Teraz jest 19 lip 2019 10:44:49

News News of Mobi/AZW

Site map of Mobi/AZW » Dział : Mobi/AZW

Specjalny dział poświęcony formatowi Mobi, występującemu także pod rozszerzeniami prc, azw i azw3.

[ Liczba wątków: 32 Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4

Wiadomość
 Tytuł: Przeróbka pliku pdf na mobi
PostNapisane: 02 paź 2018 20:11:09 
Witam.

Bardzo chętnie zapłaciłabym w sklepie za zakup pewnej książki w formacie mobi. Niestety pozycja ta w przekładzie, który mnie interesuje dostępna jest jedynie jako plik pdf. Moje pytanie jest następujące - czy da się dokonać przeróbki pliku z pdf na mobi w miarę prosty sposób? Próbowałam to zrobić w programie Calibre i mimo iż trzymałam się znalezionej gdzieś w necie instrukcji, to nie uniknęłam zbędnych odstępów między wierszami, wielgachnych akapitów, które nie pozwalały na ...

Read more : Przeróbka pliku pdf na mobi | Wyświetlone : 615 | Odpowiedzi : 1

Tytuł: MOBI nie otwiera się na okładce?
PostNapisane: 22 sty 2018 0:53:57 
Heja!

Czy jest jakiś sposób na to, żeby MOBI po otwarciu na Kindle otwierało się na okładce? Poczytałem trochę w sieci i chyba nie jest to możliwe. Książka otwiera się na treści. Choć z drugiej strony przejrzałem kilka książek, jakie w ostatnim czasie zakupiłem na ebookpoint i widzę, że niektóre otwierają się na stronie tytułowej (nie okładka,ale zawsze strona z grafiką). No i potem trafiłem na jakieś amerykańskie forum, gdzie pisali, żeby w <guide> dodać ...

Read more : MOBI nie otwiera się na okładce? | Wyświetlone : 855 | Odpowiedzi : 2

Tytuł: Przeróbka dużych ilości epub na mobi jaki program ?
PostNapisane: 02 paź 2017 10:16:33 
Potrzebuję przerobić sporą ilość książek epub na mobi czy jest jakiś program poza Caliber który przerobi za jednym zamachem wszystkie ?

Read more : Przeróbka dużych ilości epub na mobi jaki program ? | Wyświetlone : 891 | Odpowiedzi : 3

Tytuł: Seryjna edycja metadanych
PostNapisane: 26 lut 2017 21:58:23 
Hej mam pytanie - czy jest jakiś mały programik, który seryjnie podmieniłby mi mietadane (tytuł ksiązki i autora) z użyciem nazwy pliku ??

Coś jak w edycji mp3 gdzie za pomocą aimp library można sobie seryjnie zmienić te metadane za pomocą klucza na przykład %Artist - %Title i podmienia metadane z nazwy pliku np 2Pac - Changes i zmienia metadane na Artist 2Pac i Title Changes.

Nie wiem czy to jasno wytłumaczyłem.

Bo nie chce ...

Read more : Seryjna edycja metadanych | Wyświetlone : 1382 | Odpowiedzi : 8

Tytuł: Kindle for PC 1.19 i utrudnienia w ściąganiu DRM
PostNapisane: 06 lut 2017 23:47:20 
Rzadko wrzucam tutaj linki do bloga, ale jeśli ktoś kupuje książki w Kindle Store i ściąga DRM, to powinien się zainteresować.

http://swiatczytnikow.pl/kindle-for-pc- ... to-obejsc/

Read more : Kindle for PC 1.19 i utrudnienia w ściąganiu DRM | Wyświetlone : 742 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: Nie mogę zmienić stylu czcionki na urzadzeniu.
PostNapisane: 06 paź 2016 22:10:34 
Witam, ostatnio pobrałem z Internetu pewną książkę. Z racji, że nie jest ona zbyt popularna bylem zmuszony zadowolić sie tym co jest, czyli plikiem *.prc. Przekonwetrowałem go programen Calibre do formatu AZW3, po "wrzuceniu" książki na czytniki moim oczom ukazała sie baddzo nieprzyjemna dla moich oczu czcionka. Myślałem, że normalnie włączę sobie inną, jednak po wybraniu innej tekst odświeża się jednak styl nie zmienia się. Czy da się coś na to poradzić?

Read more : Nie mogę zmienić stylu czcionki na urzadzeniu. | Wyświetlone : 1881 | Odpowiedzi : 5

Tytuł: Jak zrobić MOBI bez EPUBA w środku - da się?
PostNapisane: 06 wrz 2016 15:07:21 
Wiadomo, że MOBI mają w środku EPUBA, wielkość pliku prawie się podwaja. Czy istnieje jakaś metoda konwersji bez tego zjawiska, lub odchudzenia wynikowego MOBI z tego EPUBA?

Read more : Jak zrobić MOBI bez EPUBA w środku - da się? | Wyświetlone : 1182 | Odpowiedzi : 4

Tytuł: Czasopisma
PostNapisane: 22 sie 2016 9:51:47 
Witam, wpadłem na pomysł, aby stworzyć jakąś grupę. Każda z osób kupowałaby jedną gazetę np. Polityka, Newsweek i udostępniała innym. Co Wy na to ?

Read more : Czasopisma | Wyświetlone : 1423 | Odpowiedzi : 6

Tytuł: AZW3 - rozjechany spis treści
PostNapisane: 20 lip 2016 21:55:37 
Witam. Przejdę od razu do rzeczy.

Przenoszę książki na Kindle Paperwhite 3 za pomocą Calibre. Problem występuje przy 4 książkach (co ciekawe jednego autora - choć kupionych w różnych księgarniach).

1. Kiedy przenoszę książki w formacie Mobi wszystko jest w porządku ale na czytniku są oznaczone jako Docs.
2. Kiedy przenoszę jako AZW3 na czytniku są oznaczane jako Books ale spis treści jest rozjechany.

Wygląda to w taki sposób: spis treści zajmuje np. 2 strony ...

Read more : AZW3 - rozjechany spis treści | Wyświetlone : 1242 | Odpowiedzi : 2

Tytuł: Okładki książek w mobi
PostNapisane: 08 lip 2016 11:33:21 
Witam wszystkich.

Proszę koleżanki i kolegów bardziej obeznanych ode mnie w formacie mobi o łopatologiczne wytłumaczenie w jaki sposób należy na Kindle 7 touch wgrać książki, aby w widoku "Cover View" było widać okładki książek. Mój syn dostał od kogoś kilka książek (no dobra raczej bliżej 30 pozycji) i po wgraniu po kablu do czytnika okładek nie widać. Widać tylko standardową okładkę Kindla.

Czy wystarczy wgrać po kablu książkę wraz z plikiem cover.jpeg aby okładki ...

Read more : Okładki książek w mobi | Wyświetlone : 1307 | Odpowiedzi : 2

[ Liczba wątków: 32 Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4

Last 10 active topics

inkBOOK

Brak nowych postów inkBOOK Prime HD - nowy i od razu problemy

Inne e-czytniki

Brak nowych postów YotaPhone 3 w sprzedaży jeszcze w tym roku

Pocketbook

Brak nowych postów Problem z ekranem?

Zamawianie Kindle

Brak nowych postów Kindle Paperwhite 4 taniej o 50 EUR w Amazon Prime

Amazon.com Kindle

Brak nowych postów zbiór problemów nowicjusza :)
Brak nowych postów Kindle Oasis 3

Kobo

Brak nowych postów Kobo Clara HD

Księgarnie eBooków i audioBooków

Brak nowych postów Empik Go konkurencją dla Legimi?

Akcesoria dla Kindle

Brak nowych postów KINDLE PAPERWHITE / VOYAGE CASE & ETUI & POKROWCE

Nasze zainteresowania

Brak nowych postów e-monocykl - transport przyszłości ?

Zaloguj

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  

Statystyki

Statystyki

Liczba postów: 99159 | Liczba wątków: 8893 | Liczba użytkowników: 14090