Teraz jest 20 kwi 2024 4:38:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Onyx BOOX X61S 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Re: Onyx BOOX X61S
@skeetkm f.version : 1.5.1 20110621 była wgrana od razu jak go w redcoonie zamówiłem.

Mojej żonie przeszkadza tylko to, że nie ma głośnika zewnętrznego i musi słuchawki do audiobooka zakładać :) chociaż odkąd jest czytnik mniej słucha a więcej czyta :D


15 sie 2011 21:52:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2011 16:22:11
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Onyx BOOX X61S
na moim z vobisu też ta wersja (1.5.1)

Mam jednak problem, win 2000 go nie widzi :( To znaczy zaczyna instalację sterownika do wykrytego urządzenia, na czytniku potwierdzam, że chcę się połączyć z PC, ale pod koniec instalacji sterownika zgłasza błąd i 'wysuwa urządzenie". USB wygląda na 2.0, czyżby to jednak problem systemowy był? próbuję na trzecim z kolei wyjściu USB..


15 sie 2011 22:07:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2011 16:22:11
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Onyx BOOX X61S
zombuss napisał(a):
ja nie mam problemów z PDF`ami - elegancko się powiększają tak jak inne formaty


i instrukcja do czytnika też ze wszystkimi grafikami? bo tekst i owszem.. html też powiększa, ale w pdfie nie.


15 sie 2011 22:10:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX X61S
skeetkm napisał(a):
Chyba miałem pecha i dostałem uszkodzonego boox'a :depresja: .
Napisałem do serwisu dystrybutora Arta-Tech.
Może być, że sam BOOX nie jest uszkodzony, tylko felerna/padnięta bateria...
Jakby się spóźniali z odpisaniem z ArtaTech, to można po prostu do nich zadzwonić, zwykle reagują kompetentnie i cała sprawa przebiega szybciej.

_________________
W Obrazek też ;)


15 sie 2011 22:33:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sie 2011 16:43:19
Posty: 6
eCzytnik: szukam
Post Re: Onyx BOOX X61S
mam pytanie, może głupie, ale to mój pierwszy czytnik, czy w czytnikach "słychać" przewracanie stron lub naciśnięcie jakiegokolwiek klawisza? mam wrażenie, że tak jak przy zapchanej pamięci w netbooku

zaczynam chyba doszukiwać się w nim jakichś wad, ale taki już mam charakter :roll:


18 sie 2011 9:49:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2011 16:22:11
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox x61s
Post Re: Onyx BOOX X61S
Słychać naciśnięcie klawisza (przynajmniej w x61s). Słychać też cichutko jak się strona wyświetla.

Inna sprawa mnie zastanawia, dlaczego w kolumnie 'ostatnio otwarte' w widoku lista przy wszystkich plikach zapisuje się godzina 2:00? daty się zmieniają, godziny też, ale po ponownym uruchomieniu znów wszystkie mają godz. 2:00. Też tak macie?


18 sie 2011 10:03:05
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx BOOX X61S
no, ja przy każdym czytniku mam wrażenie, że przy zmianie strony emituje około sekundowy pisk w bardzo wysokiej częstotliwości.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


18 sie 2011 10:09:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sie 2011 16:43:19
Posty: 6
eCzytnik: szukam
Post Re: Onyx BOOX X61S
nie wiem jak to opisać:) miałam wrażenie, że coś jest z oprogramowaniem, bo to jest taki dźwięk jak w starych komputerach

widać tak musi być, może się przejdę do jakiegoś sklepu i spr. na innym czytniku

co do godzin to u mnie się ciągle wyświetla godzina 6:)


18 sie 2011 10:21:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX X61S
t3d napisał(a):
no, ja przy każdym czytniku mam wrażenie, że przy zmianie strony emituje około sekundowy pisk w bardzo wysokiej częstotliwości.
To pozazdrościć słuchu :roll:
Normalnie poza kliknięciem klawisza/przycisku nie powinno być niczego słychać. Co prawda kontroler ekranu może emitować jakiś "pisk" w wysokiej częstotliwości, ale powinien być niesłyszalny...
Ja nie słyszę, ale moje stare ucho odbiera dźwięk max. 15 kHz - wyżej już tylko cisza ;)

_________________
W Obrazek też ;)


18 sie 2011 11:12:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sie 2011 16:43:19
Posty: 6
eCzytnik: szukam
Post Re: Onyx BOOX X61S
Może coś jest z oprogramowaniem, nie wiem
za każdym razem jak naciskam jakiś klawisz to czytnik "wydaje" ten dźwięk ( cicho co prawda, ale i tak go słychać, to samo jest przy zmianie strony) - nie wiem czy w ogóle mam się czym przejmować, bo nie mam porównania z żadnym innym


18 sie 2011 16:23:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Onyx BOOX X61S
Ja u siebie poza odgłosem wciskanego klawisza (spowodowanym oporem a nie dźwiękiem systemowym) normalnie nic nie słyszę. Jak blisko przyłożę do ucha stroną z portami i jest wokół cicho mogę usłyszeć jakieś delikatne piski, ale to tyle.


18 sie 2011 19:49:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2011 9:42:29
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox X61 S
Post Re: Onyx BOOX X61S
- Co do godz. u mnie pokazuje 0:00
- jeśli chodzi o obrazki w instrukcji w wer. pdf - to ich również nie ma
- zauważyłem, że jeżeli mam obrazki w pliku doc/docx to zamiast nich pokazuje mi się ścieżka dostępu - pewnie trzeba bedzie je na pdf-y zamienić i zobaczyć co dalej.

Tak czy siak czyta się nadal zajefajnie :)


PS do Airs`ego - jak grać w szachy na booxie? i czy u ciebie też tak ciężko trybi gra?


19 sie 2011 9:39:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2011 10:52:52
Posty: 11
eCzytnik: BOOX X61S
Post Re: Onyx BOOX X61S
Witam ponownie.
No i niestety mój czytnik jedzie do serwisu. Przed wysłaniem poproszono jeszcze o przeprowadzenie testu z pokazem slajdów. Boox pracował około 8,5 godziny przy częstotliwości zmiany obrazków 5 sekund, czyli około 6120 odświeżeń stron. Współpraca z firmą ArtaTech na razie przebiega bez zastrzeżeń.
Pozdrawiam.


19 sie 2011 13:31:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2009 15:09:25
Posty: 10
Post Re: Onyx BOOX X61S
witam wszystkich forumowiczów, w pierwszym tutaj poście, jako świeżo upieczony posiadacz Onyxa X61S,
dotychczas podczytywałem forum już od ponad roku, czekając na godnego następcę codziennie intensywnie używanego starego IPaqa 4150,
o różnicy w jakości czytania nie ma się co rozpisywać, generalnie jestem zadowolony z wyczekanego X61S, ale znalazłem też kilka chorób wieku niemowlęcego:
- jak już ktoś wspomniał funkcja sleep nie działa do końca poprawnie - pozostawiony na noc w tym trybie czytnik - rano jest obudzony..., nie wiem od czego to zależy, zostawiony w dzień nawet na kilka godzin pozostaje uśpiony, ale zachowanie jest powtarzalne, wiec wygląda na jakiś bug w softwarze i poranne jego pobudki
- działanie zakładek jest mocno niezrozumiałe - udaje się dodać kilka, ale usunąć tylko ostatnią!, dodatkowo przydałby się jakiś skrót klawiszowy do dodania aktualnej, bieganie po menu jest dość czasochłonne
- problematyczna jest współpraca tego modelu z najnowszym Calibre 8.15 - czytnik jest rozpoznawany jako Azbooka, a po skopiowaniu kilku książek, pojawia się komunikat o braku uprawnień do zapisu i co gorsza filesystem plików w pamięci wewnętrznej czytnika uszkadza się - tzn. pojawiają się komunikaty o błędach CRC, plików nie można usunąć, ani wgrać nowych, dopiero format pomaga - mam nadzieję, że to nie jest objaw uszkodzonej pamięci w moim egzemplarzu... tylko nie do końca dopracowanego firmware tej wersji.
na razie nie zgłaszam się z powyższym do supportu, bo może to efekty mojej nieumiejętnej obsługi, a i na stronie dystrybutora model ten jeszcze nie zaistniał, o ile pierwszy problem już ktoś tu sygnalizował, o reszcie jeszcze nigdzie nie czytałem, jak się u kogoś powtórzy, proszę o informacje, jeśli innym działa poprawnie, no cóż, będę korzystał z gwarancji


22 sie 2011 12:29:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Onyx BOOX X61S
BlackLC napisał(a):
- jak już ktoś wspomniał funkcja sleep nie działa do końca poprawnie - pozostawiony na noc w tym trybie czytnik - rano jest obudzony..., nie wiem od czego to zależy, zostawiony w dzień nawet na kilka godzin pozostaje uśpiony, ale zachowanie jest powtarzalne, wiec wygląda na jakiś bug w softwarze i poranne jego pobudki


Może kwestia jest w zmianie daty? Czy usypiasz przed czy po północy?

BlackLC napisał(a):
- działanie zakładek jest mocno niezrozumiałe - udaje się dodać kilka, ale usunąć tylko ostatnią!, dodatkowo przydałby się jakiś skrót klawiszowy do dodania aktualnej, bieganie po menu jest dość czasochłonne


W menu masz opcję 'Pokaż zakładki', która wypisuje wszystkie strony z zakładką. Po kliknięciu przenosi na daną stronę. Jeżeli jesteś na stronie z zakładką, to w menu zamiast 'Dodaj zakładkę' masz opcję 'Usuń zakładkę', która usuwa zakładkę z tej właśnie strony.

BlackLC napisał(a):
- problematyczna jest współpraca tego modelu z najnowszym Calibre 8.15 - czytnik jest rozpoznawany jako Azbooka, a po skopiowaniu kilku książek, pojawia się komunikat o braku uprawnień do zapisu i co gorsza filesystem plików w pamięci wewnętrznej czytnika uszkadza się - tzn. pojawiają się komunikaty o błędach CRC, plików nie można usunąć, ani wgrać nowych, dopiero format pomaga - mam nadzieję, że to nie jest objaw uszkodzonej pamięci w moim egzemplarzu... tylko nie do końca dopracowanego firmware tej wersji.


A w poprzednich wersjach działało, czy to jest pierwsza wersja? Sprawdź w calibre, czy w ustawieniach masz wybrany właściwe urządzenie. Preferencje->Uruchom kreatora ustawień wstępnych. Tam na drugiej karcie pojawi się wybór czytnika. Nie ma booxa więc wybierz generic->generic e-ink device.
Jeżeli dalej będzie się to pojawiać, to może być problem z urządzeniem. Mam X60 z firmware 1.5.1 więc to powinno być to samo, co u ciebie.


22 sie 2011 12:52:15
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron