Teraz jest 16 kwi 2024 8:02:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona
Onyx BOOX i62 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2011 12:13:36
Posty: 12
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
No dobra ale dlaczego ja nie mogę otworzyć publikacji epub w aplikacji fbreader Hę? Jest na to jakiś specjalny myk?:?


02 sty 2012 18:54:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 19:26:16
Posty: 5
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Czy czytnik czyta książki zabezpieczone DRM (oznaczone w słynnej księgarni na literkę "e" jako PDF (ADE) DRM)?


02 sty 2012 19:30:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Onyx BOOX i62
W polskim fimrware do booxów był skrypt, który sprawdzał zawartość pliku epub i automatycznie otwierał go w Adobe Reader (jeżeli był zabezpieczony przy pomocy ADEPTA lub miał wbudowane czcionki) lub w fbreader. W i62 powinnaś mieć już firmware 1.6, a w nim zmianę zachowania tak, że sama wybierasz aplikację, w której plik epub ma się otworzyć. Idź do Ustawienia -> Preferowane aplikacje. Pamiętaj jednak, że fbreader nie otworzy pliku zabezpieczonego drm od adobe. Jeżeli chcesz korzystać z tego pliku w fbreaderze, to musisz najpierw zdjąć zabezpieczenie.


02 sty 2012 19:52:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2011 12:13:36
Posty: 12
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Wielkie dzięki za wyjaśnienie! A takie zdjęcie zabezpieczenia to skomplkowane jest bardzo?


02 sty 2012 20:11:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX i62
monikamj napisał(a):
Czy czytnik czyta książki zabezpieczone DRM (oznaczone w słynnej księgarni na literkę "e" jako PDF (ADE) DRM)?
Wszystkie Onyx BOOX-y czytają pliki ePUB zabezpieczone DRM za pomocą aplikacji Adobe Mobile Reader, czyli trzeba wybrać w ustawieniach opcję (Preferowane Aplikacje) "Przeglądarka PDF" (a nie FBReader czy Cool Reader), dla plików ePub jeśli dana wersja oprogramowania daje taki wybór - jesli tego wyboru nie ma, plik otworzy się automatycznie w aplikacji Adobe :)
Oczywiście jeśli czytnik jest zarejestrowany w ADE na naszym koncie (w komputerze).
Jeśli plik jest zabezpieczony hasłem, to czytnik poprosi o jego podanie (jeśli otworzymy w aplikacji Adobe - jesli w innej "otworzy się" pusty ekran).

_________________
W Obrazek też ;)


02 sty 2012 20:38:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 19:26:16
Posty: 5
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Dzięki za odpowiedź. Od jutra będę miała ten czytnik, więc będę wszystko testować i w razie potrzeby Was jeszcze męczyć jako początkujący użytkownik :)


02 sty 2012 21:01:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 21:47:26
Posty: 4
eCzytnik: Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Czy ten model radzi sobie z popularnymi formatami zdjęć - jpg. bmp? Na pierwszej stronie tego tematu jest informacja, że radzi pracuje z tymi formatami co wcześniejsze modele - czyli np. x61s. Na stronie Vobis.pl w specyfikacji i62 są wyszczególnione obsługiwane formaty, ale o .jpg czy .bmp nie ma ani słowa. Jak to jest? Rozglądam się za czytnikiem i porównuję, porównuję... już się chyba zdecydowałem na BOOX'a ale ciągle nie wiem którego :)


03 sty 2012 0:20:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2011 12:13:36
Posty: 12
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Ok ja już dałam sobie radę z konwersją i szaleję z czcionkami , interliniami i wszystkim innym. Mp3 też po kilkukrotnym pauzowaniu gra odpowiednio głośno. Coraz bardziej mi się to podoba. Wielkie dzięki za wszelką pomoc! Lecę czytać!


03 sty 2012 0:25:55
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
Paolo67 napisał(a):
czy to że poprzez Windows nie widze w pamięci czytnika żadnych katalogów (za wyjątkiem .tts) jest normalne czy może coś robie nie tak?

Tak - to jest normalne. Wszystkie pliki systemowe są w niewidocznym dla użytkownika obszarze pamięci flash.
Nieliczne pliki lub katalogi potrzebne do poprawnego działania niektórych funkcji czytników Onyx Boox mogą pojawiać się również w pamięci flash dostępnej dla użytkownika. Na przykład katalog z głosami dla syntezatora mowy, czy katalogi na pliki tymczasowe przeglądarki internetowej. Są one "ukryte" dla eksploratora na czytniku (zaczynają się od kropki - takie pliki system Linux traktuje jako ukryte/systemowe) - nie ma konieczności włączania widoku plików ukrytych pod Windows.

W pamięci flash dostępnej w czytniku (lub na karcie SD) można zakładać sobie dowolne katalogi i podkatalogi, w których można umieszczać różne pliki (e-booki, dokumenty, obrazy, muzykę, itd.), będą one dostępne w czytniku (do otwierania czy oglądania) bez względu na ich lokalizację - można sobie w ten sposób organizować te pliki rodzajami lub tematycznie i później odnaleźć je i "otwierać" poprzez przeglądarkę (eksploratora) w czytniku.

Niektóre nazwy katalogów mają specjalne znaczenie (funkcje):
katalog "fonts" - jeśli w nim (obojętnie czy w pamięci flash czy na SD) umieścimy pliki czcionek, to aplikacje FBReader i CoolReader będą "widzieć" te czcionki i umożliwiać wyświetlanie nimi tekstów (obecnie Cool Reader ma jeszcze z tym problemy, ale to będzie naprawione).
Katalog "dicts" - jeśli tu (również obojętnie czy we flash czy na SD) umieścimy pliki słowników w formacie StarDict (dla każdego słownika trzeba założyć osobny podkatalog) to takie słowniki bedą używane i dostępne w aplikacji "Słownik" lub podczas czytania tekstu w funkcji "Wyszukaj w słowniku" (menu - narzędzia).
Katalog "Digital Editions" - tworzy się automatycznie - w nim należy szukać e-booków zabezpieczonych DRM i pobranych przez komputer za pomocą ADE.
Katalog ".tts" - tu umieszczamy pliki syntezatora mowy IVONA, odpowiednie dla danej wersji oprogramowania.
Katalog "handwriting" - tu znajdują się pliki używane przez system do rozpoznawania pisma odręcznego (mało przydatne dla europejskich użytkowników) w modelach z ekranami dotykowymi - są potrzebne tylko w trakcie wgrywania oprogramowania (w momencie aktualizacji są kopiowane do ukrytej części systemu) - później można je usunąć.
Katalog "notes_template" - tu znajdują się szablony tła dostępne w szkicowniku - można je zastępować własnymi lub usunąć.
Katalog "text editor" - tu są zapisywane notatki (pliki tekstowe) tworzone przez aplikację "Notes". Można je przenosić później w dowolne inne miejsce, lub wrzucać do tego katalogu pliki, które chcemy edytować na czytniku. Aby można je edytować muszą mieć rozszerzenie .TXT
Katalog "downloads" - tek katalog tworzy się automatycznie w momencie pobierania plików poprzez przeglądarkę internetową - w nim lądują pobrane pliki, można go usuwać, jeśli niepotrzebny, po przeniesieniu pobranych plików do innego katalogu.
Katalog "artatech" na karcie SD, jest używany przez aplikację Legimi, jeśli ją pobierzemy i zainstalujemy na czytniku.

Nazwy wszystkich innych katalogów i podkatalogów są dowolne i zależą tylko od naszych potrzeb i wyobraźni.


03 sty 2012 16:22:10
Post Re: Onyx BOOX i62
wiewioorski napisał(a):
Czy ten model radzi sobie z popularnymi formatami zdjęć - jpg. bmp? Na pierwszej stronie tego tematu jest informacja, że radzi pracuje z tymi formatami co wcześniejsze modele - czyli np. x61s. Na stronie Vobis.pl w specyfikacji i62 są wyszczególnione obsługiwane formaty, ale o .jpg czy .bmp nie ma ani słowa. Jak to jest?
Tak.
Na stronie Vobis.pl wymienione są tylko podstawowe formaty e-booków - pełny spis obsługiwanych przez wszystkie modele czytników Onyx Boox rodzajów plików jest tutaj: http://onyx-ereader.pl/pl/formaty

Prywatnie lubię najbardziej A60 (z kółkiem) ale seria "X" i nowy i62 mają swoje niezaprzeczalne zalety, nie wspominając o dużym M90 :)


03 sty 2012 16:51:10
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2011 0:16:00
Posty: 4
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź, w związku z dodatkową informacją o nowym oprogramowaniu (wersja1.7) będę miał dylemat czym najpierw się zając wieczorem... , pewnie skończy się nie przespaną nocą bo jeszcze wypadałoby coś poczytać ;) Teraz liczymy na szybkie uporanie się z Iwonką !


03 sty 2012 16:58:05
Zobacz profil
Post Re: Onyx BOOX i62
Podsumowując nowe oprogramowanie: IVONA już działa (czasem trzeba ją spauzować lub przerzucić stronę, żeby była normalna głośność), za to mamy problem z niektórymi linkami i logowaniem na stronach internetowych - sprawa do szybkiego poprawienia.

andliged napisał(a):
Czy będzie można kupić okładki do tego czytnika?
Pytam, bo moja została lekko uszkodzona i trochę mnie to stresuje :P

Okładek osobnych jeszcze nie mamy, ale będą w lutym, albo po chińskich świętach (początek marca).


04 sty 2012 14:08:03
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Onyx BOOX i62
W zrzucie ekranu w instrukcji widać ikonkę "Muzyka" tej ikonki nie ma w i62, czy coś u mnie jest nie tak?


04 sty 2012 14:17:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 19:26:16
Posty: 5
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
A czy jest/będzie dostępny rysik do czytnika? Dotyk palcowy działa bardzo OK, ale nie zawsze jest precyzyjny, w niektórych przypadkach rysik byłby dużym ułatwieniem.
Jeśli nie to co można wykorzystać w roli rysika, żeby nie uszkodzić ekranu?


04 sty 2012 19:29:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: Onyx BOOX i62
monikamj napisał(a):
A czy jest/będzie dostępny rysik do czytnika? Dotyk palcowy działa bardzo OK, ale nie zawsze jest precyzyjny, w niektórych przypadkach rysik byłby dużym ułatwieniem.
Jeśli nie to co można wykorzystać w roli rysika, żeby nie uszkodzić ekranu?


Robiłem różne próby bo nie bardzo sobie wyobrażam robienie np. adnotacji palcem. Okazuje się że normalnymi rysikami z innych urządzeń nie można nic zrobić bo urządzenie nie reaguje. Prawdopodobnie jest decydująca powierzchnia styku rysika z ekranem która musi być odpowiednio duża, a to już wyklucza precyzję. Próbowałem ołówka z gumką z drugiej strony - działa, ale tylko przy prostopadłym przyłożeniu. Podciąłem pod kątem - działa ale gumka zostawia ślad na ekranie. Może ktoś coś wymyśli?


04 sty 2012 21:04:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron