Teraz jest 20 kwi 2024 1:36:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
USBNetwork 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2011 20:36:15
Posty: 20
eCzytnik: kindle 3 wifi
Post USBNetwork
Czy proces instalacji tytułowego haka ver. 0.35.N_k3w na kindla 3 wifi ver. 3.3 z zainstalowanym Jailbraikiem ver. 0.10.N_k3w-3.2.1 powinna przebiegać następująco:
    1. pobrać ze strony http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=88004 plik kindle-usbnetwork-0.35.N.zip i rozpakować;
    2. skopiować do kindla (powiedzmy na główną partycję) tam gdzie się znajduje m.in. katalog "documents", plik: update_usbnetwork_0.35.N_k3w_install.bin;
    3. odłączyć kindla
    4. na kindlu wcisnąć Menu -> Settings -> Menu -> Update Your Kindle.
    5. Czekać na “sukcesfull” I restart urządzenia

Zakładając że uda mi się zainstalować USBNetwork proszę o informacje jak to się uruchamia i zamyka.

Wiem, że ten USBNetwork jest niezbędny do gmerania w oprogramowaniu kindla i wiem, że gmeranie w oprogramowaniu może się skończyć wiecznym snem kindla, z którego obudzić może tylko pocałunek saxymora http://forum.eksiazki.org/amazon-com-kindle-f146/odbrickuj-sobie-kindle-3-tutorial-t9969.html


10 lis 2011 22:45:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: USBNetwork
Instalujesz tak jak napisałeś w instrukcji, a użytkowanie zależy od tego z jakiego systemu korzystasz.

Jeśli chcesz grzebać, to polecam Ci aktualizację do softu 3.3, a następnie instalację przerobionego jądra systemu, które zapewni Ci "niezniszczalność" kundelka, jak i również pozwoli zaoszczędzić na adapterze do portu szeregowego.

Możesz także zrobić kopię partycji systemowej, którą później łatwo będziesz mógł przywrócić, a jeśli jesteś naprawdę ambitny, to pomogę Ci zrobić autoinstalator do naprawy. :)

_________________


11 lis 2011 1:38:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2011 20:36:15
Posty: 20
eCzytnik: kindle 3 wifi
Post Re: USBNetwork
Dzięki - "sukcesfull"
Dodam tylko, uzupełniając instrukcję, że:
1a przed podłączeniem kindla do komputera wyłączyłem w kindle wifi;
2a przed fizycznym odłączeniem kindla od komputera, rozłączyłem sprzętowo (pasek systemowy - "Bezpieczne usuwanie sprzętu").


11 lis 2011 2:20:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: USBNetwork
Soxymora czy mógłbyś rozwinąć temat wymiany jądra w 3.3 (może jakieś linki ) ?


11 lis 2011 10:42:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: USBNetwork
Skompilowałem jądro 3.3 z przerobionym initramfs. Pozwala on na wejście do trybu recovery i wyeksportowanie (alt+e) partycji systemowej bez potrzeby używania adaptera i hasła.

http://dl.dropbox.com/u/16679763/kindle ... kernel.zip

_________________


11 lis 2011 14:08:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2011 20:36:15
Posty: 20
eCzytnik: kindle 3 wifi
Post Re: USBNetwork
1. Czy dobrze kombinuje, że bez linuksa moja przygoda z gmeraniem w kindle kończy się na zainstalowanym jajbreiku i usbnetwork, bo do użycia usbnetwork potrzebne są dla windy inne niż domyślne sterowniki portu usb?
4. Co do kopii, to myślałem, że odpalenie (w windowsie) Ghost'a i wykonanie kopii kindle wystarczy aby przywrócić system. Czy tu też jestem w błędzie?

Edit

Chyba mam już komplet narzędzi:
- w Menu -> Settings na dolnym pasku wskazanie: Version: Kindle 3.3;
- usbnetwork i jajlbraik: jak w pierwszym poście po pomyślnych instalacjach na kindlu
- ubuntu 11.04 wyświetlające po fizycznym podłączeniu Kindla komunikat "wsunięto cyfrowy odtwarzacz muzyki".

Po komunikacie "wsunięto cyfrowy odtwarzacz muzyki" wcisnąłem opcję "wysuń".

Myślę, że w pierwszej kolejności powinienem:
soxymora napisał(a):
zrobić kopię partycji systemowej

Proszę o wskazówki.


22 lis 2011 23:00:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: USBNetwork
@Katar, grzebanie w plikach systemowych Kindla najlepiej wychodzi pod linuxem, który jest również środowiskiem naturalnym dla czytników. ;)

Krok pierwszy to instalacja przerobionego jądra z postu powyżej; procedura jest identyczna jak przy aktualizacjach.

Kiedy się z tym uporasz, uruchamiasz tryb przywracania w Kundelku, poprzez przytrzymanie suwaka przez około 25s, a następnie naciśnięcie i przytrzymanie klawisza enter na klawiaturze, aż pojawi się stosowny ekran informujący o drugim trybie.

Następnie za pomocą kombinacji alt+e ( inaczej 3 ) eksportujesz partycje systemową i podłączasz czytnik kablem usb do komputera z Debianem/Ubuntu/(twoją ulubioną dystrybucją linuxa).

Zaczekam do momentu, aż wykonasz ww. kroki, wtedy napiszę co dalej. ;)

_________________


23 lis 2011 14:48:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2011 20:36:15
Posty: 20
eCzytnik: kindle 3 wifi
Post Re: USBNetwork
Docieram do okna: "Recovery Menu"
po wciśnięciu kombinacji klawiszy alt+e nic się nie dzieje a podłączenie kabla usb nie powoduje żadnej reakcji po stronie ubuntu.
Stąd pytanie:
Jakie na kindlu są/(powinny być) oznaki rozpoczęcia procesu eksportu? (komunikat, pasek postępu lub biały ekran)


23 lis 2011 22:06:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: USBNetwork
Jeśli nic się nie dzieje, to oznacza, że nie zainstalowałeś przerobionego jądra poprawnie.

Dodaj do /etc/whitelist

Cytuj:
update_kindle_3.3_custom_kernel_k3w.bin


Tylko nie edytuj tego pliku za pomocą notatnika i zainstaluj jeszcze raz kernel.

Po naciśnięciu alt+e Kindle potwierdza eksport partycji systemowej stosownym komunikatem, w którym zawarta jest informacja o restarcie za pomocą r.

_________________


23 lis 2011 22:20:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2011 20:36:15
Posty: 20
eCzytnik: kindle 3 wifi
Post Re: USBNetwork
Za pomocą edytora tekstowego - gedit, dopisałem na końcu pliku:
Kod:
/linkjail/etc/whitelist
linię:
Kod:
update_kindle_3.3_custom_kernel_k3w.bin
Zrestartowałem kindla: Menu -> Setting -> Menu -> Restart.
Przegrałem na kindla jeszcze raz plik: update_kindle_3.3_custom_kernel_k3w.bin
Po pomyślnym zakończeniu procedury instalacji, zrestartowałem kindla: Menu -> Setting -> Menu -> Restart
Przeprowadziłem czynności trybu przywracania i doszedłem jak poprzednio tylko do "Recovery Menu" :(

Kombinacje klawiszy alt+e: jednocześnie albo bardzo szybko po sobie + krótsze i dłuższe przytrzymania nie robią na kindlu żadnego wrażenia. :? Za to mi wychodzenie z "Recovery Menu" dostarczyło całkiem nie małą dawkę adrenaliny. :o

Jutro spróbuję jeszcze raz. Może coś z moim przyciskaniem jest nie tak?


24 lis 2011 0:48:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: USBNetwork
Wygląda na to, że robisz wszystko poprawnie.

W tym momencie :

Obrazek

Na klawiaturze Kindle naciśnij najpierw "alt" i trzymając go przyciśnij "e".

Aha i nie pomyl klawiszy, bo naciśnięcie np. "i" albo "u" powoduje samozniszczenie czytnika. ;)

_________________


24 lis 2011 10:51:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2011 20:36:15
Posty: 20
eCzytnik: kindle 3 wifi
Post Re: USBNetwork
Pomimo szczerych chęci, prób i kombinacji z alt+e nic nie wychodzi. :(
Nie wiem czy to jest prawidłowość czy nie, ale Ekran "Recovery Menu" nie wyłącza się ani przez alt+q, ani sam w wyniku bezczynności. Żeby powrócić do "Normalnego wyglądu" kindla muszę kilkukrotnie przez kilka sekund przytrzymać suwak (ostatnia próba 5 razy).
Wnioskuje, że z niewyjaśnionych przyczyn (chwilowo) nie działają u mnie kombinacje klawiszy ( choć alt+i, o lub u - nie testowałem).

Moje dywagacje:
Może na kindlu który testowałeś jest wgrany jeszcze jakiś hak i dopiero razem z nim działa twoja kompilacja, albo
na testowanym kindlu nie ma zainstalowanego usbnetwork, co by oznaczało że to usbnetwork blokuje kombinacje, albo
na testowanym kindlu był uruchomiony co najmniej raz usbnetwork a jego działanie ... :?

Edit:

Przyszło mi do głowy, że klawisze mi nie działają i sprawdziłem je na wyszukiwarce dzięki temu dowiedziałem się co miałeś na myśli pisząc:
soxymora napisał(a):
alt+e ( inaczej 3 )
Jeszcze raz przetestowałem "3" na "Recovery Menu" - reakcje kindle bez zmian.

Edit:

Może doinstalowanie launchpada pomogłoby?


25 lis 2011 0:45:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 gru 2010 21:14:48
Posty: 44
Lokalizacja: Sandomierz
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: USBNetwork
Chce sobie zainstalowac notatnik, kalkulator i snake, zainstalowałem USBnetwork. EW instrukcji do Snake pisze:
copy developer.keystore file to /var/local/java/keystore/

Nie mam czegos takiego.

Kindle 3.2.1, jailbreak 0.7


25 lis 2011 16:46:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2011 20:36:15
Posty: 20
eCzytnik: kindle 3 wifi
Post Re: USBNetwork
@pager120 Tu: http://mojeit.blox.pl/html możesz znaleźć informacje jak zaktualizować kindle do ver. 3.3. W pierwszym linku pierwszego postu jest odnośnik do strony z nowym jailbreakiem i usbnetwork. Jak zainstalować jailbreaka dowiesz się tu: http://www.eksiazki.org/2011/02/08/odpicuj-swojego-kindle/ lub przez analogie możesz skorzystać z procedury opisanej w 1 i 3 wpisie tego wątku.

Jak to zrobisz, to możesz spróbować skorzystać z dotychczasowych rad soxymora, które mają na celu uniknięcia potencjalnego nękania prośbami o pomoc na wątku:http://forum.eksiazki.org/amazon-com-kindle-f146/i-zepsulem-swojego-kindla-t10532.html (tu sam jestem zaintereasowany efektami, bo nie wiem gdzie tkwi błąd który popełniam).

Możesz też, od razu bez robienia kopii partycji kindla i czekania na dalsze podpowiedzi, ignorując ryzyko uszkodzenia kindla, zastosować się do instrukcji zawartej w pliku README_FIRST.txt spakowanym razem z usbnetwork (mi do tego brak odwagi, wiedzy i znajomości angielskiego). ;)


25 lis 2011 22:17:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: USBNetwork
@pager120, keystore możesz zainstalować bez potrzeby usbnetwork, wystarczy launchpad, a jeśli poczekasz dzień dwa, to w wolnej chwili zrobię Ci autoinstalator.

@Katar, powiedz mi, czy jak instalowałeś custom kernel, to w czasie aktualizacji pojawił Ci się napis "flashing custom kernel"? Inne przeróbki nie mają żadnego wpływu na tryb recovery, ponieważ on jest niezależny - działa w tzw. initramfs; to tak jakby oddzielny system.

_________________


26 lis 2011 0:07:17
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron