Teraz jest 24 kwi 2024 0:30:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Startuje niewydane.pl - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Startuje niewydane.pl - komentarze
Zapraszamy do komentowania naszego nowego artykułu - Startuje niewydane.pl.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


08 mar 2011 19:59:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 maja 2009 15:29:04
Posty: 17
Post Re: Startuje niewydane.pl - komentarze
Parę osób już natknęło się w sieci na ten serwis, ale najwięcej jest wpisów z dzisiejszą datą - choć informacja pojawiła się pod koniec dnia. Może komentarze dadzą niektórym do myślenia. W sytuacji, gdy tak łatwo można znaleźć w sieci pirata, powinno się ułatwiać dostęp do legalnych ebooków na wszelkie sposoby - a nie utrudniać.


08 mar 2011 22:33:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Startuje niewydane.pl - komentarze
Padman napisał(a):
Parę osób już natknęło się w sieci na ten serwis, ale najwięcej jest wpisów z dzisiejszą datą


Znam od dwóch tygodni już. :) Pomysł dobry, oby tylko wydawcy rzeczywiście na to patrzyli. Najważniejsza będzie ilość wpisów od użytkowników, bo tutaj chyba decydujący jest efekt skali.


08 mar 2011 23:13:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 maja 2009 15:29:04
Posty: 17
Post Re: Startuje niewydane.pl - komentarze
Przydałyby się jakieś podsumowania - np. ile zł stracił dany wydawca, albo ranking tytułów ktore chcielibyśmy kupić... Ale zgadzam się - najważniejsze jest żeby było dużo wpisów. Bo jak będzie mało - to wydawcy stwierdzą, że to ebooki to nisza.


08 mar 2011 23:42:32
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Startuje niewydane.pl - komentarze
No cóż - my postów generować nie będziemy, dlatego zachęcamy Was do tego, byście sami dodawali.

Co do sumy utraconych pieniędzy - postaramy się coś nad tym pomyśleć.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


09 mar 2011 0:17:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2011 15:19:51
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Startuje niewydane.pl - komentarze
Świetny pomysł.
Wg mnie powinny się tam znaleźć jednak jakieś podsumowania, które dadzą do myślenia odwiedzającym (czytelnikom, wydawcom, autorom, dziennikarzom) - suma niewydanych PLN, liczba zgłoszonych książek itp.
Można by też zrobić podsumowanie ile razy została wybrana dana opcja ("Dlaczego nie kupiłeś ebooka", "Co zrobiłeś zamiast tego").


09 mar 2011 19:32:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Startuje niewydane.pl - komentarze
Czy nie lepiej zamienić opcję do wyboru w sekcji "co zrobiłeś zamiast tego?" z "znalazłem piracką kopię" na "znalazłem nieautoryzowaną kopię"?


09 mar 2011 20:32:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Startuje niewydane.pl - komentarze
Ja mam jeszcze taki mały kosmetyczny myk, który poprawi odbiór treści.
Chodzi mi o:
niewydane.pl napisał(a):
Zamiast tego: Zrobiłem coś innego Odwiedziłam Amazon….
Tutaj przykład tego że akurat wpisu dokonała Pani która odwiedziła Amazon, nie jak w zielonym. Oraz
niewydane.pl napisał(a):
Wydawnictwo: Nie wiem/inny Amber

Moja koncepcja zakładałaby pozbycie się z miejsca docelowego tego wyboru z kategorii.
Wybieram inne, pokazuje tylko to co tam napisałem.
Mori napisał(a):
No cóż - my postów generować nie będziemy, dlatego zachęcamy Was do tego, byście sami dodawali.
Ja dziś dwie książki ostatnio poszukiwane, jeżeli każdy chociażby tyle doda będzie ok :)
Dobrze mieć się gdzie poskarżyć :)


09 mar 2011 20:33:48
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Startuje niewydane.pl - komentarze
KONIECZNIE dodajcie przycisk do dopisywania się "kwotowo" do cudzej książki.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


09 mar 2011 22:46:16
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Startuje niewydane.pl - komentarze
Dagon napisał(a):
Wg mnie powinny się tam znaleźć jednak jakieś podsumowania, które dadzą do myślenia odwiedzającym (czytelnikom, wydawcom, autorom, dziennikarzom) - suma niewydanych PLN, liczba zgłoszonych książek itp.

Tak, statystyki prawdopodobnie zrobimy w przyszłości.

garnizon napisał(a):
Czy nie lepiej zamienić opcję do wyboru w sekcji "co zrobiłeś zamiast tego?" z "znalazłem piracką kopię" na "znalazłem nieautoryzowaną kopię"?

Przekażemy te uwagi :)

gienkollo napisał(a):
Ja mam jeszcze taki mały kosmetyczny myk, który poprawi odbiór treści.
Chodzi mi o:
niewydane.pl napisał(a):
Zamiast tego: Zrobiłem coś innego Odwiedziłam Amazon….
Tutaj przykład tego że akurat wpisu dokonała Pani która odwiedziła Amazon, nie jak w zielonym.

Nie bardzo rozumiem. Chodzi Ci o to, że pola są opisywane używając rodzaju męskiego? Nie jestem pewien, czy coś w stylu "Zrobiłem/am" byłoby lepsze - ale jak wyżej - przekażę uwagi odpowiedniej osobie.

gienkollo napisał(a):
Oraz
niewydane.pl napisał(a):
Wydawnictwo: Nie wiem/inny Amber

Moja koncepcja zakładałaby pozbycie się z miejsca docelowego tego wyboru z kategorii.
Wybieram inne, pokazuje tylko to co tam napisałem.

Niestety, ten system tak działa - nie można pominąć jednego pola w wyniku, jeśli zostało wypełnione inne.

gienkollo napisał(a):
Dobrze mieć się gdzie poskarżyć :)

Cieszymy się :)

t3d napisał(a):
KONIECZNIE dodajcie przycisk do dopisywania się "kwotowo" do cudzej książki.

Ponownie - system nie wspiera czegoś takiego... Ale pomyślimy nad jakimś "głosowaniem", które pozwalałoby podbić mnożnik.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


09 mar 2011 22:58:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Startuje niewydane.pl - komentarze
Co do takich statystyk, to jak je zrobić, żeby było ok?
Nam, czytelnikom na rękę jest, żeby ceny ebooków były jak najniższe - na pewno niższe, niż wydań papierowych. Wydawcy mają nieco inne spojrzenie na tę kwestię :twisted:
Jeśli pięciu użytkowników niewydane.pl napisze, że nie kupiło tej samej pozycji, to ile stracił wydawca? Tyle, ile chciałby za taką pozycję uzyskać, gdyby ją wydawał (albo za ile jest wydana), czy tyle, ile my chcielibyśmy za nią zapłacić? Co, jeśli do zakupu nie doszło właśnie za sprawą zbyt wysokiej ceny - pierwszy z powodów do wybrania? Jeśli cena będzie niska, to strata dla wydawcy może się okazać nie przekonująca. Jeśli cena będzie wysoka, to będzie to wskazówka, za ile czytelnicy gotowi są kupować ebooki - a przecież wcale nie są skorzy do zostawiania fortun.


11 mar 2011 1:46:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: Startuje niewydane.pl - komentarze
Najbardziej brakuje mi mozliwosci dodania kilku ksiazek danego autora za jednym zamachem, pol biedy jak to nie jest np cykl, ale wielu autorow pisze sagi, trylogie itp, wpisywanie kazdej pozycji osobno jest troche niewygodne.

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


12 mar 2011 9:14:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Startuje niewydane.pl - komentarze
Zalozmy, ze jestem wydawca i trafiam na niewydane.pl. Chce sprawdzic:

ktore ksiazki najczesciej sa dopisywane - nie ma takiej opcji

ktorzy autorzy sa najczesciej dopisywani - nie ma takiej opcji

jakie najczesciej sa powody niekupienia ksiazki - nie ma takiej opcji

Itd, itp

Serwis w takiej formie nie dostarcza wydawcy informacji, ktore moga mu pomoc w podjeciu decyzji o zmianie strategii, wydaniu konkretnego autora, zmianie sposobu zabezpieczen ebookow, zmianie polityki cenowej.

Pomysl jest swietny, ale budowa strony oslabia efekt jaki serwis moglby wywolac.


Sent from my iPhone using Tapatalk


12 mar 2011 10:02:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2011 15:19:51
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Startuje niewydane.pl - komentarze
Jedna uwaga - coś przestało działać w wyświetlaniu komentarzy...
Po kliknięciu na informację, że jest jeden komentarz wyświetla się tylko formularz dodawania komentarza. Przy książce, gdzie jest informacja o trzech komentarzach wyświetlają się tylko 2...


13 mar 2011 2:56:49
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Startuje niewydane.pl - komentarze
To dlatego, że niektóre czekają w kolejce na zaakceptowanie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 mar 2011 3:02:32
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron