Teraz jest 16 kwi 2024 13:55:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Onyx BOOX i62 
Autor Wiadomość
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx BOOX i62
Reflow działa tylko w dokumentach tekstowych. Jeśli chcesz zobaczyć jak mniej więcej będzie działał na czytniku, odpal PDF w Adobe Reader i wciśnij CTRL+4 :)

Notatki na marginesach? A jak chcesz je robić?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


05 lip 2012 0:05:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lip 2012 22:20:44
Posty: 6
eCzytnik: chwilowo brak
Post Re: Onyx BOOX i62
Dzięki za użyteczny skrót :)

Notatki na marginesach to skrót myślowy - po prostu chodziło mi o to, że, czytając, mogę chcieć coś zanotować jak na marginesie książki ołówkiem - wg specyfikacji jest możliwość adnotacji, ale czy to w praktyce realne?

I ponawiam pytanie, czy tak wielkie PDF-y będzie można swobodnie czytać na tym czytniku -czy wczytywanie kolejnej strony nie będzie trwało minutę...

Pozdrawiam!
Łukasz


05 lip 2012 10:32:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2012 15:57:40
Posty: 25
eCzytnik: pocketbook
Post Re: Onyx BOOX i62
Wczytywanie stron będzie szybkie. Ale nie będzie się dało powiększyć tekstu jako tekstu (reflow), a tylko jako obraz, co w praktyce bardzo utrudnia czytanie. W PDF'ach które są skanami na takim małym ekranie można: albo zmagać się z maczkiem, który nie zawsze jest wystarczająco wyraźny, albo powiększać każdą stronę kawałek po kawałku, co jest bardzo uciążliwe i praktycznie uniemożliwia komfortowe czytania. Do plików PDF tego typu to trzeba 9 cali.

A z tymi notatkami odręcznymi to powiem Ci tak: ja mam M92. W plikach w których da się robić notatki (bo nie we wszystkich się da), to wychodzi to całkiem zgrabnie. Jak dla mnie takie coś wystarczy.
No ale widzisz, problem w tym, że nie na każdym pliku można sobie pobazgrać.
No i eksport takich notatek też jest trochę... no po prostu go nie ma ;)


05 lip 2012 12:44:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lip 2012 22:20:44
Posty: 6
eCzytnik: chwilowo brak
Post Re: Onyx BOOX i62
Dzięki - ale i62 można chyba obrócić i wtedy taki PDF się zmieści?

Ok, rozumiem, na notatki zostają osobne kartki :)


05 lip 2012 13:02:16
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
wydawca2 napisał(a):
Notatki na marginesach to skrót myślowy - po prostu chodziło mi o to, że, czytając, mogę chcieć coś zanotować jak na marginesie książki ołówkiem - wg specyfikacji jest możliwość adnotacji, ale czy to w praktyce realne?

I ponawiam pytanie, czy tak wielkie PDF-y będzie można swobodnie czytać na tym czytniku -czy wczytywanie kolejnej strony nie będzie trwało minutę...
Te "notatki" to właściwie dwie różne funkcje.
1. Zaznaczanie fragmentu tekstu w celu powrotu do niego lub eksportu do osobnego pliku.
2. Szkice, czyli ręczne "notatki" na marginesach lub na osobnych "stronach" czy plikach.
Obie te formy są dostępne we wszystkich plikach PDF, z tym że w trybie "reflow" można robić tylko adnotacje. Natomiast szkice odręczne są dostępne w trybie pełnej strony (lub powiększeniu graficznym).
Przy szkicach doskonale sprawdza się rysik (współpracujący z ekranem WACOM).
Szkice również można eksportować wpisane do oryginalnego układu dokumentu - jako nowy plik PDF (funkcja "Połącz szkice" w menu "Adnotacje"). Innym sposobem, dla pojedynczej strony, jest zrobienie "obrazu ekranu" (screenshot).

Pliki PDF to ogólnie format, w którym najczęściej dokumenty są wymiarowane dla strony A4. Dlatego, jeśli zawierają tekst, są dobrze czytelne w trybie reflow. Natomiast jeśli zawierają grafiki (skany) to konieczne jest powiększanie graficzne, które nie jest wygodne na czytnikach 6 calowych. Również szkice odręczne dokonywane palcem (dotyk na podczerwień jak w i62) nie są tak precyzyjne jak dokonywane ołówkiem na papierze, czy wspomnianym wyżej rysikiem.
Dla plików PDF wymiarowanych do dużych kartek (zawierających grafiki/skany), zalecamy większy czytnik - np. model M92, który posada ekran 9,7 cala.

Natomiast szybkość otwierania i "przewracania stron" zależna jest nie tylko od wielkości pliku, ale również innych czynników. Np. szybkości karty SD, sposobu przygotowania danego pliku pdf (definiowanych warstw itp.).
Dlatego można spotkać duże pliki, które będą się szybko wczytywały, jak również mniejsze (inaczej utworzone), które będą się ślimaczyły. Tak sam zresztą jak w przeglądarkach na komputerze.
Nie da się tu wyznaczyć uniwersalnych czasów dla tych operacji - różnicują się one znacznie w zależności od indywidualnych cech pliku.
Są w internecie filmiki obrazujące pracę czytników z plikami PDF (modele M90, M92 i innych firm), na których można zobaczyć porównawczo, jak to wygląda w praktyce.

aisthetikos napisał(a):
ja mam M92. W plikach w których da się robić notatki (bo nie we wszystkich się da), to wychodzi to całkiem zgrabnie. Jak dla mnie takie coś wystarczy.
No ale widzisz, problem w tym, że nie na każdym pliku można sobie pobazgrać.
No i eksport takich notatek też jest trochę... no po prostu go nie ma ;)
Odręczne szkice można robić na wszystkich plikach w formatach: PDF, DjVu i graficznych (jpg, png, itd.)
Eksport szkiców i adnotacji działa, tak jak opisałem wyżej, jeśli nie, proszę opisać co sprawia kłopoty?


05 lip 2012 13:06:26
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lip 2012 22:20:44
Posty: 6
eCzytnik: chwilowo brak
Post Re: Onyx BOOX i62
Bardzo dziękuję za szybką reakcję, czytnik 9-calowy przekracza budżet - czy takiego PDF-a nie da się swobodnie czytać po prostu obróciwszy ekran w i62?

Jak rozumiem, i62 i i62 Espresso poza kolorem obudowy są identyczne zarówno sprzętowo, jak na poziomie oprogramowania?

Pozdrawiam


05 lip 2012 13:49:46
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
wydawca2 napisał(a):
Jak rozumiem, i62 i i62 Espresso poza kolorem obudowy są identyczne zarówno sprzętowo, jak na poziomie oprogramowania?
W modelu i62 Espresso na obudowie (z drobnymi poprawkami) jest dodatkowa powłoka.
W oprogramowaniu (takim samym dla obu) w modelu białym jest licencja dla TTS tylko w języku polskim (głos Ewa), w modelu Espresso (czarnym) jest licencja na głos polski i angielski (Amy). Jeśli zakup jest bezpośrednio u nas, można sobie wybrać inny głos jako drugi.
Sprzętowo (wewnętrznie) są to identyczne czytniki.


06 lip 2012 12:53:48
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012 20:06:08
Posty: 92
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Onyx Boox I62
Post Re: Onyx BOOX i62
Robert ArtaTech napisał(a):
wydawca2 napisał(a):
Jak rozumiem, i62 i i62 Espresso poza kolorem obudowy są identyczne zarówno sprzętowo, jak na poziomie oprogramowania?
W modelu i62 Espresso na obudowie (z drobnymi poprawkami) jest dodatkowa powłoka.
W oprogramowaniu (takim samym dla obu) w modelu białym jest licencja dla TTS tylko w języku polskim (głos Ewa), w modelu Espresso (czarnym) jest licencja na głos polski i angielski (Amy). Jeśli zakup jest bezpośrednio u nas, można sobie wybrać inny głos jako drugi.
Sprzętowo (wewnętrznie) są to identyczne czytniki.


Mam pytanie, odnośnie tych dwóch licencji na głos. Ja kupiłem czytnik Espresso w sklepie Vobis, ale posiadam jedną licencję, tak ma być, czy jest to niedopatrzenie?

_________________
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, zjedz se masło. Ulżyj se =)


11 lip 2012 10:44:16
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
Barti002 napisał(a):
Mam pytanie, odnośnie tych dwóch licencji na głos. Ja kupiłem czytnik Espresso w sklepie Vobis, ale posiadam jedną licencję, tak ma być, czy jest to niedopatrzenie?
Sprawdziłem, a zapomniałem napisać.
W zwykłej sprzedaży (np. Vobis) jest w czytniku Espresso jedna licencja, na polski głos.
Dwa głosy (z dodatkowym angielskim, lub do wyboru) są dostępne w "edycjach specjalnych" (np. od nas na Allegro).

Będzie możliwość dokupienia kolejnego głosu do czytników Onyx Boox (przewidywany koszt samej licencji na głos to ok. 20 zł). Planujemy udostępnienie takiej usługi gdzieś w okolicach września.


12 lip 2012 20:20:41
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Onyx BOOX i62
Cytuj:
Będzie możliwość dokupienia kolejnego głosu do czytników Onyx Boox

Robercie, czy to oznacza, że do polskiego głosu można będzie dokupić np. angielski i wykorzystywać w słowniku do sprawdzania (pi * drzwi) wymowy danego słowa? Z tego co widzę, jeśli otworzy się słownik z poziomu ekranu startowego, pojawia się ikonka Ivony. Taka opcja byłaby przyznam całkiem ciekawa.


12 lip 2012 21:24:29
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
Tak - głosy można przestawiać i jest to zapamiętywane. A wszędzie tam, gdzie jest dostępna opcja "Czytaj na głos" można użyć dowolnego z posiadanych głosów.
Cena samej licencji na jeden głos w naszych czytnikach to około 20 zł. Planujemy na wrzesień opracować metodę dystrybucji i instalacji dodatkowych głosów i licencji dla nich.


16 lip 2012 17:18:15
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Onyx BOOX i62
Witam, kupiłem sobie i62 espresso. Mam pytanie, jak włączyć reflow w pdfach? Jak powiększam obraz to mi krawędzie wyjeżdżają za ekran. Myślałem że to działa automatycznie jak w innych czytnikach?
Ok już wiem :zakrecony:


20 lip 2012 14:32:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2012 20:31:31
Posty: 6
eCzytnik: i62 espresso
Post Re: Onyx BOOX i62
a możesz napisać co zrobić by to włączyć?
bo albo mam jakiegoś skopanego PDFa albo to jakoś mi nie działa.


01 sie 2012 22:08:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Onyx BOOX i62
jak masz pdf tylko zrobiony ze zdjęć lub skanów stron to nie zrobisz reflow.


03 sie 2012 20:26:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2012 20:31:31
Posty: 6
eCzytnik: i62 espresso
Post Re: Onyx BOOX i62
jest tekstowy - 2 części książki.
tylko formalnie żadnej opcji reflow nie ma menu więc się zastanawiam czy może jakiś ślepy jestem..
są opcje dopasowania na szerokość (rozumiem że to jest ten reflow) ale one czasami jakby nie działały - tzn na jednym PDF (1 część książki) nie działają a na drugiej części działają.
więc już zwątpiłem czy ten reflow nie włącza się jakoś inaczej.


04 sie 2012 0:22:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: