Teraz jest 19 mar 2024 12:10:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Paweł Wimmer i inni o cenach eKsiążek - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Paweł Wimmer i inni o cenach eKsiążek - komentarze
Zapraszamy do komentowania naszego nowego artykułu - Paweł Wimmer i inni o cenach eKsiążek.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 paź 2010 13:06:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Paweł Wimmer i inni o cenach eKsiążek - komentarze
Ciekawe, czy to niedawno nie W.A.B. przekonywał, że chce ujednolicić ceny e-booków i tradycyjnych wydań?
Teraz natomiast w ramach Woblink będzie sprzedawał za 70%.

O ile ceny niektórych książek są ok, tak za inne, są wyraźnie przesadzone.
Moim osobistym limitem cenowym jest jakieś 20 zł za pozycję.


11 paź 2010 13:38:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2010 9:07:38
Posty: 49
eCzytnik: boox M90
Post Re: Paweł Wimmer i inni o cenach eKsiążek - komentarze
Niedawno wyszła 1 część trylogii Folletta- "Upadek gigantów" - ponad 1000 stron. Kosztuje w twardej oprawie średnio 48 zł(pewnie w wersji elektornicznej nigdy oficjalnie nie wyjdzie). Natomiast "Statek" - Stefana Manii 439 stron i autor jakby mniej znany - kosztuje 49,90. Ja na pewno nie kupię w tej cenie. Właśnie kupiłem 3 książki w księgarni Legimi za 41 zł. I wiem, że będą bardzo dobrze prezentowały się na moim BOXXie. Nic tylko rozpocząć hodowlę wiadomo czego i gdzie


11 paź 2010 14:25:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 kwi 2010 14:05:56
Posty: 20
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Paweł Wimmer i inni o cenach eKsiążek - komentarze
Zgadzam się P.Wimmerem - mniej więcej połowa ceny paperbacka (czyli w polskich warunkach 15-20zł) to maximum jakie ja jestem gotów zapłacić za ebooka (np. kupuję od Baen'a po $6, nie kupuję w Amazonie po $15). A jak widzę że miałbym zapłacić ze ebooka więcej niż za wydanie papierowe to normalnie krew mnie zalewa z wściekłości na sklep/wydawcę.


11 paź 2010 14:48:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Paweł Wimmer i inni o cenach eKsiążek - komentarze
nightelf napisał(a):
Ciekawe, czy to niedawno nie W.A.B. przekonywał, że chce ujednolicić ceny e-booków i tradycyjnych wydań?
Teraz natomiast w ramach Woblink będzie sprzedawał za 70%.


Zobaczymy czy te 70 procent nie zamieni się w praniu w widełki 70-99 procent ceny wydania papierowego albo 70 procent ceny hardcovera. Na razie to mamy do czynienia z zapowiedziami a nie prawdziwym cennikiem, dlatego wstrzymałbym się z komentowaniem cen w Woblinku.


Cały czas mnie ciekawi czy ksiażki będą kupowane jako app-in-purchase (wtedy jeszcze muszą odpalać kasę Apple) czy też sama transakcja będzie przebiegała poza aplikacja przez przeglądarkę, tak jak robi to Kindle for iPhone (wtedy nie muszą się z nikim dzielić).

Najśmieszniej by było gdyby Woblink w ogóle nie przeszedł procsu akceptacji w appstore. Apple ma dość nieczytelne zasady przyjmowania aplikacji i nie raz odrzucało programy z niezbyt jasnych powodów.


11 paź 2010 14:50:37
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Paweł Wimmer i inni o cenach eKsiążek - komentarze
mihu napisał(a):
Zobaczymy czy te 70 procent nie zamieni się w praniu w widełki 70-99 procent ceny wydania papierowego albo 70 procent ceny hardcovera. Na razie to mamy do czynienia z zapowiedziami a nie prawdziwym cennikiem, dlatego wstrzymałbym się z komentowaniem cen w Woblinku.

Prawdopodobnie będzie to koło 70%-80% ceny okładkowej wydania papierowego w miękkiej oprawie - tyle, że ta ostatnie lubi być w wielu księgarniach znacznie obniżana, więc będzie dochodziło do paradoksów jak z Larssonem droższym w formacie cyfrowym niż papierowym (cena okładkowa: 44,90 zł, eBook: 39,90 zł, Selkar za papier chce 31 zł).

mihu napisał(a):
Cały czas mnie ciekawi czy ksiażki będą kupowane jako app-in-purchase (wtedy jeszcze muszą odpalać kasę Apple) czy też sama transakcja będzie przebiegała poza aplikacja przez przeglądarkę, tak jak robi to Kindle for iPhone (wtedy nie muszą się z nikim dzielić).

Na początku będą to zakupy przez aplikację, gdzie oni odpalają 30% Apple. Pisałem o tym w artykule, który jest tu komentowany, really...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 paź 2010 15:01:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Paweł Wimmer i inni o cenach eKsiążek - komentarze
Cytuj:
mihu napisał(a):
Cały czas mnie ciekawi czy ksiażki będą kupowane jako app-in-purchase (wtedy jeszcze muszą odpalać kasę Apple) czy też sama transakcja będzie przebiegała poza aplikacja przez przeglądarkę, tak jak robi to Kindle for iPhone (wtedy nie muszą się z nikim dzielić).

Na początku będą to zakupy przez aplikację, gdzie oni odpalają 30% Apple. Pisałem o tym w artykule, który jest tu komentowany, really...


Wiem, że pisałeś, że takie są plany, ale jestem ciekaw ja kto będzie w praktyce, bo sprawa wcale nie jest taka prosta jak ci sie wydaje. Nawet kiedy korzystają z funkcji in-app-purchase to są 2 możliwości. Albo każda książka jest osobnym in-app-purchase albo wykupuje się kredyty jako in-app-purchase za ktore później dopiero kupuje się książki. Po co komplikować sprawę tak jak w drugim wypadku? Jest powód! Każde in-app-purchase przechodzi osobno proces weryfikacji w appstore tak jak aplikacja czy jej aktualizacja. W praktyce oznacza to nawet kilkutygodniową obsuwę, kompletnie nie ma się wpływu na to, kiedy będzie premiera książki w aplikacji i zawsze istnieje ryzyko odrzucenia książki (np mogą uznać ją za obsceniczną). Rozwiązanie z kredytami/tokenami sprawdza się w grach ale przy ksiażkach tworzenie fikcyjnej waluty może być trochę dziwne.


11 paź 2010 15:22:30
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Paweł Wimmer i inni o cenach eKsiążek - komentarze
Ciekawe czy mnie zlinczujecie, jeśli powiem, że w niektórych wypadkach byłbym skłonny zapłacić za ebooka sporo więcej, niż za papierową książkę...

Mam na myśli zwłaszcza jakieś grube tomiszcza, które nie nadają się do noszenia w plecaku ;)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 paź 2010 15:58:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Paweł Wimmer i inni o cenach eKsiążek - komentarze
Mimo wszystko książkę możesz próbować sam zdigitalizować ;-)
Choć to jednak żmudna nieco robota. Zwłaszcza w przypadku grubych pozycji.


11 paź 2010 19:01:02
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Paweł Wimmer i inni o cenach eKsiążek - komentarze
Właśnie o to chodzi. Jeśli mam mieć papierową książkę która jest nieporęczna, albo przy której musiałbym się dodatkowo napracować, to z mojego punktu widzenia bardziej opłaca się ją kupić w formie ebooka, niż samemu kombinować. Plus kilka złotych za brak konieczności jechania do księgarni (w której potrzebnej książki może akurat nie być).

Oczywiście ebook musi być w jakimś sensownym formacie. Nie PDF, jakiś blob z DRMem, albo książka byle jak sformatowana jak "klasyka Virtualo".

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 paź 2010 19:11:21
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Paweł Wimmer i inni o cenach eKsiążek - komentarze
A teraz coś skandalicznego.
Ebook w Amazonie droższy niż paperback:
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/de ... 4?v=glance

Teraz pewnie wszyscy nasi forumowi posiadacze kindle z wściekłością roztrzaskują je o ściany :D

Na otarcie łez pozostaje Wam pocieszenie w postaci treści książki opublikowanej przez samego autora na jego www: http://www.catb.org/~esr/writings/taoup/html/

W sumie ciekawe ile ludzi kupuje to od o'Reilly przez Safari books online:
http://my.safaribooksonline.com/0131429019

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 paź 2010 21:50:52
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Paweł Wimmer i inni o cenach eKsiążek - komentarze
t3d napisał(a):
A teraz coś skandalicznego.
Ebook w Amazonie droższy niż paperback:
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/de ... 4?v=glance

Teraz pewnie wszyscy nasi forumowi posiadacze kindle z wściekłością roztrzaskują je o ściany :D

Ale Ty wiesz, że to dlatego, że sprawdzałeś cenę dla Europy? W przypadku USA paperback jest za 38.99$, a wersja na Kindle - za 31.99$.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


12 paź 2010 0:21:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2009 21:53:18
Posty: 37
eCzytnik: DR1000S (odradzam)
Post Re: Paweł Wimmer i inni o cenach eKsiążek - komentarze
Ostatnia uwaga pana Pawla Wimmera jest surrealistyczna -- to nie piraci zabija rynek ebookow, ale wydawcy, ktorzy ciagle "chcieliby, ale sie boja". Natura nie znosi prozni. Jak na razie w Polsce jest dramat jesli chodzi o wydawnictwa naukowe -- wydawcy po prostu sie chyba wsciekli i jest zupelna blokada.

Oczywiscie hipotetycznie mozna zalozyc, ze dana osoba (potencjalny klient) majaca aspiracje naukowe, w swiecie internetu, ipodow powie sobie "aaa, ja nie bede robil kariery, bede pil piwo", ale watpie -- realia sa takie, ze pojdzie do biblioteki i ksiazke skseruje lub zeskanuje.

A ciekawostka, ze nigdy nie slyszalem opinii, ze biblioteki zabijaja cokolwiek.


12 paź 2010 7:37:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: Paweł Wimmer i inni o cenach eKsiążek - komentarze
Oj nie ma blokady, jest całkiem dobry http://www.ibuk.pl od PWN-u. Tyle że da się czytać tylko na komputerze.

_________________
Copywriting


12 paź 2010 8:30:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Paweł Wimmer i inni o cenach eKsiążek - komentarze
Czyli jest blokada. Skoro jest tylko jeden i jeszcze z takim idiotycznym ograniczeniem.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


12 paź 2010 8:36:47
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: