Teraz jest 29 mar 2024 15:21:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona
Onyx Boox M90 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Onyx Boox M90
Otrzymałem mail od czytio z info, że eMki mają być w ostatnim tygodniu maja roku bieżącego.


12 maja 2011 22:07:44
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx Boox M90
discharge napisał(a):
Obawiam się też tych przycisków - wyglądają na dotykowe.


Chyba jakieś wgłębienie tam jest, patrząc na zdjęcia. Dziwi mnie jednak powtarzanie przez Onyxa błędu, jaki popełnili projektanci Kindle DX - tzn, że przyciski znajdują się tylko po jednej stronie. Co wymusza określony sposób trzymania urządzenia.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


12 maja 2011 22:53:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx Boox M90
discharge napisał(a):
Ma ona właśnie łudząco podobny sensor do tego pokazanego na m90. Tak więc czekam aż jacyś napaleńcy zakupią tego m90, któremu nie mogę wybaczyć braku super-kółka 9cio funkcyjnego jak w modelu 60. Coś napiszą, zobaczymy czy moje obawy się ziszczą.


Od kilku tygodni grupa chińskich klientów testuje czytniki M90/M91S przed wprowadzeniem ich na rynek. Wykrywane wady w oprogramowaniu są następnie poprawiane przez producenta i testowane w kolejnych wersjach firmware. Jedną z wad okazuje się być właśnie zbyt duża czułość czujnika na podczerwień, który dodatkowo szybko rozładowuje baterię. Zgadzam się więc, że warto poczekać na finalną wersję tych czytników i przed zakupem sprawdzić opinie dt. ich oprogramowania.


13 maja 2011 11:27:48
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx Boox M90
Vroo napisał(a):
discharge napisał(a):
Obawiam się też tych przycisków - wyglądają na dotykowe.


Chyba jakieś wgłębienie tam jest, patrząc na zdjęcia. Dziwi mnie jednak powtarzanie przez Onyxa błędu, jaki popełnili projektanci Kindle DX - tzn, że przyciski znajdują się tylko po jednej stronie. Co wymusza określony sposób trzymania urządzenia.

Boox jest symetryczny, więc to przeszkadza jakby mniej, niż w przypadku DX.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 maja 2011 11:57:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90
czytelnik44 napisał(a):
Od kilku tygodni grupa chińskich klientów testuje czytniki M90/M91S przed wprowadzeniem ich na rynek.

Specyfika mentalności tych użytkowników może się znacznie różnić od naszej.

czytelnik44 napisał(a):
Wykrywane wady w oprogramowaniu są następnie poprawiane przez producenta i testowane w kolejnych wersjach firmware. Jedną z wad okazuje się być właśnie zbyt duża czułość czujnika na podczerwień

Na podczerwień? Chyba nie sugerujesz, że m90 jest sterowany pilotem?
Poza tym to mi raczej wygląda na wadę sprzętu. Chyba że sterownik może sterować napięciami touchpada.

Problem wielu firm polega na tym, że jakiś wysoko postawiony pajac ma jakieś własne preferencje i wykorzystując swój status nie pozwala zdrowemu rozsądkowi na przebicie się na światło dzienne (czyli do produkcji). Stąd ten m90 mimo dużego, klarownego ekranu może się okazać totalną klapą. Tak jak moja Omnia, którą toleruję jako swój telefon głównie z powodu dobrego aparatu/kamery. :)


13 maja 2011 13:52:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx Boox M90
discharge napisał(a):
czytelnik44 napisał(a):
Od kilku tygodni grupa chińskich klientów testuje czytniki M90/M91S przed wprowadzeniem ich na rynek.

Specyfika mentalności tych użytkowników może się znacznie różnić od naszej.

Co do różnic w chińskiej mentalności, to mam podobne niepokojące odczucia.

discharge napisał(a):
Na podczerwień? Chyba nie sugerujesz, że m90 jest sterowany pilotem?


Google translator tłumacząc z chińskiego na angielski określa ten czujnik mianem "infrared button".
http://translate.googleusercontent.com/ ... x7xC_-h7rg


http://translate.googleusercontent.com/ ... BvXrUB4bGg


13 maja 2011 14:34:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90
Rzeczywiście. Ale to chyba jakiś feler tłumaczenia.
Natomiast dostrzegam zarys czegoś co może być dobrą rzeczą (tłumaczenie z chińskiego więc mogą być podobne brednie):
Cytuj:
Under the five-dimensional set has a light guide key, users need to be reminded here that in some screen refresh mode or state of the document transfer speed will slow down the reaction products, we do not mistaken M90 crash, in fact, just a touch of five-dimensional key as long as the light goes on to note that the system is still in operation.


Ja dostrzegam, że jest jakiś indykator (lampka lub ikona na ekranie), która sygnalizuje zajętość systemu w momencie próby przewijania/zmiany ekranu przez ten touchpad. Byłoby to dobre z uwagi na moje obawy, które jeszcze raz przytoczę:
Cytuj:
Nie czujesz "klik" pod palcem więc o przyjęciu przez system polecenia zmiany strony dowiesz się dopiero gdy zacznie być ona zmieniana. Jeśli wszystko chodzi Ok, nie ma sprawy. Ale irytacja zacznie się gdy będziesz miał jakiś większy plik (lub z dużymi obrazkami) i system przyjmie zadanie zmiany strony ale nie zobaczysz reakcji, która stoi gdzieś tam w kolejce FIFO. W takich sytuacjach raczej przyjmuje się odruchowo wersję, że czujnik nie "poczuł" muśnięcia i powtarzasz je jeszcze kilka razy a system siada bo brak mu pamięci. Gdy wreszcie pomyślisz, że lepiej poczekać, po upływie jakiegoś czasu, nagle wszystkie te strony przelecą i znajdziesz się o 10 stron dalej.
Jeśli czytasz beletrystykę, powiedzmy że ujdzie. Ale jak czytasz jakieś nauki ścisłe i skaczesz między stronami przechowując w pamięci (w głowie) jakieś dane, szlag cię trafi i istnieje niebezpieczeństwo pier... urządzeniem o ziemię.

W takim razie miałbyś szansę uniknąć wstawiania kolejnych żądań do kolejki jeszcze nie zrealizowanych a co za tym idzie uniknąć poważnego zdenerwowania i w rezultacie nie musiałbyś walić urządzeniem o ziemię!
Moja ocena szans na zakup tego urządzenia wzrasta o 3% - do 33%!
Szkoda tylko, że powyższe moje "dopatrywanie" jest raczej życzeniowe bo skąd mam wiedzieć co Azjata ma na myśli gdy translator niedoskonały?


13 maja 2011 16:07:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx Boox M90
Link do filmu porównującego M91S z M90. Jakaś dioda tam błyska przy zmianie strony.

http://v.ku6.com/show/14z-SD4048YXl_Sf.html

http://www.youtube.com/watch?v=F4xkV5czJHA
http://www.youtube.com/watch?v=sIQX1IBd5Gk


13 maja 2011 16:24:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90
Obejrzę wieczorem bo teraz jestem na wolnym łączu i nie ładuje mi filmu.


13 maja 2011 16:24:25
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx Boox M90
Dzisiaj na WTK mieli jeden egzemplarz M90 (z Visiplexem) ale nie dali mi się pobawić, bo ... bateria się wyczerpała. :>

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


13 maja 2011 18:29:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90
Z tymi od "markietingu" zawsze są jakieś banalne problemy :)


13 maja 2011 20:25:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90
czytelnik44 napisał(a):
Link do filmu porównującego M91S z M90. Jakaś dioda tam błyska przy zmianie strony.

Rzeczywiście cos tam na niebiesko miga. Ale:
1. Trzeba patrzeć
2. na słońcu zapewne nie zobaczysz
Nie ma to jak 9cio funkcyjne kółko modelu 60. Tylko znowu to kółko powiększa korpus niewspółmiernie do swojej powierzchni. Najlepiej byłoby gdyby zrobili przyciski mechaniczne jak ma Kindloza.
A i klawiatura qwerty by się przydała. Już mam nauczkę, że ekranowa to fajans. W mojej niesławnej (wymienianej już tu) Omnii jest totalny rozjazd. Naciskasz P a masz O bo się wszystko "przelało". Kalibracja na niewiele się zdaje. Gdy rysując pociągniesz prosta pionową linię z góry na dół, otrzymasz linię mocno powykrzywianą.
Tak jest po 1,5 roku eksploatacji. Wcześniej była w serwisie bo to samo miałem po pół roku.
A na sprzęcie możesz pisać nawet gdy nie ma odświerzenia ekranu bo kolejne znaki są buforowane i pojawią się jak nie teraz to za następnym odświerzeniem.


13 maja 2011 20:37:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90
Już ***** odsuwają premierę. Było "15 maja lub wcześniej" a teraz "początek czerwca".
Czyli coś im nie wychodzi. I teraz od naszej czujności zależy bysmy nie kupili gniota. Bo jak im się nie uda wad usunąć, będą pewnie je tuszować!

EDIT by Mori: Ale bez takich określeń proszę.


13 maja 2011 21:37:21
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx Boox M90
Jeśli chodzi o niebieską diodę, to widać ją i choćby tutaj (pali się podczas uruchamiania, a także po kliknięciu przez chwilkę, nie cały czas do zmiany strony; swoją drogą - nie zauważyłeś, gdy wrzucałeś linka do tego?):

(swoją drogą, mnie się wydaje, czy tam miga ekran Duokana na DXie?)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 maja 2011 21:52:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: Onyx Boox M90
czytelnik44 napisał(a):
discharge napisał(a):
czujnika na podczerwień, który dodatkowo szybko rozładowuje baterię.

Vroo napisał(a):
nie dali mi się pobawić, bo ... bateria się wyczerpała. :>

Jeśli jeszcze bateria będzie słaba to z 35% robi się 0 - czytnik jest dla mnie zdyskwalifikowany. Ma w tym momencie o jeden atut za mało abym był w ogóle zainteresowany jego kupnem. Ja chcę móc zrobić przynajmniej 2000 pageflipów na jednym ładowaniu i to niezależnie od tego czy zrobię tyle przez tydzień czy przez pół roku. Mam nadzieję, że to nie jakiś marketingowy bełkot nie mający nic wspólnego z rzeczywistością.

Jeśli chodzi o datę premiery to moim zdaniem dobrze, że dopracowują soft. Lepiej żeby wyszedł z opóźnieniem ale dopracowany.

discharge napisał(a):
Takie "napalanie się" i kupowanie w ciemno wydaje się uzasadnione dla "szpanerów", którym imponuje mieć nowinkę zanim ktokolwiek inny ją będzie miał.

Sam nie należę do tej grupy (generalnie czekam z zakupem aż inni przetestują) ale doceniam wkład tych ludzi. Gdyby wszyscy czekali to nic nowego by się nie sprzedało. Oni są bardzo pożyteczni. Rozwój technologiczny byłby dużo wolniejszy bez nich. Dlatego w "gadżeciarstwie" cenię sobie kupowanie nowości w ciemno. Bardziej nie lubię ulegania modzie na jakieś urządzenia. Ale mimo wszystko, mam też szacunek, dla tej skądinąd bardzo nielubianej przeze mnie firmy, że potrafiła taką modę na swoje urządzenia wytworzyć.


13 maja 2011 22:25:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron