Teraz jest 26 kwi 2024 10:07:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
KT wyświetla "your kindle needs repair" 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: KT wyświetla "your kindle needs repair"
@bluered, możesz stworzyć pusty plik na partycji USB o nazwie DONT_HALT_ON_REPAIR. Jeśli to nie pomoże, to skontaktuj się ze mną 12.05. Naprawię Ci zdalnie czytnik tak jak Wotanowi. :roll:

_________________


09 maja 2012 7:27:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 maja 2012 1:15:51
Posty: 2
Post Re: KT wyświetla "your kindle needs repair"
soxymora napisał(a):
@bluered, możesz stworzyć pusty plik na partycji USB o nazwie DONT_HALT_ON_REPAIR
Sprawdziłem, mam taki plik.
Poradziłem sobie w inny sposób: problem z dostępem do partycji danych przez USB w trybie diagnostycznym rozwiązałem przez podpięcie do innego komputera (w moim Win7 64bit nie działało), wgrałem obraz partycji 1 i przefleszowałem ją ale nic to nie zmieniło. Pomogło dopiero wyzerowanie partycji 3 (/var/local/) czyli ustawień. Korzystałem z tego poradnika.


09 maja 2012 23:54:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 cze 2012 7:46:58
Posty: 1
eCzytnik: KT
Post Re: KT wyświetla "your kindle needs repair"
Artur Stachecki, Przepraszam, ze zawracam Ci glowe (juz pisalem do Ciebie na FB - bez odpowiedzi - pewnie jestes zajety) ale jestes jedyna nadzieja na ozywienie mojego kundelka.
Mam ten sam problem co Wotan (powgraniu aktualizacji na KT 5.1 , jailbreaku, launchera bylo dobrze a po wgraniu KTrotate - wymaga naprawy).
Niestety nie jestem biegly w linuksie i nie mam maszynki z linuksem - i nie dziala drugi link z Twojej pomocy dla Wotana.
Jestem z Gdyni. Moze moglbym podrzucic KT do reanimacji?
Bede wdzieczny za jakakolwiek pomoc.
Genek64


22 cze 2012 7:57:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: KT wyświetla "your kindle needs repair"
Soxymora, mógłbyś serio rozważyć odpalenie płatnego serwisu naprawy Kundli. Tym bardziej, że naprawa poprzez neta jest bardzo wygodna dla użytkowników. A kupę osób (wataha 30 kilkuletnich japiszonów) prędzej zapłaci firmie (lub tworowi firmopodobnemu znalezionego w Google'u) niż będzie szperać po forach w poszukiwaniu rozwiązania. I będzie ich coraz więcej, jak czytniki staną się popularne nie tylko wśród szeroko rozumianych geeków, tylko też "casuali".
A z ciekawości, jakież to super rzeczy wrzuciłeś w Kundla? Porządny kalkulator naukowy? Wygodny notatnik? 8-]

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


22 cze 2012 10:20:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2011 1:09:34
Posty: 71
eCzytnik: Wszystkie nowe Kindle :)
Post Re: KT wyświetla "your kindle needs repair"
Niech Artur rozwija eGazeciarza a nie bawi się w serwismena ;) Tak chyba więcej osób na tym skorzysta :)

_________________
Najsympatyczniejszy blog o czytnikach Kindle: http://eKundelek.pl


23 cze 2012 0:37:09
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: KT wyświetla "your kindle needs repair"
Ja pewnej rzeczy nie rozumiem. Jeśli Kindle wyświetla "wymaga naprawy", to dlaczego nie idziecie po prostu na czata amazonu i nie zgłaszacie tego? JB teoretycznie niszczy gwarancję, w praktyce Amazon i zbrickowane wymieniał. No, chyba że czytnik kupiony w taki dziwny sposób, który gwarancję wyklucza.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


23 cze 2012 11:16:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: KT wyświetla "your kindle needs repair"
noisy napisał(a):
Niech Artur rozwija eGazeciarza a nie bawi się w serwismena ;) Tak chyba więcej osób na tym skorzysta :)

True, true. Nie starcza mi czasu na eG, a co dopiero na rejestrację serwisu Kundelków. Gdzieś tam na boku ludziom naprawiam czytniki jak się do mnie zgłoszą, ale nie jest to coś czemu chciałbym poświęcać całą energię teraz. :roll:

_________________


23 cze 2012 20:39:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: KT wyświetla "your kindle needs repair"
musisz przyjąc czeladników na naukę :P


23 cze 2012 22:26:47
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: KT wyświetla "your kindle needs repair"
Albo wydać podręcznik - po angielsku i w Kindle Store :) Ciekawe tylko czy tematyka by przeszła przez cenzurę A.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


23 cze 2012 23:22:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2012 15:42:36
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: KT wyświetla "your kindle needs repair"
I ja podłączam się z pytaniem.
Korzystając na wpół z Rosyjskiej, a na w pół z angielskiej instrukcji dla noobów, dotarłam do momentu gdzie Kindle zawiesił się na stronie głównej - jak mi się dobrze zdaje - fastboota (WHITNEY_WFO - System Diags). Nie mogę nic juz zrobić, bo kindle po podłączeniu do kompa losowo nie wyswietla się lub pojawia na chwile, po czym znika. Tak samo z restartem poprzez przycisk power-home-power.
Lampka się świeci na pomarańczowo, choć po dłuższym czasie gaśnie.


Czy to znaczy, że mój kindle jest oficjalnie sfajczony ?


10 wrz 2012 16:00:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: KT wyświetla "your kindle needs repair"
@Eyoko, proponuję naładować czytnik, lampka może się nie palić w tym momencie.

_________________


10 wrz 2012 16:14:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2012 15:42:36
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: KT wyświetla "your kindle needs repair"
Dzięki Artur za odpowiedź :)
Dotarłam i do tej porady kiedyś i próbowałam bez skutku.
Spróbuję jednak jeszcze raz. Zostawie go na powiedzmy 2h. Spróbuję też zarejestrować kiedy lampka się wyłącza. Nigdy nie zaobserwowałam tego w drugim kindlu gdy go ładowałam.
Zobaczymy co z tego wyniknie.


13 wrz 2012 9:38:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2012 15:42:36
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: KT wyświetla "your kindle needs repair"
Nie wiem czy ładowanie pomogło, ale zaczęłam eksperymentować z podłączaniem, odłączaniem, restartem i śledzeniem tego w menadżerze urządzeń.
Co doładowania - Lampka wyłącza się po upływie ok 30 min. Co ciekawe gdy się wyłącza, pojawia się charakterystyczny dźwięk windows który słychać gdy PODŁĄCZANE jest jakieś urządzenie. Nie zdążyłam zaobserwować co się dzieje w menadżerze urządzeń w tym czasie.

Sytuacja wygląda tak.
Podłączanie kindla do komputera niczego nie zmienia.
Przytrzymanie przycisku power przez 3 sekundy uruchamia dźwięk windowsa i powoduje pojawienie się urządzenia kompozytowego USB w kategorii "Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej".
Po ok 10-60 sekundach (jest różnie za kazdym razem) pojawia się dźwięk windows i urządzenie kompozytowe USB znika, ale co ciekawe pojawia się
z wykrzyknikiem jako "Sterownik woluminu systemu plików WPD" w kategorii "Urządzenia przenośne". (Z opisem w srodku - "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)".)
Potem po jakichs 15-20 sekundach rowniez znika.

Po zastosowaniu kombinacji power-home-power, raz pojawiła mi się instalacja nowego urządzenia i dobierania do niego sterownika.
Nie zdąrzyłam złapać co zainstalowało, co wykryło. Wychwyciłam tylko jakąś nazwe CODEX czy cos w tym stylu.
Na 2 sekundy pojawia sie kategoria "Urządzenia interfejsu HID" (Urządzenie wejsciowe USB, Urzadzenie zgodne z HID) po czym znika i zostaje znow "Sterownik woluminu systemu plików WPD" który pojawia się jakoś w trakcie.

Trochę to wszystko zagmatwane..
Nie mam zielonego pojęcia co się dzieje :D
Jakieś szanse na reanimacje... ?


13 wrz 2012 16:43:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: KT wyświetla "your kindle needs repair"
@Eyoko, faktycznie to zagmatwane. Jak chcesz to możesz podesłać mi czytnik, to rzucę na niego okiem z bliska.

Myślę, że czas zacząć opisywać naprawy, które przeprowadziłem... :roll:

Aha i jeszcze jedno, nie ładuj czytnika przez port USB w komputerze; Kindle są pod tym względem "wybredne" kiedy pracują w innym niż normalny trybie. ;)

_________________


14 wrz 2012 19:01:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2012 15:42:36
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: KT wyświetla "your kindle needs repair"
Byłoby super, :) powiedz mi tylko gdzie mogę go wysłać ?

Czytnik reaguje tak samo na ładowanie poprzez USB w komputerze i zwykły kontakt.


20 wrz 2012 20:19:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: