Teraz jest 29 mar 2024 7:07:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
artykuł w Komputer Swiat o tym forum 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post artykuł w Komputer Swiat o tym forum
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/int ... iazki.aspx

Cytuj:
Powiązana z serwisem eksiazki.org, największa w polskim internecie biblioteka przestała istnieć. Właściciele uznali, iż w nowej formie portalu nie ma miejsca na kontrowersyjne projekty.

to rzeczywiście była największa polska internetowa biblioteka?

Cytuj:
Wraz z nową odsłoną serwisu eksiazki.org, zajmującego się tematem e-czytników, zamknięta została jego część w bazą linków do darmowych książek - biblioteka.eksiazki.org. Zdaniem twórców, forma eBookWiki jako portalu udostępniającego swoim użytkownikom linki do tysięcy nie zawsze legalnych publikacji, wyczerpała się.

no, cóż


16 gru 2009 12:00:02
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: artykuł w Komputer Swiat o tym forum
kotekFilutek napisał(a):
to rzeczywiście była największa polska internetowa biblioteka?

To opinia twórcy artykułu. Stawiam, że nie. Ot, żeby nie szukać daleko, Wielkopolska Biblioteka Cyforwa podaje:
"Liczba publikacji: 94144".

Więcej statystyk z WBC można znaleźć tutaj: http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/pubstats

Ogólnie, według FBC, jest dostępnych w chwili obecnej 315 503 publikacji (a w planach - 4 605 kolejnych).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 gru 2009 12:11:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2009 11:28:09
Posty: 13
Post Re: artykuł w Komputer Swiat o tym forum
A ile pozycji liczyla juz nieistniejaca i oplakiwana eBookWiki?

_________________
Finche c'é vita ci sono guai... R.Gervaso


16 gru 2009 12:20:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 17:00:00
Posty: 49
Lokalizacja: Ukryte Krolestwo
Post Re: artykuł w Komputer Swiat o tym forum
informacja ta jest nieistotna, statystyczna i zastrzezona :)

_________________
paranoiczna zwolenniczka Zakazanych i Malazanskich Ksiag


16 gru 2009 13:29:31
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: artykuł w Komputer Swiat o tym forum
Witam,
Jamestom napisał(a):
A ile pozycji liczyla juz nieistniejaca i oplakiwana eBookWiki?

A pewnie w następnej kolejności pojawią się pytania w stylu::
1. Ilu było zarejestrowanych użytkowników;
2. Gdzie jest opublikowana lista ich nickname'ów, adresów e-mail i IP z których się logowali;
3. Gdzie są opublikowane statystyki wejść na Wiki wraz z danymi z pkt 2.

Chyba nie o to nam chodzi, prawda :::?

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


16 gru 2009 15:10:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2009 11:28:09
Posty: 13
Post Re: artykuł w Komputer Swiat o tym forum
chesuli napisał(a):
Chyba nie o to nam chodzi, prawda :::?


Zdecydowanie nie o to mi chodzilo, tak tylko z prostej i jak zawsze meczacej mnie ciekawosci zapytalem jak wiele (w domysle - w przyblizeniu) moglo byc opisanych pozycji w Wiki, nie mialem zlych zamiarow ani nie mam mozliwosci wykorzystac tej informacji w niecnych celach. :^
Pomyslalem sobie tylko, ze skoro mowimy o niszowym zapotrzebowaniu na ebooki to jakas (wyobrazam sobie) spora liczba wpisow - objetosc bazy ponad 100 mb, zdecydowanie powinna przeczyc tej teorii.

Powyzsze gwoli wyjasnienia i w probie uzasadnienia mojego jakze nie na miejscu pytania. 8)

_________________
Finche c'é vita ci sono guai... R.Gervaso


16 gru 2009 16:55:51
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: artykuł w Komputer Swiat o tym forum
Jamestom napisał(a):
Pomyslalem sobie tylko, ze skoro mowimy o niszowym zapotrzebowaniu na ebooki to jakas (wyobrazam sobie) spora liczba wpisow - objetosc bazy ponad 100 mb, zdecydowanie powinna przeczyc tej teorii.

W kwestii bazy - jeśli ktoś myśli, że rozmiar bazy = liczba linków + liczba kB tekstu opisów to jest w wielkim błędzie. Proszę się zapoznać z działaniem skryptu MediaWiki, by szacować cokolwiek na podstawie wielkości bazy danych (na podobnej zasadzie: plik AVI może zajmować 700 MB i trwać 1h30m, może też zajmować 5 GB i trwać 1h30m). To tyle, jeśli chodzi o komentarz tej części.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 gru 2009 17:41:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2009 11:28:09
Posty: 13
Post Re: artykuł w Komputer Swiat o tym forum
Dziekuje serdecznie za wyjasnienie mi tego technicznego zagadnienia, na ktorego zrozumienie (mialem taka nadzieje) pozwolilo mi juz wczesniej przeczytane kilka postow w watku kiedys rozbudowanym a obecnie zamknietym.
Zawsze pozytywnie reaguje na rozbudowanie mojej jakze mizernej wiedzy technicznej.
Pozdrawiam :D

_________________
Finche c'é vita ci sono guai... R.Gervaso


16 gru 2009 18:44:25
Zobacz profil
Post Re: artykuł w Komputer Swiat o tym forum
to rzeczywiście była największa polska internetowa biblioteka? NIE, nie najwieksza
ani nie najwieksza pod wzgledem ilosci pirackich ksiazek
co z tego, skoro i tak juz nie istnieje? ;)


27 gru 2009 2:22:23
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2009 21:29:35
Posty: 1
Post Re: artykuł w Komputer Swiat o tym forum
Zalogowałem się na tej stronie tylko po to by móc czytać książki, których nie można znaleźć w bibliotece i na kupno których mnie nie stać. W internetowych księgarniach wydanie elektroniczne kosztuje dokładnie tyle samo ile wydanie papierowe. To nie jest sprawiedliwe. I co tu wiele mówić. Nic dziwnego, że średnia czytelnicza w kraju wynosi 1,5 książki rocznie skoro tacy jak ja i większość użytkowników byłej wersji ebookwiki podnosili tę średnią, bo gdyby nie my to ta średnia wynosiłaby 0,0 nic.


28 sty 2010 1:16:24
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: artykuł w Komputer Swiat o tym forum
RaulC napisał(a):
W internetowych księgarniach wydanie elektroniczne kosztuje dokładnie tyle samo ile wydanie papierowe.

Nie wszędzie, to pewne. Miałeś po prostu pecha trafić albo na bardzo drogą księgarnię, albo chciwego wydawcę - ale to na pewno nie jest regułą. Taka "Głowa Minotaura" Krajewskiego kosztuje w Empiku 32,49 zł, w Virtualo - 17,45 zł (tyle samo kosztuje w eClicto).

RaulC napisał(a):
Nic dziwnego, że średnia czytelnicza w kraju wynosi 1,5 książki rocznie

Tylko, jeśli mnie pamięć nie myli, w badaniach nie było uwzględniane czytanie eKsiążek.

RaulC napisał(a):
skoro tacy jak ja i większość użytkowników byłej wersji ebookwiki podnosili tę średnią, bo gdyby nie my to ta średnia wynosiłaby 0,0 nic.

Hmmm. Ok, policzmy. Jest nas 38 milionów (trochę więcej, ale to tak dla ułatwienia). My, w chwili obecnej, mamy 8471 użytkowników - zaokrąglimy to do 8500. Skoro "przeciętny Polak" czyta 1.5 książki rocznie, to czytamy ich razem 57 milionów rocznie. Skoro czytają tylko użytkownicy tego serwisu (w postaci obecnej lub też przeszłej) to wychodzi, że każdy z nas czyta ponad 6700 książek rocznie (tak naprawdę to czytacie jeszcze więcej, bo ja się pewnie w liczbie koło 20-30 rocznie zmieszczę). Gratuluję!

PS. Cieszę się, że wszyscy nagle uważają, że mieliśmy kluczowy wpływ na czytelnictwo w Polsce - ale może nie przesadzajmy?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 sty 2010 1:49:56
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: