Teraz jest 28 mar 2024 14:35:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
Onyx BOOX X61S 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Onyx BOOX X61S
http://onyx-ereader.pl/do-pobrania-251 - tutaj masz oficjalne ze strony polskiego booxa pliki dla syntezatora.


25 sie 2011 23:59:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2011 8:41:26
Posty: 8
eCzytnik: M90 i X61S
Post Re: Onyx BOOX X61S
Komunikat niewłaściwy format danych generowany przez IVONĘ jest spowodowany ustawieniem odświeżania co którąś stronę. Trzeba ustawić odświeżanie każdej strony i wszystko będzie OK. Poza tym warto wszystkie pliki .doc wczytać do WORDA i zapisać jako tekst sformatowany .rtf, który jest tak dobrze obsługiwany jak epub. Od dwóch miesięcy mam M90, był dotychczas dwukrotnie ładowany (a czytam po ok 3godz dziennie) i kilka razy był podpięty do komputera dla ściągnięcia książek. Wierzcie mi ustawianie odświerzania co którąś stronę, trybów czuwania nie ma większego sensu, chyba, że chcecie bić rekordy w ilości wyświetlonych stron. Do normalnego użytku, nie ma sensu oszczędzać baterii. Zauważyłem też problem widzenia karty SD na VIŚCIe, bo na XP działa prawidłowo. Ale prawda jest taka, że o wiele wygodniej jest wyjąć kartę z czytnika i operować na plikach i katalogach w PC. Ogólnie rzecz biorąc wszystko inne poza czytaniem to mało użyteczne bajery, zaczynając od dotykowego ekranu. Faktycznie rysik jest niezbędny do obsługi przeglądarki, ale w trakcie jej używania może wyrosnąć broda. Czytnik M90 i X61S to rewelacyjne urządzenia do czytania i każdemu polecam je z czystym sumieniem. Niestety reszta funkcji z uwagi na przecież bardzo słabe procesory i małą ilość pamięci to tylko zbędne wodotryski. Gdybym dzisiaj miał kupować to wybrałbym (chyba) M91 i na pewno byłbym zadowolony. Polecam również X61S, bo jak marudząca wcześniej żona się dorwała, to nie było wyjścia i szybko kupiłem drugi. Pozdrawiam wszystkim rzeczowych forumowiczów. Na szczęście czas lamerstwa na tym forum się skończył.


26 sie 2011 9:13:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX X61S
troll napisał(a):
Komunikat niewłaściwy format danych generowany przez IVONĘ jest spowodowany ustawieniem odświeżania co którąś stronę. Trzeba ustawić odświeżanie każdej strony i wszystko będzie OK.
Dobra informacja - dzięki za info - ale to jest bug w firmware, którego nie było - powinni go poprawić w aktualizacjach.

troll napisał(a):
Poza tym warto wszystkie pliki .doc wczytać do WORDA i zapisać jako tekst sformatowany .rtf, który jest tak dobrze obsługiwany jak epub. Od dwóch miesięcy mam M90, był dotychczas dwukrotnie ładowany (a czytam po ok 3godz dziennie).
Dodam jeszcze, że taki RTF warto spakować w ZIP - ma wtedy jakieś 30% objętości - to samo z html, po spakowaniu czyta się lepiej (bo przez FBReader-a, a nie przeglądarkę) no i TXT oraz FB2 też się ładnie pakują ;) Pozostałe nie, bo już są spakowane "natywnie".

_________________
W Obrazek też ;)


26 sie 2011 9:44:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2011 1:06:57
Posty: 6
eCzytnik: Boox x61s
Post Re: Onyx BOOX X61S
Zefiryn napisał(a):
http://onyx-ereader.pl/do-pobrania-251 - tutaj masz oficjalne ze strony polskiego booxa pliki dla syntezatora.


Wiem, te pliki sciagnalem i to wlasnie z nimi mialem problem, szkoda ze nie doczytaliscie w czym tkwi szkopul.
Wyedytowalem poprzedni post wiec juz wszystko w porzadku.
Jesli ktos bedzie miec problem z syndromem, ze ivona czyta znaki interpunkcyjne, chetnie moge przeslac plik by pomoc.


26 sie 2011 18:08:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2011 10:52:52
Posty: 11
eCzytnik: BOOX X61S
Post Re: Onyx BOOX X61S
Swoją drogą to niezbyt optymistyczny obraz zaczyna się wyłaniać na temat naszych boxx'ów. Na ośmiu userów z tego forum trzy, zaraz po zakupie, trafiły do serwisu. Wygląda to na jakąś wadliwą serię. Ciekawe jak polski dystrybutor sobie z tym poradzi.


27 sie 2011 8:14:42
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx BOOX X61S
Ciekawe tylko ile jest osób które nie miały żadnych problemów i w związku z tym nie czuły potrzeby rejestracji na forum...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 sie 2011 11:58:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2011 16:22:11
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Onyx BOOX X61S
Mój, odpukać, chyba nadal ok. Po dwóch tygodniach używania (poza pierwszym testowaniem - mniej intensywnego, czyli 1-2h/dzień, odświeżanie co stronę, wyłączanie gdy nie czytam) kreska baterii spadła właśnie z 4 do 3. Ivony nie słuchałam jeszcze, odruch szukania w zamyśleniu narożnika do przewrócenia kartki opanowałam :)

Mam natomiast pytanie dot. numeracji stron i paska postępu. Czytałam plik rtf, podzielił go sobie odpowiednio na strony, liczba stron stała. Zasady wyświetlania stanu bieżącego jednak nie rozumiem. Zawsze domyślnie dzieli po dwa wyświetlenia na stronę? Czy to od stopnia powiększenia zależy kiedy przechodzi co jedną stronę, a kiedy w numeracji przeskakuje o trzy? A jeśli tak - to dlaczego przy tym samym powiększeniu też numeracja nie zawsze zmienia się co jeden?


28 sie 2011 23:15:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lis 2010 20:09:49
Posty: 10
Post Re: Onyx BOOX X61S
Dziś zadzwoniłem do serwisu w sprawie problemów jakie mam z x61s (problemy jak wyżej już były wymienione, czyli krótki czas pracy około 2 tygodni przy czytaniu 2h dziennie, samoczynne wybudzanie, piszczenie). Przeprowadziłem test pokazu slajdów (odświeżanie za każdym razem i zmiana obrazka co 5 sek) wytrzymał 8,5 godziny czyli około 6100 za miast deklarowanych 12000-16000 jak jest w opisie. W odpowiedzi usłyszałem że sprawę już znają i są w kontakcie z producentem. Najdalej za 2 tygodnie mam być nowy poprawiony firmware do czytników. Podobno ma być już ok. Z dodatkowych informacji jakie dostałem to że jak zmierzyli okazało się ze czytnik nieznacznie mniej prądu bierze przy "wyświetlaniu" menu niż wygaszacza :)

Teraz to już tylko czekać zostało. Jak się nic nie zmieni można chyba będzie go zwrócić jako produkt nie zgodny z opisem przy sprzedaży.


29 sie 2011 14:23:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2011 16:22:11
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Onyx BOOX X61S
Jak już będą poprawiać, to może i tę datę ostatniego otwarcia pliku poprawią? :)


29 sie 2011 14:39:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lis 2010 20:09:49
Posty: 10
Post Re: Onyx BOOX X61S
joan zadzwoń do serwisu i zgłoś to im, może dopiszą to do listy poprawek.


29 sie 2011 15:59:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2011 16:22:11
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Onyx BOOX X61S
Nie śledzą forum? ;) nie jest to coś, co by uniemożliwiało korzystanie z czytnika, jedynie jakiś mały bug..


29 sie 2011 16:04:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lip 2011 13:55:31
Posty: 11
eCzytnik: Simpad ,iPad i Onyx M92
Post Re: Onyx BOOX X61S
Witam wszystkich ,po rozladowaniu się baterii okazało się ze znikły katalogi z Ivoną ,książkami ...
Po wgraniu nowej Ivony wyświetla się napis niewłaściwe tts. . Co mam zle zainstalowane ze wyskakuje ten błąd?
Pozdrawiam


31 sie 2011 23:54:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2011 8:41:26
Posty: 8
eCzytnik: M90 i X61S
Post Re: Onyx BOOX X61S
Włącvz odświeżanie ekranu co stronę, to IVONA będzie działąć. To nie jest żaden błąd. Dane są odczytywane z bufora ekranowego, a jak ten nie był odświerzony, to są w nim drobne śmieci których IVONA nie rozpoznaje, stąd komunikat.


01 wrz 2011 7:40:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2011 8:41:26
Posty: 8
eCzytnik: M90 i X61S
Post Re: Onyx BOOX X61S
Jeżu, ale bugów nawstawiałem, a ten "odświeRZony" dobre,dobre.


01 wrz 2011 7:43:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lip 2011 13:55:31
Posty: 11
eCzytnik: Simpad ,iPad i Onyx M92
Post Re: Onyx BOOX X61S
Mam włączone odswiezanie ,,zawsze,, i dalej wyskakuje -niewłaściwe dane .tts-


01 wrz 2011 9:46:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: