Teraz jest 29 mar 2024 9:47:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Woblink - warto czy nie warto? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
Widze ze sama nazwa pliku podobna do tego co bylo w apple, jakies ciagi liter i cyfr, z tym ze w apple bez rozszerzenia to funkcjonuje.
Ciekawe co wymysla, zeby obrzydzic swoja aplikacje na e-inku.
No nic jak dla mnie koniec poki co zabawy, wypozyczac ksiazki za 21,90 nie mam ochoty.
I pomyslec ze wymyslili sobie nazwe Wydawnictwo otwarte :o

ererer napisał(a):
Ostatnio bawiłem się Woblinkiem na Androida - pliki których to używa to epuby, ale pliki .html wewnątrz są zaszyfrowane jakimś "własnym" algorytmem. W plikach z ustawieniami aplikacji można znaleźć coś co wygląda klucze użytkownika. Niestety do grzebania w samej aplikacji nie mam wystarczającej wiedzy i znając życie jest to prawdopodobnie łamanie licencji.


Ta firma oklamujac Cie na swojej stronie przez zapewnienie, ze sprzedaje ci pelnowartosciowy epub do odczytania na wszystkich czytnikach, tez chyba lamie prawo konsumenta.

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


28 maja 2011 13:22:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
Też jestem ciekaw przyszłości tej "Platformy wydawniczej", Kolporter oblał sprawę ubogą ofertą, ich oferta jest ciekawsza i bogatsza. Ale czy zrobią coś żeby była szeroko dostępna?


28 maja 2011 13:43:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
piotr.p42 napisał(a):
garnizon, jakoś nie wydaje mi się żeby obeszło się bez jakichś kombinacji i utrudnień, no bo dla czego mówią o tworzeniu platformy, a nie księgarni?

Mogą się nazywać jak chcą. Platforma wg nich pewnie brzmi lepiej. Może jakby się nazwali księgarnią, to mieliby większą konkurencją, a tak łatwiej być "najlepszą platformą". Nie przywiązywałbym do tego większej wagi.
ADE to kombinacje i utrudnienia. Jednocześnie bez własnego czytnika nie ma sensu wymyślać czegoś nowego. Mówili o ADE i raczej tak będzie. Wtedy będzie można się kłócić, że nie każdy czytnik to czyta, chyba, że to zmienią.


28 maja 2011 19:49:52
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
ererer napisał(a):
zaszyfrowane jakimś "własnym" algorytmem

AES z kluczem 256 bitowym nie jest algorytmem autorstwa Woblinku, ręczę za to ;) Ale jak to z każdym szyfrowaniem - poznasz klucz, będziesz mógł odszyfrować. Teraz pora na chętnego do zabawy w reverse engineering. O tyle jest z górki, że algorytmu nie musisz łamać, tylko klucz wyciągnąć.

Do rev-engu Androidowych appsów jest np. https://code.google.com/p/android-apktool/ - chcesz, spróbuj.

Mayka napisał(a):
I pomyslec ze wymyslili sobie nazwe Wydawnictwo otwarte :o

WO jest wprawdzie inicjatorem Woblinku, ale, jeśli dobrze pamiętam, nie są jedynymi "twórcami" tego. No i samą nazwę mieli wcześniej niż się projekt Woblink zaczął :P

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 maja 2011 22:17:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 maja 2011 19:10:46
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 3.1 WiFi 3G
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
Ja wlasnie zalogowalem sie na woblinku i choc rzeczywiscie robi wrazenie 'work in progress', to udalo mi sie zaplacic (to zwykle latwe), a nastepnie sciagnac na iPhone'a najnowszego Krajewskiego. Czyli nie okradaja, choc nei dziala to tak, jakby sie chcialo. I rzeczywiscie, najwieksza szkoda, ze nei moge sobie przerzucic "Liczb Charona" na mojego kindla :-(
Pozdr. Leszek


29 maja 2011 19:30:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
t3d napisał(a):
I technicznie da się to łamać bez większych problemów (z wyjątkiem moralnych i potrzeby posiadania windowsa z ADE).


Mnie udało się ADE uruchomić pod wine. Działa, ściąga książki. Gdzieś na forum już o tym pisałem, potrzeba tylko tych plików, które się ściągają tylko pod windowsem, ale je zawsze można od kogoś z win dostać. Sam na prośbę mogę podesłać (znowu łamanie praw).

@Mayka
Nie próbowałem tej aplikacji, ale czy kupując książkę, nie masz jej przypisanej do konta na woblinku, tak, że mając dwa urządzenia i na każdym ich aplikację, na każdym mogę sobie zsynchronizować konto i mieć kupine książki? Jeżeli rzczywiście po ściągnięciu książki poprzez aplikację na urządzeniu X nie mam już do niej dostępu to słabo, bo wówczas wszelkie problemy techniczne z urządzeniem (np. format zrobiony w serwisie) lub zniszczenie powoduje, że tracę zakupioną książkę. Tak działająca aplikacja wydaje mi się dobrą sprawą dla uokiku.


29 maja 2011 23:25:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
Zefiryn, dziwnie to strasznie dziala. Konto mam na iphonie i ipadzie i nie dziala funkcja eksport, wyswietlajac blad, import nie wyswietla bledu, jednakowoz nie przynosi zadnego skutku [pomiedzy urzadzeniami]. Na PC tez jest moje konto dostepne i jak przez pc sciagne jakis fragment lub ksiazke darmowa, to widze ze iphon i ipad mi ja importuje z polki, natomiast nie mozna tego zrobic pomiedzy urzedzaniami appla [musi byc jakis blad w aplikacji applowskiej].
Natomiast na pc-ecie ksiazki ani nie przejrzysz ani nic z nia nie zrobisz, ona sobie tylko tkwi na polce, poki nie bedzie aplikacji na inne urzadzenia poza applem i androidem. Czyli nie majac mozliwosci eksportu pliku nie zsynchronizujesz sobie czytanych ksiazek, pomiedzy urzadzeniami, ktore masz w domu.
Dla mnie problemem najwiekszym jest to, ze do czytania nadaje sie tylko e-ink, a nie lcd, a ta platforma nie daje mi mozliwosci wygodnego czytania, jednoczesnie wypisujac bzdety na swojej stronie, a to z tego co slyszalam nadaje sie do reklamowania towaru [tu moze byc problematyczne, ze sama platforma jest za darmo a kupujemy generalnie dziwne pliki nazwane ksiazka], jako niezgodnosc towaru ze specyfikacja. O ile reklamowe blubranie mozna uznac za specyfikacja.
Jednoczesnie podejrzewam, ze ta aplikacja moze zdobyc rzesze wielbicieli poprzez ceny publikacji, wsrod ludzi czytajacych bez problemu na lcd.

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


30 maja 2011 7:40:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
To rzeczywiście nieporozumienie. W mojej ocenie nadaje się do reklamacji. Zobaczymy, co zrobią z tą platformą na e-ink (w innym temacie informacja, że ma byc od 6 czerwca).


30 maja 2011 23:00:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2011 22:28:29
Posty: 12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp./Poland
eCzytnik: Kindle
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
Pozwolę sobie odświeżyć, watek...

Woblink już pozwala ściągać pliki na dysk do ADE...

Oferta ciekawa zobaczę jak jakość eboków...

_________________
Pozdrawiam,
Maciej.


20 sie 2011 12:18:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
I działa :)
Własnie sprawdzilam na ksiazce która kiedys sciagnełam za darmo zreszta pod tytułem "Za darmo" i juz ja mam na swoim kundelku :D Czyli chyba mozna kupowac juz i na woblinku, choc troche spoznili sie z oferta i Krajewskiego zdazył juz opublikowac chomik ;), a reszte maja w cenach Virtualo niestety wiec IMHO z kosmosu ceny, załuje tylko ze przegapiłam "Nielegalnych" za 1 zł :(

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


20 sie 2011 21:07:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2009 20:38:50
Posty: 9
Lokalizacja: Leszno
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
"Nielegalnych" do końca sierpnia można jeszcze nabyć za połowę ceny w nexto.pl.

http://www.nexto.pl/ebooki/nielegalni_p30013.xml


20 sie 2011 22:20:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
mateio, wiem :D ale 17 to nie 1 zł i stad mimo wszystko zal :D

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


20 sie 2011 22:28:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
Jakby kogos interesowalo, "Tajne służby kapitalizmu" Vadim Makarenko od dzis do jutra sa do kupienia za 1 zł na Woblinku.

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


27 sie 2011 10:34:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
Czy ja jestem ślepy i nie widzę nigdzie w opisie książki infomracji w jakim jest formacie, w szczególności, czy uda mi się ją ściągnąć na dysk i wrzucić na czytnik?


28 sie 2011 14:14:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Woblink - warto czy nie warto?
Wzrok masz wspaniały, dopiero po zakupie e-booka dostajesz link umożliwiający ściągnięcie pliku acsm na dysk. Ale w jakim formacie "zgaduj zgadula w której ręce złota kula".


28 sie 2011 15:50:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron