Teraz jest 16 lip 2019 11:07:22

News News of Recepty

Site map of Recepty » Dział : Recepty

Wszystko, co związane z receptami (recipe) do Calibre

[ Liczba wątków: 38 Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4

Wiadomość
 Tytuł: Nowa fantastyka
PostNapisane: 06 gru 2014 20:47:05 
Witam,

Jestem swiezym posiadaczem Kindle. Na jednej ze stron internetowych przeczytalem o oprogramowaniu Calibre. Wiekszosc interesujacych pozycji dziala prawidlowo za wyjatkiem 'Nowej fantastyki'.

Kiedy program probuje nawiazac polaczenie, od razu wyswietla komunikat:
Quote:
Pobierz wiadomości z Nowa Fantastyka
Resolved conversion options
calibre version: 1.48.0
{'asciiize': False,
'author_sort': None,
'authors': None,
'base_font_size': 0,
'book_producer': None,
'change_justification': 'original',
'chapter': None,
'chapter_mark': 'pagebreak',
'comments': None,
'cover': None,
'debug_pipeline': None,
'dehyphenate': True,
'delete_blank_paragraphs': True,
'disable_font_rescaling': False,
'dont_compress': False,
'dont_download_recipe': False, ...

Read more : Nowa fantastyka | Wyświetlone : 1520 | Odpowiedzi : 2

Tytuł: Polityka - archiwalne numery z politykacyfrowa.pl
PostNapisane: 27 kwi 2014 15:38:51 
Cześć

Mam wykupiony abonament z PolityceCyfrowej.pl i zastanawiam się czy jest możliwość pobrania archiwalnych numerów? Macie jakiś pomysł?

Read more : Polityka - archiwalne numery z politykacyfrowa.pl | Wyświetlone : 1083 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: Błędy w receptach
PostNapisane: 18 sty 2014 13:21:28 
Witam,
jak być może niektórzy zauważyli ostatnio znowu wziąłem się za poprawienie kilkunastu recept czego efekty powinny być widoczne w najnowszym calibre. Z racji tego, że liczba polskich źródeł jest znaczna (blisko 200), z czego korzystam tylko z niewielkiego zbioru wykrywanie w nich błędów to żmudny proces. Myślę, że gdyby użytkownicy w tym wątku informowali o usterkach wszelkiego rodzaju ich poprawa byłaby znacznie szybsza.

Użyteczne zgłoszenie błędu powinno zawierać: nazwę recepty, co nie działa (artykuły ...

Read more : Błędy w receptach | Wyświetlone : 1387 | Odpowiedzi : 2

Tytuł: Koniec dostaw darmowych archiwalnych wersji Newsweeka ?
PostNapisane: 30 wrz 2013 14:10:57 
Witam
do niedawna można było ściągać darmowego (kilkutygodniowego) Newsweeka w wersji .mobi (tzw. pobieranie wiadomości w programie Calibre).
Od pewnego czasu (początek września ?) program wywala błąd przy próbie pobrania.
Czy to tylko mój problem czy też Newsweek postanowił zlikwidować ten dostęp do darmowych wersji gazety ?

Read more : Koniec dostaw darmowych archiwalnych wersji Newsweeka ? | Wyświetlone : 1263 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: EPUB(HTML) z pliku do Mobi z nawigacją sekcji i artykułów
PostNapisane: 27 sie 2013 12:40:22 
Witam,

z ciekawością czytam wszystkie Wasze uwagi odnośnie tworzenia recept. Sam zamierzam spróbować, tylko mam trochę inną potrzebę.

Otóż potrzebuję bardziej nic pobrać RSS, skonwertować dużą ilość EPUB-ów do MOBI, ale z użyciem recept.

Wiem, że Calibra umożliwia konwersję łatwo pomiędzy tymi formatami, ale potrzebuję aby wynikowe pliki MOBI były:

- periodykami
- miały wskazaną przez mnie okładkę
- nie zmieniony HTML
- sprecyzowany przeze mnie spis treści
- określone style CSS
- dowolnej konfiguracji ...

Read more : EPUB(HTML) z pliku do Mobi z nawigacją sekcji i artykułów | Wyświetlone : 2521 | Odpowiedzi : 6

Tytuł: Opis tworzenia recept
PostNapisane: 08 cze 2013 19:53:48 
Witam,
zgodnie z nieopacznie rzuconą obietnicą stworzyłem niekompletny podręcznik opisujący tworzenie własnych recipe'ów. Jest on skierowany do osób nietechnicznych, znajomość Pythona nie jest wymagana, starałem się ująć temat w jak najprostszy sposób (inna rzecz, czy mi się to udało). Być może w nieokreślonej przyszłości dodam opis bardziej zaawansowanych opcji. Wszelkie uwagi mile widziane.

Podręcznik.

EDYCJA:
Wprowadziłem wiele poprawek i dopisałem część dla osób zaawansowanych.

Read more : Opis tworzenia recept | Wyświetlone : 8009 | Odpowiedzi : 25

Tytuł: Recepty bez RSS
PostNapisane: 03 cze 2013 16:52:25 
Okazuje się, że można zrobić receptę również dla serwisu, który nie udostępnia RSS. Dla mnie przykładem był blog technikajutra.pl - ładnie zrobione, fajne ciekawostki, a RSS brak :-( Szukając sposobu wpadłem przypadkiem na stronę FeedYes. Dla każdej strony, która zawiera listę newsów czy artykułów automat tworzy kanał RSS. Tworzenie kanału jest proste. Mi się udało, a to znaczy, że bardzo trudne być nie może ...

Read more : Recepty bez RSS | Wyświetlone : 4515 | Odpowiedzi : 12

Tytuł: Łączenie serwisów w jednej recepcie
PostNapisane: 12 maja 2013 16:10:42 
Chciałbym zapytać czy są jakieś przeciwwskazania by łączyć w jednej recepcie różne serwisy. Tworząc w ten sposób paczki tematyczne.
Dopiero od kilku dni mam styczność z czytnikiem i przyznam, że możliwość ściągania tekstów z serwisów które się przegląda jest wyjątkowo przydatne. Na razie próbowałem stworzyć proste recepty w Calibre. Teoretycznie zasysa treści z kilku serwisów w jedną. Ale może gdzieś tkwi haczyk?

I jeszcze jedno pytanie. Przy dwóch blogach w pojedyńczych postach ściągnęło mi 1-2 ...

Read more : Łączenie serwisów w jednej recepcie | Wyświetlone : 914 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: calibre recepta dla Wyborczej, puste artykuły
PostNapisane: 24 kwi 2013 20:04:21 
Od dłuższego już czasu (może od miesiąca) mam problem z pobieraniem newsów z serwisów Wyborczej.
Spis treści generuje się poprawnie, ale same artykuły najczęściej zawierają tylko tytuł, zdjęcie, nagłówek, przyciski "społecznościowe" i reklamę. Wygląda to tak:
Obrazek
Na drugiej stronie jest jakby zdjęcie flashowej reklamy.
Wyjątek stanowią jedynie artykuły z wyborcza.biz, które ściągają się w całości.

Czy to wyborcza coś zmieniła i recepta się zdezaktualizowała?

Read more : calibre recepta dla Wyborczej, puste artykuły | Wyświetlone : 3387 | Odpowiedzi : 10

Tytuł: Recepty dla gazet regionalnych
PostNapisane: 03 mar 2013 22:32:36 
Stworzyłem recepty dla kilkunastu stron gazet regionalnych. Za jakieś 2 tygodnie, a może za miesiąc zgłoszę je do calibre, mam nadzieję, że do tego czasu ew. użytkownicy zgłoszą wszelkie napotkane usterki, sam nie jestem w stanie wszystkiego przetestować, gdyż przeciętnie receptury mają od kilku do nawet kilkunastu kanałów RSS/Atom.
gazety regionalne

Read more : Recepty dla gazet regionalnych | Wyświetlone : 3468 | Odpowiedzi : 10

[ Liczba wątków: 38 Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4

Last 10 active topics

Zamawianie Kindle

Brak nowych postów Kindle Paperwhite 4 taniej o 50 EUR w Amazon Prime

Inne e-czytniki

Brak nowych postów YotaPhone 3 w sprzedaży jeszcze w tym roku

Amazon.com Kindle

Brak nowych postów zbiór problemów nowicjusza :)
Brak nowych postów Kindle Oasis 3

Kobo

Brak nowych postów Kobo Clara HD

Księgarnie eBooków i audioBooków

Brak nowych postów Empik Go konkurencją dla Legimi?

Akcesoria dla Kindle

Brak nowych postów KINDLE PAPERWHITE / VOYAGE CASE & ETUI & POKROWCE

Nasze zainteresowania

Brak nowych postów e-monocykl - transport przyszłości ?

calibre

Brak nowych postów Pluginy metadanych do calibre

Jaki czytnik wybrać?

Brak nowych postów czytnik z dobrym słownikiem i listą słówek

Zaloguj

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  

Statystyki

Statystyki

Liczba postów: 99151 | Liczba wątków: 8891 | Liczba użytkowników: 14088