Teraz jest 29 mar 2024 17:57:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Kindle z Allegro taniej niż bezpośrednio od Amazonu? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2011 20:41:48
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3
Post Kindle z Allegro taniej niż bezpośrednio od Amazonu?
Przeglądałam sobie aukcje na allegro, z ciekawości chciałam zobaczyć, czy Kindle'a dalej można kupić z dużą przebitką, a tu proszę:
http://allegro.pl/amazon-kindle-wi-fi-6 ... 14159.html

Nie dość, że Kindle tańszy, to jeszcze wystawiają FV :? Ktoś wie jak to możliwe? Doczytałam, że mają czytniki "na stanie", ale czy to znaczy, że nakupili ile się dało jak dolar stał po 2,7 zł, czy jak? Chyba nie dopłacaliby do interesu?

_________________
Ewolucja, czy rewolucja? Czytniki ebooków, świat książki i e-książki moim okiem


21 wrz 2011 21:05:49
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle z Allegro taniej niż bezpośrednio od Amazonu?
Justyś, taniej? 459 zł + 79 zł za przesyłkę to taniej, niż z Amazona? I come on, gdzie teraz się za kuriera 80 zeta płaci?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 wrz 2011 21:11:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2011 20:41:48
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle z Allegro taniej niż bezpośrednio od Amazonu?
Fakt, Mori nie zwróciłam uwagi na koszt przesyłki. Wychodzi 538 zł, w przypadku zamawiania od Amazonu po kursie dolara 3,2 zł to byłoby 512 zł. Czyli że nie zdzierają już tak, jak "dawniej", 80-100 zł na czytniku w stosunku do realnej ceny? Intryguje mnie jednak możliwość wystawienia faktury VAT przez sprzedawcę, przecież VAT bierze na siebie Amazon, a tutaj po jego odliczeniu czytnik kosztowałby 373 zł. To Amazon odlicza, a sprzedawca dolicza?

_________________
Ewolucja, czy rewolucja? Czytniki ebooków, świat książki i e-książki moim okiem


21 wrz 2011 22:30:29
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kindle z Allegro taniej niż bezpośrednio od Amazonu?
"Akcesoria w zestawie: U.S. zalilacz (obsługuje 100V-240V)" - prawdopodobnie to kindle z SO, z którego jakąś sztuczką zdejmują wyświetlanie reklam, ewentualnie refurbished sprowadzony jakimś sposobem ze stanów.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


21 wrz 2011 22:44:43
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle z Allegro taniej niż bezpośrednio od Amazonu?
Ale wiesz... Najpierw jest:
http://allegro.pl/amazon-kindle-wi-fi-6-bez-reklam-menu-pl-i1810114159.html?ap=2&aid=1998106&bid=1776 napisał(a):
Zamówienie realizujemy do 24 h !!! - ponieważ wystawiane elementy mamy na stanie.


By zaraz było:
Tamże napisał(a):
Zastrzegamy sobie jednak, że w wyniku niezależnych od nas zdarzeń termin ten, może się wydłużyć - maksymalnie jednak do 7 dni.

(to już brzmi jak ściąganie Kindla z USA)

I dalej:
Również tamże napisał(a):
Proponowana cena uwzględnia już wszystkie opłaty związane z przewozem towaru przez granicę takie jak cło czy akcyza oraz podatek VAT.

Jaka granica, skoro "mają na stanie", a Ozimek brzmi jak miejscowość w Polsce?

Ogólnie - grubymi nićmi szyte. Zauważ też, że nie ma słowa o żadnej firmie, tak samo konto użytkownika jest indywidualne. Opis z Wiki, bo nikt inny nie linkuje "2007" :P

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 wrz 2011 22:45:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle z Allegro taniej niż bezpośrednio od Amazonu?
Nie zdzierają już tak bardzo, choć nie jest to przejaw dobrej woli. Powody są dwa - konkurencja pomiędzy samymi sprzedawcami (więc ceny na Allegro poszły nieco w dół) oraz mocny dolar (pośrednik więcej płaci za samego Kindla). Dzisiaj zapłacimy za Kindle w Amazonie więcej, niż rok temu, za to na Allegro mniej, bo jak już spuszczą z ceny, to nie podnoszą, mimo niesprzyjających okoliczności.
Długi czas Kindle na Allegro kosztowały mniej więcej tyle, co w Amazonie, ale obowiązkowo trzeba było zapłacić za przesyłkę - tu była ukryta marża dla pośrednika. Ponieważ dolary są droższe, to cena "samego Kindle" wydaje się niższa na Allegro.


21 wrz 2011 23:07:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2011 20:41:48
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle z Allegro taniej niż bezpośrednio od Amazonu?
Vroo napisał(a):
"Akcesoria w zestawie: U.S. zalilacz (obsługuje 100V-240V)" - prawdopodobnie to kindle z SO, z którego jakąś sztuczką zdejmują wyświetlanie reklam, ewentualnie refurbished sprowadzony jakimś sposobem ze stanów.


W sumie całkiem możliwe. Zdziwiło mnie też to, że coś, co jest oczywiste (brak reklam) w aukcji urosło do rangi niepowtarzalnej zalety.

Sądząc po komentarzach do poprzednich aukcji, czytnik wydaje się być ok. Jest jeszcze jakiś haczyk?

_________________
Ewolucja, czy rewolucja? Czytniki ebooków, świat książki i e-książki moim okiem


22 wrz 2011 8:23:03
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle z Allegro taniej niż bezpośrednio od Amazonu?
Justyna napisał(a):
Sądząc po komentarzach do poprzednich aukcji, czytnik wydaje się być ok. Jest jeszcze jakiś haczyk?

Komentarzami nie ma się co sugerować na Allegro - ludzie często nie zwracają uwagi na stan swojego przedmiotu, jego zgodność z opisem i inne rzeczy. Wklejasz pozytywa, bo inaczej sprzedający da Ci negatywa (za co - pojęcia nie mam, przecież zapłaciło się, a to jedyny cholewny obowiązek kupującego). Miałem sytuację, gdy kupowany mikrofon miał mieć kabel 3m - a miał 2m. Pan sprzedający był niepomiernie zdumiony, że mnie coś nie pasuje, bo przecież to jest taki sam mikrofon, jak ten na aukcji, tylko innej firmy.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 wrz 2011 8:37:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2011 12:53:39
Posty: 11
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle z Allegro taniej niż bezpośrednio od Amazonu?
Przed zakupem swojego kontaktowałem się ze sprzedawcami z Allegro i wszyscy zgodnie twierdzili że nie są to wersje refurbished. W końcu kupiłem w Amazonie, wyniosło mnie to o 3 złote drożej niż najtańsza oferta z Allegro :)


23 wrz 2011 16:23:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 maja 2011 15:05:43
Posty: 10
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle z Allegro taniej niż bezpośrednio od Amazonu?
Mój znajomy kupił na allegro w podobnej aukcji i dostał wersję SO w cenie wyższej niż zwykły kindle WiFi na amazonie; w opisie aukcji nie było nigdzie o tym informacji.
On twierdzi, że wcale nie został oszukany, bo jemu reklamy nie przeszkadzają (dopiero ja zauważyłam, że to jest inny produkt niż w opisie), sprzedający dostał pozytywny komentarz. Kolejni kupujący pewnie też nie będą się skarżyć, bo nawet nie wiedzą, że kindle WiFi nie powinien mieć reklam w podstawowej wersji.
I interes się kręci.


23 wrz 2011 19:34:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: