Teraz jest 25 kwi 2024 3:33:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Aborcja - tak czy nie? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Aborcja - tak czy nie?
Byniol napisał(a):
Z toku dyskusji można wnosić, że próbowałeś uzasadnić swoje przekonanie, iż płód to nie człowiek.


Błąd. Uzasadniałem, że opowiadanie SF, którego autor nie odróżnia aborcji od zabicia dwunastolatka jest głupie.



Cytuj:
Twoje rozumowanie można więc streścić tak:
- dwunastolatek to człowiek,
- płód to nie dwunastolatek,
wniosek: płód to nie człowiek.


To twoje rozumowanie, moja teza (sprawdź, nawet pogrubiłem, jak pisałem) brzmi
"Człowiek się zaczyna wtedy, kiedy wpiszemy jakąś granicę w jakieś przepisy. "


27 lut 2012 11:00:13
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Aborcja - tak czy nie?
Artykuł do dodatkowej dyskusji: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... owcow.html

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


01 mar 2012 21:41:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Aborcja - tak czy nie?
A o czym tu dyskutować? Brali to samo co Dick :lol:


01 mar 2012 22:55:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2012 0:58:02
Posty: 5
eCzytnik: Kindle classic
Post Re: Aborcja - tak czy nie?
RobertP napisał(a):
A o czym tu dyskutować? Brali to samo co Dick

E, tam - to prosta konsekwencja (a ja o logice... przepraszam...) wytłuszczonej tezy:
RobertP napisał(a):
Człowiek się zaczyna wtedy, kiedy wpiszemy jakąś granicę w jakieś przepisy.

Z takimi objawieniami (objawami?) można zrobić niezłą karierę w Zjednoczonej Europie!


02 mar 2012 3:35:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Aborcja - tak czy nie?
Byniol napisał(a):
E, tam - to prosta konsekwencja (a ja o logice... przepraszam...) wytłuszczonej tezy:
RobertP napisał(a):
Człowiek się zaczyna wtedy, kiedy wpiszemy jakąś granicę w jakieś przepisy.

Z takimi objawieniami (objawami?) można zrobić niezłą karierę w Zjednoczonej Europie!


Zakładałem, że czytającym nie muszę dawać łopatologicznych objaśnień, niczym w amerykańskim sprzęcie AGD (nie prać kota w pralce, nie prasować żelazkiem ubrania na sobie, nie odnosi się do zdolnych przetrwania poza organizmem matki itd. )


02 mar 2012 10:36:50
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Aborcja - tak czy nie?
RobertP napisał(a):
Zakładałem, że czytającym nie muszę dawać łopatologicznych objaśnień, niczym w amerykańskim sprzęcie AGD (nie prać kota w pralce, nie prasować żelazkiem ubrania na sobie, nie odnosi się do zdolnych przetrwania poza organizmem matki itd. )
i pewnie zgłaszasz się na ochotnika do określania przy USG kto jest zdolny do przetrwania, a kto nie? Niektórzy porównują to do selekcji na rampie w obozie koncentracyjnym. Widzisz podobieństwo?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


02 mar 2012 11:32:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Aborcja - tak czy nie?
t3d napisał(a):
i pewnie zgłaszasz się na ochotnika do określania przy USG kto jest zdolny do przetrwania, a kto nie? Niektórzy porównują to do selekcji na rampie w obozie koncentracyjnym. Widzisz podobieństwo?


Porównanie z odbytu wzięte albowiem

a) nikt nikogo do aborcji nie zmusza, żadne komando SS z psami nie sprowadza tam kobiet.
b) jak już kobieta sama zdecyduje się na aborcję, to właśnie po to się bierze duży zapas i wpisuje te 12 tyg., żeby nie trzeba było robić konsylium i debaty.
c) zgodnie z prawem Godwina PRZEGRAŁEŚ ;)


02 mar 2012 12:52:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2011 16:39:16
Posty: 14
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Aborcja - tak czy nie?
Chyba nie zrozumiałeś porównania, podobnie jak nie zrozumiałeś o co chodziło w opowiadaniu Dicka :lol:

Niemniej jednak, gratuluję samopoczucia ;)


02 mar 2012 14:42:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Aborcja - tak czy nie?
Radek napisał(a):
Chyba nie zrozumiałeś porównania, podobnie jak nie zrozumiałeś o co chodziło w opowiadaniu Dicka :lol:


Chyba jednak nie rozumiesz, że kwestia "od ilu komórek/tygodni/łuków skrzelowych liczy się człowiek" to zagadnienie typu "ile diabłów mieści się na łebku od szpilki"?

Zarodek to po prostu organizm, który ma potencjał do tego, aby stać się osobą. Sam potencjał bycia osobą (przy braku odczuwania bólu i cierpienia) to jednak zbyt mało, aby ograniczyć prawo kobiety do decydowania o swoim ciele. Zakaz aborcji ma gorsze skutki (jest nieskuteczny i przyczynia się do przeprowadzania niebezpiecznych zabiegów w podziemiu aborcyjnym) niż liberalne prawo (sprawdź jaki małe wskaźniki ma liberalna Holandia, z oświatą seksualną w szkołach).

Cytuj:
Niemniej jednak, gratuluję samopoczucia ;)

No nie jest idealnie, trochę mi strzyka w kolanie.


02 mar 2012 15:06:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2012 0:58:02
Posty: 5
eCzytnik: Kindle classic
Post Re: Aborcja - tak czy nie?
@athame
Może spróbuj jakoś tak:
"Zakaz kradzieży ma gorsze skutki (jest nieskuteczny i przyczynia się do przeprowadzania niebezpiecznych akcji w podziemiu złodziejskim) niż liberalne prawo..."
Eee, obawiam się, że też nie zrozumie.


05 mar 2012 14:34:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2011 16:39:16
Posty: 14
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Aborcja - tak czy nie?
athame, przypisałeś mi nie moje słowa ;)


05 mar 2012 15:24:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Aborcja - tak czy nie?
athame napisał(a):

Zabójstwo (np. aborcja) powinno być karane jak najsurowiej, najlepiej rozstrzelaniem (choć to w Polsce raczej problematyczne prawnie).


Rozstrzeliwać ludzi w imię kupy białkowej galarety? Może przejdź się do USA, tam coś takiego praktykują religijne świry. Są precedensy.


05 mar 2012 15:37:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Aborcja - tak czy nie?
Byniol napisał(a):
@athame
Może spróbuj jakoś tak:
"Zakaz kradzieży ma gorsze skutki (jest nieskuteczny i przyczynia się do przeprowadzania niebezpiecznych akcji w podziemiu złodziejskim) niż liberalne prawo..."
Eee, obawiam się, że też nie zrozumie.


Może powoli dostrzeżesz, że już nie kamieniujemy kobiet, nie obcinamy rąk i nie wieszamy dzieci. To się postęp nazywa. Może kiedyś dotrze, tam gdzie mieszkasz.


05 mar 2012 15:39:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2012 0:58:02
Posty: 5
eCzytnik: Kindle classic
Post Re: Aborcja - tak czy nie?
Nie zrozumiał...
RobertP napisał(a):
To się postęp nazywa.

"parę pojęć jak cepy
dialektyka oprawców żadnej dystynkcji w rozumowaniu"
(Zbigniew Herbert, "Potęga smaku")


05 mar 2012 15:51:31
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Aborcja - tak czy nie?
RobertP napisał(a):
Cytuj:
Niemniej jednak, gratuluję samopoczucia


No nie jest idealnie, trochę mi strzyka w kolanie.

To może być wrodzona wada genetyczna. Szkoda, że Twoi rodzice nie mogli sprawdzić Twojego genotypu przed Twoim urodzeniem. Może uznali by, że będziesz dużo cierpiał i postanowili by Ci ulżyć w postępowy sposób. Nie byłoby dziś problemu strzykania w kolanie. Na razie eliminuje się w ten sposób dzieci z zespołem Downa, ale postęp... postępuje
RobertP napisał(a):
Byniol napisał(a):
@athame
Może spróbuj jakoś tak:
"Zakaz kradzieży ma gorsze skutki (jest nieskuteczny i przyczynia się do przeprowadzania niebezpiecznych akcji w podziemiu złodziejskim) niż liberalne prawo..."
Eee, obawiam się, że też nie zrozumie.


Może powoli dostrzeżesz, że już nie kamieniujemy kobiet, nie obcinamy rąk i nie wieszamy dzieci. To się postęp nazywa. Może kiedyś dotrze, tam gdzie mieszkasz.

Powinieneś napisać "nie wieszamy dzieci, tylko abortujemy galaretę. To się postęp nazywa."

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


05 mar 2012 16:00:34
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron