Teraz jest 22 lip 2019 3:56:56

News News of ECTACO JetBook

Site map of ECTACO JetBook » Dział : ECTACO JetBook

Dział poświęcony czytnikom firmy ECTACO - JetBook oraz jetBook Lite

[ Liczba wątków: 13 Przejdź na stronę 1, 2

Wiadomość
 Tytuł: jetBook Color - recenzja
PostNapisane: 27 lut 2012 16:14:30 
Ponieważ mam już ten czytnik (dotarł dzisiaj) pozwolę sobie założyć nowy temat, w którym będę go stopniowo opisywać.

Pierwsze wrażenia:

Minusy:

1) Ciemny ekran. Poniżej zamieszczam porównanie z irexem DR1000S. jetBook wygląda jak jego negatyw. Śnieżnobiała ramka i ciemnoszary ekran. To, że ekran jetBooka jest takiego koloru nie jest winą światła na tym zdjęciu ani kontrastu z ramką. On rzeczywiście jest o 4-5 tonów ciemniejszy. Rozumiem, że pewne rzeczy są technologicznie nie do przeskoczenia, ale ...

Read more : jetBook Color - recenzja | Wyświetlone : 27434 | Odpowiedzi : 56

Tytuł: ECTACO jetBook Color
PostNapisane: 14 sty 2012 19:47:08 
Taki duży czytnik z kolorowym ekranem E Ink (Triton) o przekątnej 9,7 cali mają wkrótce sprzedawać za 499 dolarów:
http://www.ectaco.com/jetBook_Color/

Właściwie sprzętowo jest to ten Hanvon tylko pod inną marką:
http://www.hanvon.com/en/products/ebook ... -C920.html
ECTACO ma chyba dość rozwiniętą sieć sprzedaży, więc może ten czytnik nie będzie tylko egzotyczną ciekawostką z dalekiej Azji.

Krótkie wideo z CES:
http://www.youtube.com/watch?v=6hUD81KUHW0 ...

Read more : ECTACO jetBook Color | Wyświetlone : 6757 | Odpowiedzi : 10

Tytuł: Ectaco Jetbook-wyświetlanie w menu już usuniętych książek
PostNapisane: 28 lip 2011 16:11:24 
Hej,
Od dłuższego czasu męczę się z moim Jetbookiem - mam widoczne w menu wszystkie książki, jakie wgrałam, mimo że część już usunęłam - nei ma ich ani w pamieci wew ani na karcie SD. Nie da sie ich otworzyć bo wyskakuje błąd, ale nazwy w menu są nadal...czy ktoś miał podobny problem i może coś poradzić?
pzodrawiam

Read more : Ectaco Jetbook-wyświetlanie w menu już usuniętych książek | Wyświetlone : 1153 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: Jetbook vs Sony PRS-600
PostNapisane: 20 sie 2010 14:14:58 
Od tygodnia jestem "szczęśliwym" posiadaczem drugiego (oprócz jetbook) czytnika - Sony PRS-600.

Polskość itp. (rtf, txt)

- Jetbook - bez konwersji, bez niczego - wszystko hula.
- Sony - hmm

(Oczywiście trzeba pamiętać, że w RTF-ie na jetbooku formatowania/obrazków żadnych nie uświadczysz.)

Czytelność ekranu

- Zdecydowanie Jetbook.

PDF-y

W prs jest miła opcja powiększania czcionki w PDF-ie.
(dodane: Jak się okazało, po aktualizacji firmware Jetbooka - też jest.)

Niestety Sony nie potrafi przycinać marginesów - ...

Read more : Jetbook vs Sony PRS-600 | Wyświetlone : 1683 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: JetBook i JetBook Lite - nowe firmware
PostNapisane: 05 lip 2010 0:26:33 
Dla tych, którzy nie śledzą stron obcojęzycznych:
- pojawiły się parę dni temu nowe firmware dla Jetbooka i Jetbooka Lite
Na stronie http://www.jetbook.net/update.php?refid=29532 jest wersja 0.35d (JB) i 0.15g (JBL)

Na forach pojawiły się linki do innych wersji, m.in.
0.35e - ponoć najlepsza wersja, jest też wersja 0.35a i 0.35a2.
Niestety chyba wszystkie upgrade są niedopracowane, więc na razie ostatnią w pełni stabilną wersją dla JB jest 0.33g. ...

Read more : JetBook i JetBook Lite - nowe firmware | Wyświetlone : 1713 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: ECTACO JetBook - nowy użytkownik i kilka pytań
PostNapisane: 19 lut 2010 13:09:15 
Witam, jestem nowa na forum. Od wczoraj mam JetBooka i niestety już go muszę wymienić, ponieważ są problemy z uruchomieniem, włącza się i od razu automatycznie wyłącza. Mimo wszystko nie tracę nadziei, że nie wyrzuciłam w błoto 750 zł ;)
Przed zakupem kilkakrotnie przeglądałam ten wątek i dzięki Waszym pozytywnym opiniom zdecydowałam się na zakup urządzenia. Mam jednak jescze kilka pytań, mam nadzieję, że zechcecie odpowiedzieć.
1. ...

Read more : ECTACO JetBook - nowy użytkownik i kilka pytań | Wyświetlone : 3326 | Odpowiedzi : 5

Tytuł: Który ekran lepszy: jetbooka czy e-papier?
PostNapisane: 02 sty 2010 19:20:57 
Witam w 2010 r.

Trochę się zawiodłem na baterii jetbooka, więc zastanawiam się czy go nie zmienić na coś z e-papierem... Tylko czy e-papier jest lepszy od tego czym dysponuje jetbook???
No youtube oglądałem czytniki z e-papierem, ale to nie to samo co na "żywca" (nie miałem okazji oglądać...). Najbardziej drażniące jest moment zmieniania stron (chyba wszyscy wiecie o co chodzi - w jetbooku tego nie ma). Jak wg was czyta się na e-papierze? Czy ...

Read more : Który ekran lepszy: jetbooka czy e-papier? | Wyświetlone : 1973 | Odpowiedzi : 0

Tytuł: [Jetbook] Problemy z podłączeniem w windows 7
PostNapisane: 08 gru 2009 20:27:37 
t3d: Wydzielam aby nie mącić w głownym temacie

Od kilku miesięcy mocno eksploatuję Ectaco JetBooka (przeczytałem z przyjemnością wiele książek) i naprawdę jestem z niego bardzo zadowolony.
Ale pojawił się mały problem. Na nowym kompie mam Windows 7 64-bit i system ten zupełnie nie widzi tego czytnika (drugi komp z XP ok). Nigdy też nie wgrywałem nowszego firmware, bo nie czułem takiej potrzeby. Czy można temu jakoś zaradzić? Może właśnie nowszy firmware, jakieś inne stery...?

Read more : [Jetbook] Problemy z podłączeniem w windows 7 | Wyświetlone : 2717 | Odpowiedzi : 6

Tytuł: ECTACO jetBook Lite
PostNapisane: 21 paź 2009 8:08:06 
ECTACO przygotowało wersję Lite swojego eCzytnika (i ciągle nie chcą przejść na ePapier). Zaprezentowane przy okazji Targów Książki we Frankfurcie urządzenie oferuje 5'' wyświetlacz relfective TFT wyprodukowany przez Toshibę (najczęściej stosowany we wszelkiego rodzaju kieszonkowych tłumaczach). Pamięć wewnętrzna ma całe 100 MB, jest natomiast slot na karty SD, więc nie powinno to nikomu przeszkadzać. jetBook Lite ma wbudowane pięć języków: angielski, niemiecki, rosyjski, hiszpański i... polski. eCzytnik jest zasilany przez... 4 baterie AA. To dość ...

Read more : ECTACO jetBook Lite | Wyświetlone : 4385 | Odpowiedzi : 3

Tytuł: [Jetbook] Bateria...
PostNapisane: 16 wrz 2009 20:04:05 
Witam!
Mam pewien problem z baterią. Jetbooka mam od ok. pół roku. Już od samego początku wydawały mi się, że coś jest nie tak z baterią. Tzn. producent podaje, że urządzenie jest w stanie wytrzymać ok. 20 godzin pracy lub 11500 wyświetleń stron - u mnie wytrzymywał ok. 6, no może 8 godzin... Co do stron to tutaj pewnie przesadzili bo mi się udało przeczytać maksymalnie ok. 1200, ale i tak uważm, że powinno dać ...

Read more : [Jetbook] Bateria... | Wyświetlone : 2478 | Odpowiedzi : 3

[ Liczba wątków: 13 Przejdź na stronę 1, 2

Last 10 active topics

Kobo

Brak nowych postów Własny wygaszacz ekranu w Kobo
Brak nowych postów Kobo Clara HD

Pocketbook

Brak nowych postów CoolReader i InkPad 3
Brak nowych postów Problem z ekranem?

inkBOOK

Brak nowych postów InkBook- ostrzeżenie.
Brak nowych postów inkBOOK Prime HD - nowy i od razu problemy

Księgarnie eBooków i audioBooków

Brak nowych postów Czytać w abonamencie czy kupować na własność?

Inne e-czytniki

Brak nowych postów YotaPhone 3 w sprzedaży jeszcze w tym roku

Zamawianie Kindle

Brak nowych postów Kindle Paperwhite 4 taniej o 50 EUR w Amazon Prime

Amazon.com Kindle

Brak nowych postów zbiór problemów nowicjusza :)

Zaloguj

Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie  

Statystyki

Statystyki

Liczba postów: 99176 | Liczba wątków: 8895 | Liczba użytkowników: 14092