Teraz jest 19 mar 2024 13:06:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Virtualo nawiązuje współpracę z Gandalfem! - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Virtualo nawiązuje współpracę z Gandalfem! - komentarze
Zapraszamy do komentowania naszego nowego artykułu - Virtualo nawiązaje współpracę z Gandalfem!.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


29 lis 2010 12:59:46
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Empik buduje sobie pozycję na rynku eBooków - komentarze
Fajnie, ze mają Booxa. Tylko jak mam go znaleźć? Na stronie głównej ani w dziale z ebookami nie ma ani słowa o czytniku.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


29 lis 2010 13:19:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Empik buduje sobie pozycję na rynku eBooków - komentarze
i znowu moje ukochane kłamstwo z informacji prasowej:

Cytuj:
E-booki z Virtualo dostępne w gandalf.com.pl można odczytywać na 95% e-czytników dostępnych w Polsce, czyli wszystkich które obsługują zabezpieczenie Adobe DRM.


Tym razem przynajmniej dodali drugi człon zdania, ale dalej będę się upierał, że jest to wprowadzanie klienta w błąd.

Kilka dni temu przedstawicielka Gandalfa przyznawała na forum, że DRM nie jest dobrym rozwiązaniem i preferują watermarking, a teraz ta sama księgarnia ogłasza wielki sukces w postaci dostępu do katalogu kilku tysięcy pozycji zabezpieczonych właśnie DRM.


29 lis 2010 13:46:53
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Virtualo nawiązaje współpracę z Gandalfem! - komentarze
W pierwszej wersji notki pojawił się mały chochlik o nawiązaniu współpracy księgarni Gandal z Virtualo/Empikiem, za co serdecznie przepraszamy. Wpis został zaktualizowany.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


29 lis 2010 14:32:26
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Empik buduje sobie pozycję na rynku eBooków - komentarze
Kell napisał(a):
Fajnie, ze mają Booxa. Tylko jak mam go znaleźć? Na stronie głównej ani w dziale z ebookami nie ma ani słowa o czytniku.

Mi znalazło :P
http://www.gandalf.com.pl/s/boox/

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


29 lis 2010 14:37:26
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Virtualo nawiązaje współpracę z Gandalfem! - komentarze
No tak, przez google też umiem wejść. Chodzi o to, że nie ma o tym informacji na stronie głównej ani w podstronie ebooki. Nigdzie. Sami sobie utrudniają.

Ogólnie wygląda na to, że ktoś tworzący bazę sklepu nie pomyślał o czymś innym niż książki z autorami (autorem Booxa jest "!BRAK AUTORA")

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


29 lis 2010 15:00:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Empik buduje sobie pozycję na rynku eBooków - komentarze
mihu napisał(a):
Cytuj:
E-booki z Virtualo dostępne w gandalf.com.pl można odczytywać na 95% e-czytników dostępnych w Polsce, czyli wszystkich które obsługują zabezpieczenie Adobe DRM.


Kilka dni temu przedstawicielka Gandalfa przyznawała na forum, że DRM nie jest dobrym rozwiązaniem i preferują watermarking, a teraz ta sama księgarnia ogłasza wielki sukces w postaci dostępu do katalogu kilku tysięcy pozycji zabezpieczonych właśnie DRM.


Miałem napisać to samo. Jestem niezmiernie zawiedziony po tym co przeczytałem tutaj na forum zaledwie kilka dni temu.


29 lis 2010 19:25:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Virtualo nawiązaje współpracę z Gandalfem! - komentarze
Deklaracje sobie, biznes sobie ;) .
Posiadaniem racji człowiek się nie naje...


29 lis 2010 19:55:53
Zobacz profil
Gandalf.com.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2010 16:52:14
Posty: 37
eCzytnik: Onyx
Post Re: Virtualo nawiązaje współpracę z Gandalfem! - komentarze
Witam serdecznie,

widzę, że sytuacja wymaga sprostowania.

Księgarnia Internetowa Gandalf nawiązując bezpośrednią współpracę z wydawcami zawsze proponuje zabezpieczenie plików znakiem wodnym. Podkreślam - nawiązując bezpośrednią współpracę z wydawcami.

Virtualo jest dystrybutorem, za którego pośrednictwem dostępna jest jedynie część oferty gandalf.com.pl. Właśnie ta część oferty zabezpieczona jest DRM - jednak nie przez Księgarnię Gandalf, a już wcześniej przez dostawcę - czyli Virtualo.

Ze strony Księgarni Internetowej Gandalf zawsze preferowaną formą zabezpieczania plików jest i będzie watermark, który propagujemy i zawsze proponujemy jako najlepsze rozwiązanie.

pozdrawiam


30 lis 2010 14:50:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Virtualo nawiązaje współpracę z Gandalfem! - komentarze
A jakie znaczenie dla mnie jako klienta ma to, ze w glebi duszy jestescie za waternarkingiem skoro przytlaczajaca wiekszosc ksiazek sprzedajecie z DRM?


30 lis 2010 14:55:25
Zobacz profil
Gandalf.com.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2010 16:52:14
Posty: 37
eCzytnik: Onyx
Post Re: Virtualo nawiązaje współpracę z Gandalfem! - komentarze
Kell napisał(a):
No tak, przez google też umiem wejść. Chodzi o to, że nie ma o tym informacji na stronie głównej ani w podstronie ebooki. Nigdzie. Sami sobie utrudniają.

Ogólnie wygląda na to, że ktoś tworzący bazę sklepu nie pomyślał o czymś innym niż książki z autorami (autorem Booxa jest "!BRAK AUTORA")



Kolejne sprostowanie - nie jest to kwestia niedopracowania bazy, ale błędu programisty, który to błąd zresztą został już naprawiony. ;)

Informacja o czytniku pojawia się w naszym newsletterze oraz na łamach internetowej prasy branżowej.

pozdrawiam


30 lis 2010 15:29:39
Zobacz profil
Gandalf.com.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2010 16:52:14
Posty: 37
eCzytnik: Onyx
Post Re: Virtualo nawiązaje współpracę z Gandalfem! - komentarze
mihu napisał(a):
A jakie znaczenie dla mnie jako klienta ma to, ze w glebi duszy jestescie za waternarkingiem skoro przytlaczajaca wiekszosc ksiazek sprzedajecie z DRM?



Prawdopodobnie nie ma, dlatego też aktywnie poszerzamy naszą działalność i cierpliwie przekonujemy przede wszystkim wydawców, że watermark to najlepsze rozwiązanie i dla nich samych i dla czytelników.


30 lis 2010 15:33:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Virtualo nawiązaje współpracę z Gandalfem! - komentarze
Mam nadzieję, że będziecie Państwo przekonywać skutecznie i za jakiś czas dzięki temu będziecie mieć więcej zadowolonych klientów i mniej roboty dla supportu


30 lis 2010 15:44:44
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Virtualo nawiązaje współpracę z Gandalfem! - komentarze
Cytuj:
Informacja o czytniku pojawia się w naszym newsletterze oraz na łamach internetowej prasy branżowej.

Tak patrząc z perspektywy kogoś kto się na ebookach nie zna:
wchodzę sobie na Waszą stronę, bo kolega mi powiedział, że macie fajne ebooki i że macie do tego czytnik. Wchodzę sobie na gandalf.com.pl, dalej w dział ebooki. Przegladam książki - fajnie. Wybralem już kilka i mam pootwierane w zakładkach albo w koszyku. Okej, teraz chcę do tego jakiś czytnik bo nie będę na kompie czytał przecież. Szukam na stronie (CTRL+F) słów: czytnik, onyx, boox. Nic nie znajduje. W desperacji zaczynam przeglądać ebooki ale również nigdzie nie ma booxa. Wkurza mnie to - wychodzę ze strony poszukać sobie czytnika gdize indziej, a po zastanowieniu anuluje również zamówienie ebooków - bo skoro nie macie czytnika to nie wiem czy będą mi się Wasze poprawnie wyświetlały na sprzęcie z innego sklepu.

No ale to Wasza sprawa - Wy sprzedajecie. Ja mówię jak to może widzieć Wasz potencjalny klient.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


30 lis 2010 15:47:42
Zobacz profil
Gandalf.com.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2010 16:52:14
Posty: 37
eCzytnik: Onyx
Post Re: Virtualo nawiązaje współpracę z Gandalfem! - komentarze
Kell napisał(a):
Cytuj:
Informacja o czytniku pojawia się w naszym newsletterze oraz na łamach internetowej prasy branżowej.

Tak patrząc z perspektywy kogoś kto się na ebookach nie zna:
wchodzę sobie na Waszą stronę, bo kolega mi powiedział, że macie fajne ebooki i że macie do tego czytnik. Wchodzę sobie na gandalf.com.pl, dalej w dział ebooki. Przegladam książki - fajnie. Wybralem już kilka i mam pootwierane w zakładkach albo w koszyku. Okej, teraz chcę do tego jakiś czytnik bo nie będę na kompie czytał przecież. Szukam na stronie (CTRL+F) słów: czytnik, onyx, boox. Nic nie znajduje. W desperacji zaczynam przeglądać ebooki ale również nigdzie nie ma booxa. Wkurza mnie to - wychodzę ze strony poszukać sobie czytnika gdize indziej, a po zastanowieniu anuluje również zamówienie ebooków - bo skoro nie macie czytnika to nie wiem czy będą mi się Wasze poprawnie wyświetlały na sprzęcie z innego sklepu.

No ale to Wasza sprawa - Wy sprzedajecie. Ja mówię jak to może widzieć Wasz potencjalny klient.



ok, dzięki za spostrzeżenia i uwagi z tej drugiej strony
zobaczymy co da się zrobić


30 lis 2010 15:59:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron