Teraz jest 21 cze 2019 0:02:59

News News of Kobo

Site map of Kobo » Dział : Kobo

Dział poświęcony czytnikom firmy kobo - m. in. Touch, Glo, Aura

[ Liczba wątków: 179 Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18

Wiadomość
 Tytuł: KOReader i Plato - wygodne czytanie PDF na czytnikach Kobo
PostNapisane: 05 mar 2019 20:06:32 
serwis ebookReader opublikował niedawno artykuł, w którym wyjaśnia jak można w prosty sposób "jednym kliknięciem" zainstalować sobie programy do czytania KOReader i Plato na swoim czytniku Kobo.
Wg. autora przyda się to szczególnie tym, którzy chcą mieć na swoim czytniku tryb poziomy, tryb nocny albo czytać PDF-y (np. jakieś stare ebooki) co jest jego zdaniem przyjemniejsze z użyciem program KOReader, zawierającego m.in. przydatną opcję reflow.

Tutaj filmik jak wyglądał KOReader na Kobo w 2017r., do ...

Read more : KOReader i Plato - wygodne czytanie PDF na czytnikach Kobo | Wyświetlone : 509 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: firmware 4.12 - KONIECZNY update dla czytników Kobo
PostNapisane: 20 sty 2019 20:48:37 
Kobo wydało niedawno nową wersję firmware, ujednolicającą oprogramowanie we wszystkich czytnikach tej marki i wprowadzającą ciekawe zmiany.
Najbardziej przydatne jest chyba przyspieszenie zmiany stron o 50% oraz nowe opcje: wyłączenia stopki i wyłączenia nagłówka z tytułem książki (więcej miejsca na tekst). Usprawniono też czytanie PDF i komiksów, ale sam nie korzystam z tych funkcji więc nie wiem na ile to przydatne.

Poniżej lista zmian w oryginale:

Firmware version 4.12.12111 has been released. This is mainly ...

Read more : firmware 4.12 - KONIECZNY update dla czytników Kobo | Wyświetlone : 578 | Odpowiedzi : 2

Tytuł: Kobo Forma
PostNapisane: 29 wrz 2018 12:20:38 
Nowego czytnika marki Kobo można się spodziewać 16 października. Na hiszpańskiej stronie Kobo pojawiło się zdjęcie zawierające urządzenie z fizycznymi klawiszami i (prawdopodobnie) trybem poziomym wyświetlania tekstu: http://cyfranek.booklikes.com/post/1795 ... zdziernika

Read more : Kobo Forma | Wyświetlone : 4456 | Odpowiedzi : 95

Tytuł: Firmware 4.10 dla (nowszych) czytników Kobo
PostNapisane: 22 sie 2018 8:48:04 
Nowe oprogramowanie wprowadza usługę wypożyczalni OverDrive do nowszych modeli Kobo, co nas może słabo interesować. Ale dodaje też opcję podłączania czytnika do komputera w trybie przesyłania plików, bez pytania o to użytkownika. To akurat mi się podoba: http://cyfranek.booklikes.com/post/1784 ... mware-4-10

Read more : Firmware 4.10 dla (nowszych) czytników Kobo | Wyświetlone : 543 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: Notatki, zaznaczenia w Kobo - poradnik jak wyeksportować
PostNapisane: 26 lip 2018 15:12:11 
:idea: Jeśli potrzebujecie wyeksportować na komputer zakładki, podkreślenia i notatki z czytnika Kobo, to przetestowałem i zebrałem w jednym miejscu różne rozwiązania:
- SQLite;
- wtyczki Calibre (Kobo Utilities, Annotations);
- modyfikacja pliku konfiguracyjnego czytnika.
Szczegóły we wpisie: http://cyfranek.booklikes.com/post/1776 ... ksportowac

Read more : Notatki, zaznaczenia w Kobo - poradnik jak wyeksportować | Wyświetlone : 379 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: Rozwiązanie problemu kepub obcinającego litery
PostNapisane: 10 cze 2018 19:56:51 
Po tym jak stałem się szczęśliwym nabywcą nowego KAO, zabrałem się za usunięcie czegoś co najbardziej mnie irytowało w trakcie czytania na nim, czyli olbrzymich lotnisk na górze i dole ekranu zostawionych tam nie wiadomo właściwie po co :eee
Zastosowałem sposób jaki opisał w swojej recenzji Kobo Glo HD Cyfranek, czyli modyfikację "Kobo eReader.conf" co zakończyło się sukcesem... chociaż nie do końca ...

Read more : Rozwiązanie problemu kepub obcinającego litery | Wyświetlone : 768 | Odpowiedzi : 9

Tytuł: Kobo Clara HD
PostNapisane: 12 maja 2018 13:33:30 
Nie wiem, czy celowo czy przypadkowo, ale kanadyjska księgarnia udostępniła krótką reklamówkę nowego czytnika - Kobo Clara HD. Niewiele o urządzeniu wiadomo, poza tym, że ma mieć sześciocalowy ekran i z regulowaną temperaturą barwową oświetlenia: http://cyfranek.booklikes.com/post/1668 ... o-czytnika

Read more : Kobo Clara HD | Wyświetlone : 1741 | Odpowiedzi : 25

Tytuł: problemy ze zmianą strony
PostNapisane: 16 kwi 2018 9:33:09 
Mój Kobo zawiesza sie czasami. Trzeba czekać nawet kilka sekud na zmianę strony.
Ciągle pokazują mi się zakładki. Nawet kilkadziesiąt lub więcej na książkę.
Będę wdzięczny za pomoc

Read more : problemy ze zmianą strony | Wyświetlone : 784 | Odpowiedzi : 5

Tytuł: Krótki poradnik - jak wgrywać e-booki do Kobo
PostNapisane: 19 lut 2018 9:45:17 
Początkujących użytkowników czytników Kobo zapraszam do lektury poradnika - jak wgrywać e-booki: "Jak wgrać książki do czytnika Kobo?".

Read more : Krótki poradnik - jak wgrywać e-booki do Kobo | Wyświetlone : 651 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: Kobo z Walmartem wchodzi na amerykański rynek e-booków
PostNapisane: 28 sty 2018 8:34:51 
Rakuten (właściciel Kobo) wszedł w sojusz z amerykańskim Walmartem. Kobo będzie organizował sprzedaż e-booków, a Walmart ma handlować również czytnikami w swoich sklepach na terenie Stanów. To może być szansa na rozwój marki: "Kobo wkracza do Stanów w partnerstwie z Walmartem"

Read more : Kobo z Walmartem wchodzi na amerykański rynek e-booków | Wyświetlone : 852 | Odpowiedzi : 6

[ Liczba wątków: 179 Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18

Last 10 active topics

Offtopic

Brak nowych postów Sekty - problem XXI wieku?
Brak nowych postów Niematerialność ebooków

Amazon.com Kindle

Brak nowych postów Kindle Oasis 3
Brak nowych postów Kindle 10 już obsługuje Legimi

Proza

Brak nowych postów On

Pocketbook

Brak nowych postów CoolReader i InkPad 3
Brak nowych postów Eksportowanie notatek w PocketBookach
Brak nowych postów Mój TL3 spsuł się artystycznie

inkBOOK

Brak nowych postów InkBOOK Classic 2 aktualizacja oprogramowania 2.1.2