Teraz jest 19 kwi 2024 4:00:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Onyx Boox M90 - pierwsze testy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lip 2011 10:42:21
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Dźwięki traktowałem jako sygnał ostrzegający przed całkowitym rozładowaniem baterii. Chociaż w specyfikacjach i forach nie znalazłem takich sugestii. Od tamtej pory ładuję baterię przy dwóch kreskach (najczęściej co 5 dni) i dźwięków więcej nie słychać.


24 sie 2011 11:00:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2011 18:32:51
Posty: 28
eCzytnik: onyx M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
surustReader napisał(a):
Dźwięki traktowałem jako sygnał ostrzegający przed całkowitym rozładowaniem baterii. Chociaż w specyfikacjach i forach nie znalazłem takich sugestii. Od tamtej pory ładuję baterię przy dwóch kreskach (najczęściej co 5 dni) i dźwięków więcej nie słychać.


Niestety, u mnie jak się już te dźwięki pojawiły, tak zostały. Niezależnie od stopnia naładowania baterii. Obawiam się, że skończy się to reklamacją, a wygląda, że egzemplarzy do potencjalnej wymiany już nie ma w magazynach :::?


24 sie 2011 13:04:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
marwoj napisał(a):

Niestety, u mnie jak się już te dźwięki pojawiły, tak zostały. Niezależnie od stopnia naładowania baterii. Obawiam się, że skończy się to reklamacją, a wygląda, że egzemplarzy do potencjalnej wymiany już nie ma w magazynach :::?


W magazynach teraz są. Jednak to jest na 100% kwestia programowa. Jeśli nie lubisz lub nie znasz linuxa żeby się nim bawić (grzebać), spróbuj przeinstalować firmware. Ja jeszcze tego nie czyniłem bo mam najnowszy więc trzebaby zasięgnąć języka czy ów firmware nadpisuje ustawienia czy może ustawienia są zewnętrzne względem firmware'u.
Na pewno niebawem ktoś się odezwie (z tych co mają doświadczenie z firmwarem).


24 sie 2011 14:01:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2011 19:03:44
Posty: 6
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Garść pytań do użytkowinków M90:
-jak długo mniej-więcj trzyma bateria (w godznach)?
-daje radę z dużymi pdf? Typu skany książek?
-daje radę z wyszukiwaniem wyrażeń w pdf?
-Ivona działa bezproblemowo? ;)

Z góry dzięki za odpowiedź ;)


24 sie 2011 16:24:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
kovan napisał(a):
Garść pytań do użytkowinków M90:
-jak długo mniej-więcj trzyma bateria (w godznach)?

Zależy pewnie od sposobu używania. Jeszcze jej nie "sformatowałem" więc liczę, że dłużej. U mnie 2-3 dni przy rzadkim używaniu ale leży włączony (odświerzanie pamięci zużywa prąd - tak sobie formatuję baterię).
Cytuj:
-daje radę z dużymi pdf? Typu skany książek?

A jaki sens ładować wielki plik bitmap do pamięci (wszystkie skany naraz)? Ja skany wgrywam do katalogu (kolejne nazwy plików rosnąco) i ładuje do pamięci 1 plik naraz. Śmiga.
Cytuj:
-daje radę z wyszukiwaniem wyrażeń w pdf?

Masz na myśli wyrazy? Wyszukuje (o ile nie będą to skany :)
Cytuj:
-Ivona działa bezproblemowo? ;)

U mnie dziła i nawet ładnie czyta. Z dwoma ALE:
- długo się ładuje
- duka jeśli czyta w tekście jakieś skróty (np. teksty informatyczne)

Ale ładnie i płynnie czyta prozę.

Z góry dzięki za odpowiedź ;)[/quote]


24 sie 2011 16:40:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Niedobrze się dzieje! M90 zaczął mi wariować na ulicy. Otóż siedziałem sobie na ławce na przystanku w centrum miasta i: strona w przód, strona w tył, 2 w przód, 3 w tył a do tego czcionka powiększenie, czcionka pomniejszenie i tak przez kilka minut! Zasłoniłem ręką "IR" przed słońcem ale bez powodzenia (dalej wariuje). Gdy wsiadłem do tramwaju, po znalezieniu strony, którą ostatnio czytałem i przywróceniu rozmiaru czcionki, zacząłem jako tako czytać ale średnio raz na pół minuty wariował o jedną-dwie strony. Gdy tramwaj skręcił w zacienioną ulicę było trochę spokoju. Nagle mignął mi obok jakiś słup i od razu fik - przewrócił stronę. Potem kilkanaście minut poczytałem, do czasu gdy znów tramwaj skręcił - znów przewala strony!
Dalej siedziałem na przystanku autobusowym mając za sobą szybę. Odniosłem wrażenie, że jakoś refleksy na niej od przejeżdżającyh samochodów powodowały kolejne zmiany strony.
Jutro jeszcze raz popróbuję w autobusach. Jak będzie tak dalej, idę z reklamacją.
A jak się sprawuja Wasze M90? Cos cicho na forum (nie zjechaliście pewnie jeszcze z wojaży) :)
Czekam na jakieś sugestie :)


29 sie 2011 20:02:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2011 18:32:51
Posty: 28
eCzytnik: onyx M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
discharge napisał(a):
Niedobrze się dzieje! M90 zaczął mi wariować na ulicy.


W moim (i chyba w większości innych, sądząc po różnych informacjach na forach) to było "normalne" zachowanie. Po prostu IR jest na tyle czuły, że gdy w pobliżu poruszają się jakieś cienie (np. w środkach komunikacji) to efekt jest taki jak opisałeś. Ja sobie z tym radzę w sposób opisany już wcześniej. Po prostu podczas czytania trzymam czytnik w taki sposób, że kciuk przykrywa czujnik i wówczas problem znika. Żeby przerzucić stronę przesuwam lekko kciukiem i tyle. Nie ma z tym żadnych problemów.

Z mojego doświadczenia IR staje się bardziej "narowisty" gdy stan baterii zbliża się do całkowitego rozładowania (1 kreska). Trochę też ma tu chyba znaczenie wersja oprogramowania. Ja obecnie mam "angielską" 20110729 która nieco chyba zmniejszyła czułość tegoż czujnika i poprawiła nieco, na moje oko, obsługę ręcznych adnotacji (zakreślania) co akurat jest dla mnie istotne bo dużo "gryzdam" po PDFach. Popsuła za to Iwonę, która teraz czyta polskie teksty po angielsku :)
TTS jest jednak dla mnie mało istotny.


31 sie 2011 10:32:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
marwoj napisał(a):
W moim (i chyba w większości innych, sądząc po różnych informacjach na forach) to było "normalne" zachowanie. Po prostu IR jest na tyle czuły, że gdy w pobliżu poruszają się jakieś cienie (np. w środkach komunikacji) to efekt jest taki jak opisałeś. Ja sobie z tym radzę w sposób opisany już wcześniej. Po prostu podczas czytania trzymam czytnik w taki sposób, że kciuk przykrywa czujnik i wówczas problem znika. Żeby przerzucić stronę przesuwam lekko kciukiem i tyle. Nie ma z tym żadnych problemów.

Ja nie wytrzymałbym trzymać nieruchomo kciuk i to na tak wrażliwym elemencie :)
Cytuj:
Z mojego doświadczenia IR staje się bardziej "narowisty" gdy stan baterii zbliża się do całkowitego rozładowania (1 kreska). Trochę też ma tu chyba znaczenie wersja oprogramowania. Ja obecnie mam "angielską" 20110729 która nieco chyba zmniejszyła czułość tegoż czujnika i poprawiła nieco, na moje oko, obsługę ręcznych adnotacji (zakreślania) co akurat jest dla mnie istotne bo dużo "gryzdam" po PDFach. Popsuła za to Iwonę, która teraz czyta polskie teksty po angielsku :)
TTS jest jednak dla mnie mało istotny.

U mnie wariował wieczorem 2 dni temu a wczoraj już nie choć bateria nie była ładowana.
Podejrzewam, że gdyby jakoś dostać się do ustawień, możnaby gdzieś ustawić czołość tego czujnika doświadczalnie. Ale:
1. Nie mam działającego terminala pod M90 (ktoś na poskim forum producenta stworzył "pterminal" ale nie widać znaków na m90).
2. Może się okazać, że po restarcie systemu ustawienia (wgrane z ROM) wrócą do stanu jaki jest na ROM. Trzebaby po znalezieniu właściwego ustawienia (pewnie jakaś liczba w którymś z plików) samemu zmienić to ustawienie w ROMie (otwartym gdzieś na PC) i go sobie wgrać na M90.


31 sie 2011 10:48:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Narzekałem na wariujący "IR" ale się uspokoił - może jak marwoj pisał miał coś do stanu baterii (rzekłbym "rezonans z baterią miał").
Mam też co nieco do tego "IR" pod kątem tego, że górną jego część wystarczy lekko wcisnąć ale dolną trzeba sie niemal zaprzeć. Jest to wkurzające bo zważywszy że wszystko jest z jakimś opóźnieniem, nieraz wciśniesz i czekasz a tu nic. I trzeba co chwila podejmować decyzję czy czekać dalej czy próbować jeszcze raz (zwykle 3-4 takie cykle wciskania i oczekiwania). Może to być spowodowane tym, że guzik ten jest krzywy (wyżej wystaje ok. 0,75 mm a niżej jakiś 0,25). Gdybym mógł dostac się do środka, zaraz bym to naprawił ale pytanie czy nie stracę gwarancji.
Natomiast bateria trzyma mi dziwnie długo. 16 dni temu ten czytnik odebrałem i pokazywał 3 kreski. Teraz jest 1 kreska i działa nadal. Czytam ok 1 godz/dzień.


01 wrz 2011 21:03:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
discharge napisał(a):
Natomiast bateria trzyma mi dziwnie długo. 16 dni temu ten czytnik odebrałem i pokazywał 3 kreski. Teraz jest 1 kreska i działa nadal. Czytam ok 1 godz/dzień.


Całkiem niezły wynik jeśli chodzi o baterię. Jednak na twoim miejscu doładowałbym baterię, bo z jednej kreski zrobi się nagle zero, a wtedy może być problem z uruchomieniem urządzenia.


02 wrz 2011 11:24:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
czytelnik44 napisał(a):
Całkiem niezły wynik jeśli chodzi o baterię. Jednak na twoim miejscu doładowałbym baterię, bo z jednej kreski zrobi się nagle zero, a wtedy może być problem z uruchomieniem urządzenia.


Miałem już to. Wtedy trzeba zresetować (dziurka z tyłu), i włączyć (czy wyłaczyć i właczyć/jakoś tam, nie pamiętam).


02 wrz 2011 20:45:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Parę słow na temat OCR. Mam książkę C# .NET i platforma .NET (autor Troelsen). Problem jest z rozpoznawaniem tekstu kodów. Głównie '{' rozpoznaje jako 'C' a '}' jako '3'. I na nic uczenie (trenowanie) ani ładowanie własnych słowników. Natomiast inna książka C# Receptury rozpoznawana jest lepiej bo przynajmniej rozpoznaje te nawiasy (są wyraźniej napisane). Wymyśliłem żeby w FineReader treść rozpoznawać OCR a kody traktować jako obraz. Ale to połowiczny zysk a nakład pracy nawet większy bo trzeba zaznaczać bloki (tekst, obraz, tekst, obraz, itd) na każdej stronie.
O co mi chodzi? :) Chodzi mi o to czy ktoś ma jakieś doświadczenia z rozpoznawaniem tego typu tekstów i może coś doradzić?


04 wrz 2011 19:55:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: pterminal i m90
Czasem tak mnie wkurza ten M90 bo wciąż mam problemy z tymi dotykowymi przyciskami. Pomijam, że mimo że ma to już miesiąc, wciąż zdarza mi się łapą chwytać za obudowę tam gdzie przyciski co zmienia mi stronę kilkakrotnie nim zauważę (np. gdy jadę autobusem i muszę się np. przsunąć).
Ale najgorsze jest to, że ten IR wciąż mi sam przełącza strony. Dzieje się to gdy mamy nisko Słońce. Codziennie wracam z pracy z M90 w łapie i czytam idąc (kontynuacja po autobusie). Wtedy przewala mi kilka stron gdy słońce pada na IR.
Naprawdę na pohybel temu co to wymyslił. Wszystkie czytniki na świecie mają wygodne i niezawodne przyciski naciskowe a ci chcieli być oryginalni w głupi sposób i zepsuli dobry skąd inąd czytnik.


07 wrz 2011 19:17:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sie 2011 20:37:17
Posty: 5
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: onyx boox m90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Na http://www.onyx-boox.com/onyx-boox-firm ... 0-firmware pojawiła się nowa wersja oprogramowania, opisana jako "Blind spot fixed". Czy ktoś już instalował i może podzielić się wrażaniami?


07 wrz 2011 21:07:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2010 9:07:38
Posty: 49
eCzytnik: boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - pierwsze testy
Dodano Cool readera oraz Html readera dla chm.Jest też format fb2 (nie wiem co to za format). U mnie nadal fbreader o raz cool reader nie potrafi prawidłowo otworzyć zabezpieczonych drm książek, plik jest otwierany, ale stron jest 1/1 i biały ekran. Nadal pc nie widzi czytnika, tzn. widzi tylko pusty czytnik karty. Nadal nie otwiera sie ostatnio czytany plik po starcie


08 wrz 2011 9:34:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron