Teraz jest 28 mar 2024 15:37:40




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Oprogramowanie 1.7beta dla Boox 60/A60/X60 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Też się tego obawiam - z drugiej strony moż by napisać kawałek kodu, który by "odpalał" WiFi - w końcu to Linux jak by nie patrzeć :D

Mój znajomy ma A60 a jego żona ma X60 i obiecal przyjżeć się skryptom Artura Stacheckiego - ma tylko problem z czasem.

Może mu się uda "dostosować" skrypty do A60 i X60 - sam przeglądąlem je i wychodzi mi, że to kwestia zmiany folderów docelowych. :D Ale moge się mylić - Linux to nie jest moja mocna strona. :D Jak by ktoś chciał program w Assemblerze, czy Clarionie to służę :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


15 paź 2012 18:29:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2011 17:12:46
Posty: 517
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: K3, K4, KT, KPW, M92B, Galaxy Note
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
@Rhavir, to nie jest kwestia struktury systemu, bo ta jest identyczna w czytnikach, a wersji użytych bibliotek.

Zbudowałem cały toolchain dla czytników z procesorem imx.31 i za jego pomocą kompiluję wszystkie biblioteki, a także programy, z których korzysta OnyMail ( mpop i ripmime ).

Co do ekranu połączenia WiFi; nie przyglądałem się jeszcze dokładnie źródłom, ale przypuszczam, że jest on częścią programu gui_shell, który komunikuje się bezpośrednio z system_manager'em (tak wynikałoby z zawołań, które podpatrzyłem dbus-monitorem). Mogę się mylić, pobawię się tym jak skończę wersję dla imx.31 ... Byłbym wdzięczny jeśli Robert podpytałby developerów, zaoszczędziłoby mi to sporo czasu, którego ciągle mam za mało :roll:

Edit:

Jeszcze pytanko takie do Roberta/deweloperów/chińczyków; czemu źródła na stronie http://opensource.onyx-international.com/ nie są aktualizowane od prawie 2 lat? Jedna sprawa to SDK (i jakieś przykładowe programy typu kalkulator na githubie), ale np. bootloader i kernel zdążyły zmienić się 10 razy względem wersji z ww. strony, nie wspominając o tym, że są to źródła bez modyfikacji Onyx'a ... Trochę okrojony ten open source'owy kod skoro nijak nie da się go skompilować na poziomie jądra, o zflashowaniu już nie wspominając ...

W M92 przykładowo brakuje takich podstawowych rzeczy jak obsługa devpts, bez której nie da się nawiązać poprawnie połączenia SSH. Sprawa prosta do naprawienia pod warunkiem, że ma się aktualne źródła.

Edit2:

W czytnikach M92/A60 i kilku innych stosowany jest u-boot, którego źródeł nigdzie nie ma. Zwracam się do Ciebie Robercie, abyś przekazał informację developerom, albo chińczykom, że mają obowiązek je udostępnić, w innym wypadku działają wbrew prawu łamiąc postanowienia licencji GPLv2.

_________________


19 paź 2012 9:30:34
Zobacz profil WWW
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
sdsi napisał(a):
- szachy na karcie pamięci - a skrót do "Aplikacji". Da się?
- czy można wyrzucić tą niedziałającą ikonkę aplikacji do księgarni?
Na oba pytania odpowiedź twierdząca.

sdsi napisał(a):
Co do zarządzania energią w moim A60 - jakbym nie ustawiał i co robił - po paru dniach do tygodnia bateria siada Odmontowanie karty podczas emisji wygaszacza nic (albo prawie nic) nie zmienia. Tylko wyłączenie czytnika zachowuje energię.
Napiszę tu, może ryzykowną rzecz, dla jasności - wszystkie czytniki mają taką samą baterię 1600mAh.
W testach, bez wyłączania, czytniki z procesorem imx31 (X60/A60) wytrzymują max. 7-10 dni.
Wyłączając "na noc" (w przerwach między czytaniem), czas pracy można wydłużyć do 14-20 dni.
Tak mają czytniki tej konstrukcji.
O wiele dłużej (ponad 2x), bez wyłączania pracują nowsze, oparte na procesorach imx508 (i62, M92 i A62).
Najwytrwalsze są oparte na procesorze marvell166 (X61S/E, M91S) ale ze względu na pewne braki w specyfikacji procesora, nie występują z modułami dotykowymi ani nie mają WiFi.
To nie są "marketingowe" dane tylko rzeczywiste testy.
Zawsze aktualny jest test "pageflipów", który jest podany w specyfikacji (8000 dla imx31).

Peri Noid napisał(a):
Na tym fw czytnik żre prąd jak głupi, również w trybie uśpienia. Jedynie wyłączenie przed tym chroni. Wczoraj rano czytnik był naładowany na maksa, żona przeczytała kilkadziesiąt stron, przy czym w przerwach był wyłączony. WiFi wyłączone. Na noc czytnik też został wyłączony. Teraz patrzę, wskaźnik pokazuje 3/5.
Przy kolejnych ładowaniach na nowym oprogramowaniu sytuacja się trochę zmienia. W oprogramowaniu testowym 1.7, w ustawieniach, w opcji zarządzanie energią jest obecny również wskaźnik procentowy naładowania baterii.
Z uwagi na pewne techniczne właściwości, bateria jest naładowana, gdy ten wskaźnik jest w zakresie 86-99% (5 kresek na wskaźniku graficznym).

Artur Stachecki napisał(a):
Jeszcze pytanko takie do Roberta/deweloperów/chińczyków; czemu źródła na stronie http://opensource.onyx-international.com/ nie są aktualizowane od prawie 2 lat? Jedna sprawa to SDK (i jakieś przykładowe programy typu kalkulator na githubie), ale np. bootloader i kernel zdążyły zmienić się 10 razy względem wersji z ww. strony, nie wspominając o tym, że są to źródła bez modyfikacji Onyx'a ...
Mocne pytania - te specjalistyczne kwestie wykraczają poza moją wiedzę.
Producent twierdził, że źródła są dostępne. Widziałem też chińskie, czy rosyjskie fora, na których była poruszana ta tematyka, tworzone aplikacje...

Artur Stachecki napisał(a):
W czytnikach M92/A60 i kilku innych stosowany jest u-boot, którego źródeł nigdzie nie ma. Zwracam się do Ciebie Robercie, abyś przekazał informację developerom, albo chińczykom, że mają obowiązek je udostępnić, w innym wypadku działają wbrew prawu łamiąc postanowienia licencji GPLv2.
Było to zgłaszane producentowi (rok czy dwa temu).


19 paź 2012 19:41:44
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Robert ArtaTech napisał(a):
sdsi napisał(a):
- szachy na karcie pamięci - a skrót do "Aplikacji". Da się?
- czy można wyrzucić tą niedziałającą ikonkę aplikacji do księgarni?
Na oba pytania odpowiedź twierdząca.


OK - dziękuję. Czy mógłbyś zrobić poradnik praktyczny na ten temat?

Co do baterii - ok; przyjmuję do wiadomości ;)


19 paź 2012 20:06:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lis 2012 11:58:55
Posty: 1
eCzytnik: Onyx Boox 60
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60/X60
Witam forumowiczów :) I od razu przedstawiam problem z moim czytnikiem.

Po zainstalowaniu nowego firmware (v. 1.7.20120906) w czytniku A60 mam niemały kłopot z korzystaniem ze słownika. Pojawia się on przy próbie wpisywania słów rysikiem.

Problemem jest to, że nie wszystkie zaznaczone litery pojawiają się w polu tekstowym. Wygląda to w ten sposób:
- przyciskam rysik na literę na klawiaturze ekranowej;
- pojawia się obwódka wokół przyciśniętej litery;
- w polu tekstowym nie pojawia się dana litera;
Jako, że zazwyczaj nie patrzę na pole tekstowe dopóki nie wpiszę całego słowa, zazwyczaj muszę je wpisywać od nowa x2 wolniej dociskając uważniej niż zazwyczaj rysik.

W starszych wersjach oprogramowania tego typu przypadłość nie występowała.


02 lis 2012 12:11:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2008 17:32:54
Posty: 24
eCzytnik: jetbook, Onyx X60
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60/X60
Zarządzanie energią jest "trochę" zepsute, początkowo myślałem, że to może CoolReader tylko, jednak na przeglądarce adobe (?) jest tak samo: w opcjach zasilania mam ustawione "wyłącz po 15 minutach", zachowanie czytnika jest jednak dziwne, czasami wyłączy ale najczęściej nie. Często wieczorem odkładam po prostu czytnik i wyłączenie powinno nastąpić, jednak rano cały czas jest aktywny i w dodatku "zeżarł" sporo prądu. Na firmwarze 1.5 cośtam ładowałem go raz na tydzień, a teraz trzeba co dwa trzy dni :?

btw "żródła" na http://opensource.onyx-international.com/ plik boox-opensource-20121125.zip z 25-Nov-2012 ma wielkość zero

_________________
Stefan
echo "1" > /proc/control/brain


25 lis 2012 12:13:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60/X60
Potwierdzam kwestię baterii i wyłączania.


25 lis 2012 16:14:22
Zobacz profil
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60/X60
stefans napisał(a):
Na firmwarze 1.5 cośtam ładowałem go raz na tydzień, a teraz trzeba co dwa trzy dni :?
Zmierzona w testach wytrzymałość czytnika z tym oprogramowaniem, to ok. 7-9 dni pracy bez wyłączania (ew. uśpienie), w zależności od rodzaju karty SD. Przy wyłączaniu "na noc" czas ten wydłuża się do 2-2,5 tygodnia.
Po aktualizacji oprogramowania, system potrzebuje kilku (2-3) cykli ładowania do "nauczenia się" baterii.

Ostatnia oficjalna wersja oprogramowania 1.7 dla serii Onyx Boox 60/60S/A60/X60 dostępna na naszej stronie onyx-ereader.pl

Zamykam temat.


10 gru 2012 20:10:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron