Teraz jest 28 mar 2024 23:31:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Onyx Boox 60 S 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Onyx Boox 60 S
Jak to jest z tą gwarancją? Ostatnio kupowałem aparat w Euro RTV i tam mi powiedzieli, że Nikon daje rok gwarancji ale oni jako sklep są zobowiązani przez prawo unijne dać dodatkową roczną gwarancję. To by oznaczało, że na każdy sprzęt mamy co najmniej 2 lata gwarancji. Albo od producenta 2 lata albo rok od producenta i rok od sklepu. Ktoś coś wie na ten temat?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


23 lut 2011 10:22:11
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx Boox 60 S
Kell napisał(a):
Jak to jest z tą gwarancją? Ostatnio kupowałem aparat w Euro RTV i tam mi powiedzieli, że Nikon daje rok gwarancji ale oni jako sklep są zobowiązani przez prawo unijne dać dodatkową roczną gwarancję. To by oznaczało, że na każdy sprzęt mamy co najmniej 2 lata gwarancji. Albo od producenta 2 lata albo rok od producenta i rok od sklepu. Ktoś coś wie na ten temat?

Gwarancja to dobrowolne zobowiązanie producenta. Natomiast prawo polskie mówi o tym, że masz dwa lata na reklamowanie produktu u sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową i nie ma to nic wspólnego z gwarancją (ani jej nie wyklucza czy coś).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


23 lut 2011 10:25:30
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Onyx Boox 60 S
Witam,

Kell, gwarancja to jest jednostronne i (przynajmniej teoretycznie) dobrowolne zobowiązanie wytwórcy do odpowiedniej reakcji na wady jakościowe urządzenia. Natomiast to o czym mówili Ci w EURO AGD to uprawnienia klienta wynikające z ustawy o obrocie konsumenckim :D - te uprawnienia zastąpiły obowiązującą kiedyś również w obrocie konsumenckim tzw. rękojmię.
Dla klienta obie te instytucje pozornie wyglądają podobnie - ale to nie to samo.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


23 lut 2011 10:30:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 mar 2011 19:18:19
Posty: 2
Post Re: Onyx Boox 60 S
Prawdopodobnie zdecyduję się na Boox 60 lub 60s, mam tylko jedno pytanie. W opisie jest obsługa plików PDF (z DRM). Czy czytnik czyta tylko te z DRM czy także te bez. Pytanie może wydać się głupie ale wybaczcie laikowi... ;)


06 mar 2011 19:23:07
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx Boox 60 S
Praktycznie każde (jeśli nie każde) urządzenie, które ma napisane, że wspiera jakiś format z DRMem, wspiera pliki też bez niego. Więc tak - Boox 60/60S otworzy PDF i ePUB bez DRM także.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


06 mar 2011 19:49:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 mar 2011 19:18:19
Posty: 2
Post Re: Onyx Boox 60 S
Mori napisał(a):
Praktycznie każde (jeśli nie każde) urządzenie, które ma napisane, że wspiera jakiś format z DRMem, wspiera pliki też bez niego. Więc tak - Boox 60/60S otworzy PDF i ePUB bez DRM także.
Dzięki głosicielu Atrydy ;) 60S zamówiony :)


06 mar 2011 22:29:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 cze 2011 12:05:02
Posty: 5
eCzytnik: Onyx Boox 60s
Post Re: Onyx Boox 60 S
Niech mi ktoś pomoże. Mam dwa pytania:

1. Dlaczego nie można zalogować się na forum onyx boox - czy ktoś wie, co się tam dzieje?

2. Mój onyx boox 60s wiesza się za każdym razem, gdy chcę wejść do pamięci głównej, czyli library. Na szczęście wszystkie książki mam wgrane na kartę, więc mogę czytać, ale tak nie powinno być. Mam oprogramowanie 1.4.

A przy okazji - na stronie onyxa jest do pobrania oprogramowanie 1.5. Czy ktoś wie, jak je wgrać na czytnik? Czy przy okazji polecą wszystkie moje książki czy się zachowają?

_________________
http://kalioczyta.blogspot.com/
Krytyk opowiada przygody swojej duszy pośród arcydzieł. (A. France)


09 sie 2011 19:18:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox 60 S
kalio napisał(a):
1. Dlaczego nie można zalogować się na forum onyx boox - czy ktoś wie, co się tam dzieje?
Mają problem z serwerem pocztowym, który czeka na naprawę bo dużo pracy. Całe forum jest dostępne również bez zalogowania i można szukać/czytać wszystkie informacje tam zawarte.
A jeśli chodzi o problemy, to można pisać (lub lepiej dzwonić) do serwisu - na stronie z kontaktami (http://onyx-ereader.pl/dystrybutor/contact/artatech) są wszystkie potrzebne dane.

kalio napisał(a):
2. Mój onyx boox 60s wiesza się za każdym razem, gdy chcę wejść do pamięci głównej, czyli library. Na szczęście wszystkie książki mam wgrane na kartę, więc mogę czytać, ale tak nie powinno być. Mam oprogramowanie 1.4.
Sprawność pamięci wewnętrznej nie zależy od wersji oprogramowania, na każdej działała dobrze, jeśli uszkodził się na niej system plików, to trzeba wykonać pełne formatowanie (opcja dostępna w ustawieniach czytnika). Warto zrobić na komputerze kopię swoich plików z pamięci wewnętrznej czytnika, jeśli jest tam coś na czym nam zależy.

kalio napisał(a):
A przy okazji - na stronie onyxa jest do pobrania oprogramowanie 1.5. Czy ktoś wie, jak je wgrać na czytnik? Czy przy okazji polecą wszystkie moje książki czy się zachowają?
Na tej samej stronie, gdzie nowe firmware, jest cała instrukcja (powtórzona na forum i w FAQ: http://onyx-ereader.pl/faq) dotycząca instalowania oprogramowania.
Przy instalacji nie są kasowane żadne pliki, ani z karty SD ani z pamięci czytnika dostępnej dla użytkownika.
Poczytaj tamto forum - nawet bez zakładania konta i logowania - nowe firmware 1.5.1 jest sporo lepsze od 1.4 (nawet uwzględniając drobne nowe błędy, które się pojawiły), warto je wgrać i korzystać ze wszystkich możliwości czytnika :)

_________________
W Obrazek też ;)


09 sie 2011 20:41:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2011 20:39:51
Posty: 3
Post Re: Onyx Boox 60 S
Witam,
Zakupiłem pół roku temu tego Onyxa, ogólnie wszystko z nim OK, ale... pojawiły sie na obudowie pęknięcia!!! W trzech miejscach, samoistnie - nie było żadnego uderzenia, nigdy nam nie spadł
Czy ktoś z Was miał kiedyś podobne problemy z Onyxem?


28 sie 2011 22:33:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox 60 S
krafik napisał(a):
Czy ktoś z Was miał kiedyś podobne problemy z Onyxem?
W moich 2 Onyxach (z kółkiem) nic takiego nie wystapiło, ani nie słyszałem nigdy o czymś takim... Pisali ludzie o Kindle, że czasem pojawiają się małe pęknięcia w narożnikach obudowy koło ekranu - ale na BOOX-ach nigdy :o

_________________
W Obrazek też ;)


29 sie 2011 0:13:29
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron