Teraz jest 28 mar 2024 19:06:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 300 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2012 10:35:25
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 4T + Kindle PC/Android
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
aleker napisał(a):
soxymora napisał(a):
@wyzwolenia:

- Pobierz i wypakuj : http://dl.dropbox.com/u/16679763/tts.zip
- Usuń z Kindle katalog tts i skopiuj ten, który pobrałeś
- Zrestartuj czytnik


Naprawdę świetne! :mrgreen: Dzięki wielkie za pomoc.


No fakt - faktycznie świetnie. Ale... Czy Wam po zrobieniu kilku pauz (różna ilość pauz - czasami mniej, czasami więcej i obojętnie na jakim głosie: ang/pl) też syntezator milknie aż do restartu?
Co prawda nie próbowałem na "świeżym" systemie, bo podmieniałem pliki dopiero po aktualizacji systemu, odblokowaniu i polonizacji, ale chyba raczej to nie powinno mieć w tym przypadku znaczenia? Choć z drugiej strony, może się mylę...


MrtDw napisał(a):
jest o niebo lepszy jakościowo od Agaty.
- po przesłuchaniu próbek, śmiem w to wątpić. Agata jest dla mnie bardziej zrozumiała. Aczkolwiek z racji braku alternatywy PL głosu męskiego, może Krzysztof nadałby się. Inna sprawa, że obecnie wolę komplet syntezatorów ang/pl, choć przyznam, że de też by się przydał, ale póki co nie widzę innej możliwości zmiany syntezatorów ang/pl na de niż wrzucenie dwóch folderów TTS (np. TTSpl i TTSde) i zmiana nazwy folderów TTS w zależności od potrzeb. Ale bez dostępu do PC chyba raczej się tego zrealizować nie da?


Ostatnio edytowano 23 lut 2012 9:33:54 przez prozor, łącznie edytowano 2 razy



23 lut 2012 9:23:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
prozor moze własnie trzeba postawić na " świeżym systemie " jak napisales - ja probowalem to dołączyc jak już mialem różne rzeczy namieszane - dopiero jak zaczalem od poczatku wszystko zaczęło chodzić ok. Jak masz to w miarę obcykane to przeciez od ustawien fabrycznych zrobienie wszystkiego to jest max 0,5 h i to spokojnie.


23 lut 2012 10:43:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2012 10:35:25
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 4T + Kindle PC/Android
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Nie sądzę, żeby polonizacja systemu miała wpływ na TTS. Już raczej jakiś błąd w podmienionych plikach w folderze TTS, na wszelki wypadek skopiowałem sobie oryginalny folder, muszę spróbować jak będzie wtedy działać.
Póki co, nie jest to aż takie upierdliwe, po prostu pamiętam, żeby na ogół nie pauzować, a wyłączać TTS - co najwyżej zacznie czytać od początku strony ;-).

Żeby było jasne - PROBLEM DOTYCZY KINDLE 4 TOUCH

- być może, że jednak problem mógł wyniknąć z używania localizacji polskiej. Po dzisiejszej aktualizacji póki co działa należycie. Póki co....


24 lut 2012 14:34:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 mar 2012 15:27:20
Posty: 62
eCzytnik: kt4
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
czy po polsku jest tylko Agata i czy można zmienić angielski głos męski na jakiś inny? najchętniej żeński ;) mam ivonę, czy można użyć któregoś z tamtych głosów?


03 mar 2012 2:19:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2012 10:35:25
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 4T + Kindle PC/Android
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
daker napisał(a):
czy po polsku jest tylko Agata i czy można zmienić angielski głos męski na jakiś inny? najchętniej żeński ;) mam ivonę, czy można użyć któregoś z tamtych głosów?


cytuję post
sexymora napisał(a):
@wyzwolenia, polski męski głos dla syntezatora nie istnieje.
- 1 luty, nieco wyżej, pierwszy post na stronie, na której zadałeś pytanie - wstyd, lenistwo, że się przeczytać nie chce? Hymmm..
Angielski głos męski na jakiś inny da się zamienić. Np. na niemiecki. Ale nie na ivonę.
Wyjaśnienie do Ivony też było - w kindle się nie da (choć są czytniki, na których jest ivona domyślnym syntezatorem)


03 mar 2012 17:25:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
@prozor, ivonę da się, ale panowie z IVO nie pozwalają. ;)

_________________


03 mar 2012 17:48:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2012 10:35:25
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 4T + Kindle PC/Android
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Wiem, wiem - prawa autorskie. No chyba, że sprzedadzą amazonowi. Choć jakoś w to wątpię...


03 mar 2012 23:54:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 mar 2012 15:27:20
Posty: 62
eCzytnik: kt4
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
No, ale gdy mam głos angielski w ivonie na kompie to chyba mogę go przerobić... Ale jak? :)


05 mar 2012 12:05:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 mar 2012 3:18:23
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 3 3G Wifi
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Czy moge prosić o dokładny [kro po kroku] opis instalacji polskiego lektora Agata na Kindle 3 - instrukcja która znalazłem na podanym przez Was linku jest niejasna i mam wrażenie ze oznacza duplikacje plików w katalogu głównym Kindle - tak czy inaczej u mnie owa instalacja się nie powiodła.
Raginis


07 mar 2012 3:28:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
raginis przeciez masz dokładnie opisane , tez miałem troche problemow ale poszlo, mam ten sam model co ty.


Cytuj:
Wymagania :

- Jailbreak

Instalacja :

- Pobierz usertts_full_agata.zip
- Rozpakuj usertts_full_agata.zip do pamięci USB Kindle
- Dodaj :


Cytuj:
update_usertts



w pliku /linkjail/etc/whitelist

- Z katalogu usertts/install/ skopiuj instalator odpowiedni dla Twojej wersji Kindle do pamięci USB Kindle (główny katalog)
- Zaktualizuj Kindle


raginis jak już kompletnie Ci to nie pójdzie masz w podpisie mój nr GG napisz - może coś w miarę możliwości pomoge - bo sam wiem jak mnie krew zalewala jak nie moglem tego uruchomić .


07 mar 2012 10:41:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2012 4:51:55
Posty: 2
Lokalizacja: Tychy (Najlepsze PIWO)
eCzytnik: kindle 3 3G
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
bruner napisał(a):
Witam ściągnąłem i zainstalowałem lektora z pierwszej strony usertts_full_agata.zip. Zrobiłem wszystko z instrukcją. Update wgrał się bez błędów.

Mam soft 3.3 PL, jb 0.10 i coś nie odpala mi się ten lektor. Kiedyś działała kombinacja klawiszy shift + sym. Teraz nic po naciśnięciu w górnym rogu ekranu pojawia się obrotowe kółeczko. Jak próbuje przez Aa włączyć lektora kindle się zawiesza. Czy plik TTS z kilku postów wyżej ma być też wgrany do Kindla. Nie pamiętam, czy oryginalnie (w fabrycznym) był katalog TTS i ja go wyrzuciłem (przez pomyłkę, etc). Może ktoś miał podubny problem.

Druga sprawa czy u was też zegarek w kindlu szaleje i sam się przestawia? :)


Ja mam taki sam problem jak ty(ten sam system i JB) , tak mi lektor zwiesił kindelka że już myślałem że gleba.
Przeczytałem cały wątek a i tak polski lektor nie ruszył z gadaniem. Możesz mi podać co i jak zainstalowałeś żeby zaczął gadać bo już nie mam pomysłu.


21 mar 2012 6:34:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
hveti masz kindle-jailbreak-0.10.N ?
Powiem ci jak u mnie bylo i jak zaczeło dzialac :
Zrobilem restart do ustawien fabrycznych ale potem co wyszlo - miałem inna wersje jailbreaka i myslalem ze soft reset usunie - dupa - trzeba bylo uzyc wlasciwego pliku uninstal dopiero byl update succesfull wiec uzylem tego wlasnie 0.10N jailbreaka nastepnie :
- Pobieralem usertts_full_agata.zip
- Rozpakowałem usertts_full_agata.zip do pamięci USB Kindle
- w pliku /linkjail/etc/whitelist dodałem update_usertts
- z katalogu usertts/install/ skopiujowałem instalator odpowiedni dla mojej wersji Kindle do pamięci USB Kindle (główny katalog)
- zaktualizowalem kindle.
Sprawdzam - nie działa - ale cos mnie tkneło pusciłem czytanie tekstu po angielsku przez glos meski i w tym momencie przelaczylem na zenski i ZASKOCZYŁO .
Nie wiem czy tobie i koledze to cos pomoglo ale opisalem krok po kroku jak zrobilem na sofcie 3.3 to czytanie i ze mi wreszcie działa.


21 mar 2012 10:08:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2012 4:51:55
Posty: 2
Lokalizacja: Tychy (Najlepsze PIWO)
eCzytnik: kindle 3 3G
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
kris68 napisał(a):
hveti masz kindle-jailbreak-0.10.N ?
Powiem ci jak u mnie bylo i jak zaczeło dzialac :
Zrobilem restart do ustawien fabrycznych ale potem co wyszlo - miałem inna wersje jailbreaka i myslalem ze soft reset usunie - dupa - trzeba bylo uzyc wlasciwego pliku uninstal dopiero byl update succesfull wiec uzylem tego wlasnie 0.10N jailbreaka nastepnie :
- Pobieralem usertts_full_agata.zip
- Rozpakowałem usertts_full_agata.zip do pamięci USB Kindle
- w pliku /linkjail/etc/whitelist dodałem update_usertts
- z katalogu usertts/install/ skopiujowałem instalator odpowiedni dla mojej wersji Kindle do pamięci USB Kindle (główny katalog)
- zaktualizowalem kindle.
Sprawdzam - nie działa - ale cos mnie tkneło pusciłem czytanie tekstu po angielsku przez glos meski i w tym momencie przelaczylem na zenski i ZASKOCZYŁO .
Nie wiem czy tobie i koledze to cos pomoglo ale opisalem krok po kroku jak zrobilem na sofcie 3.3 to czytanie i ze mi wreszcie działa.


Dzięki za wskazówki. Zrobiłem tak jak napisałeś i zadziałało, nadmieniam że system mam 3.3 (611680021) i JB 0.10 oraz menu spolszczone.
Możesz podpowiedzieć skąd wziąć uninstaler do JB 0.10 ?

Poradziłem sobie :-) podaję link dla innych wersja install i uninsatll
http://www.mobileread.com/forums/attach ... ntid=83332


22 mar 2012 1:23:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
soxymora napisał(a):
Tak przy okazji: na DXG użytkownika Black udało mi się zainstalować polsko-angielski ( Agata - Tom ) TTS (po uprzedniej aktualizacji do 3.2.1).


Jak odpalić polski tts na DX Graphite? Mogę prosić o instrukcję?

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


23 mar 2012 15:13:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 mar 2012 15:27:20
Posty: 62
eCzytnik: kt4
Post Re: Kindle przemówił po polsku - czyli nowy TTS + TUTORIAL
Agata przestała działać z polskimi i angielskimi tekstami. Jak to zmienić?


12 kwi 2012 14:58:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 300 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron