Teraz jest 20 kwi 2024 2:45:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona
Onyx BOOX i62 
Autor Wiadomość
Post Re: Onyx BOOX i62
errenay napisał(a):
1. Wgrać kilka nowych fontów (polecam Georgia e-ink):
http://f.onyx-ereader.pl/forum/9-pomoc/893-rone-czcionki-dla-boox-a
2. Ustawić sobie ekran wyłączania:
http://forum.eksiazki.org/onyx-boox-f162/obrazek-wylaczenia-boox-ow-t10430.html
3. Jeśli kupujemy książki z DRM, to musimy zapoznać się z obsługą Adobe Digital Editions (w szczególności niezbędne jest założenie sobie konta):
http://www.adobe.com/products/digitaleditions/
4. Zainstalować słowniki:
http://forum.eksiazki.org/onyx-boox-f162/cale-mnostwo-slownikow-do-boox-ow-t10540.html
5. Ustawić sobie dzielenie według polskich reguł:
http://f.onyx-ereader.pl/forum/9-pomoc/1533-dzielenie-wyrazow-po-polsku-w-boox-ie

Bardzo fajne podsumowanie!
Ad.1 Dodatkowe czcionki przydają się w każdym czytniku (to jest standardowa funkcja Boox-ów).
Ad.2 Ekranu wyłączenia jeszcze nie sprawdzałem na nowym i62 w wersji 1.6
Ad.4 Słowniki w formacie StarDict to też stała, standardowa funkcja w Boox-ach.
Ad.5 Ustawianie dzielenia wyrazów w/g polskich reguł działa w wersji 1.6 (dotyczy FBReader-a). W Adobe Reader nie funkcjonują polskie reguły, a w Cool Reader (nie wiemy czemu) porogramiści u producenta włączyli dzielenie w/g reguł algorytmicznych (Algorythmic hyphenation) i na razie likwidują inne problemy z tą aplikacją.

Na początek warto jeszcze ustawić sobie strefę czasową i preferencje (dla odświeżania stron, sposobu wyświetlania katalogów, aplikacji, interlinii itp.)
Dodam jeszcze, że w ramach "customizacji" można ustawić własny obrazek startowy (opcja jest w menu-narzędzia podczas wyświetlania własnych obrazków na Boox-ie).


30 gru 2011 20:13:42
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011 0:16:00
Posty: 4
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Melduje się kolejny nowy posiadacz i62 :D
Wraz z nowym modelem i falą nowicjuszy posypie się pewnie dużo pytań, no ale to jedna z funkcji takiego forum.
Panie Robercie faktycznie instrukcja nie powala, wygląda jakby była częściowo od innego modelu :? Np. Zrzuty ekranowe z katalogami na kartach SD choć w zestawie karty nie ma.
W związku z tym pytanie : Nie widzę katalogu/plików ze słownikiem mimo iż słownik działa, ani żadnych innych plików systemowych. Czy w związku z tym dodatkowe słowniki powinienem wrzucić do katalogu który sam sobie utworzę czy też powinienem jednak znaleźć już istniejący katalog ?

Przy okazji Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich forumowiczów :D


31 gru 2011 1:06:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Onyx BOOX i62
Ekran wyłączenia i zmiana wygaszaczy ekranu nie działają na i62 albo mi nie udało się tego ustawić :roll:


31 gru 2011 11:35:25
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
Bene napisał(a):
Ekran wyłączenia i zmiana wygaszaczy ekranu nie działają na i62 albo mi nie udało się tego ustawić :roll:

Z ekranem wyłączenia to grubsza sprawa, na razie nie działa (postaramy się to udostępnić gdzieś za rok ;) )
Natomiast wygaszacze ekranu można zmienić.
Normalne grafiki PNG w rozmiarze 600x800 (bez obracania) - nazwy w standardzie "screen_saverX.png" (X=0-9). W nowym roku zrobię jakąś paczkę.


31 gru 2011 13:02:41
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2011 1:31:39
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Ponawiam pytanie, czy można przesłać na czytnik paczkę artykułów do przeczytania za pomocą WiFi, czy trzeba każdorazowo podłączyć czytnik kabelkiem USB? Jeśli nie ma takiej funkcji jak w Kindle, może ktoś ma jakiś sprawdzony sposób, żeby to obejść? Np. Wysyłanie plików ePub na dropbox lub maila i pobieranie ich przez przeglądarkę na czytniku? Sprawdziłem, że pobieranie bezpośrednio z Instapaper działa, ale jest średnio wygodne, bo nie mogę dodać zakładki do serwisu bezpośrednio obok linków do Onyx i Wikipedii. Jakieś wskazówki?


31 gru 2011 16:16:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Testowałem urządzenie i stwierdzam że pewno mam pecha :( . Karta pamięci wystaje około 1mm poza obudowę co może spowodować przypadkowe uszkodzenie. Sprawdzone na Micro SDHC 4GB i 8GB. Czasem po wyłączeniu pozostaje "cień" poprzedniej strony tzn. np.ikony widoczne na ekranie pod światło. Odświeżanie - każda strona (żeby uprzedzić ewentualne pytania). Zainstalowany słownik - nie uruchamia się tzn. zaczyna, wskaźnik się kręci i zawiesza się. Słownik to słownik chiński. To samo dzieje się ze słownikami dodatkowymi - w prawidłowym formacie. Pomaga dwukrotne naciśnięcie BACK (pobudzenie?). Po sformatowaniu pamięci wewnętrznej słownik się uruchamia ale tylko raz . Kolejne uruchamianie - efekt jak wyżej. Przy próbie przywołania słownika podczas czytania, słownik się nie uruchamia, a czytany tekst się wyłącza. Był problem z połączeniem z PC. Komunikat się pokazywał ale nie działo się nic - urządzenie zawieszone. Zmieniło się po zmianie kabla na inny chociaż wymieniony kabel pracuje z innymi urządzeniami bez zarzutu (w tym z Boox x60). IVONA - oczywiście nie działa ale o tym już było. Ze względu na słowniki na których mi zależy - chyba do serwisu.


01 sty 2012 13:22:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2011 12:13:36
Posty: 12
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
A mi cholera nic nie działa. Jestem zupełnie zielona i nic nie rozumiem. Próbowałam wgrać inne czcionki, założyłam na karcie folder fonts, zgrałam do niego pliki ttf i nic. W ogóle ich nie czyta. Pojawiają się jako znaki zapytania. Co zrobiłam źle? I jak później z nich korzystać? Będzie można ustawić jako domyślną?
Cytuj:
Na początek warto jeszcze ustawić sobie strefę czasową i preferencje (dla odświeżania stron, sposobu wyświetlania katalogów, aplikacji, interlinii itp.)
Dodam jeszcze, że w ramach "customizacji" można ustawić własny obrazek startowy (opcja jest w menu-narzędzia podczas wyświetlania własnych obrazków na Boox-ie).

Zupełnie nie wiem gdzie można ustawić sobie interlinię...i gdzie można sobie wgrać te własne obrazki?
Błagam jeszcze o odpowiedź w sprawie strasznie cichego działania mp3. Czy ktoś też ma ten problem czy mam się gdzieś z tym zgłosić bo tylko mój egzemplarz tak ma?


02 sty 2012 11:34:43
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
Uff - zestaw trudnych pytań:

janek.sid napisał(a):
Ponawiam pytanie, czy można przesłać na czytnik paczkę artykułów do przeczytania za pomocą WiFi, czy trzeba każdorazowo podłączyć czytnik kabelkiem USB? Jeśli nie ma takiej funkcji jak w Kindle, może ktoś ma jakiś sprawdzony sposób, żeby to obejść? Np. Wysyłanie plików ePub na dropbox lub maila i pobieranie ich przez przeglądarkę na czytniku? Sprawdziłem, że pobieranie bezpośrednio z Instapaper działa, ale jest średnio wygodne, bo nie mogę dodać zakładki do serwisu bezpośrednio obok linków do Onyx i Wikipedii.
Czytniki Onyx Boox nie mają swojej indywidualnej rejestracji w żadnej firmie, nie można z zewnątrz wpływać w żaden sposób na ich zawartość (dodawać lub kasować). Można za pomocą samego czytnika ściągać pliki ze stron internetowych (lądują one w katalogu "downloads" w pamięci).
Planujemy wprowadzenie dla Boox-ów usługi udostępniającej pliki w "chmurze" wraz z odpowiednim klientem na czytniku - jest ona już prawie gotowa (faza testowania końcowego rozwiązania i uzgodnień). Dzięki takiej usłudze, powstaje możliwość wysyłania plików do "chmury" i późniejsze odbierania ich poprzez czytnik.
W poprawionym oprogramowaniu jest przywrócona funkcja dodawania zakładek do "ulubionych" stron w dziale "Strony WW" (obok istniejących do Onyx i Wikipedii).

zetes napisał(a):
Karta pamięci wystaje około 1mm poza obudowę co może spowodować przypadkowe uszkodzenie. (...) Czasem po wyłączeniu pozostaje "cień" poprzedniej strony tzn. np.ikony widoczne na ekranie pod światło.(...) Zainstalowany słownik - nie uruchamia się tzn. zaczyna, wskaźnik się kręci i zawiesza się. (...) IVONA - oczywiście nie działa ale o tym już było.
Karta pamięci wystaje na ok 0,5 mm tak samo jak przycisk włączania - nie grozi to uszkodzeniem, a nie wszyscy mają możliwość wygodnego manipulowania kartą np. paznokciem.
Co do cieni pozostałych na ekranie e-ink po poprzednich stronach, to jest cecha tych ekranów (zależna również od temperatury) wynikająca z technologii e-ink. Tak ma każdy czytnik z tym ekranem.
W poprawionym oprogramowaniu, które już mamy, wszystkie słowniki w formacie StarDict otwierają się poprawnie.
Również IVONA działa już poprawnie.

Ronja napisał(a):
A mi cholera nic nie działa. Jestem zupełnie zielona i nic nie rozumiem. Próbowałam wgrać inne czcionki, założyłam na karcie folder fonts, zgrałam do niego pliki ttf i nic. W ogóle ich nie czyta. Pojawiają się jako znaki zapytania.(...)
Zupełnie nie wiem gdzie można ustawić sobie interlinię...i gdzie można sobie wgrać te własne obrazki?
Błagam jeszcze o odpowiedź w sprawie strasznie cichego działania mp3.
Czytnik ma dużo funkcji i powoli trzeba się z nimi zapoznawać.
Inne czcionki ttf lub otf w katalogu "fonts" (na karcie SD lub w pamięci czytnika) jeśli się nie czytają to jest jakiś problem z formatem czcionki, proszę spróbować innej lub sprawdzić choćby podglądem czcionek w Windows, czy wyświetlają się prawidłowo i czy mają właściwy opis w metadanych.
Interlinię można ustawić wchodząc do menu (z poziomu czytanego tekstu) - opcja "Styl" (ma ją aplikacja FBreader, CoolReader - nie ma jej w Adobe Mobile Reader).
Błąd z cichym działaniem mp3 (również IVONY) na początku, po włączeniu urządzenia jest w trakcie naprawiania. Po przejściu do następnej strony/utworu prawidłowa głośność wraca, wystarczy często również samo włączenie i wyłączenie pauzy.

Poprawione oprogramowanie już prawie gotowe - proszę o jeszcze chwilę cierpliwości!


02 sty 2012 12:57:38
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011 0:16:00
Posty: 4
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Ponowie pytanie, czy to że poprzez Windows nie widze w pamięci czytnika żadnych katalogów (za wyjątkiem .tts) jest normalne czy może coś robie nie tak?
Liczę na jakąś podpowiedź
Pozdrawiam


02 sty 2012 13:08:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2011 12:13:36
Posty: 12
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Cytuj:
Ponowie pytanie, czy to że poprzez Windows nie widze w pamięci czytnika żadnych katalogów (za wyjątkiem .tts) jest normalne czy może coś robie nie tak?
Liczę na jakąś podpowiedź
Pozdrawiam

Ja też się dołączam do tego pytania. Możemy sobie na "naszych" kartach SD tworzyć katalogi np. fonts, pictures music itd i to wystarczy?
I jeszcze jedno - pewnie poniżej przeciętnej ale trudno - muszę się jakoś nauczyć...
Pan Robert napisał, że np.
Cytuj:
Interlinię można ustawić wchodząc do menu (z poziomu czytanego tekstu) - opcja "Styl" (ma ją aplikacja FBreader, CoolReader - nie ma jej w Adobe Mobile Reader).

W preferowanych aplikacjach mogę niby sobie ustawić dla epub różne aplikacje w tym np. FBReader, ale wtedy nie widzę tekstu.
Pozdrawiam


02 sty 2012 13:33:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx BOOX i62
Paolo67 napisał(a):
Ponowie pytanie, czy to że poprzez Windows nie widze w pamięci czytnika żadnych katalogów (za wyjątkiem .tts) jest normalne czy może coś robie nie tak?


Trzeba chyba włączyć podgląd plików ukrytych w systemie Windows żeby je zobaczyć na czytniku.


02 sty 2012 13:43:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2011 22:16:46
Posty: 6
eCzytnik: i62
Post Re: Onyx BOOX i62
W takim razie ja również ponowię pytanie, mam nadzieję że nie trudne.
Czy będzie można kupić okładki do tego czytnika?
Pytam, bo moja została lekko uszkodzona i trochę mnie to stresuje :P


02 sty 2012 18:19:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: Onyx BOOX i62
Najprościej i najlepiej utworzyć dodatkowe katalogi (typu "fonts") na własnej karcie SD. Czytnik widzi te katalogi i w pełni z nich korzysta (np. przez możliwość wyboru dodatkowej czcionki).
Natomiast (prawie na pewno) pliki i katalogi systemowe nie będą widoczne z poziomu Windows. Onyx działa na Linuksie i przypuszczam, że wykorzystuje system plików niezgodny z FAT (np. ext3), a pewnie i dodatkowo ukryty (pan Robert pewnie mógłby to wyjaśnić dokładniej). Użytkownik nie musi mieć do nich dostępu i nie jest to dla niego potrzebne - kopiowanie plików przydatne w niektórych trickach (typu zmiana ekranów wygaszania) jest dokonywana przez odpowiedni skrypt, a nie bezpośrednio przez użytkownika.
Ustawienia wielkości interlinii, czcionki, itd. możliwe są po otworzeniu pliku (np. epub, czy rtf) w odpowiedniej aplikacji (np. fbreader). Wtedy po wywołaniu menu pojawiają się ikonki umożliwiające wybranie odpowiednich ustawień. Obejrzeć sobie to można np. tutaj (katalog "BOOX screens").
Nie ma potrzeby dodatkowego "otwierania" plików .ttf z fontami. Jeśli zostały poprawnie zainstalowane, nowe czcionki będzie można wybrać w sposób wspomniany powyżej.


02 sty 2012 18:22:05
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx BOOX i62
errenay napisał(a):
Najprościej i najlepiej utworzyć dodatkowe katalogi (typu "fonts") na własnej karcie SD. Czytnik widzi te katalogi i w pełni z nich korzysta (np. przez możliwość wyboru dodatkowej czcionki).
Natomiast (prawie na pewno) pliki i katalogi systemowe nie będą widoczne z poziomu Windows. Onyx działa na Linuksie i przypuszczam, że wykorzystuje system plików niezgodny z FAT (np. ext3), a pewnie i dodatkowo ukryty (pan Robert pewnie mógłby to wyjaśnić dokładniej). Użytkownik nie musi mieć do nich dostępu i nie jest to dla niego potrzebne - kopiowanie plików przydatne w niektórych trickach (typu zmiana ekranów wygaszania) jest dokonywana przez odpowiedni skrypt, a nie bezpośrednio przez użytkownika.

Zgadza się, pliki systemowe są na innej partycji, która nie jest widoczna przez USB. Zresztą analogicznie jak przy innych urządzeniach takich jak odtwarzacze mp3, telefony komórkowe, czy aparaty fotograficzne...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


02 sty 2012 18:28:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011 0:16:00
Posty: 4
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
I wszystko jasne, dzięki t3d i errenay :) , przynajmniej póki co :lol:


02 sty 2012 18:42:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron