu swojego istnienia?
Oto, kim jestem, i nikt inny nie jest taki sam jak ja.
W tym stwierdzeniu, w tym akcie twórczym kryła się sztuka.
A co z kobietą, która wieczorem postawiła na stole gorący posiłek?
Dla szefa kuchni w eleganckiej restauracji nie byłby to wyczyn, ale dla tych, których nieustannie znosiło w stronę zupek z puszki, klops, ziemniaki puree i fasolka szparagowa, unisono pojawiające się na stole, stanowiły naprawdę wspaniałą i pełną tajemnic sztukę."

"Obraz tworzy nie tylko artysta, który trzyma pędzel i kreuje wizję - zacytowała - lecz także ten, kto patrząc na płótno, dostrzega w nim moc, piękno, pasję i zaangażowanie.
On również obdarza życiem pociągnięcia pędzla i układ barw.
"
Nora Roberts - Klucz Światła

Perełki sensacyjne ;)

"Wykorzystuj każdą przewagę, wszystko jedno, czy jest to całkowita ciemność, czy oślepiające słońce. Wykorzystuj ją, wywołując strach lub współczucie, zależnie od tego, czego akurat potrzebujesz."

"Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń."

"Lepsza sytuacja, nad którą się panuje, od tej, która wymknęła się spod kontroli."

"Niezawodność pułapki leży w jej zasadniczej prostocie. Odwrotna pułapka, z natury rzeczy bardziej skomplikowana, musi być przeprowadzona jeszcze prościej i sprawniej."

"Stawiać ludzi przed jasnym wyborem: współpraca i życie, albo milczenie i śmierć."

"Najlepiej uciekać etapami, wykorzystując każde powstałe zamieszanie."

"Nie przystępuj do działania, kiedy jesteś zmęczona albo wyczerpana. Odpoczynek to broń. Nie zapominaj o tym."

"Twój pierwszy odruch jest najlepszy, najwłaściwszy, bo oparty na informacjach zakodowanych w twojej głowie jak w pamięci komputera. Bo tym właśnie jest twój mózg."


Robert Ludlum - Bourne Trylogy

_________________
I did not believe because I could not see
Though you came to me in the night
When the dawn seemed forever lost
You showed me your love in the light of the stars

Cast your eyes on the ocean
Cast your soul to the sea
When the dark night seems endless
Please remember me.


26 mar 2008 21:11:05
Zobacz profil WWW
Post 
"Jestem artystą, a moje dzieło to ja" L. Pille

Ten wolę w oryginale. A. Nin
"Don't wait for it. Create a world, your world. Alone. Stand alone. Create. And then the love will come to you , then it comes to you."


26 mar 2008 22:10:37
Post 
''Tylko bogowie wiedza, jak wspolzawodniczyc. Albo echo.''
Gilgamesz

------------------ Dodano: Dzisiaj o 20:25:21 ------------------
'' Ludzie za malo mysla o smierci. Przechodza przez zycie, zaprzatajac sobie glowe prawdziwymi glupstwami, wszystko odkladaja, nie zwracajac uwagi na kluczowe momenty. Nie ryzykuja, gdyz uznaja to za zbyt niebezpieczne. Ciagle narzekaja, ale potrafia stchorzyc, gdy tylko usmiechnie sie do nich los. Chca, zeby wszystko wokol sie zmienilo, ale sami nie maja ochoty sie zmienic''.


26 mar 2008 22:25:21
Post 
" Może tak jest u wszystkich? Czy można się dziko pożądać, gdy zna się od kilkunastu lat i gdy widziało się go, gdy krzyczy, wymiotuje, chrapie, siusia i zostawia brudną deskę klozetową?
A może to nie jest aż takie ważne? Może potrzebne jest tylko na początku? Może nie najważniejsze jest chcieć iśc z kimś do łóżka, ale chcieć wstac następnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbate?"
[Samotnośc w sieci]


27 mar 2008 17:34:59
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2008 22:33:30
Posty: 41
Post 
„Miłość napadła na nas tak, jak napada w zaułku wyrastający spod ziemi morderca, i poraziła nas oboje od razu. Tak właśnie razi grom albo nóż bandyty! Ona zresztą utrzymywała później, że to nie było tak, że musieliśmy się kochać już od dawna, jeszcze się nie znając i zanim się jeszcze spotkaliśmy”
[Mistrz i Małgorzata]


27 mar 2008 23:48:16
Zobacz profil
Post 
1. To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod Słońcem.- Woland, "Mistrz i Małgorzata",
2. Jest taki gulasz - taki uniwersalny gulasz "na winie", co się nawinie, to do gara. Nie powiem ci, z czego jest zrobiony. sam zgadniesz.- John Steinbeck
i cytat godny jedynie michela houellebecq'a: "przykład nr 2- o biednej briggite bardot, na której widok porównanie do lochy narzucało się samo w sposób nieuchronny..paskudztwo.. "Poszerzenie pola walki" to jednak świetna książka.


30 mar 2008 20:10:47
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2008 19:46:33
Posty: 191
Post Tak dla rozweselenia
Niektóre z cytatów z "Trylogii" Sienkiewicza poprawiają zdecydowanie humor. Dlatego pozwoliłem je sobie tu zacytować.
Kilka moich ulubionych cytatów, oczywiście wypowiadanych przez Zagłobę:
"Pan Wołodyjowski" - A niech zginę ja i pchły moje!; Nie lubię pustych naczyń
"Potop" - Złapał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma!; To nie ja bluźnię, jeno kiszki moje, na których głód gra jakoby na skrzypkach


31 mar 2008 14:53:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron