Teraz jest 29 mar 2024 6:55:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
USBNetwork 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2011 20:36:15
Posty: 20
eCzytnik: kindle 3 wifi
Post Re: USBNetwork
@soxymora Nie mam pojęcia czy przy pierwszej instalacji custom kernel pojawiał się napis "flashing custom kernel".
:shock: Ponieważ wyświetlane ekrany zacząłem fotografować od drugiej instalacji custom kernel, przejrzałem zdjęcia i okazało się, że byłem tak zaoferowany ich robieniem, że nie zauważyłem, że instalacja się nie powiodła (co podważa moje przekonanie o pomyślnej instalacji nie tylko custom kernel za pierwszym razem, ale i jajblreika i usbnetwork).
:idea: Zakładam, pomimo wątpliwości, że jajblreika i usbnetwork są pomyślnie zainstalowane.
:arrow: Zeby prześledzić wyświetlane komunikaty zrestartowałem kindla i jeszcze raz rozpocząłem procedurę instalacji custom kernel. Menu -> Settings -> Menu -> Update Your Kindle. Przy komunikacie "Update Your Kindle" wybrałem -> OK. Pojawił się pasek postępu, po czum zatrzymał się na 20% i wyświetlił komunikat "The update was not succesful. Your Kindle is restarting..." po czym zgodnie z obietnicą nastąpił restart. Teraz to dopiero zgłupiałem.
:arrow: Sprawdziłem czy w pliku /linkjail/etc/whitelist jest linia update_kindle_3.3_custom_kernel_k3w.bin. Była. Powtórzyłem instalacje ponownie. Sytuacja bez zmian.
:arrow: Usunąłem wpis z whitelist i ponownie wgrałem na kindle custom kernel. Menu -> Setting -> Menu -> Restart. Pojawił się komunikat Yout updates was not succesful (dalej coś, żebym gdzieś zadzwonił) Update Error 3. Ponowny Restart przebiegł pomyślnie.
:arrow: Wgrałem na kindla custom kernel. Menu -> Settings -> Menu -> Update Your Kindle. "The update was not succesful. Your Kindle is restarting..."
:arrow: Uzupełniłem /linkjail/etc/whitelist o update_kindle_3.3_custom_kernel_k3w.bin. Wgrałem custom kernel. Menu -> Settings -> Menu -> Update Your Kindle. "The update was not succesful. Your Kindle is restarting..."
:arrow: Ponownie sprawdziłem czy w pliku /linkjail/etc/whitelist jest linia update_kindle_3.3_custom_kernel_k3w.bin. Była. Powtórzyłem instalacje ponownie. Sytuacja bez zmian - czyli: "The update was not succesful. Your Kindle is restarting..."
:?: Brak pomysłów


26 lis 2011 14:04:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: USBNetwork
@Katar, podaj kod bledu, ktory pojawil Ci sie przy aktualizacji (prawy dolny rog).

Przepraszam za brak ogonkow; pisze z telefonu. :)

_________________


26 lis 2011 14:41:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2011 20:36:15
Posty: 20
eCzytnik: kindle 3 wifi
Post Re: USBNetwork
Lewy dolny róg: U007


26 lis 2011 16:52:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: USBNetwork
To jest blad weryfikacji podpisu, dodaj w pliku whitelist "update_kindle_3.3_custom_kernel", a jesli to nie poskutkuje to odinstaluj jailbreak i zainstaluj go ponownie (najnowsza wersje).

_________________


26 lis 2011 22:38:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2011 20:36:15
Posty: 20
eCzytnik: kindle 3 wifi
Post Re: USBNetwork
Dodałem do whitelist wpis "update_kindle_3.3_custom_kernel". Tym razem po instalacji custom kernel na 100% pojawił się wpis "Update successful", ale "flashing custom kernel" nie zauważyłem.
Udało mi się wejść do "Recovery Menu" i po alt+e wyświetlił się komunikat "Your device is in Recovery Mode ..." wciśnięcie r zrestartowało kindla.
Czyli działa :D :D
Co teraz?

BTW (tak z czystej ciekawości):
1. czy przed deinstalacją jailbreaka należy odinstalować usbnetwork
2. Czy do odinstalowania update_jailbreak_0.10.N_k3w-3.2.1_install.bin należy użyć update_jailbreak_0.10.N_k3w_uninstall.bin bo w zipie jailbreak_0.10.N brak unistala 3kw-3.2.1.


27 lis 2011 0:15:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: USBNetwork
To świetnie, możemy przejść dalej.

Po naciśnięciu kombinacji ALT + E z poziomu recovery, pojawi się napis " Your device is recovery mode...blablabla", w tym momencie :

- Podłączasz Kundelka do komputera
- W terminalu wpisujesz "dmesg", co wypisze Ci komunikaty jądra; interesują Cię ostatnie linijki dotyczące nowo podłączonego urządzenia, a dokładniej jego nazwy (prawdopodobnie będzie to sdb lub sdc)
- Wpisujesz w terminalu :
Cytuj:
sudo dd if=/dev/sd*1 of=/home/<twoja nazwa użytkownika>/mmcblk0p1.dmp

Gdzie w miejsce gwiazdki dajesz literę dysku Kindle, którą wcześniej odczytałeś z dmesg.

- Wpisujesz hasło i naciskasz enter

Po wykonaniu tych kroków powinieneś w katalogu domowym znaleźć plik mmcblk0p1.dmp o wadze ~700MB. To jest kopia partycji systemowej Twojego czytnika.

W tym momencie możesz :
a) Wykorzystać obraz do późniejszego przywrócenia za pomocą komputera z linuxem
b) Stworzyć autoinstalator "naprawczy", zrobi wszystko za Ciebie z poziomu czytnika

1. Nie musisz odinstalowywać hacków przed odinstalowaniem JB, pod warunkiem, że zainstalujesz nowszą/tą samą wersję.
2. Tak.

_________________


27 lis 2011 1:29:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2011 20:36:15
Posty: 20
eCzytnik: kindle 3 wifi
Post Re: USBNetwork
:D skopiowane 681603072 bajty (682 MB), 660,358 s, 1,0 MB/s
:D kindle działa
Edit:
Zanim przejdziemy do usbnetwork, a potem autoinstalatora, czy mógłbyś zdradzić tajniki przenoszenia naszego obrazu zawartego w pliku mmcblk0p1.dmp na kindla.


27 lis 2011 12:31:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: USBNetwork
To proste. Powiedzmy, że napsułeś coś w plikach systemowych i Kindle nie uruchamia się. Wtedy :

- Uruchamiasz czytnik w trybie recovery
- Naciskasz kombinację ALT+E
- Podłączasz kabelek USB
- Uruchamiasz Terminal i sprawdzasz literę dysku za pomocą
Cytuj:
dmesg

- Wpisujesz :
Cytuj:
sudo umount /dev/sd*1

Gdzie * to litera dysku.

Cytuj:
sudo mkfs.ext3 /dev/sd*1

Ta komenda formatuje partycje systemową i tworzy na niej system plików ext3

Cytuj:
sudo dd if=/home/<twoja nazwa użytkownika>/mmcblk0p1.dmp of=/dev/sd*1

Ta komenda kopiuje blok po bloku obraz partycji systemowej na czytnik.

- Gdy skończysz kopiowanie obrazu, możesz nacisnąć "R" na klawiaturze Kindle, co spowoduje restart czytnika.

Możesz również obejrzeć filmik w temacie "Odbrickuj sobie Kindle 3", w którym pokazane są ww kroki.

_________________


27 lis 2011 13:08:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2011 20:36:15
Posty: 20
eCzytnik: kindle 3 wifi
Post Re: USBNetwork
Wielkie dzięki za cierpliwość. ;) Faktycznie teraz to wszystko wydaje się:
soxymora napisał(a):
proste.
  • W moim małym rozumku zrodziła się myśl, że bez uruchamiania usbnetwork, mogę w trybie eksportowania partycji (recovery alt+e) pogrzebać w kindlowych plikach, a po naciśnięciu r sprawdzić ewentualne skutki manipulacji?
  • Skoro "uporaliśmy się" z tworzeniem i przywracaniem prartycji, czy mógłbyś napisać, co począć po zainstalowaniu usbnetwork?

Edit:
Powyższa pierwsza myśl uległa materializacji i z powodzeniem zmieniłem w pliku: /opt/amazon/ebook/prefs/search_prefs
linię
Kod:
SearchWikipediaURL = http://en.wikipedia.org/wiki?search={searchTerm}
na
Kod:
SearchWikipediaURL = http://pl.wikipedia.org/wiki?search={searchTerm}
Po restarcie kindle nadal działa :D


27 lis 2011 23:02:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: USBNetwork
Tak, tej metody używam najczęściej do modyfikacji systemu.

Po zainstalowaniu usbnetwork :
- Wchodzisz przez menu czytnika w opcje search
- Wpisujesz :
Cytuj:
;debugOn

i naciskasz enter
- Wpisujesz :
Cytuj:
~usbNetwork

i naciskasz enter
- Podłączasz czytnik do komputera ( jeśli czytnik nie przeszedł w tryb masowej pamięci to jesteś na dobrej drodze )
- Klikasz prawym przyciskiem myszy w połączenia na górnym panelu -> modyfikuj połączenia
- W oknie "Połączenia sieciowe" dodajesz nowe połączenie przewodowe, w którym ustawiasz ręczne przydzielanie adresów w zakładce "Ustawienia IPV4" .
- Klikasz "dodaj" i wpisujesz :
-- W pole "Adres" : 192.168.2.1
-- W pole "Maska" : 255.255.255.0
-- W pole "Brama" : 192.168.2.2
- Zapisujesz połączenie
- Ponownie podłączasz czytnik, który powinien połączyć się za pomocą nowych ustawień
- Uruchamiasz terminal
- Wpisujesz :
Cytuj:
telnet 192.168.2.2

- Jeśli wykonałeś wszystko poprawnie powinieneś zobaczyć informacje o połączeniu z systemem Kindle, w tym momencie sterujesz czytnikiem ;)

- W tym miejscu warto wpisać :
Cytuj:
mntroot rw

co pozwala na odczyt/zapis w systemie plików Kundelka

- Możesz również nawiązać połączenie sftp za pomocą np. Filezilla podając ten sam adres ( 192.168.2.2 ), login "root" i puste hasło.

_________________


28 lis 2011 23:45:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2011 14:20:32
Posty: 6
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: USBNetwork
Śledzę ten wątek od początku. Oczywiście wszystko już zastosowane w praktyce, bez najmniejszych problemów. Mam takie pytanie do kolegi Soxymora. A jak z mc , muttem itp. czy można zainstalować jakieś gcc na pokład? czy tylko crosscompilacja? Jak wygląda sytuacja uzycia 3g do połaczeń w ramach samego sysemu np. do mutta czy do ssh-owania sie na domowy serwerek :-) Gdzieś zdaje mi się że pisał kolega iż potrzeba wyciągnąć klucz użyty do autoryzacji po ppp. Skoro jest konsola to przydatna ta sieć by była.


29 lis 2011 13:57:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2011 17:42:17
Posty: 2
eCzytnik: K3
Post Re: USBNetwork
Witam czy przed wgraniem przerobionego systemu trzeba najpierw zainstalować :
1 Jailbreak
2 usbnetwork
i dopiero system 3_3
czy można inaczej ?
pozdrawiam i czekam na info.


30 lis 2011 16:08:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 paź 2011 20:36:15
Posty: 20
eCzytnik: kindle 3 wifi
Post Re: USBNetwork
@adi811 Przyjmując, że:
a - to software update 3.3;(*)
b - to Jailbraik;
c - to usbnetwork;
d - to custom_kernel;
sukcesem powinny zakończyć się następujące kombinacje kolejności instalacji:
  • a, b, c, d
  • a, b, d, c
oraz w pewnych okolicznościach(*)
  • b, a, c, d
  • b, a, d, c

(*) szczegóły wątek: amazon-com-kindle-f146/kindle-keyboard-software-update-3-3-t10406.html


30 lis 2011 23:55:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: USBNetwork
@casper9350, co do gcc na samym Kindle, to wydaje mi się to raczej mało przydatna funkcja, ponieważ i tak musiałbyś dużo rzeczy crosscompilować. Scratchbox2 i wcześniej przygotowany toolchain są o wiele wygodniejszym rozwiązaniem IMO.

Co do ssh przez 3G to możesz to zrobić przez :
- crosscompilacje tcpdump-arm
- wyciągnięcie klucza za pomocą komendy
Cytuj:
tcpdump-arm -nAi ppp0 -s0

w trakcie przeglądania internetu via 3G
- crosscompilacje privoxy
- skonfigurowanie privoxy tak, aby dodawało klucz do wszystkich nagłówków i wysyłało dane przez serwer proxy amazon
- połączenie ssh przez skonfigurowane privoxy (localhost)

Zwróć uwagę, że za każdym nowym połączeniem musisz powtórzyć powyższe kroki, dlatego warto zainstalować emulator terminala i skonfigurować prosty skrypt powłoki.

Pamiętaj również o tym, że Amazon może sobie policzyć za taki transfer danych.

_________________


01 gru 2011 1:32:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2011 17:42:17
Posty: 2
eCzytnik: K3
Post Re: USBNetwork
Dzięki katar jeszcze jedno chodzi mi o "a" to jest orginalny ze strony Amazona czy już przerobiony.
Pozdrawiam
ok dobra załapałem


01 gru 2011 7:59:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron