Teraz jest 25 kwi 2024 3:59:09




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Żal, qrwa, żal... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2010 20:45:17
Posty: 20
Lokalizacja: Brighton
eCzytnik: Kindle3 Sony505 BeBookOne
Post Żal, qrwa, żal...
no i sie wqrwiłem...
niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego - qrwa - dlaczego po ZAKUPIE książki w empiku muszę ściągać pie...ne zabezpieczenie aby czytać ją na moim kindlu ?!?
ile razy - Wam wydawcy, dystrybutorzy - należy pisać, że ten cały DRM jest do d..y? Dlaczego traktujecie mnie jak potencjalnego złodzieja?!?
po ki ch.j zabezpieczacie książki tym syfem???
Traktujecie mnie jak największe psie gó..o, które po stopnieniu śniegu wylazlo na ulicach. Gó.no, któr Wam zapłaciło...
W imię czego muszę bujać sie z "kapustą" aby przeczytać LEGALNIE zakupioną kisążkę???
Książkę, którą mógłbym se ściągnąć z chomika za pierd.lone free????
Gdzie jest w tym wszystkim sens??? no qr.a, gdzie sens???
Rozumiem, że po prostu pier....cie mnie i ... nic więcej...
Ile trzeba się nastukać w pie....ną klawiaturę aby do Was dotarło, że te całe "zabezpieczenia" są do du.y???
Jak juz tak bardzo chcecie się "zabezpieczać" to czy "znak wodny" nie wystarcza???
Każde Wasze drmy można usunąć, tak że po ki ch.j je używacie? trzeba nakarmić chłopców z adobe?
No q.wa, ja ich nie mam zamiaru żywić!
To był mój ostatni legalny - ja pier..lę! jak to brzmi! - zakup.
Teraz będę ciagnął ksziążki z torrenta albo z chomika.
Chcialem, naprawdę chcialem być "leglny", ale teraz mam to w du..e!
I to jest cała pier....na prawda o Waszym markietingu.
Mam was gdzieś - wiecie gdzie...


16 mar 2011 1:03:21
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Żal, qrwa, żal...
Rozumiem całkiem słuszną złość no to, jak obecnie traktuje się kupujących eBooki - prosiłbym jednak o używanie na forum cywilizowanego języka.

No i zachęcam do wysyłania tego typu wiadomości również do samych wydawców oraz eksięgarzy, żeby zrozumieli, że dotyczy to właśnie ich, a nie jakiejś innej strony.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 mar 2011 1:08:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 mar 2011 18:09:34
Posty: 51
eCzytnik: Kindle
Post Re: Żal, qrwa, żal...
forum empik, fora z ebookami itp w ładnych słowach opisana opinia i zamieszczona może podnieść jakąś dyskusję, na która zwróci uwagę jakiś wydawca :)
sam kiedyś miałem nie miła przygodę z serwisem firmy Samsung. Opisałem całość prosto zwięźle, powrzucałem na największe fora GSM, komentarzy, porad i zainteresowania było na parę stron :)


16 mar 2011 1:22:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2010 20:45:17
Posty: 20
Lokalizacja: Brighton
eCzytnik: Kindle3 Sony505 BeBookOne
Post Re: Żal, qrwa, żal...
wcześniej też wyslałem maila do wydawcow, ksiegarzy itp. oczywiscie bez żadnej odpowiedzi.
btw - twierdzisz, że jak uzywam wiadomych słów to jestem niecywilizowany? Hłasko też był "niecywilizowany"?
no sorry, ONE należą do polskiego słownika - cokolwiek byś o NICH myślał.


16 mar 2011 1:29:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 mar 2011 18:09:34
Posty: 51
eCzytnik: Kindle
Post Re: Żal, qrwa, żal...
bez rozróżnienia na cywilizowane lub nie na pewno w większości przypadków obniżają poziom wypowiedzi i niestety negatywnie są kojarzone z autorem :) nikt Ci tego złośliwie nie wypomina, a raczej udziela dobrych rad :)


16 mar 2011 1:32:16
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Żal, qrwa, żal...
republika napisał(a):
btw - twierdzisz, że jak uzywam wiadomych słów to jestem niecywilizowany? Hłasko też był "niecywilizowany"?
no sorry, ONE należą do polskiego słownika - cokolwiek byś o NICH myślał.

Ależ - nie mówiłem, iż Ty jesteś niecywilizowany, ale że taki język jest. Cokolwiek byś o wulgaryzmach nie myślał, prosimy, by ich nie stosować na forum, a już zwłaszcza z taką częstotliwością.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 mar 2011 1:44:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2010 20:45:17
Posty: 20
Lokalizacja: Brighton
eCzytnik: Kindle3 Sony505 BeBookOne
Post Re: Żal, qrwa, żal...
błąd. nie wiesz jak bardzo tzw. "uczeni" doktorzy na University of Brighton używają m.inn. słowa "fuck" :)
używanie wulgaryzmów bezpośrednio przeklada się na "obniżanie poziomu wypowiedzi"?
nie sądzę - w niektorych przypadkach są ZAJEBIŚCIE potrzebne :) - ale to opowieść na zupełnie inny temat.
Ja caly czas jestem nakręcony tym problemem z "zabezpieczeniami".
No bo dlaczego - po legalnym zakupie - muszę nielegalnie(?) usuwać zabezpieczenia???
No qrwa why? fuck!


16 mar 2011 1:46:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2010 20:45:17
Posty: 20
Lokalizacja: Brighton
eCzytnik: Kindle3 Sony505 BeBookOne
Post Re: Żal, qrwa, żal...
ok, częstotliwość była spowodowana nagłym podniesieniem "ciśnienia"... po LEGALNYM zakupie... f.ck! :)


16 mar 2011 1:48:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 22:44:29
Posty: 48
eCzytnik: PRS-350
Post Re: Żal, qrwa, żal...
a ja nie rozumiem, jaki był sens kupować książkę z zabezpieczeniem, którego twój czytnik nie obsługuje?


16 mar 2011 9:07:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Żal, qrwa, żal...
Lukk napisał(a):
a ja nie rozumiem, jaki był sens kupować książkę z zabezpieczeniem, którego twój czytnik nie obsługuje?



Bo nie chciał "ukraść". A słowo specjalnie dałem w cudzysłów. Prawo wędruje w tak dziwnym kierunku, że pewnym momencie ściąganie zabezpieczeń na własny użytek z kupionego ebooka będzie karalne (może nawet już jest) a ściąganie pliku z rapida jeszcze nie, bo tego jeszcze nie znowelizowali.


16 mar 2011 10:41:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: Żal, qrwa, żal...
republika, moze zamiast mali, ktore zawsze mozna wygodnie wpuscic w "niebyt", wklej ten post na forach, jak ludzie sie nim zainteresuja, wtedy odrobine trudniej udawac, ze czegos nie ma.

Lukk, ja mam czytnik, ktory obsluguje, a tez zawsze zdejmuje to badziewie, ze względu na soft, ktory obsluguje czytanie tych ebookow, ktory jest fatalny i nie daje zadnej mozliwosci zmiany ustawien.

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


16 mar 2011 10:50:37
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Żal, qrwa, żal...
I tak macie dobrze, bo Adobe wypuszcza to swoje oprogramowanie do Epubów tylko na Windowsa i Mac OSa. Linuksa mają gdzieś :>
Zabawne jest to wybiórcze wspieranie platform. Ale najbardziej podobała mi się sytuacja z Adobowskim flashem, który w wersji 64 bitowej pojawił się na linuksa chyba pół roku wcześniej niż na pozostałe platformy :D

A wracając do meritum. Ostatnio sam się zastanawiałem czy nie uderzyć do Penguin books z apelem o podobnym przesłaniu jak pierwszy post, ale zwątpiłem.
Miałem wysłać im pytanie, czy ich zdaniem lepiej jest kupić ich ebooka w ich sklepie i go złamać, czy lepiej kupić kupić u nich i pobrać spiracone żeby czytać na niewspieranych przez nich urządzeniach, czy też będą woleli żebym się na nich wypiął i nie kupował ich książek wcale.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


16 mar 2011 11:14:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 mar 2011 18:09:34
Posty: 51
eCzytnik: Kindle
Post Re: Żal, qrwa, żal...
tak wulgaryzmy są potrzebne dlatego "większość" polityków profesorów ich używa :P
ciekawi mnie czy już teraz po zakupie zabezpieczonego ebooka i np. przekonwertowaniu go do pasującego mi formatu jestem złodziejem? naruszam prawa autorskie ? jak mam płytę CD w formacie audio, a zrobię kopię na mp3 do auta już złamałem prawa autorskie?
orientuje się ktoś może jakie są przepisy ?


16 mar 2011 12:01:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Żal, qrwa, żal...
Elendil napisał(a):
ciekawi mnie czy już teraz po zakupie zabezpieczonego ebooka i np. przekonwertowaniu go do pasującego mi formatu jestem złodziejem? naruszam prawa autorskie ?


Autorskie nie, złodziejem nie, ale w którejś ustawie jest o łamaniu zabezpieczeń programu komputerowego. Być może łamiesz ten przepis.


Cytuj:
jak mam płytę CD w formacie audio, a zrobię kopię na mp3 do auta już złamałem prawa autorskie?


Nie, dozwolony użytek własny. To akurat stary (i pewnie dlatego sensowny :roll: ) zapis w ustawie.

Cytuj:
orientuje się ktoś może jakie są przepisy ?

Niespójne :idea

Jeśli traktować ebook zabezpieczony DRM jako program komp. to łamiesz jedne przepisy, a jeśli jak książkę to prawo autorskie chyba pozostaje nienaruszone.

A próba ukarania kogoś za to, że z legalnie kupionej książki zdjął DRM, żeby ją sobie czytać na swoim legalnie kupionym czytniku :twisted:
Jak to kogoś spotka, to będzie niezły strzał w stopę dla DRM.


16 mar 2011 12:19:36
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Żal, qrwa, żal...
Dyskusja wywiązała się też i na Fejsie: http://www.facebook.com/eKsiazki.org/po ... 2076390248 - zapraszamy do czytania i udziału, zwłaszcza, że można powymieniać zdanie nie tylko z nami, ale i panem Pawłem Dobrzyńskim z Libranovy.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 mar 2011 0:53:23
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron