Teraz jest 19 kwi 2024 19:03:51




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Co nowego w firmware 1.6 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2008 14:20:50
Posty: 131
eCzytnik: Boox X61S
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Z tą eliminacją uśpienia to chyba faktycznie przesadziłem - ale w aktualnej wersji, na ile rozumiem, nie blokując przycisków i nie oszczędzając jakoś zauważalnie mniej (wniosek niepewny, mało danych) prądu niż w normalnym stanie oczekiwania (kiedy nic nie naciskamy) - jedynym mierzalnym efektem jest pojawienie się obrazka?

Za to mam pytanie specyficznie techniczne: próbowałem różnymi metodami wyłączyć antialiasing czcionek w moim X61S. Przygotowałem czcionkę z odpowiednio ustawionymi flagami w FontForge - bez zmian. Wrzuciłem plik .fonts.conf do katalogów /usr i /home - bez zmian. Ponieważ jest to jakaś wersja linuxa, to któryś ze standardowych sposobów powinien działać. Podejrzewam, że jest to ustawienie systemowe, a nie opcja aplikacji czytających pliki. Nie jest to coś bardzo poważnego (odkąd na forum podpowiedzieli mi o czcionce Georgia Eink), ale byłoby miło móc to zrobić, tak w ramach poszerzenia doświadczenia ;).

Za to bardzo pochwalić muszę FBReadera, po konfiguracji formatowania txt, czyta się świetnie, i bardzo miła jest opcja wyboru następnego pliku po dojściu do ostatniej strony. Aczkolwiek, jest u mnie z tym związany błąd - po wyłączeniu czytnika, pamięta jako ostatnio czytany plik czytany wcześniej, nie ten "przeskoczony".


12 sty 2012 21:39:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 13:04:33
Posty: 15
eCzytnik: boox x60
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Kiedy możemy się spodziewać tego firmware. Ja chętnie potestuję nawet betę.


20 sty 2012 0:10:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2008 14:20:50
Posty: 131
eCzytnik: Boox X61S
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
No właśnie, może by użytkownikom forum udostępnić betę?


20 sty 2012 11:10:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 13:04:33
Posty: 15
eCzytnik: boox x60
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Ja chętnie sam bym pogrzebał w kodzie, ale pewnie będzie w formie zamkniętej. Ale zaawansowanym userom można by było go udostepnić.


20 sty 2012 14:40:28
Zobacz profil
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Właściwie to mógłbym, tu na forum, udostępnić testowo nowszą wersję oprogramowania do modeli A60/X60, którą instalujemy w obecnie dystrybuowanych czytnikach - jest to wersja 1.6 datowana na 2011.11.28.
Posiada kilka drobnych poprawek w stosunku do poprzedniej 1.5.1 z 20110416, nie zawiera jeszcze widżetów, ale ma wbudowany Cool Reader, który trzeba by sobie zaktualizować (opiszę to osobno w wątku: Cool Reader w czytnikach Onyx Boox).

Ta wersja 1.6 dostępna jest tutaj: boox60_16beta_20111128.zip
Instalujemy w taki sam sposób jak poprzednio, czyli umieszczając wypakowany z ZIP-a plik "onyx_update.upd" w katalogu głównym karty SD. (dokładny opis na stronie onyx-ereader.pl).
Ta wersja firmware działa na wszystkich modelach Onyx Boox 60/60S/A60/X60
Nie należy jej absolutnie instalować w modelach Onyx Boox X61S, M90 czy i62 !
W modelach z S oczywiście nie działają funkcje związane z siecią WiFi i ekranem dotykowym (rysikiem), jednak da się wszystkie przydatne funkcje obsłużyć przyciskami fizycznymi.
Do tej aktualizacji dobrze jest mieć, w momencie wgrywania na karcie SD, również pliki z paczki: Niezbędnik (z naszej strony).
Z tą wersją firmware działa IVONA z paczki: Katalog syntezatora TTS3 (również z naszej strony).

Pozostałą oryginalną treść (zdezaktualizowaną) włożyłem w spoiler. Oczywiście, proszę o zgłaszanie wszelkich problemów z tą wersją. Jest ona obecna w nowych czytnikach, w starszych również działa.
Po sfinalizowaniu wersji 1.7 dla modeli i62 i M92, zrobimy również nową wersję dla modeli A60/X60 i M90.
Spoiler! Jeżeli po wgraniu tej wersji pojawią się jakiekolwiek kłopoty, proszę wrócić to wersji odpowiedniej dla swojego modelu czytnika, dostępnej na naszej stronie onyx-ereader.pl w dziale Wsparcie - aktualizacje (bez zawracania głowy serwisowi ;) ).
Oczywiście, jeśli ktoś będzie ją sprawdzał, proszę o uwagi, tu na forum odnośnie działania na różnych modelach.

Jednak na początku lutego będziemy wprowadzać już pełną wersję 1.6 i jesli ktoś nie ma problemów z aktualną wersją, to zalecamy poczekać na tą oficjalną, pełną wersję z widżetami, storino i aplikacją "Księgarnia".


[Edit (14.09.2012):]
Nie udostępniliśmy wersji 1.6, gdyż nie działa poprawnie na wszystkich seriach czytników (problemy z zarządzaniem energią), wnosi też zbyt mało.
Nie zamykam dostępu do niej, bo na niektórych seriach modelu A60 działa prawidłowo.
Testowa wersja 1.7 dostępna tutaj: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60


Ostatnio edytowano 14 wrz 2012 17:58:27 przez Robert ArtaTech, łącznie edytowano 2 razy

Aktualizacja



20 sty 2012 20:10:27
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Zainstalowałem u siebie na X60 i działa. Pojawiła się ikonka księgarni, ale aktualnie nic nie robi (chwilę pokazuje się zegar i wraca na początek).
Jest cool reader i działa. Deaktywacji uległ także skrypt rozpoznający epuby i kierujący je do adobe lub fbreadera pomijając ustawienia. To z jednej strony dobrze, bo mamy w końcu kontrolę nad tym, w czym czytamy. Jednak w tym momencie przy ustawieniu otwierania epubów w fbreaderze lub cool readerze aby otworzyć plik zabezpieczony adeptem trzeba przeklikać się do ustawień (nie widzę tego ustawienia w tym menu pojawiającym się po wciśnięciu przyciksu z domkiem), zmienić aplikację epub na pdf i dopiero można czytać (można oczywiście domyślnie ustawić pdf i nie będzie problemów). Dlatego właśnie nie rozumiałem różnych głosów krytykujących ten skrypt, który wyręczał mnie w tej czynności na plikach z drm.
W mojej ocenie przydałoby się przywrócić tamten skrypt, by sprawdzał, czy plik jest zabezpieczony i uruchamiał w pdf, w przeciwnym razie w aplikacji z ustawień. Można by także w menu plik dodać opcję "Otwórz w...", przy której byłaby lista aplikacji dostępna dla danego typu pliku. Przy okazji, ustawienia preferowane aplikacje nie uwzględniają mobi, a chyba i pdf i cool reader je obsługuje.

Jeżeli coś zauważę odnośnie działania, to jeszcze napiszę.


20 sty 2012 22:45:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Działa na starszej wersji BOOX 60 (w czarnym pudełku) :)
Pojawił się wskaźnik procentowy naładowania baterii w Opcjach zasilania" w ustawieniach.
Cool Reader (jeśli się go ustawi jako aplikację dla FB2), czyta również spakowane w zip pliki TXT, HTML i RTF - te ostatnie lepiej niż FBReader. Nie utyka na przypisach i pokazuje grafiki.
Pliki otwarte w Cool Reader nie pokazują się na liście ostatnio otwartych, ale on ma własną listę ostatnio otwartych w opcjach zaawansowanych. CR nie ma w specyfikacji obsługi plików PRC/MOBI, ale ma pliki DOC i automatyczne czytanie archiwów zip - jednak pliku DOC (MS Word) spakowanego w zip nie czyta. W plikach txt poprawnie automatycznie rozpoznaje polskie znaki w UTF-8 i CP1250 - reszty nie. Ma też specyficzny sposób formatowania plików tekstowych - zdaje się rozpoznawać tytuły rozdziałów i formatować je. ;)
IVONA działa z nowymi plikami.
Szkoda, że nie ma grupy ustawień w menu, które można otworzyć przy przeglądaniu katalogów. Aby zmienić ustawienia trzeba wrócić do głównego katalogu.
Generalnie działa dobrze, internet przez WiFi też.

_________________
W Obrazek też ;)


21 sty 2012 0:00:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2008 14:20:50
Posty: 131
eCzytnik: Boox X61S
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Robert ArtaTech napisał(a):
Ta wersja firmware działa na wszystkich modelach Onyx Boox 60/60S/A60/X60
Nie należy jej absolutnie instalować w modelach Onyx Boox X61S, M90 czy i62 !

Czy to znaczy, że do X61S nie będzie aktualizacji :(, czy tylko, że nie będzie udostępniona beta?


21 sty 2012 9:47:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2012 15:28:03
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox X60, PocketBook Pro 603
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Zefiryn napisał(a):
Można by także w menu plik dodać opcję "Otwórz w...", przy której byłaby lista aplikacji dostępna dla danego typu pliku.


I to jest właśnie to, czego mi brakuje w porównaniu do PocketBooka 603!!

W sekcji o PocketBookach była swego czasu prośba o udzielenie porady, co wybrać: Onyx Boox czy PocketBook? Używając obu modeli ciężko byłoby mi komuś poradzić jednoznacznie, bo każde z nich ma swoje plusy i minusy, ale Zefiryn uświadomił mi, że gdyby dodać tę funkcjonalność, to śmiało mógłbym polecać Onyxa. No, zostałby jeszcze jeden problem opisany w wątku (http://forum.eksiazki.org/onyx-boox-f162/blady-tekst-w-onyx-boox-x60-t10879.html)...


21 sty 2012 10:01:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2010 9:07:38
Posty: 49
eCzytnik: boox M90
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Zefiryn napisał(a):
Zainstalowałem u siebie na X60 i działa. Pojawiła się ikonka księgarni, ale aktualnie nic nie robi (chwilę pokazuje się zegar i wraca na początek).
W mojej ocenie przydałoby się przywrócić tamten skrypt, by sprawdzał, czy plik jest zabezpieczony i uruchamiał w pdf, w przeciwnym razie w aplikacji z ustawień. Można by także w menu plik dodać opcję "Otwórz w...", przy której byłaby lista aplikacji dostępna dla danego typu pliku. Przy okazji, ustawienia preferowane aplikacje nie uwzględniają mobi, a chyba i pdf i cool reader je obsługuje.

Jeżeli coś zauważę odnośnie działania, to jeszcze napiszę.


U mnie czasami niezabezpieczone(odbezpieczone) pliki otwierały się w ADOBE, pomimo ustawienia FBredaera. Tak więc lepiej by było takie ustawienie, żeby przy pierwszym otwieraniu (lub na stałe) była możliwość wyboru przeglądarki przy otwieraniu.


21 sty 2012 11:37:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
sulerak napisał(a):
Zefiryn napisał(a):
Zainstalowałem u siebie na X60 i działa. Pojawiła się ikonka księgarni, ale aktualnie nic nie robi (chwilę pokazuje się zegar i wraca na początek).
W mojej ocenie przydałoby się przywrócić tamten skrypt, by sprawdzał, czy plik jest zabezpieczony i uruchamiał w pdf, w przeciwnym razie w aplikacji z ustawień. Można by także w menu plik dodać opcję "Otwórz w...", przy której byłaby lista aplikacji dostępna dla danego typu pliku. Przy okazji, ustawienia preferowane aplikacje nie uwzględniają mobi, a chyba i pdf i cool reader je obsługuje.

Jeżeli coś zauważę odnośnie działania, to jeszcze napiszę.


U mnie czasami niezabezpieczone(odbezpieczone) pliki otwierały się w ADOBE, pomimo ustawienia FBredaera. Tak więc lepiej by było takie ustawienie, żeby przy pierwszym otwieraniu (lub na stałe) była możliwość wyboru przeglądarki przy otwieraniu.


Bo skrypt wysyłał do adobe te epuby, które albo były z drm albo miały złożoną strukturę katalogów (czyli osobny katalog na style, osobny na obrazki, osobny na tekst), "płaskie" epuby były otwierane w fbreaderze, gdyż ta wersja na booxach nie radzi sobie z obrazkami w podkatalogu.


21 sty 2012 15:07:14
Zobacz profil WWW
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Zefiryn napisał(a):
Bo skrypt wysyłał do adobe te epuby, które albo były z drm albo miały złożoną strukturę katalogów (czyli osobny katalog na style, osobny na obrazki, osobny na tekst), "płaskie" epuby były otwierane w fbreaderze, gdyż ta wersja na booxach nie radzi sobie z obrazkami w podkatalogu.

Tak mniej więcej to działało, chodziło jeszcze o wbudowane czcionki, bo Adobe Mobile Reader obecnie już lepiej, ale dawniej gorzej radził sobie z obsługą polskich liter.

Co do pomysłu wyboru aplikacji przy otwieraniu pliku, to warto go dodać do listy ewentualnych usprawnień.
Jednak są też zwolennicy wybierania "preferowanej aplikacji". Trzeba pamiętać, że jedną książkę czyta się dłuższy czas, a otwiera się ją częściej (jeśli zaglądamy gdzieś indziej, lub gasimy czytnik) i chyba każdorazowe pytanie o aplikację przy otwieraniu, było by bardziej uciążliwe.

Innym udogodnieniem jest dodanie działu "Ustawienia" wraz z wyborem aplikacji (obok: Widok i Plik) do menu otwieranego w eksploratorze, podczas przeglądania katalogów. Takie rozwiązanie jest wprowadzone w oprogramowaniu do modelu X61S.


23 sty 2012 18:45:06
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2012 15:28:03
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox X60, PocketBook Pro 603
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Robert ArtaTech napisał(a):
Co do pomysłu wyboru aplikacji przy otwieraniu pliku, to warto go dodać do listy ewentualnych usprawnień.
Jednak są też zwolennicy wybierania "preferowanej aplikacji". Trzeba pamiętać, że jedną książkę czyta się dłuższy czas, a otwiera się ją częściej (jeśli zaglądamy gdzieś indziej, lub gasimy czytnik) i chyba każdorazowe pytanie o aplikację przy otwieraniu, było by bardziej uciążliwe.

Wybór aplikacji przy otwieraniu pliku jest tylko opcją - w ogóle to się nie kłóci z ideą "preferowanej aplikacji". Podczas dwukliku na plik z książką czytnik otwiera ją w aplikacji preferowanej, a po zaznaczeniu pliku powinna być możliwość wybrania aplikacji z wszystkich, które potrafią dany format odczytać. W PocketBooku jest to nawet jeszcze lepiej zorganizowane, bo system pamięta ostatni wybór dla danego formatu pliku i w ten sposób zmienia preferowaną aplikację.


23 sty 2012 21:09:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Robert ArtaTech napisał(a):
Innym udogodnieniem jest dodanie działu "Ustawienia" wraz z wyborem aplikacji (obok: Widok i Plik) do menu otwieranego w eksploratorze, podczas przeglądania katalogów. Takie rozwiązanie jest wprowadzone w oprogramowaniu do modelu X61S.


O czymś takim myślałem, że w ustawieniach pojawia się opcja otwórz w z listą aplikacji. Jeżeli ktoś chce może otworzyć w dowolnej, a bezpośrenio otwierana jest z domyślnej.


23 sty 2012 21:47:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2012 22:11:54
Posty: 8
eCzytnik: ONYX BOOX M90
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Witam!
a czy jest możliwość udostępnienia beta firmware'u na M90... ?


23 sty 2012 22:14:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron