Teraz jest 19 kwi 2024 16:32:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Budowa Mobi takich jak poprzez Instapaper. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2011 19:28:30
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 4 (Classic)
Post Budowa Mobi takich jak poprzez Instapaper.
Witajcie! Od tygodnia nie mogę nacieszyć się moim pierwszym czytnikiem Kindle 4 :D Który zakupiłem dzięki pomocy tego serwisu :) Jak dotąd nie miałem problemów z czytaniem na moim Kundlu aż do tej pory. Otóż nie mogę znaleźć strony/programu którym mógłbym stworzyć sobie takie publikacje jakie można sobie utworzyć za pomocą Instapaper. Zależy mi na tym podziale na sekcje i artykuły zawarte w nich. W Instapaper mogę wygenerować sobie plik z 20 artykułami, a mi zależy na kilkudziesięciu takich artykułach podzielonych na kilka sekcji. Czy istnieje podobne narzędzie dzięki któremu mogę to zrobić bez ograniczeń :?:


30 paź 2011 19:37:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Budowa Mobi takich jak poprzez Instapaper.
Edytor Sigil pozwoli Ci stworzyć EPUBa, który potem skonwertujesz Calibre do MOBI
Linki z opisem Sigila znajdziesz w temacie http://forum.eksiazki.org/epub-f157/epub-czym-to-czytac-i-czym-tworzyc-t9801.html


30 paź 2011 20:55:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2011 14:29:58
Posty: 131
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Budowa Mobi takich jak poprzez Instapaper.
Już dwa razy zadawałem to pytanie na forum.
Robercie, nie chodzi jedynie o stworzenie mobi - z tym nie ma problemu. Chodzi o stworzenie "czasopisma", w którym za pomocją kliknięcia dżojstika przechodzisz do spisu treści, który jest podzielony na sekcje i artykuły w tych sekcjach.
Bezskutecznie szukam sposobu na coś takiego - chciałbym sobie zrobić np. rozkład jazdy autobusów, w ktorym "sekcje" to byłyby linie, a "artykuły" to rozkłady jazdy z poszczególnych serwisów.

Jak ktoś wpadnie na pomysł (a może ktoś po prostu wie) jak zrobić takie e-czasopismo to bardzo poproszę o podpowiedź.

Pozdrawiam

_________________
No rest for the wicked. But there is a little... very little... hope.


11 lis 2011 14:22:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2010 1:35:15
Posty: 74
eCzytnik: Kindle
Post Re: Budowa Mobi takich jak poprzez Instapaper.
koliberek napisał(a):
Jak ktoś wpadnie na pomysł (a może ktoś po prostu wie) jak zrobić takie e-czasopismo to bardzo poproszę o podpowiedź.


Bardzo wymyślny sposób :?
Potrzeby będzie Instapaper, jakiś blog oraz program Calibre

1) zakładamy konto Instapaper
2) w Instapaper zakładamy Foldery, które potem będą sekcjami spisu treści;
3) w blogu publikujemy poszczególne artykuły (każdy odrębnie)
4) każdy artykuł dodajemy do Instapaper do właściwego folderu
5) każdy folder Instapaper ma kanał RSS, którego adres kopiujemy
6) w Calibre tworzymy nowe źródło wiadomości, gdzie dodajemy strumienie odpowiadające kanałom RSS folderów Instapaper
7) generujemy książkę w formacie czasopisma :)

Teraz przetestuj i napisz czy działa :P
Dodam jeszcze że każdy folder to max 10 artykułów (reszta będzie niewidoczna w ebooku - calibre nie sciąga)
Jeszcze jedno - zamiast bloga - mogą być oczywiście dodane rzeczywiste strony internetowe.

_________________
Polecam DropBox ... rejestracja z bonusem :)
... a do czego to ? Synchronizacja między kilkoma komputerami i łatwe udostępnienie plików.


11 lis 2011 17:22:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2011 14:29:58
Posty: 131
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Budowa Mobi takich jak poprzez Instapaper.
OK, powtórzę raz jeszcze - chcę coś takiego zrobić SAM, a nie za pomocą Instapapera. Jest jakaś cecha mobi czy epuba, która sprawia, że jest on traktowany jak czasopismo, a nie jak książka.
Skoro trudno to zrozumieć - a chyba trudno, skoro pytanie pojawia się po raz kolejny i po raz kolejny zamiast informacji jak to zrobić dostaję linka do Instapapera - sformułuję problem inaczej:
Chcę uzyskać mobi lub epub, w którym "kategoriami" będą interesujące mnie linie autobusowe, a "artykułami" rozkłady jazdy z poszczególnych przystanków.
Jeśli ktoś wie jak to zrobić - bardzo proszę o pomoc. Jeśli ktoś miałby mnie po raz kolejny odesłać do instapapera czy tym podobnego serwisu do przerabiania blogów - z góry dziękuję za taką pomoc, nie o to mi chodzi.

Pozdrawiam

_________________
No rest for the wicked. But there is a little... very little... hope.


12 lis 2011 0:27:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2010 1:35:15
Posty: 74
eCzytnik: Kindle
Post Re: Budowa Mobi takich jak poprzez Instapaper.
koliberek napisał(a):
OK, powtórzę raz jeszcze - chcę coś takiego zrobić SAM,


Przecież zrobisz sam. Bez narzędzi się nie obędzie. Więc co ci za różnica czy będzie to Calibre (bo on tu jest głównym narzędziem) czy inny program?
I czemu nie spróbujesz tak jak mówię? Przecież efekt będzie taki jak chcesz.

_________________
Polecam DropBox ... rejestracja z bonusem :)
... a do czego to ? Synchronizacja między kilkoma komputerami i łatwe udostępnienie plików.


12 lis 2011 8:38:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2011 14:29:58
Posty: 131
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Budowa Mobi takich jak poprzez Instapaper.
Wybacz mi, proszę, debilizm. Nie nadążam...
Czy mógłbyś, proszę, przygotować mi taki plik dla rozkładu autobusu 199, 145 i 512 w Warszawie - są na stronie http://www.ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=182&l=1. Ale tylko tych autobusów, a jeszcze bym chciał do tego dołożyć linie lokalne, których tam nie ma, a które muszę wpisać ręcznie, bo rozkłady są w pdfach podawane.

Jeśli Ci się uda - stawiam Ci piwo, jeśli nie - Ty stawiasz piwo mi, OK?

_________________
No rest for the wicked. But there is a little... very little... hope.


12 lis 2011 10:56:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2010 1:35:15
Posty: 74
eCzytnik: Kindle
Post Re: Budowa Mobi takich jak poprzez Instapaper.
koliberek napisał(a):
Wybacz mi, proszę, debilizm. Nie nadążam...


Widzę ...

koliberek napisał(a):
Czy mógłbyś, proszę, przygotować mi taki plik dla rozkładu autobusu 199, 145 i 512 w Warszawie - są na stronie http://www.ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=182&l=1. Ale tylko tych autobusów, a jeszcze bym chciał do tego dołożyć linie lokalne, których tam nie ma, a które muszę wpisać ręcznie, bo rozkłady są w pdfach podawane.


Nie mógłbym bo mi się po pierwsze nie chce a po drugie mój komputer z calibre stoi bardzo daleko od miejsca gdzie jestem
Ale na dowód że to możliwe zobacz ebooki które produkuje tą metodą od co najmniej roku:
http://dl.dropbox.com/u/97837/Kindle%20 ... calibre.7z

Teraz wyobraź sobie że moje działy: "Historia", "Poliytka", "Nauka" mogą być odpowiednikami poszczególnych autobusów a zawarte w nich artykuły odpowiednikami przystanków.
Jeśli coś jest opublikowane w internecie i wchodzi na Instapaper może się w takiej książce znaleźć. By dodać coś własnego trzeba by to opublikować w internecie (by potem dodać do Instapaper) i stąd pomysł z blogiem.
I niestety jest chyba limit max 10 artykułów na dział (myślę że tyle artykułów jest w kanale RSS Instapaper). Ale kombinuje jak to obejść.

koliberek napisał(a):
Jeśli Ci się uda - stawiam Ci piwo, jeśli nie - Ty stawiasz piwo mi, OK?


Piwo mnie nie interesuje. Jeśli Ci pomogłem uruchom Droboxa z mojego polecenia (link w mojej stopce).

_________________
Polecam DropBox ... rejestracja z bonusem :)
... a do czego to ? Synchronizacja między kilkoma komputerami i łatwe udostępnienie plików.


12 lis 2011 13:01:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 paź 2011 19:28:30
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 4 (Classic)
Post Re: Budowa Mobi takich jak poprzez Instapaper.
Judykator napisał(a):
Dodam jeszcze że każdy folder to max 10 artykułów (reszta będzie niewidoczna w ebooku - calibre nie sciąga)


A mi właśnie chodziło przy pisaniu tego tematu o większej ilości artykułów ;)


13 lis 2011 17:43:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 paź 2011 1:59:10
Posty: 6
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Budowa Mobi takich jak poprzez Instapaper.
Calibre robi podobne pliki przy pobieraniu newsów. Może dałoby radę zrobić receptę do takiego rozkładu jazdy lub jakoś to wymusić przy konwertowaniu formatów?


13 lis 2011 18:54:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2010 1:35:15
Posty: 74
eCzytnik: Kindle
Post Re: Budowa Mobi takich jak poprzez Instapaper.
Maze napisał(a):
A mi właśnie chodziło przy pisaniu tego tematu o większej ilości artykułów ;)


To trzeba dać większą liczbę kategorii - tam nie zauważyłem ograniczenia.

_________________
Polecam DropBox ... rejestracja z bonusem :)
... a do czego to ? Synchronizacja między kilkoma komputerami i łatwe udostępnienie plików.


13 lis 2011 20:17:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron