Teraz jest 22 lip 2019 1:58:44

News News of Ogólnie o e-Czytnikach

Site map of Ogólnie o e-Czytnikach » Dział : Ogólnie o e-Czytnikach

Quo vadis, e-Paper? Który czytnik wybrać? Ten dział zajmuje się takimi sprawami! Oprócz tego ciekawe wydarzenia ze świata i tym podobne.

[ Liczba wątków: 334 Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34

Wiadomość
 Tytuł: Czytnik z pilotem zmiany stron
PostNapisane: 03 maja 2019 14:24:03 
W Korei Południowej obecna jest na rynku marka Crema. Cztery bieżące modele posiadają, jako pierwsze na rynku, obsługę pilota do zdalnej zmiany stron i obsługi audio. Czwarty z nich - Crema Soundup, właśnie trafił na tamtejszy rynek: http://cyfranek.booklikes.com/post/1880 ... iany-stron

Read more : Czytnik z pilotem zmiany stron | Wyświetlone : 715 | Odpowiedzi : 4

Tytuł: Czytniki a robienie elektronicznych notatek
PostNapisane: 13 kwi 2019 17:55:40 
Cześć,

zastanawiam się nad kupnem czytnika, ale wciąż mam kilka wątpliwości. Główny problem polega na tym, że posiadam specyficzne nawyki czytelnicze. Od bardzo dawna nie przeczytałem żadnej książki, nie robiąc w niej notatek, nie podkreślając fragmentów ołówkiem, nie zaznaczając interesujących mnie akapitów kolorowymi karteczkami itd. W związku z tym najwygodniej czyta mi się albo książki papierowe, w których mogę do woli mazać, albo PDFy na komputerze (używamy programu PDF-XChange Viewer, pozwalającego na wygodne robienie notatek). ...

Read more : Czytniki a robienie elektronicznych notatek | Wyświetlone : 558 | Odpowiedzi : 5

Tytuł: ekran 500-600ppi w czytniku?
PostNapisane: 10 mar 2019 13:15:26 
od paru lat branża czytnikowa wprowadza w kolejnych modelach "premium" rozdzielczość 300ppi i wydaje się że na tym koniec. Mimo, że już w 2017 pracowano nad wyższymi rozdzelczościami jakoś wielkie firmy nie pchają się wyżej.
Czy uważacie że dalsza ewolucja ekranów jest potrzebna, i ew. w jakim kierunku powinna pójść?

dla porównania przykład ewolucji ekranów e-ink, jaka już się dokonała
- po lewej budżetowy czytnik z ekranem 167ppi Pearl
- po prawej droższy czytnik z ...

Read more : ekran 500-600ppi w czytniku? | Wyświetlone : 550 | Odpowiedzi : 1

Tytuł: jakie nowe czytniki w 2019 r.
PostNapisane: 07 mar 2019 15:47:55 
znalazłem ciekawe zestawienie poświęcone nowościom jakie poszczególne marki produkujące e-czytniki zamierzają wprowadzić w swoich modelach w 2019 r.
https://goodereader.com/blog/electronic ... ut-in-2019

wygląda na to, że chyba nie będzie rewolucji w tym roku (pomijam plotki o kolorowym e-ink, bo to już zapowiadają od kilku lat i nic). Wg. autora zestawienia większość firm oprócz drobnych poprawek przy okazji odświeżenia niektórych obecnych modeli myśli o obsłudze audiobooków ne czytnikach.
Chińczycy z kolei ...

Read more : jakie nowe czytniki w 2019 r. | Wyświetlone : 914 | Odpowiedzi : 5

Tytuł: Likebook Mars - tani czytnik 8" z androidem
PostNapisane: 03 mar 2019 16:27:30 
chińska marka Bouye wydała niedawno ciekawy czytnik 8" z androidem 6.0 - Likebook Mars

tutaj macie recenzję tego modelu: https://goodereader.com/blog/electronic ... der-review
Na portalu goodEreader mimo kilku wad dostał ocenę 9.5/10

Z ciekawych rzeczy wypada zauważyć:
- ekran Carta 300ppi, kolorowe podświetlenie
- bardzo bogate opcje regulacji tekstu (oprócz typowych ustawień np. osobne ustawienie marginesów bocznych i górnych, regulacja odstępów pomiędzy wyrazami)
- możliwość dogrywania nowych programów i andriodowych ...

Read more : Likebook Mars - tani czytnik 8" z androidem | Wyświetlone : 755 | Odpowiedzi : 2

Tytuł: (przed)świąteczne promocyjne oferty czytników
PostNapisane: 08 gru 2018 8:07:03 
Zebrałem (przed)świąteczne orty z większymi obniżkami cen czytników Kindle, Tolino i Kobo (20-50 EUR). Jeśli ktoś szuka świątecznego prezentu, jest szansa zdążyć: http://cyfranek.booklikes.com/post/1816 ... eur-taniej

Read more : (przed)świąteczne promocyjne oferty czytników | Wyświetlone : 923 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: Prosty czytnik ze skalowaniem PDF
PostNapisane: 03 gru 2018 23:18:48 
Chcę kupić na prezent maksymalnie prosty ale solidny czytnik w cenie do 300 zł, który bezproblemowo skaluje dokumenty w formacie PDF. Myślałem o Pocketbook Basic 2 lub 3, ale one mają problem z PDF-ami. Czy Inkbook Classic 2 radzi sobie z tym? A może polecicie jakiś inny model?

Read more : Prosty czytnik ze skalowaniem PDF | Wyświetlone : 834 | Odpowiedzi : 3

Tytuł: Jaki czytnik z ekranem 7'' do 8''
PostNapisane: 12 lis 2018 12:38:17 
Witajcie,

Pytanie do was - szczególnie do tych co posiadają czytniki z ekranem jak w temacie.
Jaki czytnik polecacie - zależy mi przede wszystkim na podświetlanym ekranie oraz na opiniach ludzi którzy posiadają czytnik o takich parametrach. Same dane techniczne nic tak naprawdę nie mówią - na stronie https://ebookreaders.pl/czytniki-ebook, ... o,385,1,24 znalazłem listę czytników o takich parametrach. Zatem co polecacie do zakupu z tej listy?. Do tej pory używałem ...

Read more : Jaki czytnik z ekranem 7'' do 8'' | Wyświetlone : 761 | Odpowiedzi : 1

Tytuł: Tablety z ekranem z kolorowego e-papier już w 2019 r.
PostNapisane: 17 cze 2018 21:51:17 
Amerykańska firma CLEARink ogłosiła podpisanie umowy z "czołowym producentem tabletów" na dostawę ekranów w 2019 r. Czy jest szansa na przełom w sprawie e-papieru?

Poniżej link do wpisu na moim blogu
Kolorowy e-papier coraz bliżej? CLEARink chwali się kontraktem na 10 mln dolarów

Read more : Tablety z ekranem z kolorowego e-papier już w 2019 r. | Wyświetlone : 696 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: Prywatność podczas użytkowania czytnika e-book.
PostNapisane: 24 maja 2018 1:09:38 
Dobry wieczór wszystkim,

Niosę się z zamiarem zakupienia jakiegoś czytnika e-book do 500 zł, najpewniej padnie na Kindle Paperwhite 3 2017. Z tego co widzę Kindle w zasadzie zmonopolizował rynek tych czytników ale jednocześnie są one najbardziej trwałe i bezproblemowe patrząc na opinie użytkowników. Ale do rzeczy, interesuje mnie aspekt prywatności. Zależy mi bardzo na maksymalnej prywatności. Od czytnika oczekuje aby czytał pliki PDF i DOC, które sobie sam przerzucę z komputera przez USB i ...

Read more : Prywatność podczas użytkowania czytnika e-book. | Wyświetlone : 1116 | Odpowiedzi : 7

[ Liczba wątków: 334 Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 34

Last 10 active topics

Kobo

Brak nowych postów Własny wygaszacz ekranu w Kobo
Brak nowych postów Kobo Clara HD

Pocketbook

Brak nowych postów CoolReader i InkPad 3
Brak nowych postów Problem z ekranem?

inkBOOK

Brak nowych postów InkBook- ostrzeżenie.
Brak nowych postów inkBOOK Prime HD - nowy i od razu problemy

Księgarnie eBooków i audioBooków

Brak nowych postów Czytać w abonamencie czy kupować na własność?

Inne e-czytniki

Brak nowych postów YotaPhone 3 w sprzedaży jeszcze w tym roku

Zamawianie Kindle

Brak nowych postów Kindle Paperwhite 4 taniej o 50 EUR w Amazon Prime

Amazon.com Kindle

Brak nowych postów zbiór problemów nowicjusza :)

Zaloguj

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  

Statystyki

Statystyki

Liczba postów: 99176 | Liczba wątków: 8895 | Liczba użytkowników: 14092