Teraz jest 28 mar 2024 13:04:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona
Onyx BOOX i62 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:38:21
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Nie sprawdzałem tego na najnowszym firwmare, ale na tym z 30 stycznia nie działało.
Po dotarciu do domu zrobię retest i przekażę wyniki.

Widziałem, że Virtualo sprzedaje czytnik i podaje info, że wkrótce będzie dostępny sklep Virtualo. Wiadomo może kiedy można się tego spodziewać, czy też oprogramowaniem tego zajmuje się Virtualo oddzielnie?

A co będzie z Legimi i problemem z sqlite?


28 lut 2012 15:20:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:38:21
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Test na najnowszej wersji wykonany
    Włączam stronę np wiki
    Wyskakuje okno z włączaniem wifi i potem pojawiają się dostępne sieci
    Wciskam przycisk "klucza" na górze i wpisuję dane swojej sieci i potem ok

Po tym owszem pojawia się na liście sieci sieć bez nazwy, ale nie mogę się z nią połączyć.
Przy wykorzystaniu skryptu z mojego wcześniejszego wpisu, na liście sieci pojawia się sieć od razu z moją nazwą i albo czytnik łączy się z nią automatycznie lub po wybraniu tej sieci czytnik łączy się bez problemu.

Jeżeli coś źle robię lub mam zebrać jakieś logi proszę o info.


29 lut 2012 12:02:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lut 2012 17:46:23
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox I62
Post Re: Onyx BOOX i62
Mam problem z onyxem i62, nie jestem w stanie zainstalować aktualizacji pomimo postępowania zgodnie z instrukcją. Nie jestem w stanie włączyć urządzenia przy pomocy przycisku "back". Posiadam oprogramowanie 1.7 20111221
Poza tym, przez przypadek udało mi się skasować wszystkie strony www (łącznie z wikipedią oraz stroną firmową). Jedynym sposobem na korzystanie z internetu jest otwarcie pliku zapisanego jako html.

Jeszcze dwie kwestie:
1. Gdzie na klawiaturze wirtualnej jest znak "?"
2. Przydatna byłaby funkcja zablokowania ekranu dotykowego podczas czytania; chroniło by przed przypadkowym dotknięciem ekranu oraz umożliwiało usunięcie zanieczyszczeń, bez wygaszania ekranu.


01 mar 2012 0:38:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Onyx BOOX i62
swistaaak napisał(a):
Nie jestem w stanie włączyć urządzenia przy pomocy przycisku "back"



Trzymając wciśnięty klawisz "back" należy włączyć urządzenie klawiszem "power" na dole obudowy.


01 mar 2012 9:46:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lut 2012 17:46:23
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox I62
Post Re: Onyx BOOX i62
Wielkie dzięki! Przy okazji aktualizacji problem zagubionych zakładek sam się rozwiązał.


01 mar 2012 22:30:13
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
swistaaak napisał(a):
1. Gdzie na klawiaturze wirtualnej jest znak "?"

Ja jeszcze dopowiem, że jeśli jakiegoś potrzebnego znaku specjalnego nie można znaleźć na klawiaturze ekranowej, to trzeba przełączyć język klawiatury na angielski.
Na klawiaturze w języku polskim, część znaków została "przykryta" przez polskie litery.
Dostępny jest też np. język rosyjski.


02 mar 2012 18:07:45
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: Onyx BOOX i62
Cześć,
kupiłem w końcu i62, bo nie mogłem się doczekać m92.
Mam pewien problem - w coolreader nie da sie przewracać strony palcem, tylko przyciski, a w adobe działa bezproblemowo, czym to jest spowodowane? Czy cool,reader po prsotu tego nie obsługuje?


11 mar 2012 19:17:28
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
radzio27 napisał(a):
Mam pewien problem - w coolreader nie da sie przewracać strony palcem, tylko przyciski, a w adobe działa bezproblemowo, czym to jest spowodowane? Czy cool,reader po prsotu tego nie obsługuje?

W obecnej wersji, Cool Reader za pomocą dotyku umożliwia robienie adnotacji ("Citation" w menu zaawansowanym), w przeciwieństwie do pozostałych programów, które dotykiem obsługują przewracanie stron i zmianę rozmiaru czcionki.


12 mar 2012 20:40:37
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:38:21
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
A są plany, żeby dodać przełącznik pozwalający na przewracanie stron?


13 mar 2012 11:00:51
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
hendryk napisał(a):
A są plany, żeby dodać przełącznik pozwalający na przewracanie stron?
Odpowiem tak: Cool Reader jest dodatkową niezależną aplikacją, która istnieje również, albo przede wszystkim na inne platformy (Android, Windows itd...). Jej wprowadzenie i integracja w systemie naszych czytników to duży plus. Boimy się jednak, jako polscy odbiorcy, żeby producent, wprowadzając modyfikacje, nie usunął w konsekwencji istniejących funkcji danego programu, które są przydatne.


13 mar 2012 13:56:18
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: Onyx BOOX i62
Ja mam jeszcze pare problemów/pytań.
1. Dlaczego cool reader nie wyświetla poprawnie formatowania pliku? Fbreader bardzo ładnie, adobe podobnie, cool reader tragedia.
2. Dlaczego fbreader nie odczytuje obrazków?
3. Jak biorę publikację w pdf, klikam uciecie marginesów i przewijam strony, to zamiast zaczynać nową stronę od ostatniej wyswietlanej linijki z poprzedniej, to ta linijka jest mniej więcej w 1/5 wysokości ekranu na następnej stronie. Warto by było zrobić przy powiększaniu stron od punktu do punktu, przewracanie stron, wg wcześniej wybranego powiększenia, a nie działanie na zasadzie przewijania.
4. Komiksy cbr, nie wyświetlają się na ostatniej czytanej stronie, tylko od nowa. Czy coś można z tym zdziałać?

Wydałem prawie 9 stów na czytnik, który mimo najnowszego oprogramowania, kuleje i to strasznie :(

Ogólnie śmieszna sytuacja, zdjąłem drm z otrzmanego ebooka Eco. I nie moge cię w pełni cieszyć z jej czytania. Na adobe za duże marginesy, przez co czytanie jest niewygodne, na fbreader brak obrazków, które zostały władowane w ksiazkę, a na coolreader tragiczne formatowanie tekstu, a nawet jego brak :(


28 mar 2012 0:00:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:38:21
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Ad1. Czy chodzi o wygląd fontu czy o coś innego?
Bardzo chwalę to, że mogę zmienić w CR czcionkę użytą w książce, bo mogę wybrać taką, która jest zdecydowanie ostrzejsza na wyświetlaczu.
Formatowania takie jak w książce zapewne można uzyskać modyfikując pliki w katalogu cr3
Ad2. Było to już kilka razy opisywane, że FBReader jest w starej wersji i źle czyta obrazki i tak niestety jest
Ad3. W przypadku powiększania strony bardzo dobrze, że jest przewijanie. Jeżeli tekst ma się układać na nowo lepiej zastosować reflow czyli w menu wybrać samemu wielkość czcionki.


28 mar 2012 8:58:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: Onyx BOOX i62
1. Wielkości fontów, wszystko leci jedna czcionką, bez nagłówków i wyśrodkowań wierszy. Jak w i62 zmodyfikowac te pliki i skąd je wziąć? Bo z tego co widziałem to są tylko do m90.
2. I to jest kpina - nie wiem co robi producent, ale za te pieniądze to jest po protsu śmiech na sali.
3. Tylko reflow nie załatwie problemu marginesóww adobe readerze. Mówię w tym przypadku o odczytywaniu epub na adobe.


28 mar 2012 9:59:55
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
radzio27 napisał(a):
1. Dlaczego cool reader nie wyświetla poprawnie formatowania pliku? Fbreader bardzo ładnie, adobe podobnie, cool reader tragedia.
2. Dlaczego fbreader nie odczytuje obrazków?
3. Jak biorę publikację w pdf, klikam uciecie marginesów i przewijam strony, to zamiast zaczynać nową stronę od ostatniej wyswietlanej linijki z poprzedniej, to ta linijka jest mniej więcej w 1/5 wysokości ekranu na następnej stronie. Warto by było zrobić przy powiększaniu stron od punktu do punktu, przewracanie stron, wg wcześniej wybranego powiększenia, a nie działanie na zasadzie przewijania.
4. Komiksy cbr, nie wyświetlają się na ostatniej czytanej stronie, tylko od nowa. Czy coś można z tym zdziałać?
Ad.1 Cool Reader posiada bardzo bogatą interpretację formatowania (css) plików ePUB. Po to wbudowane są te różne przeglądarki w naszych czytnikach, żeby użytkownik dobrał sobie ten program, który najbardziej odpowiada jego aktualnym potrzebom. Gdyby wszystkie programy robiły to jednakowo, nie miały by racji bytu.
Cool Reader jest znaną aplikacją na wiele platform (Strona domowa Cool Reader) - proszę sobie zainstalować go na komputerze i sprawdzić jak się zachowuje. Jest sporo możliwości wpływu na jego zachowanie, jak również można pytać i przekazywać sugestie autorowi programu.

Ad.2 FBReader jest w wersji 0.10.3 (funkcjonalnie odpowiednik FBReaderJ). Również znany program (Strona domowa FBReader), dostępny dla wielu platform. W tej wersji, jeśli struktura pliku ePUB jest "zagnieżdżona", nie radzi sobie z wyświetleniem ilustracji - istnieje specjalna opcja w programie Calibre, która dostosowuje takie pliki do zgodnego standardu. Również można sobie zainstalować program na komputerze i ocenić jego zachowanie.
Wiecej porównań Cool Reader ws FBReader w tym wątku: Cool Reader vs FBReader w Onyx Boox (zwłaszcza 5 post).

Ad.3 Proszę sprawdzić opcje z grupy "Układ" z Menu plików PDF

Ad.4 "Comic Reader" (obsługuje pliki CBR i CBZ), który został wprowadzony dopiero w ostatniej wersji oprogramowania, jest jeszcze do dopracowania, Jeśli będzie przydatny, producent go rozwinie, lub zastąpi inną aplikacją.

radzio27 napisał(a):
Wydałem prawie 9 stów na czytnik, który mimo najnowszego oprogramowania, kuleje i to strasznie :(
Traktuję to zdanie jako niesłuszne, niesprawiedliwe i odreagowujące niecierpliwość w poznawaniu narzędzia jakim jest czytnik...

radzio27 napisał(a):
Ogólnie śmieszna sytuacja, zdjąłem drm z otrzmanego ebooka Eco. I nie moge cię w pełni cieszyć z jej czytania. Na adobe za duże marginesy, przez co czytanie jest niewygodne, na fbreader brak obrazków, które zostały władowane w ksiazkę, a na coolreader tragiczne formatowanie tekstu, a nawet jego brak :(
Proszę winić za to twórcę ebooka, że tak a nie inaczej sformatował publikację, albo ewentualnie zmodyfikować sobie plik do własnych preferencji.

radzio27 napisał(a):
1. Wielkości fontów, wszystko leci jedna czcionką, bez nagłówków i wyśrodkowań wierszy. Jak w i62 zmodyfikowac te pliki i skąd je wziąć? Bo z tego co widziałem to są tylko do m90.
2. I to jest kpina - nie wiem co robi producent, ale za te pieniądze to jest po protsu śmiech na sali.
3. Tylko reflow nie załatwie problemu marginesóww adobe readerze. Mówię w tym przypadku o odczytywaniu epub na adobe.
Ad.1 Standardowe plik zawarte w każdej dystrybucji programu Cool Reader.
Ad.2 Znów zdanie pochopne i niesłuszne - producent dostarcza wszechstronne narzędzie z ekranem e-ink, do czytania wszelkiego rodzaju dokumentów - proszę porównać z innymi czytnikami...
Ad.3 Proszę sprecyzować problem - zdanie jest niezrozumiałe. W pierwszym poście punkt 3 dotyczył plików PDF - tym razem ePUB ??

Podsumowując, zapoznając się z czytnikiem, który jest zaawansowanym narzędziem (nie prostą przeglądarką do jednego formatu plików), proszę poświęcić również czas na zapoznanie się z jego oprogramowaniem i okazać minimum cierpliwości, a zaręczam że odpłaci się, dostarczając przyjemności nie tylko z treści, które wgramy, ale i samego czytania!


28 mar 2012 11:53:34
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: Onyx BOOX i62
Nie miałem przyjemności porownać onyxa z innymi czytnikami, ale swojego zdania w kwestii oprogramowania na razie nie zmienię, proszę przeczytać dlaczego. Wszystko po kolei, jeszcze raz. 3 tyg wojuję z tym czytnikiem, troche go poznałem, głebiej nie jestem w stanie, bo po prostu ma za mało opcji. Część stwierdzeń powiela sie z poprzednich wypowiedzi.

1.Plik PDF - Gdyby cała afryka i Pan Tadeusz (dodany firmowo)
a) nie dzialają fizyczne przyciski przewijania stron, znów w innej książce (Ironia pozorów) - działają
b) opcja ukrycia marginesów - ostania linjka przeczytanej strony jest w wczwartej linijce kolejnej strony (po przełaczeniu)
c) z reflowem w niektórych przypadkach podobna sytuacja jak w pkt b. Chyba zależy to od układu, albo kolejnosci przełaczenia między reflowem a układem, bo raz jest wszystko w porządku, drugi raz wsio okej.

2. Plik ebup na przykładzie wspomnianego cmentarzu w pradze Eco, zdjęty DRM
a) coolreader - brak formatowania stron (odstępy między wierszami (a raczej ich brak), tekst dosłownie leci, zadnych wyśrodkowań, ani różnic w wielkości czcionek)
b) Adobe reader (czy jak to się zwie) - brak możliwosci wyłaczenia akapitów (zresztą czego ja oczekuję od adobe?;(), niektóre strony bardzo mały kontrast czcionek. Mowie o epub otwieranym tym programem.
c) FBreader - formatowanie ekstra, czcionki i wsio inne ekstra, tylko brak ilustracji. Inaczej byłby program idealny.

3. Ivona - bardzo długi czas reakcji na puszczanie i zatrzymywanie, wyłącza się (syntezator i czytany ebook) przy przechodzeniu na kolejną stronę. Jak to naprawić.

4. Bateria - test odświeżania - min 12000 stron 8| zaskoczony bylem, wytrzymalby jeszcze pare godzin, 10h test, odświeżanie co stronę, co 3 sekundy. Żeby było śmieszniej w ciagu 2 dni, przeczytane z 300stron, bateria spadła aż o 20%, usypiany, nie wyłączany, karta sd nonstop w czytniku.

5. Komiksy - tak jak pisałem, nie zapamiętuję na czym skończyliśmy czytać oraz nie reaguje na dłuższe przytrzymywanie palca w celu wywołania ekranu menu. Oczywiście można z dolnej belki wywolać, ale wtedy nici z czytania w pełnym ekranie.

6. Słownik (z paczki udostepnionej na stronie onyx reader) - problem z czcionką - ? zamiast ś.


To jest znalezione na szybko. A bronienie producenta przez dystrybutora w omawianym wcześniej przypadku jest śmiechu warte. Producentowi jakby zalezało aktualizowałby fbreadera, tak, żeby nie było problemów.

Cytuj:
Podsumowując, zapoznając się z czytnikiem, który jest zaawansowanym narzędziem (nie prostą przeglądarką do jednego formatu plików), proszę poświęcić również czas na zapoznanie się z jego oprogramowaniem i okazać minimum cierpliwości, a zaręczam że odpłaci się, dostarczając przyjemności nie tylko z treści, które wgramy, ale i samego czytania!


Onyx i62 to jest zaawansowane narzędzie? Bez żartów proszę. Zaawansowane urządzenia to komputery, ipady, tablety i telefony oparte na androidzie, ale nie to. I62 jest co najwyżej zaawansowanym czytnikiem (dlatego go wybrałem), ale ww. problemy powodują, że zaczynam się zastanawiać czy dobrze wybrałem. I proszę nie mowić, że czytniki innych firm są gorsze. Celem Onyxa powinno być ciągłe doskonalenie SWOICH produktów, a nie stwierdzenie, żeby nie narzekać, bo inne nie są lepsze. Jestem studentem, nie pracuję, ten czytnik kosztował mnie 2 miesiące stypendium naukowego. Są to dla mnie bardzo duże pieniądze, dla wielu innych uzytkowników tego forum pewnie też. I skoro tyle wydałem, mam chyba prawo wymagać dbałości jakość produktu? Producent ładuje niepotrzebne pierdoły typu gry czy kalkulator, a nie dba o to co najważniejsze, czyli programy do odczytywania. Dowodem, jest wypowiedź, że Onyx nie zaktualizował FBreadera.


Jak przerobić epub w calibre, aby obrazki były odczytywane w fbreader?
I jeszcze jedna propozycja - w katalogach z ebookami z poziomu czytnika (widok), zamiast ostatniej czytanej strony, można byłoby wprowadzić opcję wyświetlania okładek.
Druga - wprowadzić drugi widok - typową listę, bez szczegółów i z mniejsza czcionką, aby było więcej pozycji widocznych.

Edit - wrzuciłem epub.css do folderu cr3 - bez zmian. Na kompie bardzo ładne formatowanie, na czytniku do dupy. Jeśli cos źle robię, prosze o wyjasnienie.


29 mar 2012 1:21:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron