Teraz jest 28 mar 2024 23:46:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna strona
Onyx BOOX i62 
Autor Wiadomość
Post Re: Onyx BOOX i62
marwoj napisał(a):
Czy i62 ma zmieniony ekran w stosunku do np. M90? Zmieniony na niekorzyść (pomijając oczywiście kwestie rysik/podczerwień).
(...)
Czy nastąpiła jakaś zmiana konstrukcyjna (inny rodzaj ekranu), czy jest to kwestia programowa

W czytnikach M90, X61S, nowsze A60 i i62 jest ten sam rodzaj ekranu Pearl.
Różnice, które widzimy to kwestia odbioru stopnia barwy w odmiennym otoczeniu.
Ten sam ekran w czarnej otoczce będzie się wydawał bielszy niż w białej otoczce (obudowie).
Przy dużym ekranie M90 (9,7 cala) ten efekt jest mniejszy i posiada on też czarną okładkę.
To jest cecha naszego widzenia - psychologia wzroku (można sobie zrobić czarna i białą ramkę z oknem wielkości ekranu e-ink i zobaczyć po przyłożeniu, że tło ekranu będzie się różnić.
Jedynym obiektywnym sprawdzianem mógłby być miernik poziomu czerni/bieli i on mógłby wykryć nieznaczne różnice w poszczególnych seriach ekranów e-ink (ale niewidoczne gołym okiem).


09 sty 2012 16:49:15
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2012 11:50:01
Posty: 27
Lokalizacja: Russia, Troitsk
eCzytnik: M90, M92, 60, A60S
Post Re: Onyx BOOX i62
Nowa wersja firmware I62 (Nautilus) v 1.7 20120112 (zip, 95 MB). http://www.onyx-boox.ru/files/update-20120112.zip lub lustrem - http://narod.ru/disk/38030078001/update ... 2.zip.html Aktualizacja jest zainstalowana, inaczej!
Вышла новая версия прошивки для I62 (Nautilus) v 1.7 20120112 (zip, 95 МБ). http://www.onyx-boox.ru/files/update-20120112.zip или http://narod.ru/disk/38030078001/update ... 2.zip.html
Обновление устанавливается иначе!!!
Lista zmian firmware 7.1 20120112:
1) Zwiększona objętość, wyjście na słuchawki.
2) Poprawa adnotacji.
3) Umiejętność korzystania z hiperłączy w Epub.
4) Stała aktualizacja ekranie po włączeniu.
5) Naprawiono błąd, Web-sajtów.
6) Możliwość, aby usunąć wybrane zdjęcie lub notatkę z menu.
7) Inne drobne poprawki i zmiany.

Spoiler! Jak zaktualizować firmware ONYX Boox i62 Nautilus
1) Wyjmij kartę pamięci microSD o co najmniej 1 GB. Format go na pulpicie.
2) Pobierz plik z oprogramowaniem.
3) Skopiuj go do katalogu głównego karty pamięci. Rozszerzenie musi być zip (nie rozpakowywania).
4) Ładowanie baterii do 100%.
5) Podłącz ładowarkę sieci.
6) Wyłącz Boox.
7) Włóż kartę. Naciśnij centralny przycisk "BACK". Nie pozostawiaj, w tym książki.
8) powinno rozpocząć się migać.
9) Poczekaj około 15 minut. Wyświetla się czarny ekran. Niebieska dioda LED wyłączy się na dole.
10) Włącz przycisk "Power".

Список изменений прошивки 1.7 20120112:
1) Увеличена громкость звука, выводимого на наушники.
2) Улучшена работа с аннотациями.
3) Добавлена возможность использовать гиперссылки в Epub.
4) Исправлена ошибка обновления экране при повороте.
5) Исправлена ошибка программы Web-сайты.
6) Добавлена возможность удалять выбранный рисунок или заметку через меню.
7) Прочие мелкие исправления и изменения.
Как обновлять прошивку ONYX BOOX i62 Nautilus

Для обновления программного обеспечения (прошивки) необходимо выполнить следующие действия:
1) Возьмите карту памяти microSD не менее 1 ГБ. Отформатируйте её на настольном ПК.
2) Скачайте файл прошивки.
3) Перепишите его в корневой каталог карты памяти. Расширение должно быть zip (не распаковывайте).
4) Зарядите аккумулятор до 100%.
5) Подключите сетевое зарядное устройство.
6) Выключите BOOX.
7) Вставьте карту. Нажмите на центральную кнопку "BACK". Не отпуская, включите книжку.
8) Должна начаться прошивка.
9) Ждите около 15 минут. Появится чёрный экран. Синий светодиод снизу погаснет.
10) Включите устройство кнопкой "Питание".

Robert ArtaTech: Resztę schowałem dla przejrzystości.


Ostatnio edytowano 28 sty 2012 13:57:09 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz

Nadmiarowe informacje w spoilerze.



18 sty 2012 5:07:20
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
kirith napisał(a):
Nowa wersja firmware I62 (Nautilus) v 1.7 20120112 (zip, 95 MB).

Mamy tą wersję w testach, jeśli nie znajdziemy niczego co uniemożliwia podstawową funkcjonalność czytnika, udostępnimy ją. Na razie lista drobnych błędów poszła już do Onyx International.
Chyba, że do tego czasu wyjdzie jakaś z następnymi poprawkami/udogodnieniami.


18 sty 2012 18:50:40
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2012 11:50:01
Posty: 27
Lokalizacja: Russia, Troitsk
eCzytnik: M90, M92, 60, A60S
Post Re: Onyx BOOX i62
Robert ArtaTech napisał(a):
kirith napisał(a):
Nowa wersja firmware I62 (Nautilus) v 1.7 20120112 (zip, 95 MB).

Mamy tą wersję w testach, jeśli nie znajdziemy niczego co uniemożliwia podstawową funkcjonalność czytnika, udostępnimy ją. Na razie lista drobnych błędów poszła już do Onyx International.
Chyba, że do tego czasu wyjdzie jakaś z następnymi poprawkami/udogodnieniami.
Jestem bardzo szczęśliwy! Ta wersja również lepszą wydajność i nową wersję programista CooLReader Lunohod (oficjalnie zintegrowane)
Я очень рад! В этой версии ещё и увеличена скорость работы и есть новая версия CooLReader от программиста Lunohod (теперь официально встроенная)


18 sty 2012 20:21:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2012 18:49:47
Posty: 2
eCzytnik: onyx i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Jak zaktualizować firmware ONYX Boox i62 Nautilus
1) Wyjmij kartę pamięci microSD o co najmniej 1 GB. Format go na pulpicie.
2) Pobierz plik z oprogramowaniem.
3) Skopiuj go do katalogu głównego karty pamięci. Rozszerzenie musi być zip (nie rozpakowywania).
4) Ładowanie baterii do 100%.
5) Podłącz ładowarkę sieci.
6) Wyłącz Boox.
7) Włóż kartę. Naciśnij centralny przycisk "BACK". Nie pozostawiaj, w tym książki.
8) powinno rozpocząć się migać.
9) Poczekaj około 15 minut. Wyświetla się czarny ekran. Niebieska dioda LED wyłączy się na dole.
10) Włącz przycisk "Power".

Kupiłem i chcę zaktualizować. Wszystko zgodnie z instrukcją powyżej i boox się nie załącza do aktualizacji.
Pewno coś źle robię. Skopiowałem na kartę pamięci. Czy trzeba utworzyć jakiś folder czy kopiujemy bezpośrednio na kartę?
Proszę o łopatologię.


27 sty 2012 18:59:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX i62
karoldus napisał(a):
Jak zaktualizować firmware ONYX Boox i62 Nautilus
(...)

Przecież to jest fatalne tłumaczenie (pewnie Google) instrukcji do rosyjskiego modelu :)
Polska aktualizacja i odpowiednia instrukcja jest na polskiej stronie dystrybutora (ArtaTech): http://onyx-ereader.pl/pl/fw-boox-i62

_________________
W Obrazek też ;)


27 sty 2012 20:31:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2012 11:50:01
Posty: 27
Lokalizacja: Russia, Troitsk
eCzytnik: M90, M92, 60, A60S
Post Re: Onyx BOOX i62
Cytuj:
Kupiłem i chcę zaktualizować. Wszystko zgodnie z instrukcją powyżej i boox się nie załącza do aktualizacji.
Pewno coś źle robię. Skopiowałem na kartę pamięci. Czy trzeba utworzyć jakiś folder czy kopiujemy bezpośrednio na kartę?
Proszę o łopatologię.

1. Kolejnej karty pamięci (najlepiej nie SDHC, ale po prostu - SD). Format to w FAT32 / FAT16 na komputerze.
2. Na głównym karty powinny być oparte na archiwum (nie foldery)
3. Nazwa archiwum musi być dokładnie - update-20111221 lub update-20120112
4. Ładowanie baterii do 100%, a następnie podłączyć ładowarkę sieci. A następnie skręcić w książce i aktualizacji.
Tutaj instrukcja, jednak w języku rosyjskim. :(

Spoiler! 1. Возьмите другую карту памяти (желательно не SDHC, а просто - SD). Отформатируйте её в Fat32/ Fat16 на компьютере.
2. В корне карточки должен лежать только архив (без папок)
3. Название архива должно быть точно - update-20111221 или update-20120112
4. Зарядите аккумулятор до 100%, а потом подключите сетевое зарядное устройство. И уже тогда включайте книгу и обновляйте.

Вот инструкция, правда, на русском. :(


29 sty 2012 11:30:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2011 23:56:29
Posty: 9
Post Re: Onyx BOOX i62
Czy nie macie wrażenia, że przyciski w Booksie sa dziwnie zmapowane?

W najrozmaitszych aplikacjach na następną stronę przechodzę "w dół" (PageDown), a na poprzednią "w górę" (PageUp).
Co jest zgodne z kolejnością czytania: "od lewej do prawej, z góry na dół".

A Onyksie - na odwrót.


29 sty 2012 18:34:02
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
Przyciski z lewej strony działają tak: górny - strona w tył, dolny - strona w przód.
Z prawej strony jest odwrotnie, czyli górny - strona w przód, dolny strona w tył.
Zastosowany układ jest spowodowany ergonomią.
Zważywszy na możliwość obracania ekranu we wszystkie cztery strony (co 90 stopni), ten sposób działania gwarantuje jednakową obsługę urządzenia tymi przyciskami, bez względu na zastosowany obrót ekranu. W szczególności, jeśli czytnik pracuje pokazując tekst poziomo, wtedy: dolny klawisz lewy - strona wstecz, prawy - strona w przód.

Obrazek


30 sty 2012 20:21:38
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2012 21:06:32
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Box i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Witam,
Czy można gdzieś znaleźć poprzednie wersje firmware do czytnika Onyx Box i62?
Chciałbym wrócić do wersji 1.7 ale sprzed poprawek z 30.01.2012.

Pozdrawiam,
T.


01 lut 2012 21:11:39
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
Tacatequti napisał(a):
Czy można gdzieś znaleźć poprzednie wersje firmware do czytnika Onyx Box i62?
Chciałbym wrócić do wersji 1.7 ale sprzed poprawek z 30.01.2012.

Proszę bliżej opisać problem, czego brakuje w najnowszym?
Jeśli będzie konieczność to serwis dysponuje poprzednimi wersjami, ale musi być jakaś przyczyna takiego pytania.

Edit: Słyszę, że był jakiś problem z tym plikiem aktualizacji wczoraj, a dziś rano się wyzerował... Może proszę ponownie pobrać i wgrać aktualizację, dla uniknięcia ew. błędów, które się mogły wkraść.


02 lut 2012 15:17:13
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2012 15:34:36
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Dzień dobry,

jestem rozczarowany aktualizacjami oprogramowania sprzętowego. Zaczynałem od tej grudniowej, potem z 12.01 i teraz z 30.01. Czytając gdzieś na rosyjskich forach o oczekiwanych poprawach błędów w kolejnych wersjach, składałem niedociągnięcia na karb prototypu i z wielką nadzieją czekałem na aktualizacje. Tymczasem stale są błędy, które można wychwycić po minucie testowania.
Regresja: z ekranu wyboru domyślnej czcionki znikł klawisz OK. Wcześniej ustawiłem sobie BitstreamSerif, czyli działało; teraz nie mogę zmienić czcionki interfejsu - nie ma czym zatwierdzić wyboru.
Stale nie poprawiana wada: nie ma żadnej możliwości zarządzania (zmiana nazwy, usunięcie) skrótami do stron www. Menu narzędziowe dla katalogu "strony www' nie istnieje: ukazuje się standardowe menu wyłączenia urządzenia.
Córka kupiła A60 i po pobieżnym przeglądzie mam wrażenie, że firmware tamtego urządzenia jest o niebo lepsze od nowszego przecież dla i62.
Drażni mnie też, że zarządzać można tylko czcionkami wgranymi samodzielnie do katalogu "fonts", a do tych wbudowanych nie ma dostępu. Chciałbym usunąć chińsku brzmiące, zostawić sobie swoje dwie szeryfowe, dwie bezszeryfowe i koniec.
Na stronie z aktualizacją do pobrania przydałby się informacja o poprawionych błędach, taki "changelog". Jeśli dana wersja firmware nie rozwiązuje problemu, można zrezygnować z aktualizacji.
Jak na urządzenie za TAKĄ cenę, oprogramowanie jest kiepskie. Przykro mi to mówić, bo polubiłem czytnik.
Jeśli właścicielem oprogramowania są Chińczycy i polscy programiści nie mogą w nim grzebać, Dystrybutor powinien wypuścić skrypty (w sieci znalazłem pięknie działający skrypt do dzielenia wyrazów po polsku). "Niezbędnik" na stronie jest zbyt ubogi.
Proszę nie traktować krytyki jako atak, a raczej jako mobilizację.
J.G, Gdańsk


04 lut 2012 6:46:24
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
Ma Pan słuszność - ten brak przycisku OK przy wyborze czcionki dla interfejsu to głupi błąd.
W przeglądarce, wewnątrz jest system zakładek i jeszcze nie dopracowana jest funkcja zarządzania nimi.
W grupie "Strony WWW" producent chce, żeby 2 strony były na stałe (Onyx i Wikipedia) - funkcja dodawania tam własnych skrótów jest nowa i też niedopracowana.
Tu na naszym forum, w temacie FBReader: dzielenie wyrazów i stylizacja tekstu, są opisane sposoby dostosowania wyświetlanego tekstu, włącznie z dzieleniem wyrazów. Postaram się napisać podobny temat dotyczący programu Cool Reader, również z dzieleniem wyrazów, a także dotyczący możliwości zarządzania czcionkami systemowymi.
Niektóre z tych czcionek są potrzebne do prawidłowego działania programu Adobe Mobile Reader, który czyta pliki PDF i ePUB, włącznie z zabezpieczonymi DRM i nie powinno się ich usuwać.
Natomiast seria Bitstream nadaje się do usunięcia, nawet z powodu braku polskich liter, które są dla tych czcionek "podstawiane" z innych krojów.


04 lut 2012 14:41:18
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2012 0:35:57
Posty: 8
Lokalizacja: Silesia
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Mam takie pytanie: Bardzo zależy mi na funkcji robienia notatek w książkach. Wiem, że w i62 jest taka funkcja. Jednak nie uśmiecha mi się bazgrać paluchem po ekranie, więc chciałbym się zapytać, czy jest możliwość robienia notatek za pomocą wirtualnej klawiatury? :)

_________________
Jeżeli chcesz ucałować niebo - to lepiej naucz się klękać.


04 lut 2012 16:39:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Onyx BOOX i62
chyba tylko za pomocą wirtualnej klawiatury można robić adnotacje


04 lut 2012 17:20:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron