Teraz jest 19 kwi 2024 20:19:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
KTRotate - obracanie ekranu za pomocą akcelerometru 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: KTRotate - obracanie ekranu za pomocą akcelerometru
@miguel, po odinstalowaniu hacka oryginalny MobiReader-impl.jar jak i pozostałe pliki wracają na swoje miejsce.

Co do szybszego przewracania stron. Zmiany zostały wprowadzone z poziomu framework'u a nie samego czytnika, więc podmiana owego pliku nie zwolni zmiany stron w sofcie 5.0.3.

_________________


03 lut 2012 13:10:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2012 10:35:25
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 4T + Kindle PC/Android
Post Re: KTRotate - obracanie ekranu za pomocą akcelerometru
Czyli wystarczy odinstalować obracanie ekranu i instalacja kolejnej wersji softu kindle będzie możliwa. Ewentualnie przywrócenie ustawień fabrycznych i dopiero wtedy aktualizacja (jak nie ma deinstalatora?).

Ja zainstalowałem (najpierw) guilancher'a, przy 5.0.3 obcinało mi prawą stronę, po doinstalowaniu KTRotate_0.2 mam po restarcie najpierw obracanie automatyczne, a gdy chcę użyć ręcznego to używam menu. Inna sprawa, że użycie ręcznego wyłącza automat. Coś za coś. Niektórzy wolą tylko ręczne ;-)

Zauważyłem, że obracanie automatyczne pada np. przy gazetach (np. wyborcza) gdzie jest możliwość wyboru strony głównej - o ile w trybie dwie kolumny w których jest nagłówek artykułu plus trochę treści to działa (chyba?), to w trybie po lewej spis tematów, po prawej artykuły już się sypie kompletnie. Praktycznie w trybie landscape nie można tak spisu treści gazety przeglądać, blokuje się. O ile jest tylko automat to nie ma szans powrotu do trybu portretowego. To chyba dlatego nie wprowadzają dla K4T obracania ekranu (ani automatycznego, ani ręcznego). Widocznie nie rozgryźli jeszcze tego problemu...

A czy jest możliwość poprawki obcinania prawej strony bez instalacji obracania automatycznego?


24 lut 2012 20:42:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2012 21:18:05
Posty: 1
eCzytnik: KT4
Post Re: KTRotate - obracanie ekranu za pomocą akcelerometru
Mam 5.0.3 i wyskoczył błąd 007 i informacja o nieudanej aktualizacji... :(

Jailbreak:
http://ge.tt/9XeUvcC/v/2

Edit:

coś poszło nie tak z jailbreakiem; teraz działa jak ta lala ;)

Edit 2:

przestało...


28 lut 2012 22:13:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2012 13:22:49
Posty: 12
Post Re: KTRotate - obracanie ekranu za pomocą akcelerometru
Witam.
Dziś przyszedł KT firmware 5.0.1 na razie nie prosi o aktualizację, spróbowałem metody mp3 aby zmienić orientacje jednak bez efektu :( , (plik mp3 wrzuciłem do music a ten drugi folder po prostu do głównego folderu). Nie dało to efektu więc przystąpiłem do jail.. , wersja 1.1 wrzucona za pierwszym razem się udało pojawiła się książka You are...
No to następnym krokiem było wrzucenie programiku Soxymor'a ale podczas restartu wyskoczyła: aktualizacja nieudana ERROR 3 aby kontynuować wciśnij przycisk, to wcisnąłem ale po zmianie orientacji ekranu nie ma śladu :( ? i co dalej?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, jest to moim zdaniem konieczny element w niektórych plikach.
pozdrawiam.Paweł

Zazwyczaj powodem niepowodzenia są najprostsze błędy ;) i tak właśnie było, zamiast update'ować to resetował go po wrzuceniu plików, teraz już jest ok. Automatyczny akcelerometr działał fajnie ale 5min mino włączonego odświeżania stron za każdym razem. Wrzuciłem launcher i jest ok.


05 mar 2012 17:56:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2011 13:17:53
Posty: 23
Lokalizacja: Zamość
eCzytnik: Kindle Touch nr 1 z 2011 roku
Post Re: KTRotate - obracanie ekranu za pomocą akcelerometru
Miałem wcześniej zainstalowane na swoim K4T z 5.0.3 oraz zrobiony jaijbrake aby zainstalować dodatek Menu Launcher, ale miałem problem w trybie landscape, bo obcinane były dwie ostatnie litery po prawej stronie. Rozwiązanie tego błędu było doinstalowanie KTRotate_0.2.zip czyli automatycznego obracania ekranu. Po jego zainstalowaniu problem z obcinaniem liter znikł.

Niedawno zauważyłem, że wyszła nowa aktualizacja 5.0.4 (do pobrania od Amazona http://www.amazon.com/gp/help/customer/ ... =200790650 ), postanowiłem ją zainstalować. Aktualizacja się udała (umieściłem aktualizację w głównym katalogu pamięci kindle pod podłączenie do komputera, a potem wybrałem odpowiednią opcję w ustawieniach kindla aby dokonał aktualizacji. Aktualizacja 5.0.4 wgrała się poprawnie i dodatek "Menu Launcher" nadal działa dobrze z nowym update 5.0.4 , ale jest tylko jeden problem znowu pojawią się błędy z obcinaniem tekstu na końcu wierszy po prawej stronie.

Tak to wygląda:
Obrazek

Postanowiłem wgrać ponownie KTRotate_0.2 , ale nic to nie pomogło bo podczas jej instalacji pojawiał się błąd "error 7". Postanowiłem więc ten dodatek KTRotate_0.2 odinstalować bo miałem zainstalowany wcześniej z 5.0.3 (jak pisałem wyżej) - swoją drogą czytałem że powinienem go odinstalować przed robieniem aktualizacji do 5.0.4.

Umieściłem na kindle 4T więc deinstalator KTRotate_0.2, usuwanie dodatku tego udało się, bo pojawił się stosowny komunikat o prawidłowej aktualizacji kindla. Postanowiłem więc go ponownie zainstalować KTRotate_0.2 , ale nic to nie pomogło bo podczas jej instalacji pojawiał się błąd "error 7 (tak jak zresztą wcześniej). Tak więc nadal mam problem, bo ucinanie tekstu mam nadal.

Obserwuję rożne wieści w internecie ale jak narazie (po tygodniu od wydania 5.0.4) nie znalazłem rozwiązania problemu. Śledzę wątek odnośnie KTRotate http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=164828 ale obecnie nie ma aktualizacji KTRotate albo innego rozwiązania problemu.

Jeżeli ktoś znalazł rozwiązanie proszę o jego podanie.


08 mar 2012 20:27:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: KTRotate - obracanie ekranu za pomocą akcelerometru
przy użyciu mniejszej, bezszeryfowej czcionki nie ma tego problemu :-)


09 mar 2012 0:14:59
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2012 13:22:49
Posty: 12
Post Re: KTRotate - obracanie ekranu za pomocą akcelerometru
Sprawdzałem i z najmniejszą czcionką problem mimo wszystko występuje :::?

Mimo to nie żałuję aktualizacji do 5.0.4 launcher jako tako działa ;) ,a opcja wysyłania artykułów na Kindle'a jednym kliknięciem jest genialna :D . Teraz pozostaje rozgryźć Calibre i będzie dobrze ;)


09 mar 2012 17:19:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: KTRotate - obracanie ekranu za pomocą akcelerometru
Ustawienia 'Fonts':
Style:
- sans serif
Spacing:
- Line Spacing - small
- Words Per Line - default

:)


09 mar 2012 19:40:48
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2012 13:22:49
Posty: 12
Post Re: KTRotate - obracanie ekranu za pomocą akcelerometru
Bez zmian 8) , może to też kwestia samego pliku mobi, tak jest lepiej ale nadal tnie litery.


09 mar 2012 21:51:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: KTRotate - obracanie ekranu za pomocą akcelerometru
Spróbuj doinstalować KTRotate_0.2.zip czyli automatyczne obracania ekranu - to rozwiąże Ci problem. :-)


09 mar 2012 23:26:36
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2012 13:22:49
Posty: 12
Post Re: KTRotate - obracanie ekranu za pomocą akcelerometru
Parę postów wyżej zostało napisane że przy wersji 5.0.4 KTRotate nie da się zainstalować bo błędy wychodzą, jak tylko znajdą na to sposób to instaluję ;)


10 mar 2012 0:39:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: KTRotate - obracanie ekranu za pomocą akcelerometru
milko, hymmmm...? - to jakim cudem mi się udało?
- a błędów żadnych nie zauważyłem :)


10 mar 2012 1:12:20
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2012 23:29:14
Posty: 2
eCzytnik: K4T
Post Re: KTRotate - obracanie ekranu za pomocą akcelerometru
eeon napisał(a):
milko, hymmmm...? - to jakim cudem mi się udało?
- a błędów żadnych nie zauważyłem :)

potwierdzam
instalacja na 5.0.4 poszła bez problemów

milko. może restart factory przed instalacja ?


10 mar 2012 1:56:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2012 13:22:49
Posty: 12
Post Re: KTRotate - obracanie ekranu za pomocą akcelerometru
Przed instalacją dodatku KTR czy wszystkiego od nowa? Mam rozumieć po RF wrócą do stanu 5.0.1 i czystego kindla? Muszę przed tym odinstalować launcher czy i tak wróci do stanu pierwotnego?


10 mar 2012 17:23:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2012 23:29:14
Posty: 2
eCzytnik: K4T
Post Re: KTRotate - obracanie ekranu za pomocą akcelerometru
RF skasuje wszystkie dotychczasowe ustawienia zostawiając ostatni OS (w twoim przypadku 5.0.4), zostaną skasowane wszystkie treści jakie miałeś , ustawienia wifi etc..
Oczywiście przed RF odinstaluj wpierw KTRotate


11 mar 2012 2:52:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: