Teraz jest 28 mar 2024 12:04:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Onyx Boox X60 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox X60
Myślę, że spokojnie można zadzwonić, by wyjaśnić sprawę etui do ArtaTech-u, telefon jest na ich stronie:
http://onyx-ereader.pl/dystrybutor/contact/artatech

Może sklep ma jakieś swoje praktyki w tym względzie, ale powinni przynajmniej dać niższą cenę niż gdzie indziej (np. w Vobis) :?
Na stronie internetowej mp3store nie ma jeszcze BOOX-a X60 uwzględnionego...

_________________
W Obrazek też ;)


16 lut 2011 0:12:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Onyx Boox X60
Ten X60 był na zamówienie. Maila do ArtaTechu napisałem przez formularz kontaktowy na ich stronie. Odpowiedź, jeżeli przyjdzie, wkleję w tym temacie.

Przy okazji. Sklepy, w których opisach X60 jest etui:
Vobis - http://www.vobis.pl/oferta/dom_i_multim ... x60_6.aspx (zakładka specyfikacja techniczna)
czytio.pl - http://www.czytio.pl/product/40/Onyx/Boox-X60.html
merlin.pl - http://merlin.pl/Czytnik-ksiazek-elektr ... 64107.html

Poza stroną onyx-ereader.pl jedynie na e-czytnik.pl - http://e-czytnik.pl/boox-x60.php - znalazłem opis, w którym etui nie jest wyszczególnione.


16 lut 2011 0:34:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Onyx Boox X60
Update. Dostałem dzisiaj odpowiedź z ArtaTech. Zamieszczam korespondencję:

Mój mail do dystrybutora
Zefiryn napisał(a):
Witam,

W dniu dzisiejszym nabyłem w sklepie mp3store w Krakowie zestaw dystrybuowanego przez Państwa czytnika Onyx Boox X60. Po rozpakowaniu zorientowałem się, że nie jest do niego dołączane etui. Sprzedawca potwierdził, że zgodnie z opisem etui nie jest dołączane do tego zestawu, choć jest w wersji Boox A60. Na stronie http://onyx-ereader.pl/produkty/boox-x60 w specyfikacji rzeczywiście nie pojawia się informacja o dołączanym etui. Jednak inne sklepy, które oferują ten zestaw dołączają etui (a przynajmniej opis tak informuje), są to m.in:

Vobis - http://www.vobis.pl/oferta/dom_i_multim ... x60_6.aspx (zakładka specyfikacja techniczna)

czytio.pl - http://www.czytio.pl/product/40/Onyx/Boox-X60.html

merlin.pl - http://merlin.pl/Czytnik-ksiazek-elektr ... 64107.html

Znalazłem jeden sklep, który oferuje wersję X60 i w opisie nie pojawia się etui. Jest to sklep e-czytnik.pl - http://e-czytnik.pl/boox-x60.php

Sytuacja z brakiem etui dziwi mnie tym bardziej, że w kwietniu 2010 roku w sprawie dostępności w Polsce urządzenia BeBook Neo pisali Państwo (http://onyx-ereader.pl/aktualnosci/boox60-a-bebook-neo):
"W celu wyjaśniania różnicy cenowej, przypominamy wszystkim naszym klientom że BOOX60 jest sprzedawany wraz z pełnym kompletem akcesoriów: etui, ładowarką, kartą SD, kablem USB, instrukcją. W BeBooku Neo znajdziemy jedynie kabel USB i skróconą instrukcję. Gdybyśmy postępowali w ten sam sposób, byłoby to nierzetelne wobec klienta, który i tak musiałby dokupić osobno drożej akcesoria dla własnej wygody i zabezpieczenia się przed bardzo kosztownymi w naprawie uszkodzeniami ekranu."

W związku z tą rozbieżnością prosiłbym o odpowiedź, czy ostatecznie do wersji X60 należy samodzielnie dokupić sobie etui (a niektóre sklepy na własny koszt dodają je do zestawu), czy też zaszła pomyłka i w nabytym przeze mnie zestawie etui jednak powinno się znaleźć.

Z poważaniem
Artur Jewuła


Odpowiedź ArtaTech
Paweł Horbaczewski napisał(a):
Panie Arturze,

W przypadku modelu X60 futerału nie ma w pudełku (zabrakło na niego miejsca), jest on jednak dołączany jako element zestawu.
Obecnie nie sprzedajemy żadnego modelu bez futerału.
Nie wiem niestety na jakiej podstawie firma MIP właściciel mp3store zdecydowała się sprzedawać go oddzielnie.

Mógłbym prosić o numer seryjny Pana BOOXa? Znajduje się na srebrnej naklejce z kodem kreskowym z boku pudełka i karcie gwarancyjnej.
Prześledzimy jego drogę przez sieć dystrybucji i wyjaśnimy sprawę. Być może dostawca zaopatrujący mp3strore nie dodał futerałów do urządzeń i stąd wynikło nieporozumienie.


Byłem w sklepie. Sprzedawca dzwonił do dostawcy i jak się okazuje ten sam człowiek podał informację dostawcy, że X60 jest bez etui. Sprawa jest w toku.


16 lut 2011 14:44:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2009 17:31:42
Posty: 24
eCzytnik: X60
Post Re: Onyx Boox X60
Witam,
od siebie mogę powiedzieć tyle. Kupiłem X60 w Vobisie (sklep internetowy - szybko i bez problemów). Przyszło pudełko, w którym było oddzielnie tui + pudełko z booxem.
Co do etui to jest wykonane solidnie, sposób umieszczenia w nim urządzenia bardzo mi odpowiada. Faktycznie brak zapięcia denerwuje, zwłaszcza przy noszeniu urządzenia w plecaku ale na razie nie miałem z tym kłopotów. Noszę zwykle razem z laptopem w przegródce do tego przeznaczonej więc się nie otwiera, nie ma tam też kluczy czy innych drobiazgów. Ale generalnie nosząc urządzenie w plecaku lepiej kupić jakieś proste np. neoprenowe etui które będzie chronić przed kurzem i otwieraniem urządzenia (wiadomo jak to w plecaku jest). Wieczorkiem zrobię ze 3 zdjęcia i wrzucę dla zainteresowanych.

Pozdroweinia,
Mozz

EDIT: obiecane zdjęcia, trochę się rozpędziłem :)
Spoiler! Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


17 lut 2011 23:15:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Onyx Boox X60
Dzisiaj odebrałem etui (bez żadnej dopłaty). Przy okazji dostałem także mail od ArtaTech
ArtaTech napisał(a):
Panie Arturze,

Zamieszanie było wynikiem nieporozumienia z naszym partnerem (firmą e-Media), które powstało przy wprowadzaniu nowego produktu w dystrybucji.
Nie zostały z naszej strony wystarczająco jasno sformułowane wytyczne dotyczące akcesoriów.

Prosiłbym o krótką informację czy otrzymał Pan futerał i czy możemy jeszcze jakoś pomóc.
pozdrawiamp


Już chyba żaden sklep nie powinien mieć wątpliwości, co należy do zestawu.


18 lut 2011 19:07:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Onyx Boox X60
Jak wygląda komfort czytania jesli chodzi o kontrast, bo słyszałem opinie, że to akurat słaby punkt tego czytnika.
Bawiłem się dziś X60 i jestem mile zaskoczony. Musze jeszcze sprawdzić jak czyta się na nim 2-kolumnowe pdfy, bo to jest dla mnie decydujący aspekt przy wyborze sprzętu, stąd też przymierzam się do M90.
X60 wcale nie jest taki mały :eee


21 maja 2011 16:23:08
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx Boox X60
2 kolumnowe PDFy to sobie podziel albo skonwertuj, bo na żadnym 6 calowym czytniku tego się nie będzie dobrze czytało

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 maja 2011 20:25:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Onyx Boox X60
Byłem dziś w vobisie i pól godziny testowałem X60 i jestem mile zaskoczony. PDFy naukowe, 2 i 3-kolumnowe intuicyjnie przy powiększeniu czcionki rozkłada tekst w jedną kolumnę (równiutką) - jednym słowem świetny reflow, jest możliwa rotacja w poziomie, tabelki można dowolnie powiększać na zasadzie przesuwania stylusa po ekranie, intuicyjne menu, szybko odświeża strony, jakość wyświetlanego tekstu lepsza na visus niż w PB 602. Słownik tylko nie chciał zaznaczonych słów w pdfie tłumaczyć, więc nie wiem w czym problem. Aha, etui jest koloru czarnego. Chyba 10 calowe bydlęta dla mnie są za duże na to wychodzi :[ Jednym słowem dla mnie jest praktycznym i wygodnym rozwiązaniem...można komfortowo czytać tekstowe pdy na sześćdziesiątce.


01 cze 2011 12:08:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2012 13:52:51
Posty: 17
Lokalizacja: Szn/Krk
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Onyx Boox X60
Witam

Od paru tygodni jestem posiadaczem X60 i urządzenie ogólnie sprawia bardzo pozytywne wrażenie, ale... No właśnie, mam parę zastrzeżeń i nie wiem czy dotyczą one tylko mojego egzemplarza czy po prostu taka to natura modelu. A mianowicie:

1) wszędzie reklamuje się e-czytniki, że energooszczędny wyświetlacz pozwala na parę tygodni (miesięcy?) pracy bez ładowania. U mnie czas ten wynosi parę dni. Co prawda sporo czasu spędzam na grzebanie w opcjach czy inne 'zabawy' a nie tylko na przewijanie stron, ale żeby aż taka różnica była?
2) dziad się wiesza... Jak się rozładował i go naładowałem to nie chciał się włączyć, dwa razy zostawiony włączony przestał reagować, że dopiero odłączenie baterii go ocuciło. Może ja za dużo odeń wymagam i przeciążam 533 MHz procesor?
3) Ivona jakaś nieogarnięta, zapętliła mi się na jednej stronie i za nic świecie nie chciała czytać dalej czy od innego miejsca. Ponadto dziwię się, że jeżeli słowo jest przeniesione w połowie pod koniec linijki to skrypt tego nie rozpoznaje i nie składa...
4) słowniki gubią się przy cokolwiek bardziej zaawansowanym języku.
5) jest kalendarz, fajnie, ale dlaczego tylko pokazuje dni a nie daje możliwości dodawania notatek, na zasadzie terminarza? Podobnie przydałby się stoper/minutnik. Idąc dalej to aż prosi się o kalkulator, chociaż najprostszy.
6) w niektórych formatach formatowanie się rozjeżdża, konkretniej spotkałem się z tym przy prezentacji PowerPointa i jakimś pliku Worda, ale po wydrukowaniu do PDFa na komputerze kryzys zażegnany.

Marudzenia z mojej strony tyle, teraz może rzeczy, które mi się podobają dla równowagi:

1) świetna jakość obrazu, nie widać pojedynczych 'ziarenek' tuszu (co miało miejsce w jakimś czytniku, który widziałem kiedyś u kogoś)
2) nieporównywalny komfort czytania wobec LCD. Pół godziny nad jakimś PDFem na laptopie i mi oczy wychodziły a na tym mogę ile wlezie...
3) dużo obsługiwanych formatów, można oszczędzić czas albo uniknąć kłopotów z konwersją na PDF.
4) Wi-Fi z obsługą szyfrowania i przyzwoita przeglądarka. Używam bardzo mało, ale przydaje się, czy to pocztę sprawdzić, czy to Wikipedię o coś spytać, czy coś szybko wygooglać. Ino niektóre bardzo interaktywne strony dziwnie się zachowują, a jeżeli są jakieś animacje to wszystko mruga jak oszalałe...
5) mieści się w kieszeni torby/bluzy/kurtki, do tego lekki i wygodnie się trzyma. Fajnie, że ekran można obrócić w obie strony, pasuje mi też, że nie obraca się sam.
6) rysik i ekran dotykowy z możliwością notatek odręcznych to coś wspaniałego. Jeszcze nie miałem okazji w pełni wykorzystać możliwości takich notatek, ale i na to przyjdzie czas.
7) największa przewaga nad Kindlem: port kart pamięci SD. Wtykam 8GB i zmieszczę wszystko. Mam gniazdo na nie w laptopie więc dogrywanie czegokolwiek to kwestia sekund.
8) design może się podobać albo nie. Mi się podoba.

Podobno software oparty jest na jądrze Linuxa. Ja tam się nie znam za bardzo na tych sprawach, ale spodziewam się, że z czasem powstanie trochę aplikacji do ściągnięcia zwiększających funkcjonalności Booxa. Już podobno polski dostawca internetowej przestrzeni dyskowej Storino coś pisze pod Booxy, ale jeszcze chyba testują, bo tylko są słuchy a znikąd pobrać cokolwiek.

Aha, zauważcie, że na filmiku w pierwszym poście X60, który trzyma babka ma głośniczek z tyłu obudowy, którymi seryjne nie dysponują.

Tyle z mojej strony o tym czytniku. Jeżeli jest tak pancerny jak pokazują to mam nadzieję na pracę z nim przez długie lata.


Pozdrawiam
Cant

_________________
"Kiedy idziesz do Strefy, to sobie za konotuj: z towarem wróciłeś - cud boski, z życiem uszedłeś - daj na mszę, kula patrolu - fart, a cała reszta - jak los zdarzy."
A&B Strugaccy; Piknik na Skraju Drogi


31 sty 2012 14:34:05
Zobacz profil WWW
Post Re: Onyx Boox X60
Dziękuję za obszerny wpis. Wiele zależy od wersji oprogramowania, jaka wersja jest aktualnie w czytniku?
Odniosę się do pierwszej (krytycznej) części:

Ad.1. Każde odświeżenie strony to tzw. "pageflip", który zużywa energię. Deklarowana przez producenta wartość dla czytnika z WiFi i dotykiem (A60/X60), to minimum 8 000 odświeżeń. Czy dany egzemplarz spełnia tą normę, można sprawdzić w/g procedury opisanej tu: http://forum.eksiazki.org/post86279.html#p86279
Dodatkowo starsze oprogramowanie mialo taką cechę, że w trybie uśpienia, niektóre modele nadal pobierały zbyt wiele energii - rozwiązaniem było całkowite wyłączanie czytnika na noc lub przy dłuższej przerwie w czytaniu (np. w/g ustawień w "Opcjach zasilania" automatyczne wyłączanie po określonym czasie bezczynności).

Ad.2. Wieszanie się nie jest normalne. Może nastąpiło rozładowanie? Jednym ze sposobów wyjścia z pozornego zawieszenia (zapętlona aplikacja) jest naciśnięcie przez ok. 3 sek. przycisku "OK" a później odświeżenie strony, na przykład przez wywołanie menu. Dłuższe naciśnięcie przycisku "OK" powoduje zamkniecie aktualnej "topowej" aplikacji.

Ad.3. IVONA sprawiała trochę kłopotów, ale powinny być rozwiązane i czytanie nie powinno mieć takich zakłóceń.
Mam nadzieję, że to zapętlenie dotyczyło jednej szczególnej strony. Co do dzielenia wyrazów, to jest ono prawidłowo obsługiwane (wyraz podzielony ma być czytany jako cały). Proszę sprawdzić, czy ten tekst po wczytaniu na komputerze nie ma na sztywno zrobionych podziałów linii, takie podziały są respektowane i słowo jest traktowane jako dwa oddzielne (w dwóch oddzielnych akapitach).

Ad.4. Nie wiem co rozumieć pod pojęciem "gubienia się". Jeśli słownik nie zawiera rozbudowanego indeksu, może czasem podpowiadać inne słowo, jeśli wyszukujemy odmieniany wyraz. Sporo zależy od rozmiaru słownika.

Ad.5. Kalendarz na razie jest rzeczywiście w bardzo podstawowej postaci. Mamy nadzieję na rozwój tej aplikacji.

Ad.6. Przeglądarka plików Office nie jest doskonała, ale w przypadku plików DOC, czasem wystarczy przełączenie (w Preferowanych aplikacjach) na FBReader.

Podsumowując, proponuję aktualizację oprogramowania do wersji 1.6 20111128 dostępnej tu na forum (http://forum.eksiazki.org/post85372.html#p85372) wraz z aktualizacją plików syntezatora IVONA (TTS3 na stronie http://onyx-ereader.pl/pl/tts3).
Ufam, że opisane przypadłości ustąpią.


31 sty 2012 20:32:16
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2012 13:52:51
Posty: 17
Lokalizacja: Szn/Krk
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Onyx Boox X60
Dziękuję za odniesienie się do mojej (mam nadzieję konstruktywnej) krytyki. Już wyjaśniam ew. niejasności.

Ad.Ad.1: Uporam się z egzaminami to będę musiał spróbować takie coś przeprowadzić. Z trybów oszczędzania energii ustawiłem sobie teraz automatyczne wyłączenie po kwadransie, może pomoże... Bo raz miałem, że zostawiony na wygaszaczu się rozładował.
Ad.Ad.2: Wiesza się niezależnie od stanu baterii. Mogę podzielić to na kilka różnych przypadków:
:arrow: najczęściej spotykam się z tym, że urządzenie nie reaguje na klawisze [menu] i [cofnij]. Dzieje się tak po jakimś czasie czytania czegoś. W menu zazwyczaj działają i na początku czytania dokumentu też działają, później muszę radzić sobie rysikiem. Dlatego też (alternatywne rozwiązanie z rysikiem) nie jest to aż tak denerwujące.
:arrow: Czasem się ciężko zamuli na jakiś czas, około minuty, ale później się 'odtyka' i działa dalej. Miałem tak parę razy i chyba jak dużo mu naklikałem. Ponieważ zdarza się rzadko i samo przechodzi to nie jest jakimś dużym problemem.
:arrow: No ale zdarzają się jeszcze 'zgony', że urządzenie nie reaguje na klawisze (chyba przytrzymanie [ok] też nie, wciskałem i przytrzymywałem wszystko po kolei bez rezultatów). Wyświetlacz pokazuje ostatni ekran, przy którym się zwiesił. Urządzenie jednak nie jest wyłączone, bo przyłożone do ucha słychać, że szumi coś w obwodach.
Właśnie sprawdziłem, że na moim X60 oprogramowanie już jest w wersji 1.62 20111128...
Ad.Ad.3: No to widocznie tam w połowie słowa nowe linijki się zaczynały. Jak będę pamiętał to spróbuję na innych plikach potestować.
Ad.Ad.4: "Gubił się" znaczy wyświetlał słowo będące alfabetycznie zaraz przed wyszukiwanym. Podejrzewam, że wyszukiwanego po prostu nie miał zapisanego, a nie, że jakiś większy błąd w tym tkwił.
Ad.Ad.5: Będę zatem trzymał rękę na pulsie co by nie przegapić czegoś.
Ad.Ad.6: Nie eksperymentowałem z innymi aplikacjami do czytania, zobaczę przy okazji. W sumie to jakiś sajgon zrobił się raz jak otwierałem plik mający dużo tabelek i obrazków i te tabelki się porozjeżdżały. W sumie przy PDFie raz miałem, że zmiana wielkości czcionki (nie powiększenie) rozsypało tabelki. Ale to pojedynczy incydent.

Także aktualizacji nie będę chyba wgrywał, bo już mam tą wersję oprogramowania (chyba, że jest sens 'przeinstalować'?).

_________________
"Kiedy idziesz do Strefy, to sobie za konotuj: z towarem wróciłeś - cud boski, z życiem uszedłeś - daj na mszę, kula patrolu - fart, a cała reszta - jak los zdarzy."
A&B Strugaccy; Piknik na Skraju Drogi


01 lut 2012 4:21:45
Zobacz profil WWW
Post Re: Onyx Boox X60
Czasem ponowne wgranie oprogramowania (nawet tego samego) poprawia sytuację, gdy coś niewłaściwie działa.

Dla baterii najbardziej optymalne ustawienie, to automatyczne wyłączanie po ustalonym okresie bezczynności.
Żywotność używanych w naszych czytnikach baterii określa się na kilkaset cykli ładowania, czyli nawet jeśli ładowało by się co tydzień, powinna wytrzymać ok. 7-10 lat.


01 lut 2012 18:43:25
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sie 2011 11:03:48
Posty: 3
eCzytnik: Onyx Boox x60
Post Re: Onyx Boox X60
Witam
używam czytnika regularnie, a ponieważ nie sprawia mi problemów więc rzadko wchodzę na forum czy też na stronę oficjalną BOOX-a. Dlatego dopiero dzisiaj doczytałem, że Booxa X60 nie ma już w sprzedaży. A co z uaktualnianiem oprogramowania?


26 cze 2013 21:22:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Odp: Onyx Boox X60
Aktualizacji oprogramowania nie ma już od roku. Nie licząc tej od polskiego dystrybutora, z którą jedni nie mają problemów, inni natomiast i owszem (ja). Nie będzie nowszej funkcjonalności czy poprawek błędów. Jeśli społeczność internetowa nic nie zrobi...

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2


27 cze 2013 22:09:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron